Odwieczny dylemat - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-29, 20:37   #31
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Odwieczny dylemat

Dla mnie podawane przez Was ceny są z kosmosu, chyba że w mojej okolicy i towarzystwie te kwoty "biletów wstępu" są wyjątkowo niskie.
BTW, gdyby mi ktoś wyskakiwał ze sprawdzaniem cen za talerzyk, to bym śmiechem zabiła. Przyjęcie robi się po to, żeby ugościć bliskich, a nie, żeby na nim zarabiać.
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-29, 22:52   #32
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Odwieczny dylemat

Dla mnie standardem było jak dotąd 300zł+wino od pary. Wesela znajomych.
Jak ktoś chce tracić kilkadziesiąt kafli na wesele to jest serio jego sprawa, nie moja - nie czuję się zobowiązana tego finansować
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-29, 23:26   #33
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Odwieczny dylemat

Ja jeśli już idę na wesele to daje tyle na ile mnie w danej chwili stać i w zależności do kogo ide, w granicy 200-500zł za osobę. Kwoty górnej granicy to tylko dla najbliższych.
Mnie też trzęsie jak słyszę "żeby talerzyk się zwrócił". Ludzie odstawiają szopki na pokaz oczekując potem, że goście im za to zwrócą. Albo się zadłużają, żeby zrobić weselicho a potem olaboga, bo ludzie mało dali. I jeszcze jak widze te durne wierszyki na zaproszeniach żebrające o kase to mnie mdli. Nie chodze na wesela do takich ludzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 06:15   #34
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Odwieczny dylemat

My dajemy zawsze 500 zł, na ślubach gdzie byliśmy świadkami 700 zł. Nie patrzymy ani na "standard" ani na nocleg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 08:46   #35
Pia_Gizela
Raczkowanie
 
Avatar Pia_Gizela
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 402
Dot.: Odwieczny dylemat

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Ja jeśli już idę na wesele to daje tyle na ile mnie w danej chwili stać i w zależności do kogo ide, w granicy 200-500zł za osobę. Kwoty górnej granicy to tylko dla najbliższych.
Mnie też trzęsie jak słyszę "żeby talerzyk się zwrócił". Ludzie odstawiają szopki na pokaz oczekując potem, że goście im za to zwrócą. Albo się zadłużają, żeby zrobić weselicho a potem olaboga, bo ludzie mało dali. I jeszcze jak widze te durne wierszyki na zaproszeniach żebrające o kase to mnie mdli. Nie chodze na wesela do takich ludzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlaczego uważasz, że żebrające? Pomijam estetykę takich wierszyków i ich wyrafinowanie
Pia_Gizela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 09:08   #36
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Odwieczny dylemat

My kilka lat temu dawaliśmy jako para 400 zł, teraz dajemy 500. Dodam, że osoba towarzysząca zazwyczaj daje 100 zł (jesli zna państwa młodych), a zaproszona resztę

Z 2 dni będę w takiej samej sytuacji jak autorka wątku. Mój partner jest świadkiem pana młodego. Niemniej ślub jest nietradycyjny (woodstock), oprócz ceremonii w USC będzie tylko pizza lub inny jedzenie tego typu być może na polu namiotowym więc prezentowo ograniczyliśmy się tylko do kupienia 2óch butelek droższego szampana na życzenie panny młodej.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 09:29   #37
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Odwieczny dylemat

Cytat:
Napisane przez Pia_Gizela Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że żebrające? Pomijam estetykę takich wierszyków i ich wyrafinowanie
No a jak to inaczej nazwać? Zapraszają kogoś na ślub, swoją uroczystość i wierszyki żeby przynosić kasę. Straszne to jest. Ja jak dostaje takie zaproszenie to czuje się jak bankomat. Już na dzień dobry widać, że nie o obecność i dobrą zabawę chodzi, a o zebranie jak najwięcej kasy. No dziękuje bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-30, 09:36   #38
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odwieczny dylemat

