Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-20, 18:34   #631
groochola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 88
Dot.: Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia

Dziewczyny!
Robiłam ostatnio włosy farbą echosline 7.4 z wodą 6% (wcześniej kładłam 6.7 ale rozjaśniałam kąpielą) i odrost wyszedł bardziej pomarańczowy, nie wiem czy tym razem zrobić na wodzie 3 % czy coś zepsuje? :/ położyć tylko na odrost czy na całe włosy od razu?

:pro si:: prosi::pros i:
__________________

groochola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 01:01   #632
WielkaDamaSama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 225
Jak zrobic samemu oxydant 3% do farby WELLA Illumina?

Witam, chciałabym położyć 3% i teraz pytanie ,czy za pomocą wody destylowanej można z 9% zrobić oksydant 3 %?
Jesli tak, to w jaki sposob?Jakieś proporcje? poniewaz w moich sklepach fryzerskich w miescie nie ma wosy-oxydantu 3%, amja tylko 6%, 9% i 12%, chce to uzyc do farby WELLA Illumina.

Slyszalam zeby uzyskac 60ml oxydantu 3% do farby np wella Illumina,
trzeba rozrobic oxydant 9%, czyli 20ml oxydantu 9% + 40ml wody destylowanej ? = 60ml oxydant 3% ?

Czy to prawda?
WielkaDamaSama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 17:01   #633
WielkaDamaSama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 225
Dot.: Jak zrobic samemu oxydant 3% do farby WELLA Illumina?

Ktos doradzi?
WielkaDamaSama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 20:22   #634
Vaanessaa
Zadomowienie
 
Avatar Vaanessaa
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 005
Farba + utleniacz?

Dziewczyny, potrzebuję pomocy!
Od lat sama farbuję włosy itp, ale niestety jeśli chodzi o mieszanie utleniacza z farbą - jestem ciemna.
Mam włosy o kolorze ciemniejszego brązu, podchodzące pod kasztan/bordo. Chciałabym uzyskać na mojej głowie burgund. Myślę, że z doborem farby większego problemu mieć nie będę. Pytanie tylko, jakiego utleniacza użyć do zmieszania z farbą? Ile %?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7181-ten-kolor-oo.jpg (45,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Włosy-w-kolorze-burgundowym.jpg (44,7 KB, 15 załadowań)
Vaanessaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-07, 13:58   #635
komaxowa
Przyczajenie
 
Avatar komaxowa
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: Farba + utleniacz?

Jeżeli chcesz zostawić ten sam poziom tonu a zmienić tylko odcień to oxydant 3%, jeżeli chcesz uzyskać włosy ciemniejsze i dodatkowo zmienić odcień na burgund to utleniacz 3% też się sprawdzi, jeżeli chcesz uzyskać włosy ciut jaśniejsze to oxydant 6%. Oxydanty o tym stężeniu sprawdzą się jeżeli nie masz jeszcze żadnych siwych włosów, ponieważ do zafarbowania siwków zawsze potrzebny jest mocniejszy utleniacz. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań służę pomocą.
komaxowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 19:47   #636
Atike
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Utleniacz 12 %

Witam czy używał ktoś do rozjaśniacza wody 12 % ?
Atike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 19:10   #637
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Utleniacz 12 %

Cytat:
Napisane przez Atike Pokaż wiadomość
Witam czy używał ktoś do rozjaśniacza wody 12 % ?
Nie rób tego, spalisz włosy. Nawet fryzjerzy już od tego odchodzą.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-16, 23:19   #638
kunegunda_01234
Zadomowienie
 
Avatar kunegunda_01234
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 143
Dot.: Utleniacz 12 %

Cytat:
Napisane przez Atike Pokaż wiadomość
Witam czy używał ktoś do rozjaśniacza wody 12 % ?
Ja bo mam czarne a schodze na białe potem regeneracja i jest git. Tylko nie trzymać za długo. Bardzo trzeba pilnować czasu. Ja max. 40min trzymam .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica :
https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/9417/
kunegunda_01234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-18, 14:40   #639
Vaanessaa
Zadomowienie
 
Avatar Vaanessaa
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 005
Dot.: Farba + utleniacz?

