Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-18, 06:51   #1471
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
hej,

ja miałam niepęknięty pęcherzyk ale słowo "torbiel krwotoczna" nigdy nie padło (jedynie: torbiel (nie wiem jakie są rodzaje)) i faktycznie wchłonął się po okresie
Duża ta torbiel? Moja miała 2,5cm
no to chyba to samo,
nie wiem dokladnie ile miala, bo nie uslyszalam z wrazenia.

dzieki!
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 21:25   #1472
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Hej dziewczyny! Zdaje się ze rozwalilam sobie organizm przez odchudzanie - mam bardzo niskie estrogeny (estradiol) i mam wrazenie zr mimo trzymania diety i ćwiczeń tyje od powietrza. Czy wyrównanie hormonów poprawi sytuację? To prawda że trzeba je brać całe życie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 15:55   #1473
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 378
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Dziewczyny mam pcos, brak okresów, łysieję i wysokie androgeny. Czy takie wyniki mogą świadczyć o nieklasycznym wrodzonym przeroście nadnerczy?

Estriadol - 19 (norma 21-251)
DHEA - 9,81 (norma do 6,30)
Testosteron -56,47 (norma do 56,94)
SHGB - 97,11 (norma 32,40-128)
17 OHprogesteron - 2,91 (norma do 1,3)
androstendion - 6,3 (norma do 3,3)
testosteron wolny - 3, 8(norma do 2,85)
DHEA-SO4 - 250 (norma 98-340)

Jak z tym walczyć? gdzie iść po pomoc? Jak wygląda leczenie i zycie z tym cholerstwem
X_ana_X jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 12:40   #1474
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pcos, brak okresów, łysieję i wysokie androgeny. Czy takie wyniki mogą świadczyć o nieklasycznym wrodzonym przeroście nadnerczy?

Estriadol - 19 (norma 21-251)
DHEA - 9,81 (norma do 6,30)
Testosteron -56,47 (norma do 56,94)
SHGB - 97,11 (norma 32,40-128)
17 OHprogesteron - 2,91 (norma do 1,3)
androstendion - 6,3 (norma do 3,3)
testosteron wolny - 3, 8(norma do 2,85)
DHEA-SO4 - 250 (norma 98-340)

Jak z tym walczyć? gdzie iść po pomoc? Jak wygląda leczenie i zycie z tym cholerstwem
Mogą, ale nie muszą. Żeby potwierdzić NK- WPN, trzeba wykonać test hamowania z Synacethenem. 3- krotny wzrost 17- OH progesteronu bądź wynik >10 po godzinie od podania leku potwierdza rozpoznanie.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 16:12   #1475
brunecia73
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 61
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Dziewczyny, borykam się z pcos od kilku miesięcy , zaczeło się od niergularnych miesiaczek, potem wypadanie włosów garściami, trądzik. Powoli radzę sobie z trądzikiem, nad miesiaczkami pracujemy ( jak mówi mój lekarz), jestem na diecie więc pozostały włosy - nie udało mi się dotąd znaleść skutecznego preparatu który by zahamował wypadanie. Koleżanka która ma Hashimoto doradziła mi preparat Mediceuticals. Dedykowany własnie kobietom z hormonalnym wypadaniem włosów. No i mam do Was pytanie - czy któras może stosowała coś takiego i pomogło ? Na ich stronie piszą, że jest też dla kobiet z PCOS, więc jest jakaś nadzieja.. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz

Edytowane przez brunecia73
Czas edycji: 2018-01-30 o 16:14
brunecia73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 18:19   #1476
Iwa1631
Raczkowanie
 