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
No a jak to inaczej nazwać? Zapraszają kogoś na ślub, swoją uroczystość i wierszyki żeby przynosić kasę. Straszne to jest. Ja jak dostaje takie zaproszenie to czuje się jak bankomat. Już na dzień dobry widać, że nie o obecność i dobrą zabawę chodzi, a o zebranie jak najwięcej kasy. No dziękuje bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moim zdaniem jesteś przewrażliwiona i mocno przesadzasz. chodzi o to, żeby nie dawac prezentów w postaci przedmiotów
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 09:40   #39
Pia_Gizela
Raczkowanie
 
Avatar Pia_Gizela
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 402
Dot.: Odwieczny dylemat

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
No a jak to inaczej nazwać? Zapraszają kogoś na ślub, swoją uroczystość i wierszyki żeby przynosić kasę. Straszne to jest. Ja jak dostaje takie zaproszenie to czuje się jak bankomat. Już na dzień dobry widać, że nie o obecność i dobrą zabawę chodzi, a o zebranie jak najwięcej kasy. No dziękuje bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przesadzasz chyba, idąc na wesele zwyczajowo daje się młodym prezent. Nie lepiej dać pieniądze niż kolejny mikser albo komplet ręczników? Dużo par mieszka ze sobą przed ślubem, chyba nikomu pościeli ani szklanek nie brakuje
Pia_Gizela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 09:49   #40
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Odwieczny dylemat

Ale z drugiej strony 'głupio' dać w kopercie stówę czy nawet mniej, jeżeli ktoś dysponuje bardzo niewielkim budżetem. A fajny prezent za taką kwotę już inaczej wygląda.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 10:02   #41
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Odwieczny dylemat

Chodzi o sam fakt proszenia o kasę. Po prostu. To jest logiczne i każdy dorosły człowiek dziś doskonale zdaje sobie sprawę, że młodym najlepiej dać pieniądze. Nawet jeśli jakichś sprzętów nie mają to kupią sobie jakie chcą. Niemniej jednak zapraszanie kogoś na przyjęcie z wymaganiami jest mocno nie fajne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-30, 10:10   #42
Pia_Gizela
Raczkowanie
 
Avatar Pia_Gizela
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 402
Dot.: Odwieczny dylemat

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Chodzi o sam fakt proszenia o kasę. Po prostu. To jest logiczne i każdy dorosły człowiek dziś doskonale zdaje sobie sprawę, że młodym najlepiej dać pieniądze. Nawet jeśli jakichś sprzętów nie mają to kupią sobie jakie chcą. Niemniej jednak zapraszanie kogoś na przyjęcie z wymaganiami jest mocno nie fajne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jak rozwiązujesz kwestię prezentu, gdy nie ma informacji ze młodzi chcą kasę? Jak zapytasz i padnie odpowiedź to już jest kategoria przyjęcia z wymaganiami czy nie?
Pia_Gizela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 10:14   #43
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odwieczny dylemat

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8515296 6]Ale z drugiej strony 'głupio' dać w kopercie stówę czy nawet mniej, jeżeli ktoś dysponuje bardzo niewielkim budżetem. A fajny prezent za taką kwotę już inaczej wygląda.[/QUOTE]

a skąd wiesz, że to co Ty nazywasz fajnym prezentem, będzie faktycznie fajnym prezentem dla młodych?

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Chodzi o sam fakt proszenia o kasę. Po prostu. To jest logiczne i każdy dorosły człowiek dziś doskonale zdaje sobie sprawę, że młodym najlepiej dać pieniądze. Nawet jeśli jakichś sprzętów nie mają to kupią sobie jakie chcą. Niemniej jednak zapraszanie kogoś na przyjęcie z wymaganiami jest mocno nie fajne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skąd takie założenie? bo Ty tak uważasz? uwierz mi jest mnówstwo ludzi, który w razie braku wierszyka kupią beznadziejny prezent, żeby zaoszczędzieć w imię takiego właśnie podejścia jak opisała Norine
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 10:18   #44
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Odwieczny dylemat

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a skąd wiesz, że to co Ty nazywasz fajnym prezentem, będzie faktycznie fajnym prezentem dla młodych?[COLOR="Silver"]
Bo nie chodzę na wesela do ludzi, których nie znam.

