Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-19, 11:53   #2131
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Kasiamagda, czy retinol Ordinary jest Twoją ostatnią warstwą czy czekasz aż się wchłonie i wrzucasz na to coś nawilżajacego?

Użyłam wczoraj booster RR z BU i też w sumie nic.. żadnych efektów specjalnych w postaci mrowienia, pieczenia etc. Dzisiaj może spróbuję na kwas, ale rozcieńczę z Biofficiną. Zastanawiam sie co warto kłaść "pod retinol" a co "na".

I zastanawiam się tez jakby było gdyby na kwas Ordinary wrzucić booser GC

O, i jeszcze o jedno chciałam się zapytać... pisałaś, że planujesz zwiększyć częstotliwość używania Ordinary 30% do 3 x w tyg, ale czy to jedyny peeling jaki robisz, czy oprócz tego raz w tyg. jakiś mechaniczny?

A te amupłki 2GF fajne, widzę efekt.. tylko kurczę faktycznie niewydajne
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-11-19 o 11:54
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-19, 16:48   #2132
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Oj dziewczyny, chyba zle nas zrpzumialyscie..) chodzi o roznice w poziomie wiedzy o skladnikach i ich dzialaniu miedzy Wami a nami..jest przepasc.I dlatego wlasnie czuje sie czesto taka malutka przy Was a posty sa czytelne!! Jak macie jeszcze jakies linki do godnych polecenia czytelni to ja chetnie chce sie rozwinac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to mi właśnie chodziło!. Chciałabym miec taki poziom wiedzy zeby wiedziec co warto kupic i z czym laczyc bo na razie to bladze po omacku ciut.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-19, 20:09   #2133
mag_b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 33
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Słyszałyście coś o tym, że esencje z Bielendy mają być wycofane? Przeczytałam to na jakimś blogu, napisałam do bielendy czy to prawda. Jasne, niech zostawią same maziające na czarno kremy z węglem
Esencje mają być dostępne tylko w małych drogeriach i online.
mag_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 12:18   #2134
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Cześć Czy ktoś z Was używa może kremu z retinolem od Pharmaceris? Chodzi mi o ten z czystym retinolem 0,3%, na trądzik wieku dorosłego. Jestem ciekawa jak się sprawuje u innych, bo ja mam trochę mieszane odczucia.
Ja się zastanawiam nad kupnem ale na razie szukam w dobrej cenie no i fajnie by było jakby się ktoś wypowiedział kto używał tego kremu.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 14:27   #2135
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Zrobiłam mały zapas kosmetyków na allegro ze względu na darmową dostawę do paczkomatów i niskie ceny w "drogeriawispol". Za żel aloesowy Equilibry dałam tylko 13 zł, za serum Avy Aloe Organic 21 zł (wzięłam 2 sztuki, bo jakoś póki co nie wiem czym je zastąpić, po prostu niezbędnik i boję się, żeby nie wycofali). Wzięłam też Dr Medica Bielenda serum i emulsję "Trądzik", chociaż teraz trochę żałuję tej emulsji, ale może będzie fajna, chociaż Chimay mówi, że niczego nie urywa, no ale niech już będzie, się zużyje. Poza tym żel do ciała Sylveco kremowy i dwie rzeczy niezwiązane ze skórą, tzn tusz do rzęs i klipsy do usuwania hybryd z paznokci, nie używam hybryd, ale się przydadzą do lakierów brokatowych. Kusiło mnie parę innych rzeczy, ale trzeba mieć umiar, bo teraz święta za pasem i trzeba myśleć o prezentach i przygotowaniach.

A co do hybryd, to kusi mnie zestaw z lampą. Taki mały off-topik Może Mikołaj przyniesie
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 15:39   #2136
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ja tez kliknelam właśnie serum I maskę enzymatyczna ava oraz balsam myjący do włosów sylveco. Kusil mnie jeszcze krem pod oczy ava aloe, ale nie mam za bardzo kasy plus mam the ordinary caffeine które mi chyba starczy na rok. A zupełnie mi się nie podoba jego konsystencja, w pierwszej chwili tak napina skórę pod oczami dziwnie.. Zastanawiam się co z nim zrobić może odsprzedam połowę czy coś :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 15:47   #2137
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A te amupłki 2GF fajne, widzę efekt.. tylko kurczę faktycznie niewydajne
Mam jedna od kasimagdy i bardzo mi sie podoba. Szkoda, ze takie drogie.


