tabletki 72po Escapelle .. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-03, 14:42   #1
marionetka12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1

tabletki 72po Escapelle ..


Witam serdecznie!
Bardzo prosze o porade...
W czasie Sylwestra wspolzylam z chlopakiem bez zabezpieczenia... do wytrysku nie doszl, bo go wyciągnął.. Jednak krople spermy dostały się do pochwy... Akurat wyszło tak, że były to moje dni płodne... To było w sobote około 2-3 w nocy... w sobotę pod wieczór pojechałam na pogotowie gdzie nie chcieli mi wypisać tabletek 72po.. następnie do szpitala też nie... więc dopiero dziś byłam u giekologa i około 10 połknęłam tabletke... ESCAPELLE czyli było to około 54h po stosunku... myślicie, że to zadziała...? Proszę pomóżcie...
Minęło 5 godzin od zażycia tabletki i nie wymiotowałam, więc tabletka rozłozyła się już w organiźmie.. Tylko dlaczego ani nie boli mnie głowa, ani nie mam biegunki, ani nic???? Lekarz mowił, że w sumie wszystkie kobiety mają po tym takie dolegliwości... Czy możiwe jest, że ta tabletka po prostu nie była potrzebna czy raczej że komórka się już zagnieździła i tabletka nie działa...?

Czekam na wasze odpowiedzi...
marionetka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 15:20   #2
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: tabletki 72po Escapelle ..

ALE SKĄD MY MAMY WIEDZIEĆ?:P
miałaś na matematyce prawdopodobieństwo?:d
to jest jak ruletka, im dłużej zwlekasz tym mniejsze prawdopodobieństwo że zadziała.
ale ani ja ani ty ani twój ginekolog nic ci nie pomożemy :P
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 16:23   #3
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: tabletki 72po Escapelle ..

I właśnie dlatego nie wszyscy powinni bawić się w stosunek przerywany...

i p.s
Cytat:
do wytrysku nie doszl, bo go wyciągnął.. Jednak krople spermy dostały się do pochwy.
Skoro do wytrysku nie doszło, to skąd sperma?
__________________
Kliknij!
Pomóż dzieciom!
http://pajacyk.pl
Pomóż zwierzakom!
http://www.pustamiska.pl
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 17:36   #4
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: tabletki 72po Escapelle ..

ewelinko i to jest najlepsza zagadka dla monka

ja nie mialam skutkow ubocznych wiec sie nie nakrecaj. jak bierzesz apap, nospe czy paracetamol to tez sie doszukujesz skutkow ubocznych? chyba lepiej dla ciebie jak dobrze sie czujesz. czy tabletka zadziala tego nie powiemy, ogolnie te tabletki sa skuteczne w ok 95%?. zrob test , min 14 dni od stosunku. a na drugi raz kupcie sobie gumki, za 60 zl mozna ich tyle nabyc ze nie trzeba sie martwic o ciaze i nie trzeba wyciagac penisa na czas
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 16:16   #5
manifique
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 30
Dot.: tabletki 72po Escapelle ..





biorę tabletki novynette, niestety kilka razy w trakcie tego blistru wymiotowałam, zawsze jednak powyżej 5 godzin po wzięciu tabletki. niestety rozchorowałam się i miałam zapalenie oskrzeli, najpierw miałam zastrzyki, później antybiotyki- bardzo silne Fromilid, Theovent. Jak bardzo obniża to skuteczność tabletek? Przestałam je brać dzień przed stosunkiem. Po 20 tabletce uprawiałam seks, niestety prezerwatywa pękła, doszło do wytrysku. Rano pobiegłam do lekarza i po ok. 10 godzinach wzięłam Escapelle. Jaka jest szansa na to, że jestem w ciąży? Bardzo się denerwuję. Mam własnie sesję, mnóstwo stresu, muszę się uczyć, a skupiam się jedynie na panikowaniu i nie mogę przestać płakać. Proszę o szczerą i wyczerpującą odpowiedź.
czy mogę sobie zrobić test owulacyjny, żeby sprawdzić czy jeżeli tabletki nie działaja,to czy mam dni płodne i czy mogło dojść do zapłodnienia.
manifique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 19:59   #6
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: tabletki 72po Escapelle ..

