Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;) - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-09, 19:51   #571
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Zdrowia dla Helki!!

Eh właśnie się dowiedziałam że mój znajomy 34 letni skoczył z okna w nocy.. zostawił żonę (Z ktora chodziłam do klasy) i synka który jutro obchodzi 3 urodziny..
Jestem rozbita

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 19:54   #572
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Nati Przykro mi.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 19:57   #573
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Kochana ja mam to wszystko w głowie. Taki uścisk to mega na niego działa.
Tylko pozaliv się muszę bo to nam mega rozwaliło nasze stałe wypracowane schematy itp. Itd
Ah tak. Swedzaca rękę też miewam.
Z tego tytułu wczoraj rozmawiałam z przyjaciółką i ona uznaje że jak walnie w tyłek swoje kiedyś (jest w 1 ciazy) to się nauczy. Jakos mam taki niesmak po tej rozmowie. U nas nie ma nawet bicia po rękach...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
No niestety jest mnóstwo przeciwników tzw bezstresowego wychowania. Mojego tż czasem łapię na myśleniu dziecko to nie człowiek. To jest bardzo głęboko zakorzenione. Teściowa się fajnie zachowuje z małą ale sama przyznaje że bardzo się zmieniły standardy i opieki i zachowania wobec dzieci, z tego i wspomnień tż wnioskuje że u niego takie przekonanie jest stąd że sam tak był traktowany. U mnie w domu też jakoś super nie było. Królowały powiedzonka typu co wolno wojewodzie, dzieci i ryby itp. z perspektywy czasu widzę że nawet takie głupie stwierdzenie powiedziane raz za dużo zrobi jakaś krzywdę.

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Uh... To faktycznie jakoś tak nie bardzo. Takim to ciężko nawet książkę podsunąć.. Moze napatrzyła się na twojego starszaka i klasyczne "moje to na pewno tak się nie będzie zachowywać"
Ja ostatnio miałam dyskusje z prezeską stowarzyszenia na temat metody behawioralnej. No mi nie pasuje ta metoda, choć wiem, że działa, świetnie się pracuje nią z dziećmi niepełnosprawnymi i w przedszkolach. Przynosi pożądane efekty itd. Ale dla mnie to tresura trochę.. I udało mi się jej powiedzieć, że szanuję jej wybór, ale ja się z nim zwyczajnie nie zgadzam. Może uda się jeszcze porozmawiać na spokojnie z przyjaciółką, żeby dać jej do myślenia, a nie koniecznie zmieniać światopogląd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj ja też tak sobie myślałam
Co do metod to wydaje mi się że wiele byłoby poprostu bardzo trudno zbadać. Więc to że ta metoda działa nie znaczy automatycznie że inne nie działają, bo rozumiem że wyniki to był główny argument?

Btw, czytam książkę w której autor obala mity dotyczące wychowania, bardzo pouczające. Okazuje się że wiele badań jest tendencyjnych, wykonanych na stosunkowo małej grupie itd, plus dużo zamieszania robią media. Wg autora nic nie potwierdza tez że dzieci są obecnie bardziej rozpieszczone albo że rodzice stali się nadopiekuńczy

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ja bym chciała wychowywać totalnie bez bicia, bez klapsów, bez bicia po rękach. Chociaż na pewno będą kryzysowe momenty. Ale po prostu na dzień dzisiejszy myślę sobie, że przecież nie biję męża czy innych osób, jak robią coś nie po mojej myśli, to z jakiego powodu miałabym bić dziecko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest świetne myślenie, blog ojciec też chyba korzysta z tego argumentu proste i trafia do wyobraźni

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Zamówiłam wczoraj mm i będę próbować w tym tygodniiu. Poza tym chyba niestety powoli muszę go zacząć przestawiać na butlę i wrócić do leczenia.
Powodzenia