Cytat:
Napisane przez komaxowa Pokaż wiadomość
Jeżeli chcesz zostawić ten sam poziom tonu a zmienić tylko odcień to oxydant 3%, jeżeli chcesz uzyskać włosy ciemniejsze i dodatkowo zmienić odcień na burgund to utleniacz 3% też się sprawdzi, jeżeli chcesz uzyskać włosy ciut jaśniejsze to oxydant 6%. Oxydanty o tym stężeniu sprawdzą się jeżeli nie masz jeszcze żadnych siwych włosów, ponieważ do zafarbowania siwków zawsze potrzebny jest mocniejszy utleniacz. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań służę pomocą.
Właśnie dokładnie zależy mi na lekkim rozjaśnieniu tonu plus zmianie odcienia na burgund a siwych włosków nie mam. I jakie proporcje zastosować?
Vaanessaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-19, 22:39   #640
komaxowa
Przyczajenie
 
Avatar komaxowa
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: Farba + utleniacz?

Cytat:
Napisane przez Vaanessaa Pokaż wiadomość
Właśnie dokładnie zależy mi na lekkim rozjaśnieniu tonu plus zmianie odcienia na burgund a siwych włosków nie mam. I jakie proporcje zastosować?
W takim razie oksydant 6%. Zdecydowaną większość farb miesza się z wodą w stosunku 1:1, jednak bywają wyjątki. Informacje ile oksydantu w stosunku do farby powinnaś znaleźć na farbie. Staraj się być bardzo dokladna przy odmierzaniu ilosci farby i oksydantu, najlepiej uzyj wagi, ponieważ zawyżając ilość farby do oksydantu i na odwrót możesz uzyskać inny odcień i poziom tonu. Należy pamiętać też, że ewentualne rozjaśnienie włosów farbą będzie bardzo małe, jeżeli chcesz je dość znacznie rozjaśnić musisz przed farbowaniem niestety włoski trochę rozjaśnić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez kunegunda_01234 Pokaż wiadomość
Ja bo mam czarne a schodze na białe potem regeneracja i jest git. Tylko nie trzymać za długo. Bardzo trzeba pilnować czasu. Ja max. 40min trzymam .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podziwiam za odwagę, ja bym nigdy nie odważyła się jednorazowo zejść z czerni na mega jasny blond. Co do wody 12% to faktycznie fryzjerzy praktycznie wcale już nie używają tak mocnego oksydantu. Rozjaśnienie włosów z przykładowo czarnych na jasny blond wymaga przeważnie przynajmniej dwóch wizyt u fryzjera właśnie po to żeby uniknąć używania wody 12% (ktora cholernie niszczy włosy) a zastapić ją np 9% lub jeszcze lepiej 6% co pozwala co wizytę rozjaśnić wlosy o przykładowo dwa tony nie paląc ich tak jak przy zastosowaniu 12.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
komaxowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-19, 23:32   #641
kunegunda_01234
Zadomowienie
 
Avatar kunegunda_01234
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 143
Dot.: Farba + utleniacz?

Cytat:
Napisane przez komaxowa Pokaż wiadomość
W takim razie oksydant 6%. Zdecydowaną większość farb miesza się z wodą w stosunku 1:1, jednak bywają wyjątki. Informacje ile oksydantu w stosunku do farby powinnaś znaleźć na farbie. Staraj się być bardzo dokladna przy odmierzaniu ilosci farby i oksydantu, najlepiej uzyj wagi, ponieważ zawyżając ilość farby do oksydantu i na odwrót możesz uzyskać inny odcień i poziom tonu. Należy pamiętać też, że ewentualne rozjaśnienie włosów farbą będzie bardzo małe, jeżeli chcesz je dość znacznie rozjaśnić musisz przed farbowaniem niestety włoski trochę rozjaśnić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------


