Nienawidzę swojej twarzy. - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-08-02, 14:36   #241
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

Ja nie lubie oceniac obcych ludzi dlatego mimo ze chetnie bym zobaczyla autorke to nie chcialabym sie czuc zobligowana do jej oceny. Nie lubie udawac i klamac, a tak samo nie chce nikomu dowalac dlatego nie prosze o zdjęcie autorki w razie czego. Moze by mi sie spodobała a moze nie? Wole nie oceniac, zwlaszcza wrazliwej mlodej dziewczyny.
Co do oceny meskiej a damskiej to fakt jest duza roznica. Obracam sie w meskim towarzystwie ze wzgledu na zawod i slysze oceny. Zdazalo sie ze mi sie jakas dziewczyna podobala, byla ladna i miala to cos a oni ze nic specjalnego. Za to zachwycali sie dziewczynami ktore moim zdaniem sa nieciekawe i wulgarne urodowo. Ale przyciągają meska uwage.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-02, 14:36   #242
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-02, 15:13   #243
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

Cytat:
Za to zachwycali sie dziewczynami ktore moim zdaniem sa nieciekawe i wulgarne urodowo. Ale przyciągają meska uwage.
co to znaczy wulgarny urodowo ?
mam wrażenie że chodzi o coś co umiałaby każda


Cytat:
Zdazalo sie ze mi sie jakas dziewczyna podobala, byla ladna i miala to cos a oni ze nic specjalnego.
no. jak Sublips pisała o swoich kolegach. do czasu aż by się nie okazało że ona coś tego.

gdyby tylko uroda była determinantem jakości związku i w ogóle związku, niech już będzie że jakiegoś sensownego, to atrakcyjne kobiety nie miałyby żadnych ale to dosłownie żadnych miłosnych perturbacji. a tak samo miewają rozwody porzucenia zdrady i przypałowe sytuacje.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-02, 15:19   #244
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Plus zarówno psychologowie, jak i terapeuci specjalizują się w określonych dziedzinach, zaburzeniach, chorobach, czy sytuacjach kryzysowych. Nie jest tak, że każdy jest od wszystkiego, bo to by było niewykonalne fizycznie.
Np taka terapia uzależnień to całkowicie osobna szkoła, a sam psycholog może pracować z przestępcami, albo ofiarami, albo w biznesie w firmach rekrutacyjnych. Albo np wyłącznie z dziećmi i znowu terapeuci dziecięcy uczą się w zupełnie innych szkołach niż psychoterapeuci.
Warto zwracać uwagę, w czym dana osoba się specjalizuje i mieć na uwadze, że jeżeli ktoś twierdzi, że jest od wszystkiego, to może to nie być najlepszym wyborem.

Znowusienieudało
a zęby wyrywasz sobie sam_a? Przecież wydaje się to proste, bierzesz obcęgi, zaciskasz, przekręcasz i ciągniesz.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-08-02 o 15:22
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-02, 15:47   #245
znowusienieudalo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 22
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość

Znowusienieudało
a zęby wyrywasz sobie sam_a? Przecież wydaje się to proste, bierzesz obcęgi, zaciskasz, przekręcasz i ciągniesz.
Gdyby umiejętności dentystów były równe tym poznanych psychologów, to niestety musiałabym. Na szczęście nie są.


W ogóle to twój komentarz jest przygotowaną odpowiedzią na pytanie "A po co chodzić do psychologów? ". Ja spytałam o co innego. No i właśnie to jest idealny przykład na to, że nawet nie zostaje się wysłuchanym i dostaje się odpowiedzi na jakieś randomowe pytania, a nie na te zadane.
znowusienieudalo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-02, 16:01   #246
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-02, 16:02   #247
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

Cytat:
Napisane przez znowusienieudalo Pokaż wiadomość
Gdyby umiejętności dentystów były równe tym poznanych psychologów, to niestety musiałabym. Na szczęście nie są.