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ona jeszcze nie wie. Urodzi to może jej się zmieni. Wiesz klasyczne "będziesz matka to zobaczysz"
Ja jestem mega nerwowa, cierpliwości brak wiec wiem że w takich momentach poza chęcią przytulenia po prostu nie nawiązuje kontaktu fizycznego z młodym. Bo nawet jak chce go wziąć za rękę i iść to go siła szarpne i ciągne. I mam kaca moralnego długi czas. Czuję się jakbym wykorzystywał swoją przewage fizyczna nad słabszym po prostu. Jzu za długo miałam z tego powodu ciężkie dni jak musiałam go smarować po 40min rano i wieczorem albo siła trzymać do mycia zębów. Mega w głowie to robi sieczke.
A ona ma argumenty cytuję "znam dzieci których zachowanie po klapsie się zmieniło. Takich co po rozmowie, nie znam"
No to z czym do ludzi. Nie ma rozmowy. Ja tłumacze że ob specjalnie nie robi. Ze ja jestem dla niego wzorem, że jak ja będę biła to on będzie bił. Ze strachem nie chce go wychować że moim motto jest zdanie "nie oczekuj że ktoś zrobi coś lepiej jak przez Ciebie poczuje się gorzej"
Nie. Ona na dzień dzisiejszy zakłada że klapsy spoko bo ona się słuchała, rodziców nie bała itd... Ja raz dałam Maćkowi po rękach no już nie wytrzymałam.keszcze niemowlakiem był... No dramat uczucie
Raz też krzyknęłam tak mega mega głośno wiona. Widok strachu w oczach dziecka jak na Ciebie patrzy to coś najgorszego.
Co innego złość emocje płacz krzyk furia. Ale ten strach. Uczucie że własne dziecko się Ciebie autentycznie boi. Nie dla mnie takie emocje. Za dużo się w życiu dzieje ("nie może być normalnie") żebym sobie jeszcze fundowala sama takie przezycia

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Ja raz krzyknęłam na małą, wstyd mi niesamowicie

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Dorosły zareaguje - może Ci oddać z taką samą siła, nawrzeszczeć itd. Nad dzieckiem masz przewagę fizyczną i to gdzieś jest zakorzenione w człowieku. Ja byłam bita w dzieciństwie i długo zeszło zanim przepracowałam to i moim pierwszym odruchem nie jest chęć chlaśnięcia. Też znam... Raz nawrzeszczałam tak, że się posikal też coś właśnie było przy kontakcie albo patelni. Drugi raz nawrzeszczałam jak mi się wyrwał przy ulicy pod auto. Z raz na pewno strzeliłam po dupie ręką w akcie bezsilności? Sama nie wiem. Dumna nie jestem. Życie no.. Myślę, że grunt, że pracuję nad tym i się nie powtarza nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz rację, super że jesteś świadoma problemu i starasz się z tym walczyć. U mnie była głównie przemoc psychiczna i na razie ćwiczę na tżcie, chyba jestem znośną żoną to może i matką będę ok

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ja to bym chciała w ogóle inaczej wychowywać niż moi rodzice. Moja mama została mamą bardzo młodo, nie bawiło jej bawienie dziecka (w sumie się nie dziwię, jak wspomnę siebie jak miałam 19 lat). Jako dziecko miałam wrażenie, że wszystko jest dla niej waznejsze ode mnie, ciągle byłam u babci czy u niani. Dobry kontakt złapałyśmy dopiero jak byłam nastolatką i to stała się taka koleżeńska relacja. Ale swoje traumy z dzieciństwa mam przez to wszystko. Ja bym chciała wychowywać z dużym zaangażowaniem, żeby moje dzieci wiedziały, że są dla mnie mega ważne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87405549]Nienadazam dzisiaj coś Spalismy z Fifim 2 h, a on potem jeszcze godzinę na cycu pospal. Wcześniej spacer i zakupy, tak mi dzisiaj szybko dzień zasuwa.

Ja byłam bita przez ojczyma bardzo dotkliwie. I na pewno niechce tego dla mojego dziecka, choć tż ma inne zdanie. Ale ja nie dam i koniec. I coś jeszcze miałam napisać, ale zapomniałam.[/QUOTE]

Bardzo mi przykro że macie takie doświadczenia. Ciężko coś takiego przepracować, współczuję

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Helen chora. Uszy oskrzela gardło.
Jej stan się tak pogorszył w 3h że jadąc do przychodni na cito miałam w aucie światło włączone, muza na ful, klaskalam, krzyczałam do niej i na awaryjnych wyprzedzalam wszystkich na drogach osiedlowe miejskich...
Masakra stres. Następnym razem będę kogoś prosić z sąsiadów żeby że mną pojechał.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Zdrówka!!!!