Avatar Iwa1631
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 232
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Hejka! Nie chcę zakładać nowego wątku, więc przyłączę się do tego. Sytuacja wygląda tak, że byłam leczona wielokrotnie bromergonem by "odzyskać" okres. Później na zmianę mam go regularnie przez kilka miesięcy by później nie miesiączkować np pół roku. Ostatnio dostałam od ginekologa orgametrill by wywołać okres po 4 miesiącach i udało się. Jednak to "wywołanie" wygląda tak, że mam krwawienie (bo okresem tego nie nazwę) trzeci raz w ciągu miesiąca... Do kraju wracam za dwa tygodnie i dopiero wtedy będę mogła iść do ginekologa a chce znać możliwe przyczyny. Także proszę byście się podzieliły ze mną częścią swej wiedzy i doświadczeń pozdrawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Tzn każde z tych "krwawień" trwa 4-7 dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwa1631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 19:15   #1477
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

a miałaś badaną prolaktynę? To pewne, że brak okresu spowodowany jest za wysoką prolaktyną?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-27, 19:41   #1478
Iwa1631
Raczkowanie
 
Avatar Iwa1631
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 232
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
a miałaś badaną prolaktynę? To pewne, że brak okresu spowodowany jest za wysoką prolaktyną?
Tak, to pewne. Miałam badaną prolaktynę, tsh, fsh, testosteron i inne hormony, których teraz nie pamiętam bo nie mam ze sobą badan. Krzywa cukrowa też wporzadku.
Bromergonem brałam z glucophage. Jednak od bromergonu i glucophage mam już ponad rok przerwy, bo hormony były w normie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwa1631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-03, 20:28   #1479
sabalka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 30
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Ja mam pcos z IO i niedoczynnością (diagnoza 5 lat temu), biorę yasmin + nature throid na tarczycę, IO staram się leczyć dietą.

Mam pytanie, czy są jakieś zioła/suplementy które Wam szczególnie pomagają? Chodzi mi o gospodarkę hormonalną, włosy, skórę, układ nerwowy. Chciałabym się zacząć jakoś wspomagać - na ten moment biorę podstawowe suplementy. Kiedyś słyszałam o naparze z korzenia piwonii itp., miałyście doświadczenie?
sabalka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-17, 20:59   #1480
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Hej,
Mam podejrzenie pco i io. Podejrzenie bo kolejny lekarz nie jest pewien.
Mam igraniczyc wegle i kontynuowac seoja dietke. Zrzucam kg.
Z technicznych spraw to we wtorek mam usg zeby zobaczyc czy mialam owulacje (mam 24 dc i nieregularne miesiaczki) wiec dla mnie to właściwie mozliwe ze polowa cyklu. Mam do zrobienia badania w pierwszych dniach cyklu.
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 14:37   #1481
sylvana0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 73
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Witajcie
mam podwyższony DHEA-S, endo stwierdził nieprawidlowośc nadnerczy na tle antrogennym. Przeszlam przez sterydy, już brac nie zamierzam. Czy ktoś walczy z nadnerczami w naturalny sposób? zioła i inne czynności ? Podejrzewam zmęczone nadnercza , objawy to zmęczenie , niższa koncentracja i pamięć , nadmierne owlosienie , męskie zarysy mięsni, osłabione mięsnie, brak sił , drazliwość , zmiany nastroju
sylvana0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-21, 09:18   #1482
sylvana0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 73
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

