Pędzle - zbiorczy - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Lancrome
bardzo dobre 10 19,61%
dobre 15 29,41%
średnie 9 17,65%
słabe 10 19,61%
fatalne 7 13,73%
Głosujący: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-17, 08:32   #3091
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
mi niestety raczki pedzli hakuro poprzebarwialy sie - czern nie jest tak intensywna jak na poczatku . jakby niejednolicie farba puscila od ich mycia (ale domestosem ich nie myje...). czy ktoras tez sie z tym spotkala? skuwki jak sâ˜☠â˜☠â˜☠â˜☠ki - nieraz juz musialam je kleic, wiec nie wiem, czy ta jakosc taka super...


teraz dwa pytania dla znawczyn tematu:
1. jak myc pedzle (by ich nie uszkodzic a domyc)? niektorych pedzli myjac mydlem/szamponem/olejem do mycia ciala nie jestem w stanie umyc do konca - zawsze jakis barwnik mi zostaje na pierwotnie bialym/kremowym wlosiu. czy to normalne? dodam, ze pedzle sa wszystkie syntetyczne i roznych marek.



2. jak kleic skuwki do raczki, zeby zrobic to raz a dobrze, a nie co pare miesiecy miec powtorke z rozrywki? jakim klejem zdazylo sie juz ktorejs z Was kleic? jaka metoda? w ktorej czesci tych elementow klasc klej, jak docisnac, itp. ?
Nic takiego mi się nie dzieje z pędzlami Hakuro.
Nie określiłabym ich może jako rewelacyjne, ale mnie odpowiadają, nie mam świra na punkcie pędzli i szkoda mi na jakieś wypasione po 200 zł/szt, jeśli maluję się i tak dość oszczędnie i tylko sama siebie.
Hakuro mi się sprawdzają.
Z rączkami nic się nie dzieje - są czarne jak były, napisy też się nie ścierają.
Włosy mi pojedyncze wychodziły na początku, ale to normalne. Teraz jest to mało zauważalne. Najstarsze moje pędzle Hakuro mam już z 4 lata chyba i dalej się nimi maluję - a używam ich codziennie, bo jeden to pędzel do brwi, a drugi do cieni, taki dość podstawowy, nie za mały, nie za duży.

Ja myję wszystkie pędzle olejkiem pod prysznic z Isany (ten żółty) lub najzwyklejszym mydłem w kostce (kupuję jakieś no-name dla dzieci w Netto).
Na jednym białym pędzlu mam delikatne przebarwienia od ciemnych cieni, które nigdy do końca nie schodza. Ale u mnie to wlosie naturalne, nie wiem, czy to ma znaczenie. Niczym się to nie domywa, ale nie przeszkadza mi to za specjalnie.

A co do rozklejania - może za bardzo zalewasz skuwki przy myciu pędzli? Skuwek generalnie nie powinno się moczyć, ja leję wodę po samym włosiu, uważam, żeby nie leciala na skuwki. Wiadomo - trochę sie zmoczy skuwka, ale od tego nic się nie stanie. Z kolei od zalewania i ciągłego moczenia jej moga się własnie odklejać włosy.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2019-07-17 o 08:34
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 09:12   #3092
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pędzle - zbiorczy

O ile z Hakuro lubie pedzle do twarzy, to jeden ktory mam do oczu jest klujacy niestety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 11:08   #3093
Cerveza_
Wtajemniczenie
 
Avatar Cerveza_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 505
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Hakuro ma teraz nowe serie. To jest zupełnie inna jakość niż ta poprzednia. Są droższe, ale to i w parze z jakością.
__________________
RESET
Cerveza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 15:55   #3094
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Ja mam trzy pędzle z hakuro, jestem zadowolona

A czy ktoś ma pędzle z BH Cosmetics? Widziałam wczoraj na wyprzedaży w tk maxx zestawy 9-10 pędzli za 36 zł, więc cena kusi ale nie wiem czy to nie jest jakiś szajs
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 17:08   #3095
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nic takiego mi się nie dzieje z pędzlami Hakuro.
Nie określiłabym ich może jako rewelacyjne, ale mnie odpowiadają, nie mam świra na punkcie pędzli i szkoda mi na jakieś wypasione po 200 zł/szt, jeśli maluję się i tak dość oszczędnie i tylko sama siebie.
Hakuro mi się sprawdzają.
Z rączkami nic się nie dzieje - są czarne jak były, napisy też się nie ścierają.
Włosy mi pojedyncze wychodziły na początku, ale to normalne. Teraz jest to mało zauważalne. Najstarsze moje pędzle Hakuro mam już z 4 lata chyba i dalej się nimi maluję - a używam ich codziennie, bo jeden to pędzel do brwi, a drugi do cieni, taki dość podstawowy, nie za mały, nie za duży.