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87406498]Sq Zdrówka dla Heli

Ja dzisiaj na brudasa chyba spać pójdę, nawet zębów nie mam jak umyć, co odłoze do płacz. Już w dzień był placzliwy bardziej niż zwykle, potem przy cycu co chwilę wycie, więc nosiłam. No i śpi na mnie. Już 20 razy próbowałam odłożyć, więc siedzę i czekam.

A myślałam, że jesteśmy po skoku, bo siedzi, cuduje z nogami/rękami. Myślę, że do świąt będzie zasuwa. A tu widzę, że jak zwykle nie wiem, co się dzieje. Od wczoraj sobie o piszczeniu jeszcze przypomniał i daje cały dzień. Głowa aż mnie rozbolala.[/QUOTE]

Mamy to samo, idzie oszaleć od tego pisku

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 20:27   #574
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

U nas od dwóch dni non stop jęki, nic nie pasuje, jakieś płaczki, łapy non stop w gębie. Moja mama twierdzi że dziąsła białe, no nie wiem bo za nic nie daje się tam pooglądać, zobaczymy, może coś idzie...

Aha, u nas wieczorem też pierdylion pobudek, kiedyś położyłam i spała, ewentualnie czasem zawołała o smoczek, teraz np 3 czy 4 raz byłam i dalej słyszę jakieś ruchy Makabra z tym spaniem, naprawdę makabra....


Sq biedna Hela znowu chora, zdrówka

Faiza "bezstresowe wychowanie" to według mnie jedna z większych głupot, co nie znaczy że jestem za biciem itp, także nie stawiajmy tego na przeciwko siebie.
Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Zdrowia dla Helki!!

Eh właśnie się dowiedziałam że mój znajomy 34 letni skoczył z okna w nocy.. zostawił żonę (Z ktora chodziłam do klasy) i synka który jutro obchodzi 3 urodziny..
Jestem rozbita

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masakra

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 20:31   #575
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Zdrowia dla Helki!!

Eh właśnie się dowiedziałam że mój znajomy 34 letni skoczył z okna w nocy.. zostawił żonę (Z ktora chodziłam do klasy) i synka który jutro obchodzi 3 urodziny..
Jestem rozbita

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tragedia, naprawdę... Nie wiem, co ludzi pcha do takich kroków

Ja sobie kompletuje zamówienie internetowe i wpadla mi w oko książka o pozytywnej dyscyplinie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 20:42   #576
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Zdrowia dla Helki!!

Eh właśnie się dowiedziałam że mój znajomy 34 letni skoczył z okna w nocy.. zostawił żonę (Z ktora chodziłam do klasy) i synka który jutro obchodzi 3 urodziny..
Jestem rozbita

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuje ;(

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
U nas od dwóch dni non stop jęki, nic nie pasuje, jakieś płaczki, łapy non stop w gębie. Moja mama twierdzi że dziąsła białe, no nie wiem bo za nic nie daje się tam pooglądać, zobaczymy, może coś idzie...

Aha, u nas wieczorem też pierdylion pobudek, kiedyś położyłam i spała, ewentualnie czasem zawołała o smoczek, teraz np 3 czy 4 raz byłam i dalej słyszę jakieś ruchy Makabra z tym spaniem, naprawdę makabra....


Sq biedna Hela znowu chora, zdrówka

Faiza "bezstresowe wychowanie" to według mnie jedna z większych głupot, co nie znaczy że jestem za biciem itp, także nie stawiajmy tego na przeciwko siebie.
Masakra

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
Kazik w ogóle zaczerwienienionyvh dziąseł nie miał, ani napuchnietych a mamy 2zeby

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 21:00   #577
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Współczuje ;(

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Kazik w ogóle zaczerwienienionyvh dziąseł nie miał, ani napuchnietych a mamy 2zeby

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
No właśnie nie są czerwone ani spuchnięte, tylko jakieś takie białe? Naprawdę ciężko obejrzeć bo wyrywa się i zaciska jak próbuję w tych okolicach dotknąć, tylko żelem daje sobie posmarować bo chyba jej smakuje xD Moja mama twierdzi że widać białe pod dziąsłami Ale jęczy okrutnie

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-09, 22:16   #578
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Smerf jaki żel macie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 22:23   #579
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Sq o szlag, dużo zdrówka dla Hellki i jeszcze więcej cierpliwości dla Ciebie!

