Spuchnięta warga sromowa + powiększony węzeł chłonny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-24, 15:32   #1
hanna_green
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7

Spuchnięta warga sromowa + powiększony węzeł chłonny


Hej dziewczyny, potrzebuję wsparcia/rady, bo jestem nieco przerażona


Wczoraj rano poczułam takie nieprzyjemne, bolesne swędzenie w okolicach intymnych. Po uważnym przyjrzeniu się, co jest grane, zobaczyłam, że wyraźnie spuchła mi lewa warga sromowa większa - tak od połowy długości do dołu Skóra jest zaczerwieniona, ale nic tam nie ma, żadnych nacieków, niczego - czuć tylko, że fałd skórny jest wyraźnie pogrubiony, w taki niejednorodny sposób. To właśnie ten zaczerwieniony naskórek mnie swędział, ale w taki sposób jak swędzi rozdrapany ślad po komarze - boleśnie. Od wczoraj świąd w dużej mierze minął, jak o tym nie myślę, to w zasadzie nic tam nie czuję ALE wymacałam sobie powiększony węzeł chłonny w pachwinie udowej po tej samej stronie, co wytrąciło mnie z równowagi :/


Boję się, że to może być coś poważnego, google nic sensownego (jak zwykle) nie podpowiada, a wizytę u ginekologa mam dopiero w piątek. Do tego wszystkiego mam okres (który spóźnił mi się ponad tydzień), boli mnie brzuch + denerwuję się tym węzłem chłonnym i opuchlizną, przez co nie mogę się na niczym skupić... Co to może być? Czy któraś z was miała kiedyś coś podobnego?


Nie oczekuję porad medycznych, bo taką poradę otrzymam na wizycie - bardziej chodzi mi o skonfrontowanie doświadczeń, nie wiem, jakieś uspokojenie... Innych objawów nie mam, choroby weneryczne odpadają (nie współżyłam od miesięcy), w przeszłości miałam tylko epizod z grzybicą, ale to wygląda na coś z innej kategorii
hanna_green jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 15:44   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Spuchnięta warga sromowa + powiększony węzeł chłonny

Cytat:
Napisane przez hanna_green Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, potrzebuję wsparcia/rady, bo jestem nieco przerażona


Wczoraj rano poczułam takie nieprzyjemne, bolesne swędzenie w okolicach intymnych. Po uważnym przyjrzeniu się, co jest grane, zobaczyłam, że wyraźnie spuchła mi lewa warga sromowa większa - tak od połowy długości do dołu Skóra jest zaczerwieniona, ale nic tam nie ma, żadnych nacieków, niczego - czuć tylko, że fałd skórny jest wyraźnie pogrubiony, w taki niejednorodny sposób. To właśnie ten zaczerwieniony naskórek mnie swędział, ale w taki sposób jak swędzi rozdrapany ślad po komarze - boleśnie. Od wczoraj świąd w dużej mierze minął, jak o tym nie myślę, to w zasadzie nic tam nie czuję ALE wymacałam sobie powiększony węzeł chłonny w pachwinie udowej po tej samej stronie, co wytrąciło mnie z równowagi :/


Boję się, że to może być coś poważnego, google nic sensownego (jak zwykle) nie podpowiada, a wizytę u ginekologa mam dopiero w piątek. Do tego wszystkiego mam okres (który spóźnił mi się ponad tydzień), boli mnie brzuch + denerwuję się tym węzłem chłonnym i opuchlizną, przez co nie mogę się na niczym skupić... Co to może być? Czy któraś z was miała kiedyś coś podobnego?


Nie oczekuję porad medycznych, bo taką poradę otrzymam na wizycie - bardziej chodzi mi o skonfrontowanie doświadczeń, nie wiem, jakieś uspokojenie... Innych objawów nie mam, choroby weneryczne odpadają (nie współżyłam od miesięcy), w przeszłości miałam tylko epizod z grzybicą, ale to wygląda na coś z innej kategorii
Hej,

Może to przerośnięty gruczoł Bartoliniego? A może robi Ci się jakiś pryszcz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 15:50   #3
hanna_green
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7
Dot.: Spuchnięta warga sromowa + powiększony węzeł chłonny

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Hej,

Może to przerośnięty gruczoł Bartoliniego? A może robi Ci się jakiś pryszcz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Myślałam o tym, bo to jest jednostronne, ale nie mam tam żadnych guzków - a przynajmniej ich nie widzę/nie wyczuwam. Tak jakby spuchł mi cały fałd skórny - początkowo myślałam, że to może jakieś odparzenie/otarcie od wkładek higienicznych, bo ostatnio ciągle ich używałam czekając na okres + były upały. Ale w takiej sytuacji chyba nie byłoby powiększonego węzła chłonnego (?), w dodatku on jest lekko bolesny - czyli prawdopodobnie jest jakiś stan zapalny


Gdyby nie ten okres, to poleciałabym pewnie od razu do jakiegokolwiek lekarza, ale póki co, brzydko mówiąc, leje się ze mnie, więc zaklepałam sobie pierwszy wolny termin u mojej ginekolog - pojutrze. Mam nadzieję, że to nie za późno :/
hanna_green jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 13:12   #4
hanna_green
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7
Dot.: Spuchnięta warga sromowa + powiększony węzeł chłonny

Jestem już po wizycie, więc napiszę co i jak, bo może kiedyś uspokoi to kogoś z podobnymi objawami


Okazało się, że to jakaś infekcja bakteryjna - najprawdopodobniej wskutek otarcia/odparzenia od wkładek higienicznych, przez uszkodzony naskórek wniknęły jakieś drobnoustroje i się porobiło Dostałam antybiotyk na tydzień doustnie + maść. Trochę odetchnęłam, mam nadzieję, że leki podziałają i będzie okay
hanna_green jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-26 14:12:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.