Czy polskie studia liczą się w Niemczech? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-30, 20:22   #1
Maga97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1

Czy polskie studia liczą się w Niemczech?


Hej dziewczyny. W tym roku idę na trzeci roku studiów zaocznych w prywatnej uczelni w warszawie, studiuje filologie angielska, specjalizacja translatoryczna i nauczycielska. Narzeczony od roku mieszka i pracuje w niemczech, ma bardzo dobra prace gdyż mówi płynnie po niemiecku. Dlatego też wiem że zaraz po licencjacie wyjadę do niemiec. Jestem ciekawe tylko czy moje kwalifikacje mogą zostac uznane w niemczech, z tego względu ze studiuje na niepublicznej uczelni. Czy z płynnym angielskim i komunikatywnym niemieckim jestem w stanie znaleźć tam jakąś lepszą pracę?
Maga97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 21:11   #2
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Czy polskie studia liczą się w Niemczech?

a co to jest lepsza praca?
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 07:35   #3
chyntia
Raczkowanie
 
Avatar chyntia
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 39
Dot.: Czy polskie studia liczą się w Niemczech?

Lepiej płatną zapewne tak. Jeśli chodzi o awanse to raczej w międzynarodowych organizacjach. W przypadku mniejszych firm to Niemcy mają pierâ˜☠â˜☠â˜☠ca na punkcie kumoterstwa. Awansują ludzie co chodzą do tego samego kościoła co szef, pochodzą z tego regionu itd.
chyntia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 13:58   #4
Grabi97
Raczkowanie
 
Avatar Grabi97
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 313
Dot.: Czy polskie studia liczą się w Niemczech?

Cytat:
Napisane przez Maga97 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. W tym roku idę na trzeci roku studiów zaocznych w prywatnej uczelni w warszawie, studiuje filologie angielska, specjalizacja translatoryczna i nauczycielska. Narzeczony od roku mieszka i pracuje w niemczech, ma bardzo dobra prace gdyż mówi płynnie po niemiecku. Dlatego też wiem że zaraz po licencjacie wyjadę do niemiec. Jestem ciekawe tylko czy moje kwalifikacje mogą zostac uznane w niemczech, z tego względu ze studiuje na niepublicznej uczelni. Czy z płynnym angielskim i komunikatywnym niemieckim jestem w stanie znaleźć tam jakąś lepszą pracę?
Co oznacza "uznanie kwalifikacji"? Chcesz isc do pracy czy na magisterke?

Uczelnie na terenie UE są objęte procesem bolońskim a wiec są wzajemnie uznawane. Nie mam pojecia jak to wyglada z zaocznymi, ale raczej tez powinny byc w to wlaczone. Co najwyzej bedziesz zmuszona nadrabiac dodatkowe przedmioty w ciagu roku.

Jezeli chodzi o pracodawcow to bez roznicy, najwyzej uzna ze malo prestizowac uczelnia i bedziesz miala gorsze szanse w rekrutacji.
Grabi97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 15:14   #5
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Czy polskie studia liczą się w Niemczech?

Cytat:
Napisane przez Maga97 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. W tym roku idę na trzeci roku studiów zaocznych w prywatnej uczelni w warszawie, studiuje filologie angielska, specjalizacja translatoryczna i nauczycielska. Narzeczony od roku mieszka i pracuje w niemczech, ma bardzo dobra prace gdyż mówi płynnie po niemiecku. Dlatego też wiem że zaraz po licencjacie wyjadę do niemiec. Jestem ciekawe tylko czy moje kwalifikacje mogą zostac uznane w niemczech, z tego względu ze studiuje na niepublicznej uczelni. Czy z płynnym angielskim i komunikatywnym niemieckim jestem w stanie znaleźć tam jakąś lepszą pracę?
Sama akurat jestem na etapie uznawania policealnej, licencjata i magisterki z Polski. I owszem- studia są uznawane, ale to zależy od kierunku i uczelni. Niektóre kierunki nie trzeba uznawać, starczy je potwierdzić urzędowo, jeśli pomogłoby to w lepszej pracy.