Nati o cholera...strasznie mi przykro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 22:36   #580
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

N4TI straszna historia tżta znajomy ostatnio się powiesił, dwie córki, żona. Nigdy tego nie zrozumiem. Co się musi dziać w głowie człowieka, że skazuje najbliższych na takie cierpienia.
Kiedyś tż z drugim kolegą przy piwku debatowali jak to oni mają ciężko w pracy i nie ma co się dziwić, że ktoś może sobie odebrać życie, bo już nie wyrabia. Tak się wtedy wkur... Powiedziałam, żeby sobie lepiej pierd... w te zakute łby ja to już się boję co to będzie jak mój na emeryturę pójdzie, a mógłby już za 5 lat. Chyba mu warzywniak kupię, by miał co robić i o głupotach nie myślał

Sq masakra z Heleną. U nas też gile już trzeci tydzień. Chyba mnie zmotywowałaś. Spróbuję jutro się wbić na wizytę.
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 05:19   #581
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Zdrowia dla Helki!!

Eh właśnie się dowiedziałam że mój znajomy 34 letni skoczył z okna w nocy.. zostawił żonę (Z ktora chodziłam do klasy) i synka który jutro obchodzi 3 urodziny..
Jestem rozbita

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masakra... Młody przerypans urodziny na zawsze juz

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Tragedia, naprawdę... Nie wiem, co ludzi pcha do takich kroków

Ja sobie kompletuje zamówienie internetowe i wpadla mi w oko książka o pozytywnej dyscyplinie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spoko książka ale chyba trochę za wcześnie... Ja przy moim 3latku myślę że za wcześnie.
Szczerze to na start proponuję "próbowałam już wsyztskie go" mimo tytułu który sugeruje że problemy są długo. Książka fajnie i krótko przedstawia co się dzieje w głowie dzieci od 0 do 3 lat w podziale na ich wiek. Daje fajny obraz. Bo niby się wie że dzieci ameby (choć ludzie) to dobrze czAem to przeczytać raz jescze

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Współczuje ;(

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Kazik w ogóle zaczerwienienionyvh dziąseł nie miał, ani napuchnietych a mamy 2zeby

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Mój młody nigdy nie miał oznak zębów.
Pierwszy ząb wyszedł w sobotę, a 2 dni wczesnej lekarz na bilansie 6mcy mówił że do zębów to u niego daleko


Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
N4TI straszna historia tżta znajomy ostatnio się powiesił, dwie córki, żona. Nigdy tego nie zrozumiem. Co się musi dziać w głowie człowieka, że skazuje najbliższych na takie cierpienia.
Kiedyś tż z drugim kolegą przy piwku debatowali jak to oni mają ciężko w pracy i nie ma co się dziwić, że ktoś może sobie odebrać życie, bo już nie wyrabia. Tak się wtedy wkur... Powiedziałam, żeby sobie lepiej pierd... w te zakute łby ja to już się boję co to będzie jak mój na emeryturę pójdzie, a mógłby już za 5 lat. Chyba mu warzywniak kupię, by miał co robić i o głupotach nie myślał

Sq masakra z Heleną. U nas też gile już trzeci tydzień. Chyba mnie zmotywowałaś. Spróbuję jutro się wbić na wizytę.
Wiesz co ja sobie myślałam że wizyta tydzień temu by nic nie dala. No katar. Nic więcej. SCzeeeeerze wątpię że już by coś było słychać na oskrzelach
Więc sama się przed sobą tłumacze że szybciej nic nie mogłam. No może wczoraj od rana do lekarza i nie olewac że pokasluje...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-10, 05:20   #582
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Nati, ale przykra historia. Smutno się robi jak człowiek przeczyta (
U nas noc byłaby znośna, gdyby nie fakt, że matka obudziła się o 3 i nie mogła zasnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 05:20   #583
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Mnie wczorajszy dzień tak zmeczyl że padlam z synem. Mąż szturchal zebym się przebrala ale uznał że zasłużyłam spać w ubraniu bo był ciężki dzień.. Kolo północy się przebralam..

