jak przytyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stres w wielkim mieście

Notka

Stres w wielkim mieście
Zapraszamy Was do dyskusji i zadawania pytań na tematycznym forum "Stres w wielkim mieście". Od 22 lutego (poniedziałek) do 21 marca na forum co tydzień będzie odpowiadał na Wasze pytania specjalista z zakresu dietetyki, fitnesu, psychologii, stylizacji i dermatologii.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-02-25, 09:21   #1
pchła
Raczkowanie
 
Avatar pchła
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 123

jak przytyć?


Witam, mam pytanie do pani dietetyk:
Jestem bardzo szczupłą osobą, ważę 50 kg przy wzroście 170 cm, mam 22 lata. Swoją figurą uważam za atut, jednak moim problemem jest brak biustu (miseczka A). Chciałabym nabrać paru kilogramów w nadziei że mój biust się powiększy. Jaką dietę należy stosować? Może jakieś ćwiczenia? Jak tylko się ociepli mam zamiar uprawiać jogging. Czytałam żeby jeść dużo białka, ale białko spożywam w dużych ilościach od dziecka i nic mi to nie dało. Bardzo proszę o porady i pozdrawiam
pchła jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 10:55   #2
Ewa Ceborska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: jak przytyć?

Cytat:
Napisane przez pchła Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie do pani dietetyk:
Jestem bardzo szczupłą osobą, ważę 50 kg przy wzroście 170 cm, mam 22 lata. Swoją figurą uważam za atut, jednak moim problemem jest brak biustu (miseczka A). Chciałabym nabrać paru kilogramów w nadziei że mój biust się powiększy. Jaką dietę należy stosować? Może jakieś ćwiczenia? Jak tylko się ociepli mam zamiar uprawiać jogging. Czytałam żeby jeść dużo białka, ale białko spożywam w dużych ilościach od dziecka i nic mi to nie dało. Bardzo proszę o porady i pozdrawiam
Witam,
Przytycie wbrew pozorom jet dużo trudniejsze niż schudnięcie. Niestety nie wystarczy zwiększyć tylko enregetyczności i białka w codziennym jadłospisie. Konieczne są odpowiednie ćwiczenia. Bieganie jest owszem zdrowe, ale nie będzie sprzyjało zwiększaniu się masy mięśniowej. Powinna Pani pójść do siłowni na trening przeznaczony dla kobiet pod kątem budowania mięśni. Może Pani także uczęszczać na ćwiczenia aerobowe typu TBC i ABT i ćwiczyć z większym obciążeniem. Zawsze warto zapytać instruktora co byłoby najlepsze w Pani przypadku.
Jeśli chodzi o dietę to proszę nie zapominać, że produkty od których się szybko tyje są bardzo często niskowartościowe i nie warto ich jeść. Mam tu na myśli głównie fast foody, chipsy i inne słone przekąski. Trzeba się oprzeć w Pani diecie o produkty pełnowartościowe.

Powodzenia
EC
Ewa Ceborska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 11:04   #3
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: jak przytyć?

mam ten sam problem co autorka wątku.
Wzrost 167 cm, waga waha się od 48-51 kg. Mam prawie 34 lat i dosc uwag o tym że się głodzę, że się odchudzam itp. Na dodatek w moim przypadku ostatnio ćwiczenia odpadają gdyż mam wrodzoną wadę kręgosłupa o której dowiedziałam się jakiś rok temu. Problemy z kręgosłupem bardzo mnie ograniczają ruchowo.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2010-02-25 o 11:22
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 11:20   #4
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: jak przytyć?

ja niestety też mam 170 cm i ważę 48-50 kg (mam 25 lat) niemal codziennie słysze uwagi typu:' Jaka ty chuda jesteś", "przestań się odchudzać itp." dodam, ze zawsze byłam szczupła ale od odstawienia tabletek antyk. to już koszmar, jeszcze teraz lekarz zapisał mi leki: (problemy ginekol.) Spinorol, Metformax, po nich to juz wogóle nie mam apetytu, ciągle jest mi niedobrze,
__________________



Edytowane przez AsiaW**
Czas edycji: 2010-02-25 o 11:23
AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 11:48   #5
Caroline1920
Zakorzenienie
 
Avatar Caroline1920
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 003
Dot.: jak przytyć?

ja mam 22 lata, wzrost 160 i waze obecnie 43 kg, to stanowczo za malo jak dla mnie... mam odwieczny problem bycia za chuda i mam juz tego serdecznie dosc...
wszedzie tylko informacje jak schudnac a przeciez to o wiele latwiejsze niz przybranie na wadze... czlowiek je wszystko, niczego sobie nie odmawia i co i nic... waga stoi w miejscu...

chcialabym uzyskac informacje jakie produkty konkretnie jesc i o jakich porach zeby przytyc choc 5kg


pozdrawiam
Caroline1920 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 20:15   #6
Ewa Ceborska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: jak przytyć?