Cytat:
Napisane przez manifique Pokaż wiadomość




biorę tabletki novynette, niestety kilka razy w trakcie tego blistru wymiotowałam, zawsze jednak powyżej 5 godzin po wzięciu tabletki. niestety rozchorowałam się i miałam zapalenie oskrzeli, najpierw miałam zastrzyki, później antybiotyki- bardzo silne Fromilid, Theovent. Jak bardzo obniża to skuteczność tabletek? Przestałam je brać dzień przed stosunkiem. Po 20 tabletce uprawiałam seks, niestety prezerwatywa pękła, doszło do wytrysku. Rano pobiegłam do lekarza i po ok. 10 godzinach wzięłam Escapelle. Jaka jest szansa na to, że jestem w ciąży? Bardzo się denerwuję. Mam własnie sesję, mnóstwo stresu, muszę się uczyć, a skupiam się jedynie na panikowaniu i nie mogę przestać płakać. Proszę o szczerą i wyczerpującą odpowiedź.
czy mogę sobie zrobić test owulacyjny, żeby sprawdzić czy jeżeli tabletki nie działaja,to czy mam dni płodne i czy mogło dojść do zapłodnienia.
W ilu wątkach jeszcze to wkleisz? W jednym odpowiedziałam Ci, zdecyduj się na któryś z wątków i pisz tam. Do tej pory JUŻ wkleiłaś to w przynajmniej trzech, spokojnie.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 12:38   #7
manifique
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 30
Dot.: tabletki 72po Escapelle ..

przepraszam... panika.
manifique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 17:58   #8
spiderowy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 44
Dot.: tabletki 72po Escapelle ..

witam. mam pewniem problem... kochalem sie z dziewczyna ok 2-3 tyg temu i pekla mi prezerwatyw atroche nad polowa dlugosci prezerwatywy, jak zrozumialem ,ze zostala peknieta to od razu wyjalem penisa.wziela moja dziewczyna tabletke escapelle okolo 9-10 h po wpadce...miala tylko objawy po wzieciu jakos odruchy wymiotne i to wszystko.okres dostala z 3 dniowym okolo zpoznienem. dlugosc okresu byla prawidlowa. odnosnie testow to zrobila 1 dzien po wpadce, drugi okolo 6 dni po, a trzeci ok 14 dni po ale za to wieczorem. obecnie ma bole w piersiach od okolo 2 miesiecy , a podejrzewala ze bola jaj janiiki a byly to wezly chlonne...zaczela brac ponownie yasmin. prosze bardzo o pomoc czy nie jest w ciazy... bardzo sie tym przejmuje...czy mozna miec okre w czasie ciazy dodatkowo?...blagam niech ktos mi uprzejm odpowie ,bo przez ta sytuacje jestem wykonczony nerwowo....
spiderowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 19:11   #9
Rubinooka88
Przyczajenie
 
Avatar Rubinooka88
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 22
Dot.: tabletki 72po Escapelle ..

Witam. Mam pytanie i bardzo proszę o odpowiedz ( i wyrozumienie).. mam 24 lata,piewrszy raz w zyciu mnie poniosło, i z moim chlopakiem uprawialismy seks bez zadnego zabezpieczenia.Bylo to w dni plodne( jednakze on nie mial we mnie orgazmu,choc wiem ze plemniki znajduja sie tez w plynie) Escapelle zażyłam 19h po stosunku.Nastepnego dnia jednak,gdy robilismy to w prezerwatywie,pękła.Choc tez nie mial we mnie orgazmu.Proszę mi powiedzieć,czy jest ryzyko zajscia w ciaze,za pierwszym ale przede wszystkim za drugim razem? PO wzieciu escapelle? Bardzo prosze o odpowiedz bo sie bardzo martwie! (((((((((
__________________
Rubinooka
Rubinooka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 23:23   #10
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: tabletki 72po Escapelle ..

Cytat:
Napisane przez Rubinooka88 Pokaż wiadomość
Witam. Mam pytanie i bardzo proszę o odpowiedz ( i wyrozumienie).. mam 24 lata,piewrszy raz w zyciu mnie poniosło, i z moim chlopakiem uprawialismy seks bez zadnego zabezpieczenia.Bylo to w dni plodne( jednakze on nie mial we mnie orgazmu,choc wiem ze plemniki znajduja sie tez w plynie) Escapelle zażyłam 19h po stosunku.Nastepnego dnia jednak,gdy robilismy to w prezerwatywie,pękła.Choc tez nie mial we mnie orgazmu.Proszę mi powiedzieć,czy jest ryzyko zajscia w ciaze,za pierwszym ale przede wszystkim za drugim razem? PO wzieciu escapelle? Bardzo prosze o odpowiedz bo sie bardzo martwie! (((((((((
W ciągu pierwszej doby - skuteczność wynosi 98%. Później już spada. Ale szanse na ciąże są znikome w tym przypadku, bo następnego dnia również byłaś objęta 'ochroną' tabletki awaryjnej no i nie było wytrysku..
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 15:18   #11
Rubinooka88
Przyczajenie
 
Avatar Rubinooka88
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 22
Dot.: tabletki 72po Escapelle ..

dziekuje za odpowiedz ;*
__________________
Rubinooka
Rubinooka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-06, 18:57   #12
Haydamaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 4
Dot.: tabletki 72po Escapelle ..

Hejka ja właśnie dzisiaj wzięłm ess... Mam nadzieje, ze zadziała nic nie da nam gwarancji. Pozostaje nadzieja ;*
Haydamaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-06 19:57:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.