Noc na szczęście okej. Bałam się płaczu z bólu ale laska spała. Odłożyć zupelnie się nie dała więc trafiła do nas do łóżka ale jest ok

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 05:32   #584
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

U nas 4 pobudki A teraz od 5 to co chwilę placze wiec juz wstalam I spi na mnie.. kurde moze zeby się zaczynają u nas wszystko gryzie ale dziasla twarde..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 06:37   #585
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
U nas 4 pobudki A teraz od 5 to co chwilę placze wiec juz wstalam I spi na mnie.. kurde moze zeby się zaczynają u nas wszystko gryzie ale dziasla twarde..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może być, że zęby

Ja dziś uraczyłam moje dziecko śniadaniem - Owsianka z bananem, płatkami migdałowymi i odrobiną jogurtu. Myślałam, że się zrzyga. Dwie łyżeczki i koniec, dostał potem na odstresownie bułkę z masłem. Nienawidzi jogurtu w każdej postaci, już próbowałam w owsisnce, z dodatkiem zblendowsjych owoców a nawet w sklepowej tubce. jak wyczuwa jogurt to jest mina jakby gunwo dostał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 06:46   #586
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

U nas po jęczącym dniu taka sama noc, pobudka co godzinę z jękiem lub płaczkami

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 07:23   #587
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Helen chora. Uszy oskrzela gardło.
Jej stan się tak pogorszył w 3h że jadąc do przychodni na cito miałam w aucie światło włączone, muza na ful, klaskalam, krzyczałam do niej i na awaryjnych wyprzedzalam wszystkich na drogach osiedlowe miejskich...
Masakra stres. Następnym razem będę kogoś prosić z sąsiadów żeby że mną pojechał.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Biedna Helka Dużo zdrowia dla Was! U nas też znów gluty, już nie wiem co z tym robić i gdzie ona to łapie W nosie charczy, spać nie może, odciągnąć sobie nie da i weź się męcz z taką...


Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Zdrowia dla Helki!!

Eh właśnie się dowiedziałam że mój znajomy 34 letni skoczył z okna w nocy.. zostawił żonę (Z ktora chodziłam do klasy) i synka który jutro obchodzi 3 urodziny..
Jestem rozbita

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tragedia. Bardzo mi przykro
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 08:00   #588
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Straszne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 08:03   #589
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Może być, że zęby

Ja dziś uraczyłam moje dziecko śniadaniem - Owsianka z bananem, płatkami migdałowymi i odrobiną jogurtu. Myślałam, że się zrzyga. Dwie łyżeczki i koniec, dostał potem na odstresownie bułkę z masłem. Nienawidzi jogurtu w każdej postaci, już próbowałam w owsisnce, z dodatkiem zblendowsjych owoców a nawet w sklepowej tubce. jak wyczuwa jogurt to jest mina jakby gunwo dostał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A inny nabiał? Jogurty są kwaśne może to to


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-10, 08:22   #590
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Dzień dobry

Edytowane przez e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Czas edycji: 2020-05-13 o 19:11
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 08:43   #591
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Biedna Helka Dużo zdrowia dla Was! U nas też znów gluty, już nie wiem co z tym robić i gdzie ona to łapie W nosie charczy, spać nie może, odciągnąć sobie nie da i weź się męcz z taką...