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wzięłam też Dr Medica Bielenda serum i emulsję "Trądzik", chociaż teraz trochę żałuję tej emulsji, ale może będzie fajna, chociaż Chimay mówi, że niczego nie urywa, no ale niech już będzie, się zużyje. Poza tym żel do ciała Sylveco kremowy i dwie rzeczy niezwiązane ze skórą, tzn tusz do rzęs i klipsy do usuwania hybryd z paznokci, nie używam hybryd, ale się przydadzą do lakierów brokatowych. Kusiło mnie parę innych rzeczy, ale trzeba mieć umiar, bo teraz święta za pasem i trzeba myśleć o prezentach i przygotowaniach.
To nie jest zly produkt, ale dla mnie do uzytku 1-2 razy na tydzien, co przy PAO 6 miesiecy czyni go niemozliwym do zdenkowania.

Mnie z kolei hybrydy w ogole do siebie nie przekonuja, bo z zasady odrzucam zabiegi kosmetyczne, ktore na dluzsza mete powoduja pogorszenie naturalnego stanu wlosow/skory/paznokci lub tylko maskuja problem na jakis czas.
Uzywam od 3 tygodni zestawu do manikiuru japonskiego i moje wstepne wrazenia sa dobre, koncowki przestaly sie lamac i rozdwajac, ale z ostatecznym werdyktem poczekam do odrosniecia calej dlugosci.

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
To cho na nasz wątek. Ostatnio dużo tam było pisaniny o systemie Kibbe, ale można się znowu przeruzcić.

Dziekuje, na pewno sie zamelduje, tylko musze najpierw zebrac material dowodowy. Twoja wiedza w tym temacie jest naprawde godna pozazdroszczenia
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-20, 16:05   #2138
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To nie jest zly produkt, ale dla mnie do uzytku 1-2 razy na tydzien, co przy PAO 6 miesiecy czyni go niemozliwym do zdenkowania.

Mnie z kolei hybrydy w ogole do siebie nie przekonuja, bo z zasady odrzucam zabiegi kosmetyczne, ktore na dluzsza mete powoduja pogorszenie naturalnego stanu wlosow/skory/paznokci lub tylko maskuja problem na jakis czas.
Uzywam od 3 tygodni zestawu do manikiuru japonskiego i moje wstepne wrazenia sa dobre, koncowki przestaly sie lamac i rozdwajac, ale z ostatecznym werdyktem poczekam do odrosniecia calej dlugosci.
Może u mnie się sprawdzi do częstszego stosowania.

Myślę, że z hybrydami jest tak samo jak z keratynowym prostowaniem czy farbowaniem włosów, złe przygotowanie paznokci i wykonanie zabiegu je zniszczy, poza tym potrzebna jest wiedza na temat budowy paznokci i ich chorób. Ja też jestem bardzo sceptyczna do hybryd, bo różne historie już słyszałam i potrafią mnie zwykłe lakiery uczulić, utwardzacze i bazy, ale lubię malować paznokcie i to jest ten słaby punkt, chętnie bym spróbowała A co do japończyka, też spoko.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-11-20 o 16:07
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 16:13   #2139
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Może u mnie się sprawdzi do częstszego stosowania.

Myślę, że z hybrydami jest tak samo jak z keratynowym prostowaniem czy farbowaniem włosów, złe przygotowanie paznokci i wykonanie zabiegu je zniszczy, poza tym potrzebna jest wiedza na temat budowy paznokci i ich chorób. Ja też jestem bardzo sceptyczna do hybryd, bo różne historie już słyszałam i potrafią mnie zwykłe lakiery uczulić, utwardzacze i bazy, ale lubię malować paznokcie i to jest ten słaby punkt, chętnie bym spróbowała A co do japończyka, też spoko.
Ja miałam hybrydy kilka razy, dlatego więcej nie chce. Szybko mi i tak odpryskuje na końcach, paznokcie się niszczą i całe ściąganie jeszcze bardziej niszczy. Zawsze mi robiła koleżanka, która ma bardzo duże doświadczenie i prowadzi też szkolenia, uważam że ma pojęcie o tym co robi. Mimo to mnie hybrydy nie podchodzą. Wolę już zwykle lakiery.

