Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-14, 11:32   #31
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Wybór laptopa.

W cenie do 1600 zł kupisz np. Lenovo B5400 - powinien być OK.
Ja mam teraz Samsunga i przymierzałem się dopiero do kupna czegoś nowego - no i kupię wcześniej, bo mi padła matryca właśnie
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 22:02   #32
0c567865bc5bc81ad7100e57ad69b5206a79ca99_61998c2f33ab1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 460
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

hej, nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale mam nadzieję że tak noszę się z zamiarem zakupu laptopa, budżet - max. 2000 zł.
Laptop ma być do internetu, muzyki, filmów, office`a, czasem jakieś Simsy
Co do innych wymagań, w sumie nie mam - chciałabym tylko żeby była klawiatura numeryczna i min. 3 porty usb, system - idealnie by było win 7, ale to chyba już marzenia, więc win 8 przeżyję
Celuję w Lenovo, bo taki mam służbowy i chwalę sobie.
Moje typy:
http://www.mediaexpert.pl/notebooki/...580h,id-219662
http://www.neo24.pl/?p=lenovo_g500s_59395231 ten mi bardziej 'podszedł', widziałam go na żywo, w moim neonecie jest za 1899zł
Który z nich lepszy? Jeśli macie jakieś inne pomysły na lapka w takich okolicach to bardzo proszę o porady
0c567865bc5bc81ad7100e57ad69b5206a79ca99_61998c2f33ab1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 09:36   #33
0c567865bc5bc81ad7100e57ad69b5206a79ca99_61998c2f33ab1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 460
Dot.: Wybór laptopa.

Hej, nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale mam nadzieję że tak Noszę się z zamiarem zakupu laptopa , budżet - max. 2000 zł.
Laptop ma być do internetu, muzyki, filmów, office`a, czasem jakieś Simsy
Co do innych wymagań, w sumie nie mam - chciałabym tylko żeby była klawiatura numeryczna i min. 3 porty usb, system - idealnie by było win 7, ale to chyba już marzenia, więc win 8 przeżyję
Celuję w Lenovo, bo taki mam służbowy i chwalę sobie.
Moje typy:
http://www.mediaexpert.pl/notebooki/...580h,id-219662
http://www.neo24.pl/?p=lenovo_g500s_59395231 ten mi bardziej 'podszedł', widziałam go na żywo, w moim neonecie jest za 1899zł
Który z nich lepszy? Jeśli macie jakieś inne pomysły na lapka w takich okolicach to bardzo proszę o porady
0c567865bc5bc81ad7100e57ad69b5206a79ca99_61998c2f33ab1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 14:47   #34
czerwonapanienka
Zadomowienie
 
Avatar czerwonapanienka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 033
Dot.: Wybór laptopa.

Witajcie
Wiem, że wątek dotyczy laptopów ale może pomożecie mi przy wyborze tableta.
Potrzebuję go do przeglądania internetu, czasami do szkoły do używania offica no i raz na jakiś czas może w coś zagrać ale to naprawdę sporadycznie.
Wpadły mi w oko dwa modele:
http://www.mediamarkt.pl/city-tab-7-lite-2-1,id-930582
http://www.neonet.pl/?p=lark_x2_7_blue
__________________
15.08.2015
czerwonapanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 10:25   #35
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Macbook/ ultrabook

Witam.

Przyszlo mi zmierzyc sie z dylematem. Moj 5 latni laptop popsul sie i nie widze sensu kolejnej naprawy.

Chcialam zapytac co lepiej wybrac i czym sie kierowac? Musze pilnie cos kupic i to na kredyt. Jest to inwestycja na lata, wiec bardzo prosze o rzetelne opinie. A nie "przekrzykiwanie sie", ze np mac jest dla snobow itd. Zalezy mi na kulturalnej wymianie zdan.

Sprzetu bede uzywac do czestego pisania i dlugiego czasu pracy na baterii, czasem jakis film, youtube, internet, poczta. Takie standardowe uzytkowanie z naciskiem na prace w terenie/ podrozy

Na co zwracam uwage
- dluga zywotnosc baterii/ latwa wymiana
- dobry uskok klawiatury
- podswietlana klawiatura
- matryca 13/14/15 10 to za malo
- mile widziana matowa matryca/ do pracy w naturalnym swietle
- wazniejsze by, byl smukły, latwiejszy do chwycenia niz waga
- niska awaryjnosc* i dobry serwis*
-mozliwosc podpiecia dysku zewnetrznego
- spójna obudowa
- internet mobilny (wi-fi/ przez usb)

Moze o czyms zapomnialam, a powinnam na to zwrocic uwage?