Poza tym niekoniecznie jest potrzebne uznanie studiów, aby mieć lepszą pracę. To zależy, od wielu czynników i ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Zerknij sobie na stronkę:
https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/pl/
Masz tutaj informacje o uznaniu kwalifikacji zawodowych w Niemczech.

Cytat:
Napisane przez Grabi97 Pokaż wiadomość
Co oznacza "uznanie kwalifikacji"? Chcesz isc do pracy czy na magisterke?

Uczelnie na terenie UE są objęte procesem bolońskim a wiec są wzajemnie uznawane. Nie mam pojecia jak to wyglada z zaocznymi, ale raczej tez powinny byc w to wlaczone. Co najwyzej bedziesz zmuszona nadrabiac dodatkowe przedmioty w ciagu roku.

Zaoczne również się liczą, jak i policealna, jeśli trwa 2 lata. W przypadku roku są do nadrobienia przedmioty na podstawie przedłożonej siatki przedmiotowej.

Cytat:
Jezeli chodzi o pracodawcow to bez roznicy, najwyzej uzna ze malo prestizowac uczelnia i bedziesz miala gorsze szanse w rekrutacji.
Może w Polsce, ale nie w Niemczech.
Tutaj wszyscy idą na Ausbildung i do pracy, a nie wszyscy na studia- jak w Polsce. Poza tym niemiecki pracodawca nie ma pojęcia o statusie polskich uczelni- uwierz mi

Cytat:
Napisane przez chyntia Pokaż wiadomość
Lepiej płatną zapewne tak. Jeśli chodzi o awanse to raczej w międzynarodowych organizacjach. W przypadku mniejszych firm to Niemcy mają pierâ˜â˜â˜☠â˜â˜â˜☠â˜â˜â˜☠ ca na punkcie kumoterstwa. Awansują ludzie co chodzą do tego samego kościoła co szef, pochodzą z tego regionu itd.
Serio? Pierwsze słyszę
W mniejszych firmach szanse na awans są naprawdę niskie.
I 3/4 Niemców nie chodzi do kościoła, chyba, że mówisz o szefie, co ma 60+ i mieszka na Bayerach
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-09-06 o 15:23 Powód: dodano 2 cytaty
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 08:03   #6
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Czy polskie studia liczą się w Niemczech?

Jeżeli chcesz tam od razu iść do pracy typu "korpo", to prawdopodobnie nikogo nie będą interesowały twoje studia. Kwalifikacje zostaną w inny sposób sprawdzone na rozmowie. Jeżeli chcesz iść na magisterkę, to możliwe, że będziesz musiała nadrabiać jakieś różnice programowe. A jeśli chcesz pracować jako nauczyciel, to może być jeszcze inaczej i tutaj szczerze mówiąc, nie jestem pewna, jakie w Niemczech są wymagania i czy uznane zostaną uprawnienia nauczycielskie z Polski, możliwe, że nie. Napisz konkretniej, co chciałabyś/planujesz tam robić, ale ogólnie sam angielski i jedynie komunikatywny niemiecki to jednak trochę mało, żeby dostać "lepszą pracę" (czyli jaką? )
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 12:06   #7
Viridian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 213
Dot.: Czy polskie studia liczą się w Niemczech?

Twoja uczelnia powinna być w stanie udzielić Ci odpowiedzi, czy ich dyplomy uznawane są w DE.



Co do niemieckiego, masz rok, można przyłożyć się i zdać egzamin:

https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/prf.html
Niemcy jednak mają to do siebie, że wolą własne certyfikaty itp. Nie znaczy, że bez nie znajdziesz pracy, ale może to np. zaważyć na stawce jaką Ci zaproponują.
Viridian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-29, 02:57   #8
Helia84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 4
Dot.: Czy polskie studia liczą się w Niemczech?

Liczą się, chyba, że uzyskałaś papier jakiejś lokalnej uczelni, która nie ma tych wszystkich umów międzynarodowych, ale wątpię w to. Jeśli szukasz pracy w Niemczech, to warto się dokształcić jak przedstawia się prawo pracy w niemczech, żeby być przygotowanym na wszytko

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-09-29 o 13:33
Helia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-29, 13:26   #9
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Czy polskie studia liczą się w Niemczech?

