Mamy wrześniowe 2021 - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-22, 09:33   #1831
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Jak dla mnie 14+0 to właśnie 14 i to w ujęciu nie-lekarskim (od 13+1 do 14+0)
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 09:46   #1832
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Jak dla mnie 14+0 to właśnie 14 i to w ujęciu nie-lekarskim (od 13+1 do 14+0)
Wg mojej aplikacji zaczynam dziś 15tc

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 09:50   #1833
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ogólnie to mnie rozbraja, na ile różnych sposobów liczą to aplikacje
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 10:19   #1834
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ogólnie to mnie rozbraja, na ile różnych sposobów liczą to aplikacje
Te automaty u lekarzy też liczą najróżniej, mi na wydruku z prenatalnych podali termin porodu równo tydzień później, więc wnioskuję, że ich komputer musi inaczej liczyć te skończone tygodnie ;P

Dziewczyny, proszę Was o radę kupiłam sobie ogrodniczki ciążowe i są na mnie luźne w biodrach, udach i cała ta część od pasa w górę też ma jeszcze sporo miejsca. Ale w dole brzucha, tam, gdzie teraz jestem największa, już nie mam luzu. Nie wiem, czy je zostawiać, większe już nie są dostępne, zresztą już w tych mam workowate nogawki i nie czuję się z tym do końca dobrze. Wolałabym krój rurek, ale czy to na ciążę ma sens? :P

PS. Witam się w drugim trymestrze Myślałam, że to za tydzień, a obie apki mówią, że już <3

Edytowane przez sale_girl
Czas edycji: 2021-03-22 o 10:37
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 10:36   #1835
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem prawie pewna, że czuję malucha jakby ominął mnie tym razem etap "motylków w brzuchu", i od razu konkretne fikołki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Niektórzy lekarze i też niektóre apki liczą tylko skończone tygodnie. Ale trwa już dany, następny tydzień czyli np 15.

Apka luxmedu się posypała. Przy okazji odwołali i mi, i TŻtowi USG jamy brzusznej i nie mogliśmy nowych terminów sami ustalić. Extra na infolinię dzwoniłam. Termin w piątek udało mi się utrzymać, ale muszę jechać do Katowic.
Jezu, jak mnie wszystko denerwuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 11:37   #1836
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Jak dla mnie 14+0 to właśnie 14 i to w ujęciu nie-lekarskim (od 13+1 do 14+0)
Dla mnie 14+6 to dalej 14 za pierwszym razem urodziłam 40+3 (3 dni po terminie) i mówiłam, że urodziłam w 40 tygodniu i tak mi zostało

@Sale, zależy kiedy chciałabyś je nosić, ja osobiście bym chyba oddała - dla mnie ten fason wydaje się ryzykowny, w bardzo wielu punktach musi się zgrać żeby fajnie wyglądać, więc albo idealnie, albo wcale no i na ciepłą porę roku też może niekoniecznie praktyczne? Może jak otworzą sklepy, to przymierzysz stacjonarnie? wiem, że niektóre ciężarne wyglądają w ogrodniczkach bombowo, ale sama nie próbowałam ze względu na wygodę, którą w ciąży cenię ponad wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 11:41   #1837
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Te automaty u lekarzy też liczą najróżniej, mi na wydruku z prenatalnych podali termin porodu równo tydzień później, więc wnioskuję, że ich komputer musi inaczej liczyć te skończone tygodnie ;P

Dziewczyny, proszę Was o radę kupiłam sobie ogrodniczki ciążowe i są na mnie luźne w biodrach, udach i cała ta część od pasa w górę też ma jeszcze sporo miejsca. Ale w dole brzucha, tam, gdzie teraz jestem największa, już nie mam luzu. Nie wiem, czy je zostawiać, większe już nie są dostępne, zresztą już w tych mam workowate nogawki i nie czuję się z tym do końca dobrze. Wolałabym krój rurek, ale czy to na ciążę ma sens?