Ja myję wszystkie pędzle olejkiem pod prysznic z Isany (ten żółty) lub najzwyklejszym mydłem w kostce (kupuję jakieś no-name dla dzieci w Netto).
Na jednym białym pędzlu mam delikatne przebarwienia od ciemnych cieni, które nigdy do końca nie schodza. Ale u mnie to wlosie naturalne, nie wiem, czy to ma znaczenie. Niczym się to nie domywa, ale nie przeszkadza mi to za specjalnie.

A co do rozklejania - może za bardzo zalewasz skuwki przy myciu pędzli? Skuwek generalnie nie powinno się moczyć, ja leję wodę po samym włosiu, uważam, żeby nie leciala na skuwki. Wiadomo - trochę sie zmoczy skuwka, ale od tego nic się nie stanie. Z kolei od zalewania i ciągłego moczenia jej moga się własnie odklejać włosy.

dziekuje za odpowiedz. wlasnie mnie martwi, ze moze jakis detergent podczas mycia pedzli troche naruszyl bariere ochronna raczki i stad ten kolor nie jest juz kruczo - czarny, tylko czarny z jakimis tam odcieniami ciemnej szarosci.
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 18:34   #3096
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Pędzle - zbiorczy

U mnie też nic się nie odbarwiło mimo lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 10:50   #3097
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Mam/ miałam kilka pędzli Hakuro, niektóre naprawdę wiekowe, kupowane bardzo dawno temu, zaraz jak się pojawiły na rynku ( moje pierwsze pędzle to znane z Wizazu Wema czy jakoś tak) razem z pędzlami Maestro i większość z nich mi się rozpadła, albo trzonki zupełnie starły, kilka wyrzuciłam bo się niemiłosiernie rozczapierzyły i od dłuższego czasu dałam sobie z nimi spokój tj. nie dokupuję nowych. Dla porównania jakości mam pędzle MAC, które używałam częściej niż Hakuro czy Maestro i są cały czas w nienaruszonym stanie (217 ma starty numer ale włosie i kształt cały czas takie samo) - traktowałam je zawsze tak samo jeżeli chodzi o mycie i zabezpieczenie.
Ale nie tylko te mi się rozpadły np. Sigma również

tylko MAC oraz zestaw Bobbie Brown cały czas w niezmiennej jakości.

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Cerveza_ Pokaż wiadomość
Hakuro ma teraz nowe serie. To jest zupełnie inna jakość niż ta poprzednia. Są droższe, ale to i w parze z jakością.
jestem bardzo ich ciekawa, może jako pędzlomaniaczka się skuszę
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-23, 18:46   #3098
Cerveza_
Wtajemniczenie
 
Avatar Cerveza_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 505
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Mam/ miałam kilka pędzli Hakuro, niektóre naprawdę wiekowe, kupowane bardzo dawno temu, zaraz jak się pojawiły na rynku ( moje pierwsze pędzle to znane z Wizazu Wema czy jakoś tak) razem z pędzlami Maestro i większość z nich mi się rozpadła, albo trzonki zupełnie starły, kilka wyrzuciłam bo się niemiłosiernie rozczapierzyły i od dłuższego czasu dałam sobie z nimi spokój tj. nie dokupuję nowych. Dla porównania jakości mam pędzle MAC, które używałam częściej niż Hakuro czy Maestro i są cały czas w nienaruszonym stanie (217 ma starty numer ale włosie i kształt cały czas takie samo) - traktowałam je zawsze tak samo jeżeli chodzi o mycie i zabezpieczenie.
Ale nie tylko te mi się rozpadły np. Sigma również

tylko MAC oraz zestaw Bobbie Brown cały czas w niezmiennej jakości.