.
sylvana0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 17:08   #1483
linkinpaark
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 606
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Ginekolog dzisiaj powiedziała, że mój prawy jajnik wykazuje charakterystykę policystyczną. Pęcherzyki układają się w charakterystyczny łańcuszek. Jednak powiedziała, że tutaj, aby cokolwiek więcej stwierdzić trzeba by było robić profil hormonalny etc., bo samo usg to mało.
Z tego co zauważyłam to na ten moment zignorowała te kwestię. Powiedziała, że przy ewentualnym staraniu się o dziecko mogą(ale nie muszą) wystąpić jakieś trudności i wtedy trzeba będzie szerzej zbadać ten temat. Antykoncepcję tak czy siak przyjmuję, a z tego co wiem to na PCOS nie ma innych metod.
No i nie wiem w sumie co z tym zrobić, trochę się wystraszyłam. Czy faktycznie nie ma sensu na razie tego temu roztrząsać i zostawić to tak jak jest?
linkinpaark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 17:16   #1484
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez linkinpaark Pokaż wiadomość
Ginekolog dzisiaj powiedziała, że mój prawy jajnik wykazuje charakterystykę policystyczną. Pęcherzyki układają się w charakterystyczny łańcuszek. Jednak powiedziała, że tutaj, aby cokolwiek więcej stwierdzić trzeba by było robić profil hormonalny etc., bo samo usg to mało.
Z tego co zauważyłam to na ten moment zignorowała te kwestię. Powiedziała, że przy ewentualnym staraniu się o dziecko mogą(ale nie muszą) wystąpić jakieś trudności i wtedy trzeba będzie szerzej zbadać ten temat. Antykoncepcję tak czy siak przyjmuję, a z tego co wiem to na PCOS nie ma innych metod.
No i nie wiem w sumie co z tym zrobić, trochę się wystraszyłam. Czy faktycznie nie ma sensu na razie tego temu roztrząsać i zostawić to tak jak jest?
Jeśli nie zamierzasz rezygnować z tabletek to niewiele zdiagnozujesz, ponieważ wyniki hormonalne będą zakłamane. Należy odczekać min. 3 miesiące od odstawienia.
Nie ma czegoś takiego jak leczenie Pcos, a antykoncepcja to bardziej maskowanie problemu. Łagodzić problem może odpowiednia dieta (niski indeks glikemiczny), ruch, zioła, suplementy typu miovarian.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 17:19   #1485
linkinpaark
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 606
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Jeśli nie zamierzasz rezygnować z tabletek to niewiele zdiagnozujesz, ponieważ wyniki hormonalne będą zakłamane. Należy odczekać min. 3 miesiące od odstawienia.
Nie ma czegoś takiego jak leczenie Pcos, a antykoncepcja to bardziej maskowanie problemu. Łagodzić problem może odpowiednia dieta (niski indeks glikemiczny), ruch, zioła, suplementy typu miovarian.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to faktycznie chyba sobie daruję ten temat. Przynajmniej na razie. Tabletek nie zamierzam jeszcze odstawiać długi czas.
linkinpaark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 18:42   #1486
fefelina150
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 23
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Sylvana0 możesz polecić endokrynologa do którego chodzisz z nadnerczami mam pogrubiałe lewe nadnercze
fefelina150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 16:43   #1487
glassheart
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 11
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Dziewczyny!
Szukam porady..
Od kilku miesięcy miewam napady słabości, nagłego gorąca, mdłości i bólów głowy. Jest to bardzo trudne do wytrzymania i automatycznie przez parę godzin nie jestem w stanie nic zrobić tylko czekać aż mi przejdzie. Mam podejrzenie pco, w dodatku ostatnio spóźnił mi się okres, cykl trwał 45 dni, okazało się, że mam torbiele na jajnikach, ginekolog przepisał mi duphaston, po kilku dniach okres dostałam. Na jednym jajniku torbiel zniknął, drugi, który znajduje się w jajniku nadal jest i ginekolog powiedział, że on już tam po prostu będzie... (?? ) .
Miałam robione badania, wszystko w normie oprócz prolaktyny, która wyniosła 1243.0 [uIU/ml] (norma;127-637) i DHEA-s: 525.10 [ug/dl] norma: do 407.
PRL po MTC: 7471.0 [uIU/ml]. Ginekolog powiedziała, że to hiperprolaktynemia, przepisała mi Bromergon, jeśli chodzi o podwyższone DHEA-s mówiła, że na razie to zostawimy, bo ta prolaktyna jest ważniejsza. Mijają trzy tygodnie odkąd zażywam Bromergon, skutki uboczne (o których ginekolog mnie poinformował) unormowały się w miarę po tygodniu. Niestety te moje napady słabości występują coraz częściej. Wiem, że to nie jest spowodowane Bromergonem, ponieważ skutki uboczne po nim całkowicie inaczej u mnie wyglądały. Myślicie, że przyczyną tych moich napadów jest to podwyższone DHEAS?
Niedługo mam znowu zbadać poziom prolaktyny, zastanawiam się czy nie zbadać również tego DHEA-s.
Już nie wiem co mam robić, jest to bardzo męczące, mam wrażenie, że już zawsze będę się tak źle czuła.
glassheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 21:28   #1488
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cześć!
Byłam ostatnio u endo-gina z powodu mojego PCOS. Pani doktor zaleciła zrobienie badań tarczycowych: TSH, ft4, anty-TPO, anty-TG, do tego insulinę i glukozę.