Mysle o MACu, ale jaki? Czy Pro/Air?
Jesli zdecyduje sie na Aple to musze miec wszystko od nich? np zewnetrzny dysk/myszke?

I jeszcze Ultrabook myslalam o czyms z Asusa, kiedys mialam laptopa i bylam b zadowolona

Unikam Vaio

Budzet do 5 tys, ale jasne, ze wole mniej.

Edytowane przez NinaSimone
Czas edycji: 2014-04-28 o 10:26
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 19:53   #36
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Macbook/ ultrabook

Ja mam Macbooka Air-zalety : bardzo lekki, maly , ja mam 11 cali, nie zacina sie, szybkosc dzialania, dzieki temu wszedzie go zabierzesz, wady: bateria. Niestety nie jest tak jak producent oboecuje, jeszcze zanim wszedl nowy system to bylo bajecznie trzymal faktycznie te 9 h ale odkad jest Maverick to trzy,a znacznie krocej ale w porownaniu z moim lapkiem Sony Vaio to brdO dlugo bo Vaio trzyma mi 20 min a Mac ok 4 h ale jeszcze tosprawdze ja jestem z tego wyboru bardzo zadowolona
Dysk zewn mozna podpiac, net mobilny tez dziala ja mam i wifi ze stacjonarnego i playa - obydwa dzialaja bardzo dobrze. Podswietlana klawiatura tez jest
---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Aha dysk mam 128 gb i tez na kredyt ale w ispocie mam 0%
__________________
wymienię

Instagram mój

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2014-04-29 o 19:55
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 19:57   #37
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Macbook/ ultrabook

Ja tez jestem na vaio i czas na zmiany. Myslo o Air 13 cali. Jak to jest w razie napraw serwisu po gwarancji? Czy inny sprzet niz Appla bedzie na nim odczytywany/? Dysk zewnetrzny? Jak model Air to, ktory konkretnie? Bo kilkaa jest air z matryca 13 i zglupialam;/ I chce kupic na raty, wiec bezposrednio ze str appla chyba odpda?
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-29, 20:02   #38
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Macbook/ ultrabook

Jesli chodzi o raty to ja polece ispota - bezproblemowo i 0% bez zadnego ubezpieczenia. Serwis to nie wiem, ale sa firmy oferujace naprawe Apple, nie wiem jak inny sprzet bo ja mam tylko Apple a dysku nie podpinalam . Ja mam macbook air 11 model 2013 co do rat ze strony Apple to na stronie pisza o takiej mozliwosci ale w praktyce nie wien
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 20:17   #39
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Macbook/ ultrabook

A wrocilabys do Windowsa?

Mam na oku jeszcze Asusa ux 31a
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 20:22   #40
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Macbook/ ultrabook

Nie , nie wrocilabym . W domu mam jeszcze lapka Toshibe no i sony, dla nie to teraz koszmar poruszanie sie po windowsie
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 21:10   #41
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Macbook/ ultrabook

Nie wiem na ktorego MBA sie zdecydowac 4/ 8 gb? 128/256 flash? Roznica w cenie spora...

Jak z otwieraniem plikow pdf/ word?

Duuuuzo pisze tekstu. Czy jakis program do pisania jest juz tam zainstalowany? Czy musze kupic?

Otworzy sie on na Win? Generalnie jak jest ze "wspopraca" plikow / programow ttych systemow?

Czy mam jakies dodatkowe koszta decydujac sie na sprzet appla?

Pracowalas z tym lapkiem na dworze>? jak wrazenia?

