Badania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-05, 13:49   #1
Magianelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 95

Badania


Kochane i Kochani,

Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale. Chciałam Was zapytać o to, jakie mam wykonać badania krwi. Badania chcę zrobić z racji tego, że od dłuższego czasu czuję się bez energii, taka wręcz ospała, wycieńczona, na nic nie mam ochoty, humor mi nie dopisuje przez to, a także z tego względu, że boli mnie brzuch, aż skręca, gdy np. wstaję z pozycji siedzącej lub leżącej. Mam też problem z trądzikiem i nieregularnym okresem Na wizytę u ginekologa jestem już umówiona, ale chciałabym mieć już jakieś badania, aby coś pokazać.

Ogólnie to uważam na to co jem, zdrowo się odżywiam, ale czuję też ogromną chęć na coś słodkiego, zwłaszcza po posiłku. Może to wina tego, że mam mało wysiłku fizycznego? Pracuję dużo w pozycji siedzącej przy biurku.

Byłam u lekarza rodzinnego i nic konkretnego nie stwierdził, zapisał witaminy i tylko chciał mnie wysłać na badanie krwi, a sam z siebie powiedział, że na co chcę zrobić sobie badania, na to mnie wyśle
Magianelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-05, 14:23   #2
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Badania

Morfologia, glukoza, TSH.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-05, 19:47   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Badania

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Morfologia, glukoza, TSH.
Oraz pasożyty ( te bóle brzucha, trądzik i apetyt na słodkie mogą sugerować obecność nadmiernego życia wewnętrznego)

Oraz poziom wit D3.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 06:39   #4
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Badania

Oraz ft3, ft4, anty tpo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:39 ---------- Poprzedni post napisano o 07:38 ----------

I może prolaktyna, jeśli cykle są bardzo nieregularne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 21:39   #5
Kolorowa_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 47
Dot.: Badania

Mam takie same objawy z tym zmęczeniem, brakiem energii...ja robie tarczyce, glukoze i morfologie. Daj znać jak wyniki. Zastanawiam się czy u mnie może mieć też wpływ niskie ciśnienie, przeważnie oscyluje w granicy 90/60.
Kolorowa_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-15, 07:08   #6
Magianelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 95
Dot.: Badania

Cytat:
Napisane przez Kolorowa_89 Pokaż wiadomość
Mam takie same objawy z tym zmęczeniem, brakiem energii...ja robie tarczyce, glukoze i morfologie. Daj znać jak wyniki. Zastanawiam się czy u mnie może mieć też wpływ niskie ciśnienie, przeważnie oscyluje w granicy 90/60.

Również mam bardzo niskie ciśnienie, zwłaszcza drugi wskaźnik, ale bardzo wysokie uderzenia serca
Czasem czuję się bardzo słabo, ale to może wynika z tego, że nie mam apetytu i mało jem (gdy coś zjem, jest już w miarę OK). Mogę mieć w przyszłości problemy z tarczycą, ponieważ mama ma problemy z nią. Robiłam badania w ubiegłym roku, również na tarczycę i wszystko było w normie poza cholesterolem, który był bardzo zaniżonym. Lekarz stwierdził, że za mało tłustych rzeczy jem Na kolejne badania idę w przyszłym tygodniu, choć nadal zastanawiam się na co jeszcze wykonać je.
Jak u Ciebie z wynikami? Zawsze taka byłaś, że nie miałaś energii?
Magianelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 07:04   #7
DaisyDuck23
Raczkowanie
 
Avatar DaisyDuck23
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 245
Dot.: Badania

Cytat:
Napisane przez Magianelka Pokaż wiadomość
Kochane i Kochani,

Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale. Chciałam Was zapytać o to, jakie mam wykonać badania krwi. Badania chcę zrobić z racji tego, że od dłuższego czasu czuję się bez energii, taka wręcz ospała, wycieńczona, na nic nie mam ochoty, humor mi nie dopisuje przez to, a także z tego względu, że boli mnie brzuch, aż skręca, gdy np. wstaję z pozycji siedzącej lub leżącej. Mam też problem z trądzikiem i nieregularnym okresem Na wizytę u ginekologa jestem już umówiona, ale chciałabym mieć już jakieś badania, aby coś pokazać.

Ogólnie to uważam na to co jem, zdrowo się odżywiam, ale czuję też ogromną chęć na coś słodkiego, zwłaszcza po posiłku. Może to wina tego, że mam mało wysiłku fizycznego? Pracuję dużo w pozycji siedzącej przy biurku.

Byłam u lekarza rodzinnego i nic konkretnego nie stwierdził, zapisał witaminy i tylko chciał mnie wysłać na badanie krwi, a sam z siebie powiedział, że na co chcę zrobić sobie badania, na to mnie wyśle



Moja przyjaciółka miała te same objawy i endokrynolog zdiagnozowała u niej Hashimoto. Wiec mysle, ze powinnas pojsc do endokrynologa. Lekarz Ci powie jakie badania zlecic ale na pewno TSH.
DaisyDuck23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-18, 10:19   #8
Magianelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 95
Dot.: Badania

Do Warszawy niestety mam dość daleko. Chętnie wybiorę się do dobrego lekarza z woj. wielkopolskiego lub dolnośląskiego. Polecicie kogoś?

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-11-09 o 18:25
Magianelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 11:44   #9
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Badania

Cytat:
Napisane przez Magianelka Pokaż wiadomość
Do Warszawy niestety mam dość daleko. Chętnie wybiorę się do dobrego lekarza z woj. wielkopolskiego lub dolnośląskiego. Polecicie kogoś?
Ja polecam doktor Katarzynę Derc. Przyjmuje w szpitalu św. Wojciecha w Poznaniu. Niestety, wizyta jest dość droga (180zł razem z usg), ale jest to świetny lekarz. Najpierw przeprowadza wywiad, pyta o samopoczucie, dopiero potem ogląda wyniki badań.

Mam też na oku doktora Kaznowskiego, ale jeszcze u niego nie byłam. Musiałam w ostatniej chwili odwołać wizytę, ale opinie ma pozytywne i się do niego wybiorę za jakiś czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-19, 07:09   #10
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Badania

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Ja polecam doktor Katarzynę Derc. Przyjmuje w szpitalu św. Wojciecha w Poznaniu. Niestety, wizyta jest dość droga (180zł razem z usg), ale jest to świetny lekarz. Najpierw przeprowadza wywiad, pyta o samopoczucie, dopiero potem ogląda wyniki badań.
Na Słowackiego płaciłam u niej 120, również z USG.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 07:43   #11
Magianelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 95
Dot.: Badania

A jakiegoś dobrego ginekologa polecicie? Województwo wlkp i dolnośląskie.
Magianelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-22 08:43:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.