PS. Witam się w drugim trymestrze Myślałam, że to za tydzień, a obie apki mówią, że już <3
Ja podobnie do runawaytrain raczej bym oddała, skoro teraz już jest ciasno, to potem mogą tylko przeleżeć w szafie i potem albo sprzedaż na vinted albo oddasz
Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Dla mnie 14+6 to dalej 14 za pierwszym razem urodziłam 40+3 (3 dni po terminie) i mówiłam, że urodziłam w 40 tygodniu i tak mi zostało

@Sale, zależy kiedy chciałabyś je nosić, ja osobiście bym chyba oddała - dla mnie ten fason wydaje się ryzykowny, w bardzo wielu punktach musi się zgrać żeby fajnie wyglądać, więc albo idealnie, albo wcale no i na ciepłą porę roku też może niekoniecznie praktyczne? Może jak otworzą sklepy, to przymierzysz stacjonarnie? wiem, że niektóre ciężarne wyglądają w ogrodniczkach bombowo, ale sama nie próbowałam ze względu na wygodę, którą w ciąży cenię ponad wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też liczę podobnie najczęściej podczas wizyty mówię lekarzowi, że jestem np w 16 tygodniu i 3 dzień i niech on już sobie tam po swojemu zapisuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-22, 11:51   #1838
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Dla mnie 14+6 to dalej 14 za pierwszym razem urodziłam 40+3 (3 dni po terminie) i mówiłam, że urodziłam w 40 tygodniu i tak mi zostało
Tak jest w lekarskim liczeniu i w mojej aplikacji. Dziś 16+6 czyli nadal 16, no ale trwa tydzień siedemnasty.

Mój lekarz na początku każdej wizyty sobie sprawdza na nieśmiertelnym kółku położniczym
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 12:31   #1839
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja zawsze wyciągam apke i mówię np 14+4 i on już wie co zapisać. Prywatnie nie mówię, w którym tygodniu jestem tylko w którym miesiącu, bo postronnych tygodnie nie interesują i niewiele im mówią

Sale, ja w poprzedniej ciąży miałam ogrodniczki i jak już brzuszek mi wyskoczył taki większy to były wtedy mega wygodne. Ale wcześniej bez brzuszka ani to wygodne, ani to ładne. Szczególnie jeśli masz ogrodniczki ciążowe. Teraz nie planuję kupować, bo ten ostatni trymestr przypada nam na lato i nie widzę sensu się smażyć. Ja bym na Twoim miejscu oddała i skupiła się na ciuchach na najbliższy czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 12:35   #1840
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
@Sale, zależy kiedy chciałabyś je nosić, ja osobiście bym chyba oddała - dla mnie ten fason wydaje się ryzykowny, w bardzo wielu punktach musi się zgrać żeby fajnie wyglądać, więc albo idealnie, albo wcale no i na ciepłą porę roku też może niekoniecznie praktyczne? Może jak otworzą sklepy, to przymierzysz stacjonarnie? wiem, że niektóre ciężarne wyglądają w ogrodniczkach bombowo, ale sama nie próbowałam ze względu na wygodę, którą w ciąży cenię ponad wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88593834]Ja podobnie do runawaytrain raczej bym oddała, skoro teraz już jest ciasno, to potem mogą tylko przeleżeć w szafie i potem albo sprzedaż na vinted albo oddasz [/QUOTE]

Dzięki, Dziewczyny, zamówiłam już inną parę, jak też będą źle leżeć, to chyba porzucę marzenie o ogrodniczkach i kupię zwykłe spodnie ciążowe. Stacjonarnie niestety nie bardzo jest wybór, mam wrażenie, że od jakiegoś czasu asortyment w sklepach a asortyment w internecie to dwie różne rzeczy :/ Spacer do galerii to dla mnie ostateczność.

Dostałam podwyżkę i przedłużenie umowy na czas nieokreślony Muszę się tylko dowiedzieć, jak jest liczona wysokość macierzyńskiego. Wiem, że to średnia z ostatnich 12 miesięcy, ale czy ona co miesiąc jest wyliczana na nowo na potrzeby konkretnego przelewu, czy od razu z góry na cały okres zasiłku? Może któraś z Was wie?