Chimay, czy masz zestaw P. Shine?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 16:21   #2140
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Może u mnie się sprawdzi do częstszego stosowania.

Myślę, że z hybrydami jest tak samo jak z keratynowym prostowaniem czy farbowaniem włosów, złe przygotowanie paznokci i wykonanie zabiegu je zniszczy, poza tym potrzebna jest wiedza na temat budowy paznokci i ich chorób. Ja też jestem bardzo sceptyczna do hybryd, bo różne historie już słyszałam i potrafią mnie zwykłe lakiery uczulić, utwardzacze i bazy, ale lubię malować paznokcie i to jest ten słaby punkt, chętnie bym spróbowała A co do japończyka, też spoko.
U mnie jest roznica miedzy keratyna a farbowaniem: keratyna poprawia kondycje wlosa w moim przypadku w zasadzie trwale, chociaz oczywiscie po jakims czasie sie wyplukuje, ale wlos i tak pozostaje ladniejszy niz byl. Wiec moge powiedziec, ze ma funkcje pielegnacyjno-stylizacyjna. Farbowanie jej nie mialo i dawalo moim wlosom niezle w kosc na dluzsza mete. Jakby mi keratyna pogarszala w dluzszej perspektywie kondycje wlosow, to bym jej nie robila. Ale to u kazdego moze wygladac inaczej.

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość

Chimay, czy masz zestaw P. Shine?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, Lily Angel KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 16:45   #2141
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie jest roznica miedzy keratyna a farbowaniem: keratyna poprawia kondycje wlosa w moim przypadku w zasadzie trwale, chociaz oczywiscie po jakims czasie sie wyplukuje, ale wlos i tak pozostaje ladniejszy niz byl. Wiec moge powiedziec, ze ma funkcje pielegnacyjno-stylizacyjna. Farbowanie jej nie mialo i dawalo moim wlosom niezle w kosc na dluzsza mete. Jakby mi keratyna pogarszala w dluzszej perspektywie kondycje wlosow, to bym jej nie robila. Ale to u kazdego moze wygladac inaczej.
Miałam na myśli podobieństwo tych zabiegów włosowych do zabiegów na paznokciach, a nie między sobą. A jeśli o farbowanie chodzi, to u mnie to wygląda w ten sposób, że nie stosuję farb, tylko Castinga, który nie jest do końca farbą, ale też nie jest do końca szamponem koloryzującym, bo jednak jest bardzo trwały, używam go ze względu na brak zapachu amoniaku, który u mnie wywołuje duszności i też na to, że nie niszczy mi włosów, używam go w zasadzie nieprzerwanie od 15 lat, tak 4 razy do roku. Używałam też innych farb, o różnych składach, które mocno niszczą włosy, dlatego zostałam już przy tej. Nawet kiedyś rozjaśniałam włosy, ale nie podobał mi się efekt, nie pasował do mojego typu urody.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-21, 08:25   #2142
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Chimay, czy masz zestaw P. Shine?
Te zestawy P.Shine warte zakupu bo oglądałam je na allegro i się zastanawiam czym się kierować wybierając taki zestaw bo ceny różne od 50 do ponad 100 zł?
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 09:33   #2143
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Te zestawy P.Shine warte zakupu bo oglądałam je na allegro i się zastanawiam czym się kierować wybierając taki zestaw bo ceny różne od 50 do ponad 100 zł?
Ja właśnie nie wiem czy się zdecydować na P. Shine bo oprócz podlinkowanego przez Chimay, jest jeszcze Silcare, który jest trochę tańszy.
Ale już zdecydowałam, że kupię sobie w ramach prezentu urodzinowego, wprawdzie pierwszym pomysłem był Benton, ale chyba spasuję na razie

