Ostropest a tabletki antykoncepcyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-07, 07:49   #1
Heathcliff123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 36
Question

Ostropest a tabletki antykoncepcyjne


Stosuje od 3 msc tabletki antykoncepcyjne (najpierw kontracept, teraz symbella) profilaktycznie zaczęłam zażywac ostropest plamisty, w ciągu jednego cyklu wzięłam jedynie 4 tabletki ostropestu, jednak nie jestem pewna czy nie w podobnym czasie co tabletki anty i stąd się obawiam o skuteczność antykoncepcji- czy mogła ona zostać istotnie zmniejszona? Informacje na necie są różne, na wielu stornach pisze ze moze zaburzać działanie a są wypowiedzi że interakcje kliniczne między tymi preparatami są mało istotne kliniczne ...
Pare dni temu po raz pierwszy pozwoliłam chłopakowi skończyć w środku i strasznie się stresuje...
Heathcliff123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 09:23   #2
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ostropest a tabletki antykoncepcyjne

Kiedyś próbowałam zgłębić ten temat ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi więc na wszelki wypadek unikam ostropestu.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 13:47   #3
Aqua_Wro
Raczkowanie
 
Avatar Aqua_Wro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 88
Dot.: Ostropest a tabletki antykoncepcyjne

Ostropest nie oslabia dzialania tabletek tylko dziala przeciwzapalnie i ochronnie na wątrobę.
Aqua_Wro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 17:55   #4
Heathcliff123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 36
Dot.: Ostropest a tabletki antykoncepcyjne

Właśnie ja też nie znalazlam żadnych jednoznacznych odpowiedzi jednak teraz bardzo się stresuje... napisalam sms do gina i odpisał mi żebym się nie martwiła ale z drugiej strony niejednokrotnie czytałam że niektórzy ginekolodzy nie wiedzą nawet o znaczącym osłabieniu dzialania antykoncepcji przez dziurawiec co jest przecież udowodnione... bardzo się stresuje, w dodatku pierwszy raz pozwoliłam chłopakowi skończyć w środku... możliwe że przesadzam ale jestem jeszcze na studiach i same rozumiecie :/
Heathcliff123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-26, 12:58   #5
Dorotka_z_krainy_Oz
Przyczajenie
 
Avatar Dorotka_z_krainy_Oz
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 24
Dot.: Ostropest a tabletki antykoncepcyjne

W sumie ostropest działa i tak i tak. Sa badania na temat tego że osłabia anty ale też działa na wątrobę. Tak czy inaczej jeżeli się stresujesz to zawsze możesz iść na badania krwi, szybciej i pewniej wychodzą wyniki tego czy jesteś w ciąży czy nie. Ja raczej bym aż tak się strasznie nie stresowała, ale jednak zawsze lepiej wiedzieć co i jak od początku a nie zastawiać się co i jak się teraz dzieje w twoim wnętrzu.
Dorotka_z_krainy_Oz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-27, 19:06   #6
Heathcliff123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 36
Dot.: Ostropest a tabletki antykoncepcyjne

Tylko, że nie ma bezpośrednich badań o ostropeście. Zauważono ze jeden z jego składników może hamować jeden enzym rozkładających tabletkę (o ile dobrze zrozumiałam :/) najpewniej nie jest to interakcja istotna no ale wiadomo że lepiej nie kusić losu....
Bo np jeśli chodzi o dziurawca to nawet w tym przypadku są badania które pokazują że ryzyzko zajscia w ciąże wzrasta wraz z regularnością stosowania większych dawek - co nie znaczy że bez regularności stosowania dziurawca i dużych dawek jest niskie (taką informacje znalazlam na stronie opisującej to badanie właśnie)
Wiem że żadna z was mi nie powie czy duże jestem w ciąży ale zależy mi nawet na jakichkolwiek informacjach typu stosowałam ostropest i tabletki i nic się nie stało
Myślicie że jest duże ryzyko osłabienia działania?
Heathcliff123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 20:06:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.