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

To bedzie moj "glowny" laptop
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-29, 21:20   #42
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Macbook/ ultrabook

Ja mam 4 gb i 128 gb bo doszlam do wniosku ze zawsze moge podpiac dysk zewn ale ja nie mam pracy wymagajacej pracy z laptopem wiec duzo kiejsca mi nie jest potrzebne. Pdf i word otwiera ale ja mam jeszcze open office z netu, najlepiej poczytaj sobie forum apple na pewno udzieli ci ono wyczerpujacych odp. A jakie dodatkowe koszta? Chodzi o zakup programow?
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 21:22   #43
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Macbook/ ultrabook

Tak, o programy i np gwarancje
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 21:32   #44
trats
Rozeznanie
 
Avatar trats
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 906
Dot.: Macbook/ ultrabook

mam MacBooka Pro i nie zamienilabym go na nic innego.

bateria trzyma kilka godzin, nie zauwazylam spadku wydajnosci. klawiatura podswietlana oczywiscie jest. mozesz podpiac sprzet kazdej firmy, nie musi to byc Apple. aczkolwiek dysku zewnetrznego nie uzywam, wiec nie sprawdzalam. natomiast z myszka czy drukarka nie ma problemu.

jesli planujesz tylko pisac i przegladac Internet, to wedlug mnie 13" Air w zupelnosci ci wystarczy. 4 gb bedzie ok.

co do tworzenia plikow tekstowych, to ja uzywam OpenOffice'a, darmowy w przeciwienstwie do Offica, i jak dla mnie przyjazniejszy.

pliki pdf normalnie otwieraja sie na Macu (bo przeciez instalujesz po prostu pdfa). jak masz cos zapisane w jakims programie na Windowsie, i taki sam program masz na Macu, to chyba logiczne jest, ze program to bez problemu otworzy.

a, gwarancja w standardzie niestety jest tylko roczna. ja dokupilam 3 letnia i chyba kazdemu proponowalabym zrobic to samo. programy sa zarowno platne jak i darmowe. ale tak samo jest z windowsem.
__________________
the reason why people give up so fast is because they tend to look at how far they still have to go
instead of how far they have gotten

Edytowane przez trats
Czas edycji: 2014-04-29 o 21:33
trats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 22:07   #45
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Macbook/ ultrabook

Cytat:
Napisane przez trats Pokaż wiadomość
mam MacBooka Pro i nie zamienilabym go na nic innego.

bateria trzyma kilka godzin, nie zauwazylam spadku wydajnosci. klawiatura podswietlana oczywiscie jest. mozesz podpiac sprzet kazdej firmy, nie musi to byc Apple. aczkolwiek dysku zewnetrznego nie uzywam, wiec nie sprawdzalam. natomiast z myszka czy drukarka nie ma problemu.

jesli planujesz tylko pisac i przegladac Internet, to wedlug mnie 13" Air w zupelnosci ci wystarczy. 4 gb bedzie ok.

co do tworzenia plikow tekstowych, to ja uzywam OpenOffice'a, darmowy w przeciwienstwie do Offica, i jak dla mnie przyjazniejszy.

pliki pdf normalnie otwieraja sie na Macu (bo przeciez instalujesz po prostu pdfa). jak masz cos zapisane w jakims programie na Windowsie, i taki sam program masz na Macu, to chyba logiczne jest, ze program to bez problemu otworzy.

a, gwarancja w standardzie niestety jest tylko roczna. ja dokupilam 3 letnia i chyba kazdemu proponowalabym zrobic to samo. programy sa zarowno platne jak i darmowe. ale tak samo jest z windowsem.
ja odwrotnie - wole Office'a ale cena malo przyjazna.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 22:12   #46
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Macbook/ ultrabook

ispot ma dobra oferte edukacyjna 6% znizki, wiec chyba sie skusze. Tylko boli mnie taak za gotowke.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 00:40   #47
tolez
Przyczajenie
 
Avatar tolez
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 14
Dot.: Macbook/ ultrabook

Sprzęt Apple'a ma na pewno świetny design oraz jakość obrazu. Mac OS X, czyli ich system operacyjny jest po prostu inny i dla niektórych osób, które od lat korzystają z Windowsa i nie mają smykałki do elektroniki przesiadka może być trudna. Najlepiej przejdź się do sklepu i pobaw parę minut na Macu żeby samemu ocenić jak Ci się pracuje

Co do produktów Apple trzeba pamiętać, że gwarancja jest w standardzie tylko roczna, a ewentualne naprawy czy akcesoria w porównaniu do innych firm zauważalnie droższe - dla przykładu zasilacz http://www.cortland.pl/komputery/pod...macbookow.html. W MacBooku Air jest mało złączy i żeby np. podłączyć się do telewizora trzeba dokupić przejściówkę. Takie rzeczy jak myszki czy dyski twarde są uniwersalne i będą pasować.