Z kosmetycznych nowości kupiłam sobie kilka nowych masek peel off Lirene. Są w promo w Rossmannie, więc wzięłam witaminowy koktajl dla skóry (różowa), spirulinową (niebieska) i z olejkiem rozmarynowym (zielona).
Wczoraj wypróbowalam różową i właściwie poza ubabraniem się nic kompletnie nie zauważyłam w działaniu.
Ciekawe jak inne.
No i kupiłam nowy krem
Po udanym wzmacniającym kremie Vianka, postanowiłam kupić krem z serii odzywczej. Z tego względu że przy stosowaniu boostera BU, muszę trochę więcej dołożyć nawilżenia. Też dlatego że sezon grzewczy i używam na dzień minerałów. Wzmacniający już nie daje rady, bo jest naprawdę lekki chciałam kupić jakiś wypróbowany Sobio, ale akurat w Naturze były w promo Vianki, więc przejrzałam wszystkie po kolei i wybór padł na odżywczy, bo przynajmniej nie ma olejów kokosowego, arganowego czy migdalowego. A jak się nie nada na dłuższą metę, to przynajmniej nie będzie mi szkoda wydanej kasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 09:45   #2144
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Te zestawy P.Shine warte zakupu bo oglądałam je na allegro i się zastanawiam czym się kierować wybierając taki zestaw bo ceny różne od 50 do ponad 100 zł?
Ja sie kierowalam dostepnoscia, u mnie w sumie tylko to znalazlam, zreszta z polskiej firmy na ebayu (zestaw do keratynowego prostowania tez od nich kupowalam). Roznica pomiedzy tym a zestawami, ktore ogladalam na filmikach jest taka, ze pasta nie jest zbytnio pastowata, ma postac grudek i jest dosc sucha. To Lily Angel jest produkcji chinskiej, jakby kogos interesowalo/przeszkadzalo.

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja właśnie nie wiem czy się zdecydować na P. Shine bo oprócz podlinkowanego przez Chimay, jest jeszcze Silcare, który jest trochę tańszy.
Ale już zdecydowałam, że kupię sobie w ramach prezentu urodzinowego, wprawdzie pierwszym pomysłem był Benton, ale chyba spasuję na razie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja sie wczoraj obkupilam w Bentona: tonik Aloe BHA, czarna esencja po raz drugi i Snail Bee Essence. Wszystko po 12-14 euro za sztuke.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-11-21 o 09:46
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 10:45   #2145
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja sie kierowalam dostepnoscia, u mnie w sumie tylko to znalazlam, zreszta z polskiej firmy na ebayu (zestaw do keratynowego prostowania tez od nich kupowalam). Roznica pomiedzy tym a zestawami, ktore ogladalam na filmikach jest taka, ze pasta nie jest zbytnio pastowata, ma postac grudek i jest dosc sucha. To Lily Angel jest produkcji chinskiej, jakby kogos interesowalo/przeszkadzalo.



A ja sie wczoraj obkupilam w Bentona: tonik Aloe BHA, czarna esencja po raz drugi i Snail Bee Essence. Wszystko po 12-14 euro za sztuke.
Aha, no tak też myślę że bardzo się między sobą nie różnią te zestawy

No to się obkupiłaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 11:06   #2146
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Aha, no tak też myślę że bardzo się między sobą nie różnią te zestawy

No to się obkupiłaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze do tego bentonowy krem pod oczy, ale ten zamówilam na początku miesiąca i dopiero wczoraj dostałam info, że zebrali zamówienie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 11:33   #2147
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeszcze do tego bentonowy krem pod oczy, ale ten zamówilam na początku miesiąca i dopiero wczoraj dostałam info, że zebrali zamówienie.
Benton pod oczy kusi mnie bardzo


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 15:24   #2148
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
[COLOR="SlateGray"]
A ja sie wczoraj obkupilam w Bentona: tonik Aloe BHA, czarna esencja po raz drugi i Snail Bee Essence. Wszystko po 12-14 euro za sztuke.
Jakaś promocja na bentona?

Ja musze kupic cos mocno nawilzajacego- krem na ci dzien i moze jakas maskę w plachcie? polubilam sie z mineralami ale teraz bardzo mbie wysuszają- ostatnio zrobila mi sie skorupka wysuszonej skory na nosie
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 16:11   #2149
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Jakaś promocja na bentona?