Podziwiam za odwagę, ja bym nigdy nie odważyła się jednorazowo zejść z czerni na mega jasny blond. Co do wody 12% to faktycznie fryzjerzy praktycznie wcale już nie używają tak mocnego oksydantu. Rozjaśnienie włosów z przykładowo czarnych na jasny blond wymaga przeważnie przynajmniej dwóch wizyt u fryzjera właśnie po to żeby uniknąć używania wody 12% (ktora cholernie niszczy włosy) a zastapić ją np 9% lub jeszcze lepiej 6% co pozwala co wizytę rozjaśnić wlosy o przykładowo dwa tony nie paląc ich tak jak przy zastosowaniu 12.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie chodzenie do fryzjera dwa razy z głupim odrostem mija się z celem. Jak ja bym wtedy wyglądała całe włosy rozjasnialam pasemkami także nie od razu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica :
https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/9417/
kunegunda_01234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-20, 10:11   #642
komaxowa
Przyczajenie
 
Avatar komaxowa
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: Farba + utleniacz?

Cytat:
Napisane przez kunegunda_01234 Pokaż wiadomość
Dla mnie chodzenie do fryzjera dwa razy z głupim odrostem mija się z celem. Jak ja bym wtedy wyglądała całe włosy rozjasnialam pasemkami także nie od razu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To już jest kwestia indywidualnego wyboru. Ja bym po prostu tak nie zaryzykowała, chociaż schodzenie pasemkami zawsze jest lepsze niż gdyby 12 potraktować całe. Osobiście jestem pewna, że niszczysz sobie włosy dużo bardziej niż gdybyś rozjaśniała słabszą wodą kilka razy, jednak jeżeli masz już wypracowany swój sprawdzony sposób na swoje włosy i jesteś z niego zadowolona to tylko pogratulować. Dodan jeszcze, że musisz mieć wyjątkowo mocne włosy bo większość osób po takim mocnym rozjaśnieniu oksydantem 12% ma wlosy doszczętnie spalone a często do tego zaginioną cała skórę głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
komaxowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 20:44   #643
komaxowa
Przyczajenie
 
Avatar komaxowa
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: Farba + utleniacz?

Cytat:
Napisane przez komaxowa Pokaż wiadomość
To już jest kwestia indywidualnego wyboru. Ja bym po prostu tak nie zaryzykowała, chociaż schodzenie pasemkami zawsze jest lepsze niż gdyby 12 potraktować całe. Osobiście jestem pewna, że niszczysz sobie włosy dużo bardziej niż gdybyś rozjaśniała słabszą wodą kilka razy, jednak jeżeli masz już wypracowany swój sprawdzony sposób na swoje włosy i jesteś z niego zadowolona to tylko pogratulować. Dodan jeszcze, że musisz mieć wyjątkowo mocne włosy bo większość osób po takim mocnym rozjaśnieniu oksydantem 12% ma wlosy doszczętnie spalone a często do tego zaognioną cała skórę głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
komaxowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 09:48   #644
kunegunda_01234
Zadomowienie
 
Avatar kunegunda_01234
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 143
Dot.: Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia

Chodzi mi po prostu o to ze mam czarne wiec jak rozjasnie 3% to są pomarańczowe bym wyglądała jak tinki łinki. Wiadomo że włosy się niszczą ale to tylko włosy a jak ma się czarne to niestety ciężko cokolwiek zrobić bez niszczenia włosów . Jak ma się np. Brąz to se można walnąć ombre czerwone czarne i rozjaśnić i bóg wie jeszcze co. A mając czarne to sorry :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica :
https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/9417/
kunegunda_01234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 16:49   #645
komaxowa
Przyczajenie
 