W ogóle to twój komentarz jest przygotowaną odpowiedzią na pytanie "A po co chodzić do psychologów? ". Ja spytałam o co innego. No i właśnie to jest idealny przykład na to, że nawet nie zostaje się wysłuchanym i dostaje się odpowiedzi na jakieś randomowe pytania, a nie na te zadane.
Terapeutka, z którą ja miałam do czynienia też czasem odpowiadała, jakby nie rozumiała, co do niej mówię. Słuchanie i odpowiadanie na temat to chyba podstawy.
W dodatku chamsko oceniała niektóre moje poglądy i próbowała mi narzucić swoje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-02, 16:05   #248
frogface
Raczkowanie
 
Avatar frogface
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 344
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

Cytat:
Napisane przez Pinkieee Pokaż wiadomość
Ja nie lubie oceniac obcych ludzi dlatego mimo ze chetnie bym zobaczyla autorke to nie chcialabym sie czuc zobligowana do jej oceny. Nie lubie udawac i klamac, a tak samo nie chce nikomu dowalac dlatego nie prosze o zdjęcie autorki w razie czego. Moze by mi sie spodobała a moze nie? Wole nie oceniac, zwlaszcza wrazliwej mlodej dziewczyny.
Co do oceny meskiej a damskiej to fakt jest duza roznica. Obracam sie w meskim towarzystwie ze wzgledu na zawod i slysze oceny. Zdazalo sie ze mi sie jakas dziewczyna podobala, byla ladna i miala to cos a oni ze nic specjalnego. Za to zachwycali sie dziewczynami ktore moim zdaniem sa nieciekawe i wulgarne urodowo. Ale przyciągają meska uwage.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale czy ja kogokolwiek prosiłam o ocenianie urody? Czy treść mojego pierwszego wpisu w tym wątku brzmiała: "Ja Wam wyślę zdjęcie, a Wy mi napiszecie, czy jestem ślicznotką, pasztetem czy może coś pomiędzy?" No chyba nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
frogface jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-02, 17:57   #249
znowusienieudalo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 22
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88040370]Terapeutka, z którą ja miałam do czynienia też czasem odpowiadała, jakby nie rozumiała, co do niej mówię. Słuchanie i odpowiadanie na temat to chyba podstawy.
W dodatku chamsko oceniała niektóre moje poglądy i próbowała mi narzucić swoje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Coś w tym stylu? https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2437
znowusienieudalo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-02, 18:07   #250
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

Cytat:
Napisane przez znowusienieudalo Pokaż wiadomość
Aż tak nie ale dość podobnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-02, 19:34   #251
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

Cytat:
Napisane przez znowusienieudalo Pokaż wiadomość
Jestem w szoku, to naprawdę może tak wyglądać?

Sent from my SLA-L22 using Wizaz Forum mobile app
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-02, 19:36   #252
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

Niestety-może, choć nie aż tak przerysowanie. Dlatego radzę wybierać psychologa o konkretnej specjalizacji. W każdym zawodzie są ludzie i ludzie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-02, 19:55   #253
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-02, 20:55   #254
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
No nie no
tu akurat nie ma szczerości a subiektywizm przedstawiany jako fakt chociaż wiele wspólnego z nim nie miał.
Ja też mogę powiedziec że nie tykam się owoców morza bo są wg mnie obleśne a jakoś ludzie się zajadają.
Moi kumple by powiedzieli że autorka jest ładna najwyżej na zasadzie no i co z tego może nawet nie ich typ. Syn fridy i jego koledzy ocenili autorkę typowo po szczeniacku albo niczym grymaszący z tindera , bardzo nie sądzę że gdyby musieli z autorką przedłużać istnienie gatunku na bezludnej wyspie () to mieliby z tym problem.
Samo pokazanie foty niczym zdrożnym nie było ale też niczemu nie służyło, chyba tylko temu że wyszło na to żeby dowalić.
po pierwsze skad wiesz co twoi kumple by powiedzieli?ja np nie wiem co mi kumple by powiedzieli bo kazdy ma inny gust a oceniajac osobe ktorej sie nie zna i wie sie ze nie uslyszy co o niej naprawde myslimy jest sie bardziej szczerym w ocenie niz kiedy masz powiedziec to samo komus w twarz
po drugie dlaczego twierdzisz ze ocenili po szczeniacku?ocenili wedlug swojego gustu
chyba nie kazdy musi sie kazdemu podobac prawda?
dla kilku osob ona tu bedzie sliczna jak laleczka a dla innych nie ladna i nie ma w tym nic szczeniackiego ze ktos sie komus nie podoba . poprostu moim zdaniem autorka ma specyficzna urode (renesasowa )i dla koneserow takiego typu urody moze byc pieknoscia a dla innych juz nie bardzo.od poczatku tak jej napisalam jest przecietna wedlug mnie a wedlug chlopakow ktorych zapytalam o zdanie jest nie w ich typie i tyle
dla mnie twoj tekst o bezludnej wyspie przedluzeniu gatunku jest bardziej obrazliwy niz powiedzenie ze nie w moim typie i mi sie nie podoba
w mojej wypowiedzi nie bylo dowalania nie poszlam nawet w detale ktore im sie nie podobaly wlasnie aby nie potegowac jej kompleksow i zatrzymalam je dla siebie


Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Xfrida jest różnica w tym, czy autorka wysyła zdjęcia randomom, czy wizaznka pokazuje fotki dalej. W pierwszym przypadku, autorka ma nad tym kontrole, w tym drugim juz nie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
nie ona nie ma kontroli bo nie wie kto siedzi na forum pod nickami i to sa tak samo dla niej randomowe osoby jak moj syn i jego koledzy


kazdy kto wysyla fotki na forum ludziom ktorych nie zna potencjalnie naraza sie na pokazywanie swojego wizerunku nie tylko tym do ktorych te fotki wyslal
ja tak naprawde nie zrobilam zadnego uzytku z jej fotek a ktos inny np moze zalozyc profil na aplikacji randkowej i uzywac jej zdjecia.
tak jak pisalam na forum moze byc jej sasiad kolezanka z klasy i inni ludzie ktorzy ja znaja a ona wysylala zdjecia do kazdego rownie dobrze mogly trafic do kogos kto ja zna
moze sie nastepnym razem zastanowi zanim dla podniesienia swojej samooceny zacznie wysylac zdjecia do randomow w necie
dla mnie kazdy taki temat to poprostu attention seeker
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-02, 21:04   #255
frogface
Raczkowanie
 
Avatar frogface
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 344
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;88040954]po pierwsze skad wiesz co twoi kumple by powiedzieli?ja np nie wiem co mi kumple by powiedzieli bo kazdy ma inny gust a oceniajac osobe ktorej sie nie zna i wie sie ze nie uslyszy co o niej naprawde myslimy jest sie bardziej szczerym w ocenie niz kiedy masz powiedziec to samo komus w twarz
po drugie dlaczego twierdzisz ze ocenili po szczeniacku?ocenili wedlug swojego gustu
chyba nie kazdy musi sie kazdemu podobac prawda?
dla kilku osob ona tu bedzie sliczna jak laleczka a dla innych nie ladna i nie ma w tym nic szczeniackiego ze ktos sie komus nie podoba . poprostu moim zdaniem autorka ma specyficzna urode (renesasowa )i dla koneserow takiego typu urody moze byc pieknoscia a dla innych juz nie bardzo.od poczatku tak jej napisalam jest przecietna wedlug mnie a wedlug chlopakow ktorych zapytalam o zdanie jest nie w ich typie i tyle
dla mnie twoj tekst o bezludnej wyspie przedluzeniu gatunku jest bardziej obrazliwy niz powiedzenie ze nie w moim typie i mi sie nie podoba
w mojej wypowiedzi nie bylo dowalania nie poszlam nawet w detale ktore im sie nie podobaly wlasnie aby nie potegowac jej kompleksow i zatrzymalam je dla siebie




nie ona nie ma kontroli bo nie wie kto siedzi na forum pod nickami i to sa tak samo dla niej randomowe osoby jak moj syn i jego koledzy