Ja musze kupic cos mocno nawilzajacego- krem na ci dzien i moze jakas maskę w plachcie? polubilam sie z mineralami ale teraz bardzo mbie wysuszają- ostatnio zrobila mi sie skorupka wysuszonej skory na nosie
Nie, Benton zamawiany u zrodla czyli od koreanskich sprzedawcow jest po prostu tani. Te ceny w Europie to jakas kpina.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-21, 21:01   #2150
ayamood
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 15
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam nad kupnem ale na razie szukam w dobrej cenie no i fajnie by było jakby się ktoś wypowiedział kto używał tego kremu.
Nie udzielam się tutaj zazwyczaj, ale używam tego kremu od dwóch tygodni i też kupowałam go właściwie w ciemno, więc mogę co nieco powiedzieć. Przy okazji pozdrawiam najlepszy temat na wizażu
Irracjonalnie liczyłam przed zakupem, że to będzię jakiś kremożel w stylu Effaclaru Duo, ale to tłustawy krem, chociaż nie czuć tego na dłoniach, dopiero na twarzy. Nakłada się jak zwykły krem nawilżający, jedynie może podrażniać trochę oczy (tam też go pakuję, mimo że producent zabrania).
Co do rezultatów: zaznaczam, że to mój pierwszy krem z retinolem, a mój trądzik jest raczej w remisji. W pierwszy tygodniu naprawdę był szał, użyłam go chyba 4 razy i efekty było widać od razu. Powyciągał mi kilka zaskórników, dwie grudki po zapalnych pryszczach - trochę im pomogłam, ale pozostałości po zmianach zapalnych są u mnie właściwie nieusuwalne manualnie; skóra była super miękka w dotyku, paradoksalnie mniej suchych skórek. Wszystko to za cenę czerwonych polików (moja skóra jest ekstremalnie kapryśna pod tym względem) i chyba podrażnionych mieszków włosowych (wyszło mi sporo białych punkcików wypełnionych płynenem surowicznym i parę mniejszych pryszczy). W drugim tygodniu przystopowałam z używaniem (tylko 2 razy na całą twarz i kolejne 2 na brodę) i kolejnych cudów nie było. Kupiłam sobie jakiś krem dla atopowców w ramach leczenia i liczę, że moja skóra jeszcze się przyzwyczai.
ayamood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 21:04   #2151
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie, Benton zamawiany u zrodla czyli od koreanskich sprzedawcow jest po prostu tani. Te ceny w Europie to jakas kpina.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 23:01   #2152
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dostalam dzis wyniki badan z oddzialu endokrynologicznego czyli to co sie dalo wyciagnac z badani krwi: TSH, ACTH, LH, FSH, kortyzol, estradiol, progesteron, testosteron, prolaktyna, androstendion, DHEA-S, 17-OH progesteron. Wszystko to po pol roku po odstawieniu jakichkolwiek lekow czy nawet suplementow i ziol.
Wyniki sa w zupelnej normie, co mnie cieszy a jednoczesnie troche dziwi, bo cera mi sie jednak przetluszcza, choc nie tak dramatycznie jak dwa lata temu, kiedy wyszedl mi duzo za wysoki androstendion i wielka hiperprolaktynemia oraz lekko zawyzony kortyzol.
Teraz miewam takie dni, ze matuje sie tylko dwa razy dziennie, chociaz przewaznie potrzebuje jednak wiecej, ale ciagle nie jest to co dwie godziny jak kiedys.