I teraz pojawia się moja wątpliwość, lepiej zrobić to zanim zacznę przyjmować antykoncepcję (Yasmin)? Czy nie będzie miało znaczenia, jeśli, powiedzmy, wykonam powyższe badania za jakieś 2-3 miesiące już w trakcie brania Yasmin?
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 20:46   #1489
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Najlepiej zrób badania przed rozpoczęciem antykoncepcji.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-08, 21:19   #1490
kamillax
Przyczajenie
 
Avatar kamillax
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cześć.
Jestem tutaj nowa,w sumie specjalnie założyłam konto by móc napisać ten post
Mam 19 lat. Wzrost 160 waga 60kg. Mam problem hormonami,nadmierne owłosienie na twarzy,szyji,lini brzucha,bikini,pośladkach ,udach. Do tego wszystkiego nieregularne miesiączki,bolesne,które wyłączają mnie z życia na conajmniej dwa dni. Jedyne co dobre to nie mam trądziku,ale czasami coś tam mi wyskoczy na twarzy
To moje wyniki,może ktoś mi podpowie co dalej robić.
TSH:3,150
FT3:3,65
FT4:1,17
Testosteron:62,340
SHBG:33,30
DHEA-SO4:532
Androstendion:5,04
FSH:6,14
LH:8,34
Glukoza przed i po obciążeniu:87,40/144,50/91,60
Insulina przed i po obciązeniu:17,3/118,2/70,8
Prolaktyna:34,83
Witamina D:8,79
ACTH:21,80
17-oh progesteron: 1,63
Kortyzol:21,300

Wszystkie badania dotyczą fazy folikularnej.Dodatkowo robiłam tomografie komputerową nadnerczy i wyszła dobrze tj. bez guzów i żadnych powiększeń.

Moja endokrynolog przepisała mi Glucophage i Vigantol,powiedziała że nie wie co mi jest i już nie jest mi w stanie pomóc. Proszę o pomoc czy szukać innego endo czy może wybrać się do ginekologa? Sama już nie wiem
kamillax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-08, 21:25   #1491
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kamillax Pokaż wiadomość
Cześć.
Jestem tutaj nowa,w sumie specjalnie założyłam konto by móc napisać ten post
Mam 19 lat. Wzrost 160 waga 60kg. Mam problem hormonami,nadmierne owłosienie na twarzy,szyji,lini brzucha,bikini,pośladkach ,udach. Do tego wszystkiego nieregularne miesiączki,bolesne,które wyłączają mnie z życia na conajmniej dwa dni. Jedyne co dobre to nie mam trądziku,ale czasami coś tam mi wyskoczy na twarzy
To moje wyniki,może ktoś mi podpowie co dalej robić.
TSH:3,150
FT3:3,65
FT4:1,17
Testosteron:62,340
SHBG:33,30
DHEA-SO4:532
Androstendion:5,04
FSH:6,14
LH:8,34
Glukoza przed i po obciążeniu:87,40/144,50/91,60
Insulina przed i po obciązeniu:17,3/118,2/70,8
Prolaktyna:34,83
Witamina D:8,79
ACTH:21,80
17-oh progesteron: 1,63
Kortyzol:21,300

Wszystkie badania dotyczą fazy folikularnej.Dodatkowo robiłam tomografie komputerową nadnerczy i wyszła dobrze tj. bez guzów i żadnych powiększeń.