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Sale, ja w poprzedniej ciąży miałam ogrodniczki i jak już brzuszek mi wyskoczył taki większy to były wtedy mega wygodne. Ale wcześniej bez brzuszka ani to wygodne, ani to ładne. Szczególnie jeśli masz ogrodniczki ciążowe. Teraz nie planuję kupować, bo ten ostatni trymestr przypada nam na lato i nie widzę sensu się smażyć. Ja bym na Twoim miejscu oddała i skupiła się na ciuchach na najbliższy czas
Mnie było w nich wygodnie i czułam się dobrze, myślałam właśnie o czymś na najbliższe miesiące + ewentualnie na chłodniejsze dni latem. W spodnie sprzed ciąży wchodzę już tylko, zapinając się na gumkę do włosów A raczej mało mam dłuższych gór, które będą dobrze wyglądać z legginsami. Jeśli te kolejne ogrodniczki okażą się trafione, to nie zamierzam zwlekać z ich debiutem
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 12:46   #1841
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Dostałam podwyżkę i przedłużenie umowy na czas nieokreślony Muszę się tylko dowiedzieć, jak jest liczona wysokość macierzyńskiego. Wiem, że to średnia z ostatnich 12 miesięcy, ale czy ona co miesiąc jest wyliczana na nowo na potrzeby konkretnego przelewu, czy od razu z góry na cały okres zasiłku? Może któraś z Was wie?
Podstawa jest ustalana z góry na cały okres zasiłku. A jeśli na końcówkę ciąży pójdziesz na zwolnienie, to podstawą macierzyńskiego będzie ta podstawa wyliczona dla chorobowego (tylko jeśli zakładasz rok urlopu, to oczywiście razy 80%).
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-22, 12:51   #1842
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Podstawa jest ustalana z góry na cały okres zasiłku. A jeśli na końcówkę ciąży pójdziesz na zwolnienie, to podstawą macierzyńskiego będzie ta podstawa wyliczona dla chorobowego (tylko jeśli zakładasz rok urlopu, to oczywiście razy 80%).
Ok, czyli jeśli na macierzyński pójdę we wrześniu, to podstawę wyliczą na podstawie średniej pensji za okres od września 2020 do sierpnia 2021, dobrze rozumiem? A chorobowe w ciąży to przecież 100% wynagrodzenia, nie 80%
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 12:56   #1843
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ok, czyli jeśli na macierzyński pójdę we wrześniu, to podstawę wyliczą na podstawie średniej pensji za okres od września 2020 do sierpnia 2021, dobrze rozumiem? A chorobowe w ciąży to przecież 100% wynagrodzenia, nie 80%
Chorobowe w ciąży to jak najbardziej 100%. Mam na myśli to, że jak ja już jestem na zwolnieniu, to nie będą mi wyliczać podstawy macierzyńskiego we wrześniu, tylko przyjmują podstawę wyliczoną w lutym do zwolnienia i mnożą razy 80%.

Tak, od września 2020 do sierpnia 2021 - przy czym liczy się wynagrodzenie za te miesiące, czyli w najbardziej typowym systemie wypłat "do 10 kolejnego miesiąca" wypłacone od października 2020 do września 2021.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 12:58   #1844
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Chorobowe w ciąży to jak najbardziej 100%. Mam na myśli to, że jak ja już jestem na zwolnieniu, to nie będą mi wyliczać podstawy macierzyńskiego we wrześniu, tylko przyjmują podstawę wyliczoną w lutym do zwolnienia i mnożą razy 80%.