Nie wiem czemu w Twoim pojmowaniu istnieje tylko hajs vs. beznadziejny prezent i skąd założenie, że jak się nie powie wprost "forsę DEJ" i nie porazi żądaniem o pieniądze po oczach w zaproszeniu/bilecie wstępu, to goście przyjdą z "beznadziejnymi prezentami". Większość i tak przyniesie koperty, a nie ma tej cebulackiej otoczki wokół tego.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 10:33   #45
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Odwieczny dylemat

Cytat:
Napisane przez Pia_Gizela Pokaż wiadomość
To jak rozwiązujesz kwestię prezentu, gdy nie ma informacji ze młodzi chcą kasę? Jak zapytasz i padnie odpowiedź to już jest kategoria przyjęcia z wymaganiami czy nie?
Nie chodzić na wesela do osób, których się nie zna i po kłopocie. Wiem co moi znajomi chcieliby dostać i tyle.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 10:46   #46
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odwieczny dylemat

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8515364 6]Bo nie chodzę na wesela do ludzi, których nie znam.

Nie wiem czemu w Twoim pojmowaniu istnieje tylko hajs vs. beznadziejny prezent i skąd założenie, że jak się nie powie wprost "forsę DEJ" i nie porazi żądaniem o pieniądze po oczach w zaproszeniu/bilecie wstępu, to goście przyjdą z "beznadziejnymi prezentami". Większość i tak przyniesie koperty, a nie ma tej cebulackiej otoczki wokół tego.[/QUOTE]

no doprawdy nie wiem skąd sobie takie założenie wyciągnęłaś - po prostu zdaję sobie sprawę, że nikt nie jest wszechwiedzący i nie może mieć 100% pewności, ze to co kupuje się komuś spodoba.

moi znajomi znają mnie dobrze, wiedzą, że np używam tylko szarych ręczników dobrej jakości. ale nie spodobałby mi się prezent w postaci super wypasionych szarych ręczników. no nie. ręcznik muszę sobie dotknąć, wybrać sama i dopasować z wykończeniami do mojej wizji.
znajomi wiedzą, że mam w kuchni wszytstkie drobne sprzęty w określonym kolorze, wiedzą, jaki styl lubię. i nie uważam, że dobrym prezentem byłoby kupienie tostera pionowego, w odpwoednim kolorze i stylu, mimo że lubię tosty.
trochę samokrytyki nigdy nie zaszkodzi
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 10:48   #47
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Odwieczny dylemat

Na szczęście nie chadzam na wesela ani nawet nie utrzymuję bliskich relacji z ludźmi Twojego pokroju, więc faux-pas mi nie grozi. Uff.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 10:53   #48
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odwieczny dylemat

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8515429 1]Na szczęście nie chadzam na wesela ani nawet nie utrzymuję bliskich relacji z ludźmi Twojego pokroju, więc faux-pas mi nie grozi. Uff.[/QUOTE]

i wzajemnie moi znajomi nie doszukują się obrazy, skąpstwa i wykorzystywania w każdym słowie
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 10:59   #49
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Odwieczny dylemat

Cytat:
Napisane przez Pia_Gizela Pokaż wiadomość
To jak rozwiązujesz kwestię prezentu, gdy nie ma informacji ze młodzi chcą kasę? Jak zapytasz i padnie odpowiedź to już jest kategoria przyjęcia z wymaganiami czy nie?
Po prostu daje pieniądze.
Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a skąd wiesz, że to co Ty nazywasz fajnym prezentem, będzie faktycznie fajnym prezentem dla młodych?