Avatar komaxowa
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia

O 3% nie wspominałam, tylko o 9 %. Włosy się niszczą przy rozjaśnianiu źle wykonanym, jeżeli rozjaśniane są odpowiednią wodą, przez znająca się na tym osobę to zniszczenie bywa bardzo znikome. Kilka dobrych lat jestem fryzjerką i nie dam sobie wcisnąć, że nie mozna zejść z czarnego na jasny blond bez uzycia 12% wody, której już praktycznie się nie używa i to nie bez powodu. Jezeli Ty schodzisz na praktycznie białe włosy to tak naprawdę nie pozostawiasz w nich żadnego pigmentu, jest to ostatni etap przed spaleniem włosów i na pewno bardzo się kruszą. Twoje wlosy, Twoja sprawa, ja bym nikomu nie poleciła użycia 12% wody,której starają się unikać nawet fryzjerzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
komaxowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 20:31   #646
kunegunda_01234
Zadomowienie
 
Avatar kunegunda_01234
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 143
Dot.: Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia

Moja mama mi robi na moje własne życzenie. I jest fryzjerką. I 9% tez mi nie łapie bo zostają bardzo żółte :/ ależ oczywiście że włosy się niszczą i krusza, ja nie mówię że nie. Ale to tylko włosy. Nie należę do osób które jakoś szczególnie się przejmują kondycja włosów bo odrosną, to nie zeby. Oczywiście rozumiem że są kobiety które strasznie przeżywają to co mają na głowie ale ja do nich nie należę bo lubię eksperymenty i miałam na głowie juz chyba wszystko. Zejść z czarnego na blond owszem można zejść stopniowo i delikatniej tylko ze gdy się pojawiają potem odrosty to jest problem bo ja mam bardzo mocny pigment i niestety zawsze wychodzą żółte. Dla przykładu koleżanka ma ciemny brąz i też rozjaśnia do platyny i starczy jej krótko potrzymac 9%. Ja nikogo nie namawiam. Każdy ma swój mózg i zrobi jak zechce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica :
https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/9417/
kunegunda_01234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-11, 00:20   #647
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Woda utleniona, która najlepsza?

Zauważyłam, że utleniacze różnych producentów mają różne składy, który z utleniaczy w kremie jest Waszym zdaniem najłagodniejszy? Zależy mi by zastosować coś co najmniej zniszczy włosy, znacie może takie, które są wzbogacone o jakieś odżywcze albo ochronnie działające składniki?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-03, 08:40   #648
darath
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 1
Majirel zakup utleniacza

Hej. Mam farbę majirel 6.1 i do tego zwykły utleniacz w kremie z pudełka z farbą od joanny za 6 zł.
Mam pytanie do kogoś kto się zna - Można zmieszać zwykły drogeryjny czy lepiej kupić jakiś drogi z hurtowni czy sklepu fryzjerskiego i jeśli już to jaki? Czymś się to będzie różnić?
darath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-03, 13:42   #649
mimitka22
Przyczajenie
 
Avatar mimitka22
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 12
Dot.: Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia

Ja np brałam 3 % bo nie chciałam żeby mi rozjaśniło włosy, ale do jasnych to polecam 9%
__________________
Bezwładnie czekam na miłość
mimitka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-21, 11:54   #650
lojq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 25
jaki utleniacz?

hej. planuje zafarbowac aktualnie jasnobrazowe wlosy (zalacznik) na bardzo jasny blond, prawie bialy. potem z tego bialego chce zafarbowac na popielaty. zamierzam zrobic to farbami loreal inoa. pytanie - jaki stopien utlenienia bedzie mi potrzebny do obu tych farbowan?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 44542915_319012192015517_4444620865878884352_n.jpg (57,7 KB, 27 załadowań)
lojq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-25, 09:44   #651
komaxowa
Przyczajenie
 
Avatar komaxowa
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia

Kiedy ostatnio włosy były poddawane zabiegom chemicznym? (Farbowanie, trwała itp.)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
komaxowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 11:51   #652
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia

WItam


Potrzebuje pomocy. Mam włosy na poziomie 5.3 a chciałabym zrobić 6.3 ? To jest taki złoty brąz średni a chce na jasny zloty brąz. Ilu procentowy utleniacz mam użyć? 6 % wystarczy? Zamierzam kupić farbę firmy Milaton
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 16:18   #653
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;86340615]WItam


Potrzebuje pomocy. Mam włosy na poziomie 5.3 a chciałabym zrobić 6.3 ? To jest taki złoty brąz średni a chce na jasny zloty brąz. Ilu procentowy utleniacz mam użyć? 6 % wystarczy? Zamierzam kupić farbę firmy Milaton[/QUOTE]Farba farby nie rozjaśni.