Tak, od września 2020 do sierpnia 2021 - przy czym liczy się wynagrodzenie za te miesiące, czyli w najbardziej typowym systemie wypłat "do 10 kolejnego miesiąca" wypłacone od października 2020 do września 2021.
Aaaa okej, to zmienia postać rzeczy Czyli mnie opłaca się jak najdłużej pracować, żeby jak najwięcej nowej wysokości pensji się załapało. Policzę to sobie potem i zobaczę, czy warto się męczyć ;P
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 13:01   #1845
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Aaaa okej, to zmienia postać rzeczy Czyli mnie opłaca się jak najdłużej pracować, żeby jak najwięcej nowej wysokości pensji się załapało. Policzę to sobie potem i zobaczę, czy warto się męczyć ;P
To dokładnie odwrotnie niż u mnie, bo mnie by tylko średnia w covidowych warunkach spadała (brak dodatkowych godzin i trudno o premie za zrealizowane cele sprzedażowe) Zdecydowanie sobie przelicz co i jak
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 13:52   #1846
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Przy L4 trzeba tylko uważać na to, że ważny jest okres przynajmniej 3 nieprzerwanych miesięcy bez żadnego zwolnienia i z tym okresem to 12 w tył. Mi przez to, że tu wpadły jakieś 2 dni, tu jeden dzień , tej podwyżki, którą dostałam jakiś czas przez zajściem w ciążę, w ogóle nie uwzględnili i miałam kilka stów mniej na L4 i wyszło mi 1tys mniej na macierzyńskim, a to już dużo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Aaaa okej, to zmienia postać rzeczy Czyli mnie opłaca się jak najdłużej pracować, żeby jak najwięcej nowej wysokości pensji się załapało. Policzę to sobie potem i zobaczę, czy warto się męczyć ;P
I nie zalicz przy tym żadnego zwolnienia, jakby co weź urlop. Człowiek chce jak najlepiej dla firmy, by od razu L4 nie przedstawiać, a nie zawsze się to opłaca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 14:07   #1847
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Przy L4 trzeba tylko uważać na to, że ważny jest okres przynajmniej 3 nieprzerwanych miesięcy bez żadnego zwolnienia i z tym okresem to 12 w tył. Mi przez to, że tu wpadły jakieś 2 dni, tu jeden dzień , tej podwyżki, którą dostałam jakiś czas przez zajściem w ciążę, w ogóle nie uwzględnili i miałam kilka stów mniej na L4 i wyszło mi 1tys mniej na macierzyńskim, a to już dużo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

I nie zalicz przy tym żadnego zwolnienia, jakby co weź urlop. Człowiek chce jak najlepiej dla firmy, by od razu L4 nie przedstawiać, a nie zawsze się to opłaca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie, dzięki, że mówisz, bo mi coś migało na jakichś stronach informacyjnych, że liczą się te miesiące, w których przepracowana jest więcej niż połowa dni roboczych. A ja w ostatnich dwóch miesiącach miałam po 3-4 dni L4 :/ Moja koleżanka, która jest w kadrach, obiecała mi potem pomóc z rozliczeniem tego...

Przypadkiem natrafiłam na mocną polecajkę położnej środowiskowej blisko mnie i złożyłam do niej e-deklarację. Czekam na potwierdzenie z przychodni. Teraz jeszcze tylko pediatra xD

Jak już się jest przypisanym do położnej, to można po prostu zadzwonić się umówić? Jak to wygląda? Moje związki z NFZ ustały jakieś 15 lat temu
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 15:11   #1848
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
No nie, dzięki, że mówisz, bo mi coś migało na jakichś stronach informacyjnych, że liczą się te miesiące, w których przepracowana jest więcej niż połowa dni roboczych. A ja w ostatnich dwóch miesiącach miałam po 3-4 dni L4 :/ Moja koleżanka, która jest w kadrach, obiecała mi potem pomóc z rozliczeniem tego...

Przypadkiem natrafiłam na mocną polecajkę położnej środowiskowej blisko mnie i złożyłam do niej e-deklarację. Czekam na potwierdzenie z przychodni. Teraz jeszcze tylko pediatra xD