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------



skąd takie założenie? bo Ty tak uważasz? uwierz mi jest mnówstwo ludzi, który w razie braku wierszyka kupią beznadziejny prezent, żeby zaoszczędzieć w imię takiego właśnie podejścia jak opisała Norine
No takie założenie, bo nawet jeśli nie każdy to większość. Jak ktoś chce zaoszczedzić to i tak oleje wierszyk i kupi co chce. Proste.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-30, 11:06   #50
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odwieczny dylemat

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Po prostu daje pieniądze.No takie założenie, bo nawet jeśli nie każdy to większość. Jak ktoś chce zaoszczedzić to i tak oleje wierszyk i kupi co chce. Proste.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nawet jeśli większość. powiedzmy że 5 % kupi Ci prezenty. co zrobisz z 5 zestawami filiżanek nie w Twoim stylu?

i też nie do końca. tacy ludzie zazwyczaj też patrzą na to "co ludzie powiedzą" i odpuszczą sobie kupowanie prezentu na rzecz niewyróżniania się z tłumu, zwłaszcza gdy sugestia o niekupowaniu prezentów była jasna i oczywista.
co więcej, gdy jako jedni przyniosą prezent to będzie od razu wiadomo od kogo on jest. strasznie często spotyka się z niepodpisanymi kartkami z życzeniami, prezentami... nie da się ukryć co kto dał.

tyle w temacie
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 11:43   #51
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Odwieczny dylemat

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nawet jeśli większość. powiedzmy że 5 % kupi Ci prezenty. co zrobisz z 5 zestawami filiżanek nie w Twoim stylu?

i też nie do końca. tacy ludzie zazwyczaj też patrzą na to "co ludzie powiedzą" i odpuszczą sobie kupowanie prezentu na rzecz niewyróżniania się z tłumu, zwłaszcza gdy sugestia o niekupowaniu prezentów była jasna i oczywista.
co więcej, gdy jako jedni przyniosą prezent to będzie od razu wiadomo od kogo on jest. strasznie często spotyka się z niepodpisanymi kartkami z życzeniami, prezentami... nie da się ukryć co kto dał.

tyle w temacie
Nie ma sie takich problemów, kiedy zaprasza sie na wesela ludzi z którymi naprawdę człowiek się zna i wiedzą coś o nim. No a jak się zaprasza 7 wode po kisielu nie widzianą z 5 lat, bo wypada to i tak może być.
A już tak wchodząc w te filiżanki to wieksze prawdopodobienstwo dziś jest dostać je z okazji urodzin. No i co zrobisz? To samo. Czyli nic.
Nie wypada wymagać od ludzi przy zaproszeniu konkretnych prezentów, po prostu. I nie ważne na co sie zaprasza. A z wesel zrobiono po prostu zbiórke pieniędzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 11:50   #52
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odwieczny dylemat

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Nie ma sie takich problemów, kiedy zaprasza sie na wesela ludzi z którymi naprawdę człowiek się zna i wiedzą coś o nim. No a jak się zaprasza 7 wode po kisielu nie widzianą z 5 lat, bo wypada to i tak może być.
A już tak wchodząc w te filiżanki to wieksze prawdopodobienstwo dziś jest dostać je z okazji urodzin. No i co zrobisz? To samo. Czyli nic.
Nie wypada wymagać od ludzi przy zaproszeniu konkretnych prezentów, po prostu. I nie ważne na co sie zaprasza. A z wesel zrobiono po prostu zbiórke pieniędzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skoro i tak dajesz pieniądze, a nie prezenty, to w zasadzie nie rozumiem skąd Twoje oburzenie.
jeszcze co innego gdybyś chciała kupic prezent, a byłoby to 'zabronione'. a tak? oburzanie się dla samego oburzania się?