Moja endokrynolog przepisała mi Glucophage i Vigantol,powiedziała że nie wie co mi jest i już nie jest mi w stanie pomóc. Proszę o pomoc czy szukać innego endo czy może wybrać się do ginekologa? Sama już nie wiem
Na pewno hiperinsulinemia, spróbuj diety z niskim IG (szczególnie jesli już dostałaś metformine), regularny wysiłek ale niezbyt intensywny. Ja zobaczyłam po tym poprawę, wyniki zaczęły być coraz lepsze, testosteron spadał. Ale skoro endo nie widzi problemów gdy insulinę na czczo masz tak wysoko a po godzinie przekracza normę 2x to chyba należy go zmienić, bo na tym to on się nie zna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 08:21   #1492
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Dziewczyny, jakie znacie tabletki (nie anty) na obniżenie androgenów?
Ja znam spironol i flutami, byłam ponad rok na flutamidzie, teraz już kilka miesięcy nie biorę bo będę robić bardziej szczegółowe badania ale na ostatniej wizycie powiedziałam ginekologowi, że po badaniach będę chciała wrócić do flutamidu bo chciałam 'wyczaić' czy będzie mi wypisywał recepty na to, a on powiedział że są teraz bezpieczniejsze leki obniżające androgeny i podał za przykład coś na V albo W a nie mogę znaleźć w internetach co to jest. Kojarzycie?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 13:48   #1493
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Hmm, żadnego na V/W nie kojarzę. Sama biorę Spironol, do tego anty i metforminę. Jak się dowiesz to daj znać, jestem ciekawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 14:21   #1494
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Ooo, a spironol przypisuje Ci gin którego Ci kiedyś poleciłam?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 15:48   #1495
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Nie, gin tylko anty. Resztę Endo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 15:26   #1496
Fatalida
Raczkowanie
 
Avatar Fatalida
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Piękny Wschód ;)
Wiadomości: 254
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

A czy któraś z Was ma namiary na jakiegoś sprawdzonego lekarza w Łodzi? Problem z hirsutyzmem
__________________
Nick Vujicic:
'If you can't get a miracle, become one."
Fatalida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 21:59   #1497
glassheart
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 11
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Dziewczyny!

Po ponad 3 miesiącach zażywania bromergonu prolaktyna jest w normie! Nawet miesiączka pojawiła się w 29 dc co jest dla mnie szokiem, ostatnio to było czekania koło 40 dni..

czas zacząć walkę z hirsutyzmem.

Ginekolog przepisał mi Diane35. Dodatkowo Zaax, aby nie było problemu z krzepliwością i Castangus na 3 miesiące, by poziom prolaktyny nagle nie urósł od odstawienia Bromergonu.

Obawiam się tej Diany35, tyle negatywnych opinii..
glassheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 07:32   #1498
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez glassheart Pokaż wiadomość
Dziewczyny!

Po ponad 3 miesiącach zażywania bromergonu prolaktyna jest w normie! Nawet miesiączka pojawiła się w 29 dc co jest dla mnie szokiem, ostatnio to było czekania koło 40 dni..

czas zacząć walkę z hirsutyzmem.

Ginekolog przepisał mi Diane35. Dodatkowo Zaax, aby nie było problemu z krzepliwością i Castangus na 3 miesiące, by poziom prolaktyny nagle nie urósł od odstawienia Bromergonu.

Obawiam się tej Diany35, tyle negatywnych opinii..
Ja byłam na Diane przez długie miesiące. Czego konkretnie się obawiasz? Nie zauważyłam żadnych niefajnych skutków ubocznych, czułam się na tych tabletkach świetnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 08:39   #1499
glassheart
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 11
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Najbardziej mnie zastanawia czy one w ogóle pomogą.

Ginekolog utwierdził mnie, ze jeśli będzie dobrze to podczas przyjmowania tych tabletek. Gdy przerwę wszystko może powrócić, mam na myśli hirsutyzm..

Druga sprawa związana z krzepliwością. Czy któraś z Was miała dodatkowo do tabletek antykoncepcyjnych przepisany Zaax? Lub inny lek na krzepliwość?
glassheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 16:22   #1500
mietowka84
Rozeznanie
 
Avatar mietowka84
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 694
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Hej mozna dolaczyc? Tez mam stwierdzone PCOS, insulinoopornosc, niedoczynność tarczycy i hirsutyzm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lubię czytać

Każdy kot to czarodziej, w którego głowie dzieje się więcej, niż możemy sobie wyobrazić.
mietowka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-17 17:22:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.