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
mam ten sam problem co autorka wątku.
Wzrost 167 cm, waga waha się od 48-51 kg. Mam prawie 34 lat i dosc uwag o tym że się głodzę, że się odchudzam itp. Na dodatek w moim przypadku ostatnio ćwiczenia odpadają gdyż mam wrodzoną wadę kręgosłupa o której dowiedziałam się jakiś rok temu. Problemy z kręgosłupem bardzo mnie ograniczają ruchowo.
Witam,

Jeśli ma Pani wrodzona wadę kręgosłupa to może Pani:
- porozmawiać ze swoim lekarzem, rehabilitantem i dopasować taką aktywność fizyczną, aby Pani pomagała
- dowiedzieć się czy zwiększenie masy ciała będzie korzystne. Być może nawet warto, aby Pani utrzymała mniejszą masę ciała, gdyż kręgosłup będzie mniej obciążony. O tym jednak musi zadecydować lekarz lub rehabilitant.

Pozdrawiam
EC
Ewa Ceborska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 20:19   #7
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: jak przytyć?

Cytat:
Napisane przez Ewa Ceborska Pokaż wiadomość
Witam,

Jeśli ma Pani wrodzona wadę kręgosłupa to może Pani:
- porozmawiać ze swoim lekarzem, rehabilitantem i dopasować taką aktywność fizyczną, aby Pani pomagała
- dowiedzieć się czy zwiększenie masy ciała będzie korzystne. Być może nawet warto, aby Pani utrzymała mniejszą masę ciała, gdyż kręgosłup będzie mniej obciążony. O tym jednak musi zadecydować lekarz lub rehabilitant.

Pozdrawiam
EC
i to zamknięte koło bo przy okazji od 6 lat walczę o zajście w ciążę i donoszenie jej (3 straty we wczesnym stadium) i z tego powodu też wzrost wagi by się przydał. Nie ukrywam też ze chciałabym przytyć nieco sama dla siebie.

dziękuję serdecznie za odpowiedź
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-25, 20:20   #8
Ewa Ceborska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: jak przytyć?

Cytat:
Napisane przez Caroline1920 Pokaż wiadomość
ja mam 22 lata, wzrost 160 i waze obecnie 43 kg, to stanowczo za malo jak dla mnie... mam odwieczny problem bycia za chuda i mam juz tego serdecznie dosc...
wszedzie tylko informacje jak schudnac a przeciez to o wiele latwiejsze niz przybranie na wadze... czlowiek je wszystko, niczego sobie nie odmawia i co i nic... waga stoi w miejscu...

chcialabym uzyskac informacje jakie produkty konkretnie jesc i o jakich porach zeby przytyc choc 5kg


pozdrawiam
Witam,
Pani dieta powinna składać się z 2000kcal (zwiększone zapotrzebowanie związane z tyciem) i uwzględniać:
- około 6x30g mięsa chudego
- około 5 kromek chleba i 5 łyżek ugotowanego ryżu/kaszy/ziemniaków
- 600g warzyw
- 400g owoców
- 5 łyżeczek oliwy
- 4 porcje mleczne

Wszystko to trzeba rozłożyć na 5 posiłków jedzonych co 3-4h.
Powodzenia
EC
Ewa Ceborska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 23:21   #9
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: jak przytyć?

zawsze chciałam przytyć bo wyglądałam jak cytuje "żywa reklama Oświęcimia" i był to mój straszny kompleks...
Jak mialam 24 lata przyplątało się uczulenie na antybiotyk które leczyli sterydami, w 2 tygodnie przytyłam 8 kg i w końcu wszyscy mówili teraz dobrze wyglądasz. Potem waga wrociła do normy czyli 50 kg przy 170 cm wzrostu.
Z czasem jednak przemiana materii się zmieniła przytyłam trochę i powiem Wam że czasem mnie wkurza to ze nie mieszczę się w rozmiar 36, tymbardziej że kg wcale nie rozkładają się równomiernie... wszędzie jest dobrze ale brzuch... nie ma jak go zrzucić, bo ciało szczupłe a oponka wystaje.
Instruktor na siłowni powiedział wprost - nie da się zrzucić tylko brzucha trzeba schudnąć wszędzie. Nie mam tyle samozaparcia żeby budować mięśnie... z perspektywy czasu wolałabym być znowu cała szczupła
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stres w wielkim mieście


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.