Twój problem rozwiązuje chodzenie na wesela, organizowane przez ludzi, którzy znają Cię na tyle, że w Twoim zaproszeniu nie wpiszą wierszyka. i ignorowanie zaproszeń "7 wody po kisielu nie widzianej z 5 lat", którzy nie wiedzą, że takie teksty Cię obrażają.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2018-07-30 o 11:52
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 11:57   #53
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Odwieczny dylemat

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
No a jak to inaczej nazwać? Zapraszają kogoś na ślub, swoją uroczystość i wierszyki żeby przynosić kasę. Straszne to jest. Ja jak dostaje takie zaproszenie to czuje się jak bankomat. Już na dzień dobry widać, że nie o obecność i dobrą zabawę chodzi, a o zebranie jak najwięcej kasy. No dziękuje bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To nie prośba o to, żeby dawać kasę, tylko o to, żeby nie dawać rzeczy. Tak samo jak żeby zamiast kwiatów dać wino/książkę/totolotka/karmę dla psów czy co tam sobie wymyślą.


Cytat:
Nie wiem czemu w Twoim pojmowaniu istnieje tylko hajs vs. beznadziejny prezent i skąd założenie, że jak się nie powie wprost "forsę DEJ" i nie porazi żądaniem o pieniądze po oczach w zaproszeniu/bilecie wstępu, to goście przyjdą z "beznadziejnymi prezentami". Większość i tak przyniesie koperty, a nie ma tej cebulackiej otoczki wokół tego.
Też prawda. U mnie na zaproszeniu takiego wierszyka nie będzie, bo ludzie i tak są już wystarczająco przyzwyczajeni, że koperta z kilkoma królami w środku to bardzo dobre wyjście. A na nadmiar zastawy stołowej, tosterów, ekspresów do kawy, pościeli, ręczników, ścierek, itp. nie narzekam, nie mam szczególnych upodobań jeśli chodzi o takie sprawy, więc jakby co poradzę sobie z niespodziewanymi prezentami.



Słyszałam, że ktoś w zaproszeniu napisał, żeby jako prezent przynosić "podobizny królów polskich". Dostali książkę o władcach Polski.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 12:02   #54
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Odwieczny dylemat

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
skoro i tak dajesz pieniądze, a nie prezenty, to w zasadzie nie rozumiem skąd Twoje oburzenie.
jeszcze co innego gdybyś chciała kupic prezent, a byłoby to 'zabronione'. a tak? oburzanie się dla samego oburzania się?
O kulturę chodzi. Jak nie zrozumiałaś, to już pewnie nie zrozumiesz.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 12:02   #55
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Odwieczny dylemat

Wyciągasz zdecydowanie za daleko idące wnioski ☺ mnie to nie obraża, no bo bez przesady. Natomiast owszem drażni takie podejście do tematu. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby ludzie których zapraszam na jakąkolwiek uroczystość byli w tym dniu ze mną. Żebyśmy się wszyscy dobrze bawili. To ile ja tą impreze wydałam to moja sprawa, zrobiłam to na co mnie stać, więc nie wymagam aby się zwróciło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 12:54   #56
Pia_Gizela
Raczkowanie
 
Avatar Pia_Gizela
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 402
Dot.: Odwieczny dylemat

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Wyciągasz zdecydowanie za daleko idące wnioski ☺ mnie to nie obraża, no bo bez przesady. Natomiast owszem drażni takie podejście do tematu. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby ludzie których zapraszam na jakąkolwiek uroczystość byli w tym dniu ze mną. Żebyśmy się wszyscy dobrze bawili. To ile ja tą impreze wydałam to moja sprawa, zrobiłam to na co mnie stać, więc nie wymagam aby się zwróciło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to nie chodzi o to, że ma się zwrócić. Jak ktoś ma to, czego potrzebuje to po co na siłę wciskać jakieś prezenty które wylądują w koszu? I co jest złego w powiedzeniu wprost, co by się chciało dostać
Pia_Gizela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 13:01   #57
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odwieczny dylemat

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8515585 6]O kulturę chodzi. Jak nie zrozumiałaś, to już pewnie nie zrozumiesz.[/QUOTE]

czepianie się dla samego czepiania się szczytem kultury nie jest. mam nadzieję, że jesteś tego świadoma.
mam się teraz znowu spodziewać ataków na każdą moją wypowiedź w każdym wątku gdzie się pojawiasz?


Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Wyciągasz zdecydowanie za daleko idące wnioski ☺ mnie to nie obraża, no bo bez przesady. Natomiast owszem drażni takie podejście do tematu. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby ludzie których zapraszam na jakąkolwiek uroczystość byli w tym dniu ze mną. Żebyśmy się wszyscy dobrze bawili. To ile ja tą impreze wydałam to moja sprawa, zrobiłam to na co mnie stać, więc nie wymagam aby się zwróciło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
błędnie zakładasz, że prośba o nieprzynoszenie prezentów w postaci przedmiotów = "żeby tylko się wesele zwróciło" i że ma to jakiekolwiek powiązanie z omawianymi wcześniej 'biletami wstępu'

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Wyciągasz zdecydowanie za daleko idące wnioski ☺ mnie to nie obraża, no bo bez przesady. (...)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
po tym poście widać, jak bardzo Cię to nie obraża...
Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
No a jak to inaczej nazwać? Zapraszają kogoś na ślub, swoją uroczystość i wierszyki żeby przynosić kasę. Straszne to jest. Ja jak dostaje takie zaproszenie to czuje się jak bankomat. Już na dzień dobry widać, że nie o obecność i dobrą zabawę chodzi, a o zebranie jak najwięcej kasy. No dziękuje bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 13:39   #58
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Odwieczny dylemat

Niestety dziewczyny możecie mówić co chcecie, ale otrzymanie zaproszenia gdzie jeden wierszyk pięknie rymuje żeby zamiast prezentów dawać pieniądze, pod nim następny że zamiast kwiatków toto lotki z automatu powoduje poczucie się jak bankomat, a nie jak gość weselny. Jak niby ma to nie oznaczać, że o kasę chodzi? Może po jednych to spływa jak po kaczce, ale u wielu powoduje poirytowanie lub śmiech żenady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 13:56   #59
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odwieczny dylemat

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Niestety dziewczyny możecie mówić co chcecie, ale otrzymanie zaproszenia gdzie jeden wierszyk pięknie rymuje żeby zamiast prezentów dawać pieniądze, pod nim następny że zamiast kwiatków toto lotki z automatu powoduje poczucie się jak bankomat, a nie jak gość weselny. Jak niby ma to nie oznaczać, że o kasę chodzi? Może po jednych to spływa jak po kaczce, ale u wielu powoduje poirytowanie lub śmiech żenady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
w Twoim wypadku - zapomniałaś dodać. nie wiem czemu uważasz, że wszyscy mają tak samo jak Ty i możesz pisać co z automatu powoduje jakie myśli u ludzi

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
(...) Jak niby ma to nie oznaczać, że o kasę chodzi? (...)
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
już Ci kilka osób odpowiedziało. normalnie. chodzi o nie przynoszenie prezentów, a nie o obliczanie i kalkulowanie ile pieniedzy dać, żeby młodzi na weselu zarobili.
serio. to naprawdę jest bardzo proste.

tak z ciekawości. jesteś jedną z tych osób, które nie umieją rozmawiać o pieniądzach i jest to dla nich wręcz temat tabu?

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2018-07-30 o 13:57
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 14:13   #60
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Odwieczny dylemat

Czy ja napisałam, że wszyscy? No uwielbiam to na tym forum. Napisałam, że może po jednych to spływa jak po kaczce a u wielu powoduje poirytowanie lub śmiech żenady.
Zapraszając na urodziny, imieniny czy inne uroczystości też wpisujesz lub mówisz żeby Ci przynieśli kase zamiast prezentów lub toto-lotka? Nie wydaje mi się. Czym więc różni od tego się ślub? Nie wydaje Ci się, że zapraszając kogoś na ślub lub cokolwiek innego NIETAKTEM JEST WYMAGANIE PREZENTÓW, a takie właśnie coś powodują te wierszyki. Gdyby chodziło jak twierdzisz o nie przynoszenie prezentów to by było napisane, żeby nie przynosić prezentów, a nie zamiast nich kase. Proste.

Nie, kasa to żaden temat tabu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-31 12:16:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:08.