Jeśli chciałabyś jednak coś na Windowsie to jest np. taki elegant http://www.mediamarkt.pl/gdansk-mata...2aws,id-915343. Wygląda bardzo atrakcyjnie, wykonany z aluminium, magnesu i szkła hartowanego, bateria do 6h. Ekran jest dotykowy w wysokiej rozdzielczości (wygląda jak Retina w Macach), w zestawie komplet przejściówek. No i chodzi jak marzenie, bardzo szybki W MediaMarkt mają teraz do 4. maja raty 50x0%!!!

Edytowane przez tolez
Czas edycji: 2014-04-30 o 01:07
tolez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 08:02   #48
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Macbook/ ultrabook

Jak wygląda naprawa Mac? Warto kupować pakiet serwisu? Jak cos bedzie z mojej winy to tak czy siak place? A bez tego serwisu jakie to koszty?
Chyba lepiej ubezpieczenie kupic niz serwis?
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez NinaSimone
Czas edycji: 2014-04-30 o 08:07
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 11:41   #49
Karolinea33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

Radzę szukać informacji w źródłach o danej tematyce, dowiedziałam się na przykład, że nie warto kupować gotowych komputerów, tylko lepiej składać samemu
Karolinea33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-30, 12:44   #50
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

A więc tak, obecnie posiadam laptopa-kloca, ale wyjeżdżam za granicę i potrzebuje laptopa zdatnego do podróży ze mną a więc
- Niezbyt ciężki
- Mniejszy niż standardowy laptop (nie musi być jakiś mega mini, po prostu nie za duży)
-Używam tylko do facebooka, skype (obowiazkowo kamerka i wbudowany mikrofon)
- W miarę dobra praca baterii
- Chcę kupić używany, ale dobrze by jego cena wyjściowa była maks 1500-2000 zł (Zeby uzywany był poniżej tysiaka)
Jakieś propozycje?
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 17:12   #51
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Macbook/ ultrabook

Kupilam MAC Air z wystawy, mam nadzieje, ze nie pozaluje. Dziekuje za wszystkie opinie. Konfiguracja zajme sie wieczorem. Watku nie zamykam, bo bede tu cos jeszcze pewnie pisac
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 20:16   #52
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Macbook/ ultrabook

Pomocy jak usunac haslo administratora?

Znalazlam jak to zrobic bez plyty, ale nie wiem jak zrobic nowty wiersz

kiedy klikam enter mam juz zakonczone polecenie
a musi byc ciag dalszy w nowej lini


haslo odblokowane, choc nadal nie wiem jak zjechac do nowego wiersza

Jak ladujecie swoje komputery?

Moj jest z wystawy i byl na kablu.. teraz nie wiem jak go traktowac

kiedy podlaczyc? czy formatowac? co i jak?


Kurde tak namieszalam, ze klient poczty nie dziala. Jak moge usunac te dane, by zaczac jeszcze raz od nowa?

Edytowane przez NinaSimone
Czas edycji: 2014-05-01 o 00:05
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 16:33   #53
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Macbook/ ultrabook

Mozecie polecic jakis program do usuwania smieci?

Jak moge sprawdzic sciezke danego pliku?
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 01:23   #54
xFacetx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 47
Dot.: Macbook/ ultrabook

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Kupilam MAC Air z wystawy, mam nadzieje, ze nie pozaluje. Dziekuje za wszystkie opinie. Konfiguracja zajme sie wieczorem. Watku nie zamykam, bo bede tu cos jeszcze pewnie pisac
Bez sensu... Na Twoje potrzeby i fakt, ze bierzesz to w kredycie szkoda pieniedzy na Mac'a. Nie wykorzystasz 10% mozliwosci roznic pomiedzy Mac OS X od Windows 7/8.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Mozecie polecic jakis program do usuwania smieci?

Jak moge sprawdzic sciezke danego pliku?
W MACu smieci??? Sciezke jakiego pliku? Na pulpicie?