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-20, 14:28   #654
SamiSam_01
Przyczajenie
 
Avatar SamiSam_01
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 25
Dot.: Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia

No sama się nie rozjaśni.. albo zrobić ściąganie koloru, albo próbować rozjaśnić je po domowemu, ale bardzo delikatnie. Ja przed farbowaniem i rozjasnianiem sama z lekka ściągałam kolor szamponem na łupież albo specjalnie do tego przeznaczony. inaczej zostaje albo zdejmowanie koloru albo rozjaśnienie ja jestem właśnie po rozjaśnianiu i smutno mi z włosami
__________________
uśmiechnijmy się do siebie - niech to będzie dobry dzień
SamiSam_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 17:38   #655
szmaragdowyraj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia

Witam. Mam rozjasniane włosy. Niestety nie jestem zadowolona z rezultatu. Kolor wyszedł zbyt pomarańczowy, a miał był popielaty (karmie piersią - może to ma wpływ? Kiedyś wychodziło wszystko ok a w tej chwili ciężko mi uzyskać chłodny blond). Postanowiłam kupić profesjonalną farbę Wella Illumina kolor 9/60. Włosy są na poziomie około 9, a odrost czyli moje naturalne - mysie -w okolicach popielatym 7. Pani w hurtowni poradziła mi kupić oksydant 9% na odrosty, a na resztę 3%. Tylko jak mam to nałożyć. Ile trzymać? Najpierw odrosty i tak jak na opakowaniu 40 min, a później na resztę? Czy wszystko na raz? Co z granicą gdzie kończy się odrost. Jak dokładnie nałożyć oksydant 3/ i 9%? Pomocy
szmaragdowyraj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 01:19   #656
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia

Cytat:
Napisane przez szmaragdowyraj Pokaż wiadomość
Witam. Mam rozjasniane włosy. Niestety nie jestem zadowolona z rezultatu. Kolor wyszedł zbyt pomarańczowy, a miał był popielaty (karmie piersią - może to ma wpływ? Kiedyś wychodziło wszystko ok a w tej chwili ciężko mi uzyskać chłodny blond). Postanowiłam kupić profesjonalną farbę Wella Illumina kolor 9/60. Włosy są na poziomie około 9, a odrost czyli moje naturalne - mysie -w okolicach popielatym 7. Pani w hurtowni poradziła mi kupić oksydant 9% na odrosty, a na resztę 3%. Tylko jak mam to nałożyć. Ile trzymać? Najpierw odrosty i tak jak na opakowaniu 40 min, a później na resztę? Czy wszystko na raz? Co z granicą gdzie kończy się odrost. Jak dokładnie nałożyć oksydant 3/ i 9%? Pomocy
Robisz dwie mieszanki, jedna z 9 na odrosty a druga z 3 na całość. Najpierw odrosty, potem druga na resztę. Granicę przetrzyj

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-02, 13:27   #657
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia

Witam Moje zmagania z blondem c.d. MOje wlosy: rozjasnione u fryzjerki do ZAROWIASTEGO jasno-zoltego, miejscami rudo-zoltego ,zlotego blondu poziom 9 lub 10 . Potraktowane tonerami - efekt po wyjsciu super, po zmyciu - wiadomo.