Jak już się jest przypisanym do położnej, to można po prostu zadzwonić się umówić? Jak to wygląda? Moje związki z NFZ ustały jakieś 15 lat temu
A na co chcesz się umawiać? Na wizyty patronazowe po porodzie? U nas w przychodni jest tak że po wypisaniu ze szpitala idziesz (teraz to raczej dzwonisz) i mówisz że jesteś z noworodkiem już w domu i chcesz żeby położna przyszła. Ja wyszłam w środę popołudniu i dzwoniłam w czwartek rano to w piątek o 8 u mnie już była.
W sumie to nie wiem czy teraz będę chciała żeby przychodziła, za dużo te wizyty nie wniosły, właściwie to pamiętam co i jak z tą różnicą że teraz płeć inna, ale to chyba za dużej różnicy nie będzie, jedynie to przy higienie pewnie trochę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 16:13   #1849
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Aaaa okej, to zmienia postać rzeczy Czyli mnie opłaca się jak najdłużej pracować, żeby jak najwięcej nowej wysokości pensji się załapało. Policzę to sobie potem i zobaczę, czy warto się męczyć ;P
Tak Tobie to się bardziej opłaca, ja tak miałam w poprzedniej ciąży. Pracowałam prawie do 8 miesiąca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
A na co chcesz się umawiać? Na wizyty patronazowe po porodzie? U nas w przychodni jest tak że po wypisaniu ze szpitala idziesz (teraz to raczej dzwonisz) i mówisz że jesteś z noworodkiem już w domu i chcesz żeby położna przyszła. Ja wyszłam w środę popołudniu i dzwoniłam w czwartek rano to w piątek o 8 u mnie już była.
W sumie to nie wiem czy teraz będę chciała żeby przychodziła, za dużo te wizyty nie wniosły, właściwie to pamiętam co i jak z tą różnicą że teraz płeć inna, ale to chyba za dużej różnicy nie będzie, jedynie to przy higienie pewnie trochę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przecież położna też przychodzi przed porodem , ale chyba po 20 którymś tygodniu - już nie pamiętam. W każdym razie do mnie przychodziła na kilka wizyt przed i kilka wizyt po porodzie.

Chociaż ja teraz też nie czuje potrzeby spotkania się z położną. Aczkolwiek w pierwszej ciąży bardzo czułam taką potrzebę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-22, 16:44   #1850
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
No nie, dzięki, że mówisz, bo mi coś migało na jakichś stronach informacyjnych, że liczą się te miesiące, w których przepracowana jest więcej niż połowa dni roboczych. A ja w ostatnich dwóch miesiącach miałam po 3-4 dni L4 :/ Moja koleżanka, która jest w kadrach, obiecała mi potem pomóc z rozliczeniem tego...

Przypadkiem natrafiłam na mocną polecajkę położnej środowiskowej blisko mnie i złożyłam do niej e-deklarację. Czekam na potwierdzenie z przychodni. Teraz jeszcze tylko pediatra xD

Jak już się jest przypisanym do położnej, to można po prostu zadzwonić się umówić? Jak to wygląda? Moje związki z NFZ ustały jakieś 15 lat temu
Nie wiem, niewiele też mam wspólnego z NFZ

Jak masz jakąś znajomą w kadrach to tylko na Twoją korzyść świadczy w razie czego. Ja się dowiedziałam, jak już musiałam iść na zwolnienie, jak mnie będą podliczać, wcześniej to było na zasadzie, że ostatnie 12 miesięcy, nic na temat jakichkolwiek dni zwolnienia L4 nie było a potem zdziwko, że nie wiem. Bo dla każdego szarego pracownika przecież to wszystko jest wiadome. Jakbym wiedziała to rzuciłabym zwolnieniem jak tylko dowiedziałam się o ciąży, bo tak to tylko stratna jestem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Tak Tobie to się bardziej opłaca, ja tak miałam w poprzedniej ciąży. Pracowałam prawie do 8 miesiąca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Przecież położna też przychodzi przed porodem , ale chyba po 20 którymś tygodniu - już nie pamiętam. W każdym razie do mnie przychodziła na kilka wizyt przed i kilka wizyt po porodzie.