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------



jestem bardzo ich ciekawa, może jako pędzlomaniaczka się skuszę
Naprawdę te nowsze serie wymiatają na tle starszej i ogólnie na tle innych marek, więc polecam. Jeśli lubisz pędzle z wyższej półki to przyjrzyj się pędzlom Maxineczki - mbrush To już jest inny wymiar
__________________
RESET
Cerveza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 10:03   #3099
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Cerveza_ Pokaż wiadomość
Naprawdę te nowsze serie wymiatają na tle starszej i ogólnie na tle innych marek, więc polecam. Jeśli lubisz pędzle z wyższej półki to przyjrzyj się pędzlom Maxineczki - mbrush To już jest inny wymiar
Mam cały zestaw MBrush i wielbię, są fantastyczne
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 10:52   #3100
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Cerveza_ Pokaż wiadomość
Naprawdę te nowsze serie wymiatają na tle starszej i ogólnie na tle innych marek, więc polecam. Jeśli lubisz pędzle z wyższej półki to przyjrzyj się pędzlom Maxineczki - mbrush To już jest inny wymiar
A właśnie, skoro masz jedne i drugie, to jak wypada najnowsze Hakuro do M Brush? Złote skuwki i takie bajery kompletnie mnie nie pociągają, chodzi mi głównie o włosie

Jestem też ciekawa czy Hakuro wypuści więcej modeli w ramach nowej serii, w sensie bardziej twarzowych bo na razie głównie oczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 21:26   #3101
Cerveza_
Wtajemniczenie
 
Avatar Cerveza_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 505
Dot.: Pędzle - zbiorczy

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;87022871]A właśnie, skoro masz jedne i drugie, to jak wypada najnowsze Hakuro do M Brush? Złote skuwki i takie bajery kompletnie mnie nie pociągają, chodzi mi głównie o włosie

Jestem też ciekawa czy Hakuro wypuści więcej modeli w ramach nowej serii, w sensie bardziej twarzowych bo na razie głównie oczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Dla mnie to jest jedno i to samo, a cena Hakuro jest spoko
W tej chwili Mbrushe polecałabym osobie kochającej pędzle, design itd.
Też mi się marzy więcej twarzowych pędzli z tej najnowszej serii i mimo miłości do pędzli Maxi, raczej nie kupię ich więcej (chyba, że wyjdzie jakiś wyjątkowy kształt), bo te z Hakuro wydają się być z tej samej fabryki. Ktoś z kogoś zerżnął?
No ale pisząc, że Mbrushe mają inny wymiar, miałam na myśli całokształt, wykonanie, trwałość.
__________________
RESET

Edytowane przez Cerveza_
Czas edycji: 2019-07-24 o 21:28
Cerveza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-25, 01:57   #3102
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Cerveza_ Pokaż wiadomość
Dla mnie to jest jedno i to samo, a cena Hakuro jest spoko
W tej chwili Mbrushe polecałabym osobie kochającej pędzle, design itd.
Też mi się marzy więcej twarzowych pędzli z tej najnowszej serii i mimo miłości do pędzli Maxi, raczej nie kupię ich więcej (chyba, że wyjdzie jakiś wyjątkowy kształt), bo te z Hakuro wydają się być z tej samej fabryki. Ktoś z kogoś zerżnął?
No ale pisząc, że Mbrushe mają inny wymiar, miałam na myśli całokształt, wykonanie, trwałość.
Jak mogą być z te samej fabryki, skoro MBrushe "od A do Z" produkowane są w Japonii, a Hakuro składane w Polsce? I, niestety, na pierwszy rzut oka widać u Hakuro mocną "inspirację" pędzlami Maxi. Tekst o włosiu kozy z Japonii też mnie nie przekonuje, ale skoro już jest to chciałabym jeszcze wiedzieć, które to włosie. Co nie zmienia faktu, że np.- Saikoho - bardzo miękkie, delikatne włosie, używane przez najlepsze japońskie marki...pochodzi z Chin : Saikoho hair is taken from the neck & chest area of a goat. These can only be taken from white male mountain goat with straight hair from Jiangnan, China. >> źródło<<. Zresztą, większość najlepszego pędzlowego włosia kozy pochodzi z Chin. I jeśli w Japonii kupię sobie chiński t-shirt to niestety, nie będę mogła chwalić się, że mam japoński ....A że powszechnie wiadomo, że pędzle japońskie bądź produkowane w Japonii mają bardzo wysoką jakość - to i Hakuro chce kusić. Ciekawe tylko gdzie produkowane są trzonki i skuwki, skoro tak podkreśla się znaczenie składowych pędzla