Podumalam nad tym i doszlam do wniosku, ze mozliwe, ze towarzyszace mi juz dlugie lata przetluszczanie jest wynikiem nadwrazliwosci skory na normalny poziom hormonow androgenowych, a kiedy one mi w przeszlosci zaczely szalec, to w konsekwencji pojawil sie duzy lojotok na i tak juz dosc tlustej skorze. Wydaje mi sie, ze ogromne znaczenie mial tu stres, w ktorym zylam przez poltora roku przed wykonaniem poprzednich badan i to byl czynnik, ktory wywolal te nierownowage hormonalna. Jednak zycie na walizkach okazalo sie mi nie sluzyc, choc gdzies tak do 27 roku zycia wydawalo mi sie super i ze bede tak chciec zawsze.
Teraz zyje sobie spokojniej i bardziej poukladanie i wydaje sie miec to przelozenie na stan gruczolow lojowych. Jakbym jeszcze nie musiala czasem wstawac o 5 rano do pracy, to byloby pieknie, ale to sie raczej nie da zmienic. Wysypianie sie zgodnie ze swoim rytmem to raczej rzadki luksus dla wielu osob.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 23:14   #2153
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dostalam dzis wyniki badan z oddzialu endokrynologicznego czyli to co sie dalo wyciagnac z badani krwi: TSH, ACTH, LH, FSH, kortyzol, estradiol, progesteron, testosteron, prolaktyna, androstendion, DHEA-S, 17-OH progesteron. Wszystko to po pol roku po odstawieniu jakichkolwiek lekow czy nawet suplementow i ziol.
Wyniki sa w zupelnej normie, co mnie cieszy a jednoczesnie troche dziwi, bo cera mi sie jednak przetluszcza, choc nie tak dramatycznie jak dwa lata temu, kiedy wyszedl mi duzo za wysoki androstendion i wielka hiperprolaktynemia oraz lekko zawyzony kortyzol.
Teraz miewam takie dni, ze matuje sie tylko dwa razy dziennie, chociaz przewaznie potrzebuje jednak wiecej, ale ciagle nie jest to co dwie godziny jak kiedys.

Podumalam nad tym i doszlam do wniosku, ze mozliwe, ze towarzyszace mi juz dlugie lata przetluszczanie jest wynikiem nadwrazliwosci skory na normalny poziom hormonow androgenowych, a kiedy one mi w przeszlosci zaczely szalec, to w konsekwencji pojawil sie duzy lojotok na i tak juz dosc tlustej skorze. Wydaje mi sie, ze ogromne znaczenie mial tu stres, w ktorym zylam przez poltora roku przed wykonaniem poprzednich badan i to byl czynnik, ktory wywolal te nierownowage hormonalna. Jednak zycie na walizkach okazalo sie mi nie sluzyc, choc gdzies tak do 27 roku zycia wydawalo mi sie super i ze bede tak chciec zawsze.
Teraz zyje sobie spokojniej i bardziej poukladanie i wydaje sie miec to przelozenie na stan gruczolow lojowych. Jakbym jeszcze nie musiala czasem wstawac o 5 rano do pracy, to byloby pieknie, ale to sie raczej nie da zmienic. Wysypianie sie zgodnie ze swoim rytmem to raczej rzadki luksus dla wielu osob.
Ja też niedawno zrobiłam badania, wprawdzie nie miałam tak szeroko jeśli chodzi o hormony, tyle ile lekarz rodzinny może skierować. Miałam TSH, antyTPO, antyTG, FT4, wszystko w normie. Poza tym inne wyniki, typu morfologia, cukier, wyszły dobrze z czego się cieszę. U mnie na pewno duże znaczenie ma stres. Jestem z tych osób co lubią się zmartwiać a nie mówią o tym. To nie jest dobre. Potem kumuluje się to gdzieś i wychodzi.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 03:49   #2154
peria88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Mnie kusi retinol z BU
__________________
* bullet force * Spanish to English

Edytowane przez peria88
Czas edycji: 2017-11-22 o 03:50
peria88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 08:19   #2155
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja też niedawno zrobiłam badania, wprawdzie nie miałam tak szeroko jeśli chodzi o hormony, tyle ile lekarz rodzinny może skierować. Miałam TSH, antyTPO, antyTG, FT4, wszystko w normie. Poza tym inne wyniki, typu morfologia, cukier, wyszły dobrze z czego się cieszę. U mnie na pewno duże znaczenie ma stres. Jestem z tych osób co lubią się zmartwiać a nie mówią o tym. To nie jest dobre. Potem kumuluje się to gdzieś i wychodzi.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niestety, to prawda. Stres ma ogromny wpływ. Jest taka książka "wpływ stresu na skórę" i podane są różne techniki poprawy i zależności. Niemniej jednak wszystko sprowadza się do stylu życia i mechanizmów myślenia.. przyjaznych nam a nie autodestrukcyjnych.

