IZOTEK = nagły spadek wagi, wysypka na rękach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-13, 18:40   #1
truskaw3czka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2
Exclamation

IZOTEK = nagły spadek wagi, wysypka na rękach


Witam serdecznie!
Od października 2013r. zaczęłam brać Izotek. Na początku kuracji ważyłam 56kg przy wzroście 164cm. Przez pierwsze dwa miesiące brałam dawkę 1x20mg, następnie przez najbliższy miesiąc była ona zmieniona na 2x20mg. Od lutego biorę dawkę 3x20mg.
Dwa miesiące temu dostałam dziwną wysypkę na rękach, poszłam z nią do dermatolog, niestety nie dostałam od mojej lekarki żadnych konkretnych odpowiedzi na moje pytanie "co to jest i od czego się to robi?"
Jedyne co usłyszałam że wysypka jest skutkiem ocierania się ubrań o nadwrażliwą skórę i żebym koniecznie wykupiła sobie maść o nazwie "Pimafucort". Po 4 dniach miało ponoć zejść.... ja zauważam pogorszenie. Wczesniej mialam zaledwie 3-4 plamki, teraz mam wysypaną całą rękę.
Wysypka z wyglądu przypomina zapalenie skóry a o jej swędzeniu już nie wspomnę...
Drugą kwestią jest nagły spadek wagi. Rodzina, przyjaciele, chłopak zauważają jak schudłam w przeciągu ostatniego miesiąca. Wcześniej cały czas utrzymywała mi się waga 56kg, teraz gwałtownie spadła na 49,7kg.
Co do innych kwesti jeżeli chodzi o Izotek, faktycznie widzę poprawę na twarzy. Do wyleczenia zostały mi juz tylko blizny, moja dermatolog uważa że do lipca powinnysmy juz skonczyc kuracje. Niestety tak jak u innych wyraźnie odczuwam skutki uboczne tego leku. Krwawienie z nosa, spierzchnięte usta, zmęczenie, senność, brak ochoty na seks, nic mi się nie podoba, na nic nie mam ochoty, bóle mięśni, czasami kuje mnie też pod żebrami.

Bardzo proszę o opinie bo martwi mnie ta wysypka oraz spadek tej wagi a sama nie wiem co już mam o tym myśleć.
truskaw3czka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 19:23   #2
adytruu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 890
Dot.: IZOTEK = nagły spadek wagi, wysypka na rękach

odstaw, zdrowie ważniejsze niż cera..
ten lek wyraźnie i mocno Ci szkodzi.
adytruu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 09:27   #3
krakowianka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 70
Dot.: IZOTEK = nagły spadek wagi, wysypka na rękach

a robiłaś w ostatnim czasie badania?
krakowianka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 17:47   #4
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: IZOTEK = nagły spadek wagi, wysypka na rękach

Tez jestem podczas kuracji, zostało mi jeszcze około 20 dni.
Hm... Z ta wysypka to dziwna sprawa. Pimafucort to lek przeciwgrzybiczy, głownie dermatolodzy przepisują go na lojotokowe zapalenie skory, ale zawiera tez chyba sterydy o ile się nie mylę.
Z utratą wagi to sprawa jeszcze bardziej dziwna sprawa... 6,3kg? Duzo...
A jak Twoje wyniki badań? Wszystko w porzadku? Moze warto zmniejszyć dawkę?
Spierzchniete usta, bóle mięśni, zmęczenie to rzeczy normalne przy retinoidach, troszke rzadziej występuje krwawienie z nosa, ale rownież jest w skutkach ubocznych.
Jesli chodzi o spadek libido to moze to sprawka tabletek antykoncepcyjnych? Ja mam
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 18:14   #5
Independentwoman95
Raczkowanie
 
Avatar Independentwoman95
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 64
Dot.: IZOTEK = nagły spadek wagi, wysypka na rękach

60 mg dziennie to spora dawka i może od tego ta wysypka. Ja też zażywam izo i na lewym ramieniu miałam jakby czerwoną wysypkę, na szczęście udało mi sie ją złagodzić balsamem cetaphil
Independentwoman95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-26 19:14:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:23.