kazdy kto wysyla fotki na forum ludziom ktorych nie zna potencjalnie naraza sie na pokazywanie swojego wizerunku nie tylko tym do ktorych te fotki wyslal
ja tak naprawde nie zrobilam zadnego uzytku z jej fotek a ktos inny np moze zalozyc profil na aplikacji randkowej i uzywac jej zdjecia.
tak jak pisalam na forum moze byc jej sasiad kolezanka z klasy i inni ludzie ktorzy ja znaja a ona wysylala zdjecia do kazdego rownie dobrze mogly trafic do kogos kto ja zna
moze sie nastepnym razem zastanowi zanim dla podniesienia swojej samooceny zacznie wysylac zdjecia do randomow w necie
dla mnie kazdy taki temat to poprostu attention seeker[/QUOTE]Podniesienia samooceny? xD

Jeśli komuś przyjdzie do głowy założyć konto na aplikacji randkowej z moim zdjęciem lub coś w tym stylu, to sprawa leci na policję za bezprawne wykorzystanie wizerunku i podszywanie się pod moją osobę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
frogface jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-02, 21:23   #256
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Do pewnego stopnia tak, Trzepotko. Psycholog psychologowi nie równy, jak lekarz lekarzowi (plus inne zawody). Jeśli jednak robisz jakąś specjalizację to siłą rzeczy masz większą wiedzę, niż po psychologii ogólnej. Oczywiście- ze swojej dziedziny. Omnibusów nie ma w żadnym zawodzie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-03, 00:31   #257
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;88040954]
dla kilku osob ona tu bedzie sliczna jak laleczka a dla innych nie ladna i nie ma w tym nic szczeniackiego ze ktos sie komus nie podoba . [/QUOTE]
No, to jest normalne i powszechnie wiadome, że nikt nie wpisze się w typ wszystkich i większość ludzi zbierze skrajnie różne oceny. I to z góry oznacza, że opinia twoich pocieszek i ich towarzystwa jest gie warta i nic nie wnosi. Uprzedzam dość przewidywalną odpowiedź: tak, w przeciwieństwie do komplementów, które mogą być podpowiedzią odnośnie tego, co warto akcentować i ustrzec przed błędami typu zniszczenie fajnych włosów albo niepotrzebna operacja. Pierwszy post autorki:
Cytat:
Napisane przez frogface Pokaż wiadomość
Jestem tak zdesperowana, że mogę wysłać komuś na priv swoje zdjęcia, żeby ocenił obiektywnie mój wygląd i doradził coś mądrego.
Myślę, że chodziło o konkrety typu interwencja chirurgiczna, zabiegi, dobór kolorów, fryzura, makijaż albo niezmienianie niczego, bo problem jest w głowie. I sporo takich rad się pojawiło nawet ze strony komplentujących: konturowanie nosa, propozycje makijażu, wspomnienie typologii Kibbe, regulacja brwi. Pytasz, jaki sens tego wątku, i tu właśnie ten sens był, Autorka chętnie przyjmowała rady. A potem wlatuje xfrida uświadomić zakompleksioną, przewrażliwioną na punkcie swojej urody osiemnastolatkę, że nie jest dość hot dla jej synka (ergo dla facetów), coby być na przekór wszystkim i coby sobie atencyjna gówniara za dobrze o sobie nie pomyślała. XD Największa komedia w tym, że sama nie widzisz w tym nic burackiego. Muszę być mniej więcej w wieku Twojego syna i dziękuję niebiosom za matkę, która ma lepsze zajęcia niż przeprowadzanie wśród moich przyjaciół kwestionariusza na podstawie zdjęcia jakiejś laski z wizażu (zapisanego i pokazywanego bez jej zgody).

Autorko, brak doświadczeń związkowych w Twoim wieku to nic dziwnego, wbrew pozorom nie każdemu dane jest znaleźć miłość na szkolnym korytarzu. Chcesz faceta - znajdź sposób, żeby przebywać z facetami, oswajać się z męskim towarzystwem, poznawać nowych ludzi. Cała zabawa jeszcze przed Tobą.

Edytowane przez chacaos
Czas edycji: 2020-08-03 o 00:35
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-03, 01:14   #258
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nienawidzę swojej twarzy.

Zamykam na uzasadnioną prośbę Autorki.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 02:14:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.