Cytat:
Napisane przez Helia84 Pokaż wiadomość
Liczą się, chyba, że uzyskałaś papier jakiejś lokalnej uczelni, która nie ma tych wszystkich umów międzynarodowych, ale wątpię w to. Jeśli szukasz pracy w Niemczech, to warto się dokształcić jak przedstawia się prawo pracy w niemczech, żeby być przygotowanym na wszytko
Ale bzdury piszesz
Co prawo pracy ma wspólnego z uznaniem polskich dyplomów?
Tania reklam

Tak dla informacji, odpowiedniki polskich uczelni i kierunków sprawdza się w programie ANABIN Datenbank der Zentralstelle für Auslåndisches Bildungswesen- tak w gwoli ścisłości
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-09-29 o 13:34
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 13:10   #10
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Czy polskie studia liczą się w Niemczech?

Uznawac warto tylko dyplomy w przypadku zawodów regulowanych, gdzie takie uznanie, jest obowiązkowe w odniesieniu do wykonywania zawodu. W innym wypadku nie ma to wiekszego sensu.

Ja skonczylam licencjat w pl. a magisterke robilam w de. Uczelnia wymagala jedynie tlumaczenia przysieglego polskich dokumentow.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 13:27   #11
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Czy polskie studia liczą się w Niemczech?

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Uznawac warto tylko dyplomy w przypadku zawodów regulowanych, gdzie takie uznanie, jest obowiązkowe w odniesieniu do wykonywania zawodu. W innym wypadku nie ma to wiekszego sensu.

Ja skonczylam licencjat w pl. a magisterke robilam w de. Uczelnia wymagala jedynie tlumaczenia przysieglego polskich dokumentow.
Czy ty nie pisalas gdzies dzisiaj przypadkiem, ze jestes prawnikiem?
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-27, 15:12   #12
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Czy polskie studia liczą się w Niemczech?

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Uznawac warto tylko dyplomy w przypadku zawodów regulowanych, gdzie takie uznanie, jest obowiązkowe w odniesieniu do wykonywania zawodu. W innym wypadku nie ma to wiekszego sensu.

Ja skonczylam licencjat w pl. a magisterke robilam w de. Uczelnia wymagala jedynie tlumaczenia przysieglego polskich dokumentow.
Chyba jedynie warto uznać, jak chce się pracować w zawodzie.
Inaczej to strata czasu i pieniędzy

Co innego praca w zawodzie, a co innego studia- tutaj tłumaczenia starczą. Nawet tłumaczenia do urzędów czy kursów starczą.
Aczkolwiek zależy o jakim landzie mówimy, bo np. w Bawarii niekoniecznie tłumaczenie z Polski czy innego rejonu Niemiec jest ważne

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Czy ty nie pisalas gdzies dzisiaj przypadkiem, ze jestes prawnikiem?
Pisała, w wątku o szukaniu pracy
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-29, 12:55   #13
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Czy polskie studia liczą się w Niemczech?

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Czy ty nie pisalas gdzies dzisiaj przypadkiem, ze jestes prawnikiem?
Owszem, skonczlam w Polsce 2 kierunki. Prawo jednolite (5lat) i licencjat z innego kierunku.

Za granica gdzie mieszkam polskie prawo nie jest mi do niczego przydatne, wiec poszlam na dodatkowa magisterke. Nie wiem w czym problem... Nikogo tutaj nie chce oszukac.

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Chyba jedynie warto uznać, jak chce się pracować w zawodzie.
Inaczej to strata czasu i pieniędzy

Co innego praca w zawodzie, a co innego studia- tutaj tłumaczenia starczą. Nawet tłumaczenia do urzędów czy kursów starczą.
Aczkolwiek zależy o jakim landzie mówimy, bo np. w Bawarii niekoniecznie tłumaczenie z Polski czy innego rejonu Niemiec jest ważne


Pisała, w wątku o szukaniu pracy
Uwazam ,ze uznawac warto jedynie w przypadku jezeli wymaga tego dopuszczenie do wykonywania zawodu. Inaczej niczego to nie zmienia.

Edytowane przez feelin_soo_me
Czas edycji: 2019-11-29 o 12:47
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-29 13:55:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.