P.S mogli kupić włosie kozy w Japonii, co nie zmienia faktu, że jeśli ma być bardzo wysokiej jakości to i tak pochodzi raczej z Chin.
__________________
Instagram

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2019-07-25 o 01:59
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 17:45   #3103
Cerveza_
Wtajemniczenie
 
Avatar Cerveza_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 505
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Jak mogą być z te samej fabryki, skoro MBrushe "od A do Z" produkowane są w Japonii, a Hakuro składane w Polsce? I, niestety, na pierwszy rzut oka widać u Hakuro mocną "inspirację" pędzlami Maxi. Tekst o włosiu kozy z Japonii też mnie nie przekonuje, ale skoro już jest to chciałabym jeszcze wiedzieć, które to włosie. Co nie zmienia faktu, że np.- Saikoho - bardzo miękkie, delikatne włosie, używane przez najlepsze japońskie marki...pochodzi z Chin : Saikoho hair is taken from the neck & chest area of a goat. These can only be taken from white male mountain goat with straight hair from Jiangnan, China. >> źródło<<. Zresztą, większość najlepszego pędzlowego włosia kozy pochodzi z Chin. I jeśli w Japonii kupię sobie chiński t-shirt to niestety, nie będę mogła chwalić się, że mam japoński ....A że powszechnie wiadomo, że pędzle japońskie bądź produkowane w Japonii mają bardzo wysoką jakość - to i Hakuro chce kusić. Ciekawe tylko gdzie produkowane są trzonki i skuwki, skoro tak podkreśla się znaczenie składowych pędzla

P.S mogli kupić włosie kozy w Japonii, co nie zmienia faktu, że jeśli ma być bardzo wysokiej jakości to i tak pochodzi raczej z Chin.
Czy ja napisałam, że na pewno są z tej samej fabryki? Po prostu jakość jest porównywalna. Nie czytałaś ze zrozumieniem. Podkreśliłam, że u Maxi design, wykonanie to pierwsza klasa, ale dla ludzi, którzy oprócz włosia cenią jakość wykonania jest to ważne. Dziewczyna wyżej pisała o włosiu, więc jeśli komuś zależy na włosiu to nie ma sensu przepłacać i tyle. Moje zdanie. No i weźmy pod uwagę cenę. Ile my dopłacamy za skuwki, złote napisy, itd. ? Niemało.
Hakuro za tę jakość włosia oferuje niską cenę. Uważam akurat, że japońskie włosie+składanie w Polsce to coś, co warto wspierać, ale to MOJE ZDANIE
__________________
RESET
Cerveza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-27, 09:29   #3104
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Te nowe hakuro mają włosie przycinane czy układane?
Co do MBrushów- mam 3 (11, 06, 16) i mam mieszane odczucia. Owszem, są miękkie, ale szczególnie 11 jest dziwna po praniu. Niezależnie od tego, czy suszę w osłonce z ręcznika kuchennego, czy nie, włosie po suszeniu sterczy w każdym kierunku, ale z czasem wraca do swojego kształtu.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-27, 09:53   #3105
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Te nowe hakuro mają włosie przycinane czy układane?
Co do MBrushów- mam 3 (11, 06, 16) i mam mieszane odczucia. Owszem, są miękkie, ale szczególnie 11 jest dziwna po praniu. Niezależnie od tego, czy suszę w osłonce z ręcznika kuchennego, czy nie, włosie po suszeniu sterczy w każdym kierunku, ale z czasem wraca do swojego kształtu.