Tragedia. Bardzo mi przykro
No jak to gdzie? Przecież chodzisz z nią do bawialni, ma kontakt z innymi, sklepy pewnie też

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 09:28   #592
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
No jak to gdzie? Przecież chodzisz z nią do bawialni, ma kontakt z innymi, sklepy pewnie też

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
O kurcze, jak już w bawialni albo w sklepie łapie katar, to co będzie w żłobku...
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 09:57   #593
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
O kurcze, jak już w bawialni albo w sklepie łapie katar, to co będzie w żłobku...
To samo co w bawialni

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 09:57   #594
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Helen dostała się do zloba! Styczeń może oleje a później będę ją adaptowac czytaj korzystać z możliwości i ją tam wrzucać na czas mojego lekarza paznokci masażu

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 10:11   #595
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
To samo co w bawialni

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Chyba gorzej... W bawialni jest 2 razy w tygodniu i tam jednak mniej dzieci przychodzi niż do żłoba. A więcej dzieci = większe ryzyko złapania gluta
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Helen dostała się do zloba! Styczeń może oleje a później będę ją adaptowac czytaj korzystać z możliwości i ją tam wrzucać na czas mojego lekarza paznokci masażu

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
O super! To już chyba drugi raz, prawda? Pamiętam taką akcję jakoś zaraz jak ją zapisałaś Przepuściłyście kogoś w kolejce wtedy?
Alicja dalej jest na 35 i 39 miejscu do publicznych, a do prywatnego jeszcze się wiekowo nie łapie, ale liczę że tam to się dostanie z marszu jak już osiągnie to wymagane 10 m-cy
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 10:22   #596
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

.....

Edytowane przez e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Czas edycji: 2020-05-13 o 19:12
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 11:33   #597
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Chyba gorzej... W bawialni jest 2 razy w tygodniu i tam jednak mniej dzieci przychodzi niż do żłoba. A więcej dzieci = większe ryzyko złapania gluta

O super! To już chyba drugi raz, prawda? Pamiętam taką akcję jakoś zaraz jak ją zapisałaś Przepuściłyście kogoś w kolejce wtedy?
Alicja dalej jest na 35 i 39 miejscu do publicznych, a do prywatnego jeszcze się wiekowo nie łapie, ale liczę że tam to się dostanie z marszu jak już osiągnie to wymagane 10 m-cy
Tak ouszczalam. Teraz biorę.

W żłobku są te same dzieci. Nawet 20. Ale te same 20. Swojskie wirusy po czasie. A w bawialni przewala się masa dzieci w ciągu dnia, każdy łize zabawki.

To tak jak u mojego syna w najstarszej grupie we wrześniu choroby. Ja zdziwiona bo już 2lata chodzą. A Pani mnie uświadomiła : nowe dzieci nowe wirusy.


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Absolwentka brawo!
Ja przez chorobę znów na zumbe nie poszłam. Od kiedy dbam o dietę to 3 zumby odpadły.. Ciągle coś. Ale hutro na jogę cisne. Na Mikołaja mąż dał mi mate

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 11:48   #598
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

My do żłobka jesteśmy zapisani od marca/kwietnia, zaczyna mnie to przerażać

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 12:00   #599
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

A ja tak 70% pojde na wychowawczy..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-10, 12:00   #600
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
My do żłobka jesteśmy zapisani od marca/kwietnia, zaczyna mnie to przerażać

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
Ale masz już pewne miejsce, to się ceni Jakbym też już sobie zaklepała, to tylko pełnopłatne w prywatnym żłobku, a póki co mam nadzieję na dofinansowane, zawsze to jakieś 500 zł do przodu co miesiąc A gdyby się dostała do publicznego to już w ogóle jak za darmo
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Tak ouszczalam. Teraz biorę.

W żłobku są te same dzieci. Nawet 20. Ale te same 20. Swojskie wirusy po czasie. A w bawialni przewala się masa dzieci w ciągu dnia, każdy łize zabawki.

To tak jak u mojego syna w najstarszej grupie we wrześniu choroby. Ja zdziwiona bo już 2lata chodzą. A Pani mnie uświadomiła : nowe dzieci nowe wirusy.


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Absolwentka brawo!
Ja przez chorobę znów na zumbe nie poszłam. Od kiedy dbam o dietę to 3 zumby odpadły.. Ciągle coś. Ale hutro na jogę cisne. Na Mikołaja mąż dał mi mate

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Też bym brała W lutym Helka będzie miała 10 m-cy to może iść na te kilka godzin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-21 11:11:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.