Na moje jasno zarowiasto zolte,zoltorude-zlote wlosy poziom 9-10 (Nie wiem), nalozylam Alfaparf 10.21. na oksydancie 6%, na 15 minut . Poziom jasnosci mi odpowiadal, chcialam jedynie stonowac kolor na chlodny, bezowy i zniwelowac te zarowe. Efekt nie jest zly , bo zniewelowalam zarowiastosc, tylko tyle, ze kolor jest dosc brudny, bury, zbyt siwy, miejscami zielonkawy (gdyby nie ten efekt bylabym zadowolona), no i nieco przyciemnilo mi wlosy.

Moj cel jaki:nie chcialabym juz dalej rozjasniac moich rozjasnionych wlosow, ewentualnie o max. 3 tony. Nie zalezy mi na uzyskaniu żadnego bialego, platynowego itp. blondu z poziomu 11, lecz jasnego, beżowego, w miare naturalie wygladajacego, czystego bez tego "burego" efektu.

Generalnie nie wiem czy ten brudnawy efekt wyszedl, bo za dlugo trzymalam albo uzylam zbyt niskiego stezenia oksydantu czy dlatego, ze zle dobralam farbe (refleks popielaty)? Wydaje mi sie, ze gdyby wyszlo troche jasniej , to byloby czysciej.

Czy jak juz ta farba troche sie wyplucze to czy wtedy zastosowac na moje wlosy 10. 21 z 9% oksydantem (zeby troche pojasnilo )? Czy lepiej uzyc 11.20 z Alfaparfu , ale nie wiem wtedy z jakim oksydantem 6% czy też z 9%? I ile wtedy trzymac zeby za bardzo juz nie rozjasniac?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2019-05-02 o 14:02
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 12:19   #658
amolko1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia

To ja mam jeszcze pytanie (jeśli było gdzieś w wątku to przepraszam za dublowanie, ale nie znalazłam).

Do tej pory farbowałam włosy sklepowymi farbami, ale postanowiłam przejść na farby fryzjerskie. Użyłam Inebrya Color odcień 5/8, oksydant 6%. Oczywiście kolor na odroście wyszedł odrobinę jaśniejszy niż reszta, bo na końcach mam już milion innych farb. Przy kolejnym farbowaniu chciałabym zrobić odrost z oksydantem 6%, a dół z 9%, żeby wyrównać kolor. Pytanie - w jakiej kolejności nakładać farby, najpierw odrost a potem dół czy odwrotnie? I jak długo trzymać farbę na końcach? Z góry dziękuję
amolko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 00:53   #659
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia

Cytat:
Napisane przez amolko1 Pokaż wiadomość
To ja mam jeszcze pytanie (jeśli było gdzieś w wątku to przepraszam za dublowanie, ale nie znalazłam).

Do tej pory farbowałam włosy sklepowymi farbami, ale postanowiłam przejść na farby fryzjerskie. Użyłam Inebrya Color odcień 5/8, oksydant 6%. Oczywiście kolor na odroście wyszedł odrobinę jaśniejszy niż reszta, bo na końcach mam już milion innych farb. Przy kolejnym farbowaniu chciałabym zrobić odrost z oksydantem 6%, a dół z 9%, żeby wyrównać kolor. Pytanie - w jakiej kolejności nakładać farby, najpierw odrost a potem dół czy odwrotnie? I jak długo trzymać farbę na końcach? Z góry dziękuję
Wyższe oxy nie rozjaśni dołu ani nie zrowna, farba farby nie rozjaśni. Połóż tylko na odrost i na długość przeciągnij ewentualnie na ostatnie 5 minut

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 15:38   #660
Annika04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1
Dot.: Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia

Proszę o poradę, mam włosy farbowane Loreal Majirel Cool Cover 9,1 na utleniaczu 6%.
Teraz popielaty się szybko wypłukuje a włosy zostają "złote".
Jaki będzie efekt farbowania z wodą 3% a jaki z 9%?
Czy będą jaśniejsze z 9% po wypłukaniu się popielatego, a ciemniejsze z 3%? Pozdrawiam
Annika04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-02 11:01:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.