Cytat:
Napisane przez peria88 Pokaż wiadomość
Mnie kusi retinol z BU
Używam od paru dni booster RR. Tak jak poprzednio widzę działanie, głównie jeśli chodzi o koloryt, o oczyszczenie skóry, jest też bardziej napięta. Rano jest efekt rozpromienienia. Stosuje pod booster ampułkę Swanicoco FG i wydaje mi się, że taka konfiguracji robi super robotę. Aż się zastanawiam czy nie zamówić już kolejnego opakowania amupułek, skoro to idzie aż miesiąc

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Cytat:
Napisane przez ayamood Pokaż wiadomość
Nie udzielam się tutaj zazwyczaj, ale używam tego kremu od dwóch tygodni i też kupowałam go właściwie w ciemno, więc mogę co nieco powiedzieć. Przy okazji pozdrawiam najlepszy temat na wizażu
Irracjonalnie liczyłam przed zakupem, że to będzię jakiś kremożel w stylu Effaclaru Duo, ale to tłustawy krem, chociaż nie czuć tego na dłoniach, dopiero na twarzy. Nakłada się jak zwykły krem nawilżający, jedynie może podrażniać trochę oczy (tam też go pakuję, mimo że producent zabrania).
Co do rezultatów: zaznaczam, że to mój pierwszy krem z retinolem, a mój trądzik jest raczej w remisji. W pierwszy tygodniu naprawdę był szał, użyłam go chyba 4 razy i efekty było widać od razu. Powyciągał mi kilka zaskórników, dwie grudki po zapalnych pryszczach - trochę im pomogłam, ale pozostałości po zmianach zapalnych są u mnie właściwie nieusuwalne manualnie; skóra była super miękka w dotyku, paradoksalnie mniej suchych skórek. Wszystko to za cenę czerwonych polików (moja skóra jest ekstremalnie kapryśna pod tym względem) i chyba podrażnionych mieszków włosowych (wyszło mi sporo białych punkcików wypełnionych płynenem surowicznym i parę mniejszych pryszczy). W drugim tygodniu przystopowałam z używaniem (tylko 2 razy na całą twarz i kolejne 2 na brodę) i kolejnych cudów nie było. Kupiłam sobie jakiś krem dla atopowców w ramach leczenia i liczę, że moja skóra jeszcze się przyzwyczai.
Witamy Mam wrażenie, że te czerwone poliki i białe wypryski moga być kwestią wysuszenia.. generalnie retinol wysusza zwłaszcza na początku stosowania. Może powinnaś rozważyć wprowadzenie jakiegoś transmitora czyli serum o właściwościach poprawiających wchłanianie kremów nawilżających? Zwłaszcza, że kremy dla atopowców/apteczne nie zawsze mają takie przyjazne składy. Może jakiś żel aloesowy?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 15:09   #2156
mer_maid
Raczkowanie
 
Avatar mer_maid
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 91
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Hej, nie udzielam się na tym wątku, ale już nie wiem gdzie szukać pomocy dla mojej skóry, może Wy mi pomożecie? Mam cerę mieszaną, skłonną do zapychania, ale ostatnio zrobiła się niestety bardzo dziwna i to chyba wina niskich temperatur. Robią mi się suche skórki na twarzy, skóra jest przesuszona (albo odwodniona). Mimo młodego wieku mam od kilku lat jedną zmarszczkę mimiczną - mam wrażenie, że pogłębiła się wraz z pogorszeniem się stanu cery. Niestety moje obecne środki nawilżające nie pomogły za wiele (lekki krem brzozowy albo żel aloesowy, jedyne co mnie nie zapycha), stąd moje pytanie - polecicie coś na moją skórę? Koleżanka ze studiów namawia mnie na serum z witaminą c, ale sama nie wiem czy to coś da. Przepraszam jeśli takie pytanie już padło i była na nie odpowiedź, ale niestety mam zbyt mało czasu by przejrzeć wątek.
__________________
29.01.2018 - Szpagat damski
mer_maid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 16:01   #2157
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez mer_maid Pokaż wiadomość
Hej, nie udzielam się na tym wątku, ale już nie wiem gdzie szukać pomocy dla mojej skóry, może Wy mi pomożecie? Mam cerę mieszaną, skłonną do zapychania, ale ostatnio zrobiła się niestety bardzo dziwna i to chyba wina niskich temperatur. Robią mi się suche skórki na twarzy, skóra jest przesuszona (albo odwodniona). Mimo młodego wieku mam od kilku lat jedną zmarszczkę mimiczną - mam wrażenie, że pogłębiła się wraz z pogorszeniem się stanu cery. Niestety moje obecne środki nawilżające nie pomogły za wiele (lekki krem brzozowy albo żel aloesowy, jedyne co mnie nie zapycha), stąd moje pytanie - polecicie coś na moją skórę? Koleżanka ze studiów namawia mnie na serum z witaminą c, ale sama nie wiem czy to coś da. Przepraszam jeśli takie pytanie już padło i była na nie odpowiedź, ale niestety mam zbyt mało czasu by przejrzeć wątek.
Musiałabyś opisać jak wygląda Twoja pielęgnacja, jak oczyszczasz, czym tonizujesz, czy oprócz kremu Sylveco i żelu aloesowego coś stosujesz do nawilżenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 18:00   #2158
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Przybywam podzielić się spostrzeżeniami na temat kremów pod oczy.