układane
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 17:45   #3106
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Z ciekawości- zamówiłam 3 pędzelki z tej nowej serii hakuro i dzisiaj je odebrałam.
Pierwsze wrażenie jest takie, że faktycznie miękkie to włosie (na razie tylko macałam, nie malowałam się jeszcze), ale 2 pędzelki raczej nie będą należały do moich ulubionych.
J660- najbardziej udany zakup, taki języczkowy, ale niezbyt zbity. Nie jest to jednak coś w stylu zoevy 227 czy sigmy e25, które są jeszcze mniej zbite. Będzie fajny do nakładania cienia na całą powiekę, może do delikatnego rozcierania.
J880- z założenia miał być do blendowania, ale jest duży (oczywiście czytałam wymiary, ale same cyferki nic mi nie mówiły). Jest pewnie z 1,5 razy większy od zoevy 228.
J680- największy z nich wszystkich. Myślałam, że on właśnie będzie takim odpowiednikiem zoevy 227, ale jest 1,5 razy większy. Sądzę, że będzie do nakładania jasnego cienia na całą powiekę ruchomą i nieruchomą przy naturalnych makijażach dziennych.
Póki co nie porównam ich do pędzli mbrush, bo tamte schną po praniu, ale na 100% są większe i przez to mniej precyzyjne.
Ogólnie z wyglądu spodobały mi się, chociaż zastanawiam się, czy to rose-goldowe wykończenie nie będzie z nich schodzić albo odbarwiać się.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 07:21   #3107
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Z ciekawości- zamówiłam 3 pędzelki z tej nowej serii hakuro i dzisiaj je odebrałam.
Pierwsze wrażenie jest takie, że faktycznie miękkie to włosie (na razie tylko macałam, nie malowałam się jeszcze), ale 2 pędzelki raczej nie będą należały do moich ulubionych.
J660- najbardziej udany zakup, taki języczkowy, ale niezbyt zbity. Nie jest to jednak coś w stylu zoevy 227 czy sigmy e25, które są jeszcze mniej zbite. Będzie fajny do nakładania cienia na całą powiekę, może do delikatnego rozcierania.
J880- z założenia miał być do blendowania, ale jest duży (oczywiście czytałam wymiary, ale same cyferki nic mi nie mówiły). Jest pewnie z 1,5 razy większy od zoevy 228.
J680- największy z nich wszystkich. Myślałam, że on właśnie będzie takim odpowiednikiem zoevy 227, ale jest 1,5 razy większy. Sądzę, że będzie do nakładania jasnego cienia na całą powiekę ruchomą i nieruchomą przy naturalnych makijażach dziennych.
Póki co nie porównam ich do pędzli mbrush, bo tamte schną po praniu, ale na 100% są większe i przez to mniej precyzyjne.
Ogólnie z wyglądu spodobały mi się, chociaż zastanawiam się, czy to rose-goldowe wykończenie nie będzie z nich schodzić albo odbarwiać się.
bardzo dziękuję za taki opis - mam pełno pędzli, ale ciekawska natura kusi mnie że kupić 2-3 pędzelki, ale do tej pory nie zdecydowałam się które
skoro te Twoje są duże (też o nich myślałam) to może J740 będzie mniejszy... - ma ktoś już?
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 10:26   #3108
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
bardzo dziękuję za taki opis - mam pełno pędzli, ale ciekawska natura kusi mnie że kupić 2-3 pędzelki, ale do tej pory nie zdecydowałam się które
skoro te Twoje są duże (też o nich myślałam) to może J740 będzie mniejszy... - ma ktoś już?
Pewnie widziałaś już fotografię zbiorczą tych pędzli (np. na fb minti shopu). J740 wydaje się mniejsze, ale bardziej szpiczaste, jakby taki ołówkowy wydłużony. Zamiast tego J880 brałabym chyba J850 lub nawet J830.
Jak znajdę chwilę wolnego, to zrobię fotę porównawczą tych pędzli z pędzlami Zoevy, Sigmy i MBrush. Specjalnie się nimi jeszcze dzisiaj nie malowałam, żeby było czyste włosie do zdjęć
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 12:40   #3109
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Pewnie widziałaś już fotografię zbiorczą tych pędzli (np. na fb minti shopu). J740 wydaje się mniejsze, ale bardziej szpiczaste, jakby taki ołówkowy wydłużony. Zamiast tego J880 brałabym chyba J850 lub nawet J830.
Jak znajdę chwilę wolnego, to zrobię fotę porównawczą tych pędzli z pędzlami Zoevy, Sigmy i MBrush. Specjalnie się nimi jeszcze dzisiaj nie malowałam, żeby było czyste włosie do zdjęć
Nie, nie widzialam
Z Zoevy mam chyba tylko jeden pedzel... Sigmy i MBrush nie mam zadnego, ale mysle ze cos wybiore z Twojego opisu i zdjecia porownawczego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-16, 14:52   #3110
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Trochę zeszło mi z tymi fotkami. Wiem, nie powalają na kolana, ale zdjęć pędzli robić nie potrafię, na dodatek mam tylko obiektyw o ogniskowej 23 mm Więc raczej krajobrazowy, nie do szczegółów.

Zdj. nr 1 i od lewej: Hakuro j680, MBrush 06, Zoeva 227 - jak widać ten Hakuro jest wyraźnie większy od pozostałych.