Edytowane przez xFacetx
Czas edycji: 2014-05-04 o 01:25
xFacetx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 01:36   #55
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Macbook/ ultrabook

Kupilam Maca z wystawy i mial poinstalowane różne rzeczy. Zainstalowalam od nowa system i dziala fest.
Dlaczego strata kasy? Kiedy ludzie pojma, ze Mac to nie jest opcja dla '' wybranych''? Bateria przebija chyba wszystkie inne na rynku

Od Win wole Linuxa.
Jak odinstalowujesz samo rzucenie do kosza nie zalatwia sprawy. Poza tym ciasteczka. To nie sa śmierci. Twoim zdaniem?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez NinaSimone
Czas edycji: 2014-05-04 o 01:43
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 01:47   #56
xFacetx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 47
Dot.: Macbook/ ultrabook

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Kupilam Maca z wystawy i mial poinstalowane różne rzeczy. Zainstalowalam od nowa system i dziala fest.
Dlaczego strata kasy? Kiedy ludzie pojma, ze Mac to nie jest opcja dla '' wybranych''? Bateria przebija chyba wszystkie inne na rynku

Od Win wole Linuxa

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
MAC jest dla wybranych, inaczej jest kwestia szpanu - niczego wiecej. Jak masz 2-3 razy tyle do wydania na laptopa z takimi samymi parametrami - to spoko. A juz nie pojmuje brania MACow w kredycie - skoro go wzielas, znaczy, ze lubisz przyszpanowac i jest to OK - nie neguje tego. Jak kochasz tak linuxa to trzeba bylo kupic komputer za 1/3 ceny i wgrac darmowego Linuxa, to i rata bylaby mniejsza.

Skoro taki ekspert z Ciebie od linuxa, to odpal terminal w MacOSX i wydawaj komendy z pola polecen aby posprawdzac sciezki do plikow.

Odinstalowanie aplikacji ktore nie zostaly nabyte w AppStorze czasami koncza sie dlubaniem w systemie. Jezeli ciasteczka w MACu to smieci, to faktycznie o Windowsie za duzego pojecia nie masz, jak tam trzeba dbac o system, zeby nie rozjechal sie po chwili - tam to sa smieci...

Edytowane przez xFacetx
Czas edycji: 2014-05-04 o 01:50
xFacetx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 09:26   #57
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Macbook/ ultrabook

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

Nie musisz się wsciekac dziekuje za rade. Moglam spróbować czegos innego to wzielam. I cena tez atrakcyjna.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 11:05   #58
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Macbook/ ultrabook

Kto pyta nie błàdzi a poza tym jesli ktos ma pieniadze to niech robi z nimi co mu sie podoba. Ja tez bralam swojego MAC na kredyt i jestem z tego wyboru bardzo zadowolona
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 11:17   #59
xFacetx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 47
Dot.: Macbook/ ultrabook

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Kto pyta nie błàdzi a poza tym jesli ktos ma pieniadze to niech robi z nimi co mu sie podoba. Ja tez bralam swojego MAC na kredyt i jestem z tego wyboru bardzo zadowolona
Ja tez uzywam produktów Mac na codzień, od iPhone'ow przez AppleTV po MacBooki - faktycznie super produkt - skladam na tym filmy hobbystycznie, ale gdyby mnie nie bylo na to stac, w zyciu bym tego nie kupil, bo parametry zawsze bedzie mialo to gorsze niz PC. Mowie to z punktu widzenia bycia szefem IT w bardzo duzej firmie i naprawdę mam o tym pojęcie, bo "bebechy" MacBooka, są dużo gorszej jakości niż PC-ta w cenie 2 krotnie niższej.

Uzywanie tego dla szpanu tez jest OK - moje pieniadze robie co chce, ale nigdy nie pojme kwestii kupowania ekskluzywnych produktow na kredyt i to jeszcze przez osoby nie wykorzystujace tego w 100% czyli profesjonalnie, bo pewnie jedyne do czego Wy uzywacie tych komputerow to internet, pakiet office'a i mail, wiec smialo mozecie przyznac, ze idziecie w/g dewizy "zastaw sie a postaw sie"

Edytowane przez xFacetx
Czas edycji: 2014-05-04 o 11:19
xFacetx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 19:45   #60
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: Macbook/ ultrabook

Hej Jestem w trakcie wyboru nowego laptopa. Mój budżet to ~1800 zł. Laptop ma mi służyć głównie do tych podstawowych czynności, czasami używałabym jakiegoś programu graficznego lub do tworzenia filmików.
Jak na razie najbardziej skłaniam się ku marce Lenovo. Nie wybrałam jeszcze konkretnego modelu. Czy do programów jakie podałam wystarczy procesor Intel Core i3, RAM 4 GB? Jaka karta graficzna byłaby najlepsza?
Przepraszam, ale jestem trochę zielona w temacie
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-17 08:58:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.