Vianek przeciwzmarszczkowy po kilku użyciach odstawiłam. Wrócę do niego w bardziej sprzyjających okolicznościach. Jest fajny, ma przyjemną konsystencję. Dobrze się wchłania, ale zostawia delikatny film. Odnoszę wrażenie, że nawilża trochę słabiej od innych, bardziej natłuszcza. Po nałożeniu jakby zastygał, a ja po jakimś czasie miałam poczucie ściągniętej skóry. Zdarzyło się też jakieś chwilowe podrażnienie, ale nie wiem, co jest tego powodem. Na razie nie ma powodów, żeby przypisywać to Viankowi. Krem delikatnie cukierkowo pachnie. Generalnie skóra wyglądała trochę gorzej, ale mogło wpłynąć na to wiele czynników, niekoniecznie kosmetyk.

Alkemie zapowiada się dobrze. Dla porównania nakładałam resztki mojego poprzedniego kremu Madary pod jedno oko, a Better than botox pod drugie. Jest jakaś różnica w konsystencji. W działaniu niewielka, jest podobne. Nie są to mocno regenerujące kremy, gęste balsamy do zadań specjalnych, a tłustawe emulsje. Może dłuższe stosowanie pozwoli coś zaobserwować i doczekam się tego botoksu... Objawów odwodnienia na razie nie mam. Podoba mi się, że Alkemie mogę aplikować na podrażnioną skórę. Time Miracle, Eye Cream wydawał mi się nieszkodliwy, ale ten jest chyba jeszcze bardziej łagodny. Na razie ze mną zostaje, bo potrzebuję takiego ochronnego mazidełka.

Mam jeszcze od nich serum z wit. C. Jestem ciekawa jak wypadnie.

Koktajl Iossi męczy mnie trochę swoją olejkową konsystencją, no ale wiedziałam w końcu na co się decyduję. Szkoda tylko, że aplikator jest taki niefunkcjonalny. Serum nadaje się do nakładania na piekącą skórę, a to dla mnie ważne. Ma wszystkie wady i zalety olejów i raczej nie ma w nim nic szczególnego. Równie dobrze mogłabym się smarować olejem arganowym. Może być, ale następnym razem wezmę raczej coś z BU z konkretną ilością składników aktywnych albo jakiś inny gotowiec o ładnym zapachu, w wygodnym opakowaniu i o przyjemnych właściwościach aplikacyjnych.

Mieszanki przeciwtrądzikowej Iossi kolejny raz nie kupię na pewno. Kompozycja Hauschki jest skuteczniejsza i też można ją nabyć w miniaturze.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2017-11-22 o 18:36 Powód: błędy ort.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 18:17   #2159
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Mentha piszesz o tym koktajlu? :https://www.iossi.eu/witaminowy-kokt...witaminy-e-i-c
I co, nie czujesz żeby coś robił szczególnego? A ile masz lat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 18:26   #2160
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Benton pod oczy kusi mnie bardzo


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
On bardzo lekki, ja go nie lubię mam jeszcze jakaś polowe, mozemy sie wymienić jak masz cos niechcianego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:48.