Zdj. nr 2 i od lewej: Hakuro J660, MBrush 16, Zoeva 232- wszystkie o zbliżonych rozmiarach i jak już wcześniej pisałam: myślę, że z tym J660 mogę się polubić.

Zdj. nr 3 i od lewej: Hakuro J880, MBrush11, Zoeva 228. Hakuro ma odrobinę dłuższe włosie i przy skuwce jest grubszy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (103,1 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (93,0 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (92,0 KB, 37 załadowań)
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 15:19   #3111
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Bardzo fajne zdjecia- dzieki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 18:31   #3112
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Przy okazji zakupów w ekobieca dokupiłam sobie hakuro j790 i jestem nim zachwycona Mięciusi, chyba na jakiś czas będzie moim ulubieńcem do rozświetlacza lub do pudrowania skóry pod oczami (chociaż bardzo rzadko używam korektora i pudru w tamtych okolicach). Nawet jak na chama się nim "dźgam" włosiem prostopadle do skóry to nie czuję, żeby choćby jeden włosek mnie zakuł. Ok, nie miałam nigdy pędzli z takiej bardzo wysokiej półki, które można kupić w sephorze czy douglasie, ale przerobiłam m.in. zoeva 105 czy inglot 4ss (oraz jakieś wachlarzyki), i żaden z nich nie jest taki miękki (poza wachlarzykami, bo nimi raczej się tylko omiata).
Melduję też, że te moje poprzednie są już po 2 myciach i póki co nie odkształciły się. Mimo suszenia bez ich formowania, żaden pojedynczy włosek nie sterczy na bok. Czuję, że będę rozwijać tę kolekcję w domu
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 09:10   #3113
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Pędzle - zbiorczy

cześć
jestem kompletnym laikiem w temacie pędzli, więc chciałam się Was podpytac jaki polecacie pędzel do nakładania podkładu? ja od zawsze podkład nakładam palcami, ze dwa razy próbowalam jakąs gąbką, ale nie wychodziło mi.
Kupiłam dawno temu taki pędzel - Everyday Minerals, Long Handled Kabuki Brush, uzyłam dawno kilka razy do pudru sypkiego i tak gdzieś leży. wg opisu jest uniwersalny, również do podkładu się nadaje, ale nie probowałam jeszcze (bo muszę go odnaleźć )


a moze coś innego niezbyt drogiego by się lepiej sprawdziło?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 12:21   #3114
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Tego typu pędzel nadaje się tylko do sypkich podkładów mineralnych, a dla mnie i tak średnio, wolę nieco inny kształt.

Osobiście nie nakładam podkładów płynnych pędzlami już w ogóle, tylko gąbki. Czasem próbuję dla przypomnienia i zawsze jestem rozczarowana smugami i osiadaniem w rozszerzonych porach, jaki pędzel by to nie był - flat top, kulka, duo fibre.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 12:28   #3115
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pędzle - zbiorczy

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87289005]cześć
jestem kompletnym laikiem w temacie pędzli, więc chciałam się Was podpytac jaki polecacie pędzel do nakładania podkładu? ja od zawsze podkład nakładam palcami, ze dwa razy próbowalam jakąs gąbką, ale nie wychodziło mi.
Kupiłam dawno temu taki pędzel - Everyday Minerals, Long Handled Kabuki Brush, uzyłam dawno kilka razy do pudru sypkiego i tak gdzieś leży. wg opisu jest uniwersalny, również do podkładu się nadaje, ale nie probowałam jeszcze (bo muszę go odnaleźć )


a moze coś innego niezbyt drogiego by się lepiej sprawdziło?[/QUOTE]
Nakładanie podkładu pędzlem to chyba najtrudniejszy sposób, który nie wybacza żadnego błędu. Zainwestowałabym w lepszą gąbkę, miękką, ale niezbyt porowatą (np. blend it) i próbowała nią, ewentualnie została przy palcach.

Swoją drogą ostatnio zgubiłam swój pędzelek do nakładania maseczek, więc glinkę na twarz nakładałam pędzlem do różu z hakuro (do różu mam kilka innych, które znacznie bardziej lubię). Polecam, nigdy tak wygodnie nie aplikowało mi się glinki na twarz, a pędzel ładnie się domył po tym zabiegu.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 13:09   #3116
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pędzle - zbiorczy

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87289005]cześć
jestem kompletnym laikiem w temacie pędzli, więc chciałam się Was podpytac jaki polecacie pędzel do nakładania podkładu? ja od zawsze podkład nakładam palcami, ze dwa razy próbowalam jakąs gąbką, ale nie wychodziło mi.
Kupiłam dawno temu taki pędzel - Everyday Minerals, Long Handled Kabuki Brush, uzyłam dawno kilka razy do pudru sypkiego i tak gdzieś leży. wg opisu jest uniwersalny, również do podkładu się nadaje, ale nie probowałam jeszcze (bo muszę go odnaleźć )


a moze coś innego niezbyt drogiego by się lepiej sprawdziło?[/QUOTE]A ja nie przepadam za gabkami (ale moze nie mialam dobrej). Zawsze zapominalam jej zmoczyc, a rano jak juz siadlam przy toaletce, to wkurzalo mnie ze musze wstac i jeszcze isc ja zmoczyc
A pedzle nie robia mi zadnych smug, ale ja lubie wklepywac. Dlugo uzywalam hakuro h50 i byl ok. Ostatnio przerzucilam sie na taki z krotszym wlosiem i bardziej zbity pedzel z alliexpress i super mi sie nim naklada (jak cos moge linka wstawic)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 13:14   #3117
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
A ja nie przepadam za gabkami (ale moze nie mialam dobrej).
A Beauty Blender? Jak dla mnie nie ma sobie rownych.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 13:26   #3118
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
A Beauty Blender? Jak dla mnie nie ma sobie rownych.
Jak dla mnie za drogi na cos co mam wyrzucic za 3 miesiace . No i z pedzlem nie ma tego problemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 14:14   #3119
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Jak dla mnie za drogi na cos co mam wyrzucic za 3 miesiace . No i z pedzlem nie ma tego problemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem, ze producent zaleca wymiane co 3 miesiace, ale przy regularnym czyszczeniu BB wytrzymuje mi duzo dluzej, raz go z ciekawosci rozcielam na pol, zero plesni czy brudu w srodku, wiec mysle, ze spokojnie mozna go uzywac dluzej, oczywiscie pod warunkiem, ze jest prawidlowo czyszczony i przechowywany.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 14:59   #3120
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Nakładanie podkładu pędzlem to chyba najtrudniejszy sposób, który nie wybacza żadnego błędu. Zainwestowałabym w lepszą gąbkę, miękką, ale niezbyt porowatą (np. blend it) i próbowała nią, ewentualnie została przy palcach.

Swoją drogą ostatnio zgubiłam swój pędzelek do nakładania maseczek, więc glinkę na twarz nakładałam pędzlem do różu z hakuro (do różu mam kilka innych, które znacznie bardziej lubię). Polecam, nigdy tak wygodnie nie aplikowało mi się glinki na twarz, a pędzel ładnie się domył po tym zabiegu.
ah... dziekuję za poradę, myślałam,z e pędzlem to w miare łatwo sie maluje podkładem no i piękniej niz palcami, ale wlasnie podczytałam na kilku blogach, zę nie bardzo... a jak mam sie namachać taka zaspana rano i śpiesząca sie to chyba zrezygnuje z pomysłu.
Gąbkę za kilkanaście zł mogę kupić do prób. Ten oryginalny Beauty Blender to tylko w sephorze do kupienia, tak? to sobie za taką cenę podaruję do próbowania. Chciałam bardziej kryjąco sie umalować niz dotychczas.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
A ja nie przepadam za gabkami (ale moze nie mialam dobrej). Zawsze zapominalam jej zmoczyc, a rano jak juz siadlam przy toaletce, to wkurzalo mnie ze musze wstac i jeszcze isc ja zmoczyc
A pedzle nie robia mi zadnych smug, ale ja lubie wklepywac. Dlugo uzywalam hakuro h50 i byl ok. Ostatnio przerzucilam sie na taki z krotszym wlosiem i bardziej zbity pedzel z alliexpress i super mi sie nim naklada (jak cos moge linka wstawic)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się maluje w łazience nad umywalką, to moczenie mi nie straszne, za to ta konieczność codziennego umycia tuż po zrobieniu makijazu to już mi sie nie podoba, bo ja rano ciągle w "niedoczasie"
Pędzlami malujesz zwilżonymi? Poproszę link do tego pędzla z ali
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-08 22:59:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.