Chociaż ja teraz też nie czuje potrzeby spotkania się z położną. Aczkolwiek w pierwszej ciąży bardzo czułam taką potrzebę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie nie przyszła ani przed porodem, ani po porodzie w pandemii. Teraz bywa różnie. W niektórych miejscach wcale nie przychodzą, w niektórych dzwonią, a w innych chodzą normalnie. Najlepiej zadzwonić i zapytać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

To u mnie już wszyscy, którzy mieli wiedzieć o ciąży, wiedzą i spokój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 16:49   #1851
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Jak masz jakąś znajomą w kadrach to tylko na Twoją korzyść świadczy w razie czego. Ja się dowiedziałam, jak już musiałam iść na zwolnienie, jak mnie będą podliczać, wcześniej to było na zasadzie, że ostatnie 12 miesięcy, nic na temat jakichkolwiek dni zwolnienia L4 nie było a potem zdziwko, że nie wiem. Bo dla każdego szarego pracownika przecież to wszystko jest wiadome. Jakbym wiedziała to rzuciłabym zwolnieniem jak tylko dowiedziałam się o ciąży, bo tak to tylko stratna jestem.
Niestety dziewczyna już u nas nie pracuje Ale zawsze to jakaś informacja. Ja się notorycznie gubię w tych przepisach, nie dziwię się, że nie wiedziałaś o tych zawiłościach. Dla mnie to jest nie do ogarnięcia dla normalnego człowieka xD
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 17:16   #1852
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

U nas nie przychodzi wcale przed porodem.... Jak widać różnie to jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 17:18   #1853
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
U nas nie przychodzi wcale przed porodem.... Jak widać różnie to jest
U mnie w ramach tych spotkań przed porodem jest szkoła rodzenia w małych grupach.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 18:22   #1854
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

To chyba faktycznie zależy od miejsca co wchodzi w skład tych wizyt. Teraz w pandemii to pewnie w ogóle okrojone to wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 08:42   #1855
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hej dziewczyny jak samopoczucie dziś?

Ja tez zaczęłam trochę rozglądać się są szkołą rodzenia, i wychodzi na to że mało szkół na NFZ prowadzi zajęcia stacjonarne jak już to wymagają deklaracji położnej, a ja chce wybrać położna niedaleko mnie, to nie wiem czy można po szkole wybrać inna? Jestem totalnie zielona w tych zasadach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 09:10   #1856
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny jak samopoczucie dziś?

Ja tez zaczęłam trochę rozglądać się są szkołą rodzenia, i wychodzi na to że mało szkół na NFZ prowadzi zajęcia stacjonarne jak już to wymagają deklaracji położnej, a ja chce wybrać położna niedaleko mnie, to nie wiem czy można po szkole wybrać inna? Jestem totalnie zielona w tych zasadach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie wiem, zapewne tak. Zawsze masz możliwość zmiany, przynajmniej jednej.
Na NFZ to trochę słabo ogólnie wszystko ostatnio wygląda, dlatego wiele osób szuka prywatnie. Ja szkoły rodzenia nie szukam, położna zapewne znowu nie przyjdzie, ale myślę że skoro z drugim dzieckiem poradziłam sobie bez niej to i do trzeciego nie będzie mi potrzebna, więc może nawet to i lepiej

U mnie samopoczucie takie, jakie należałoby się spodziewać przy kolejnej ledwo przespanej nocy z rzędu i kolejnym dniu rozpoczętym o 5🧟 odliczam dni i tygodnie, kiedy będę mogła się w takich sytuacjach energola napić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 10:44   #1857
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny jak samopoczucie dziś?

Ja tez zaczęłam trochę rozglądać się są szkołą rodzenia, i wychodzi na to że mało szkół na NFZ prowadzi zajęcia stacjonarne jak już to wymagają deklaracji położnej, a ja chce wybrać położna niedaleko mnie, to nie wiem czy można po szkole wybrać inna? Jestem totalnie zielona w tych zasadach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiem, że wg wytycznych NFZ możesz 2 razy w roku złożyć deklarację do nowego specjalisty w danym zakresie, kolejne są płatne (nie wiem, ile). Więc teoretycznie mogłabyś teraz wybrać położną pod szkołę rodzenia, a potem zmienić na tę, którą chcesz docelowo mieć. Ale nie bierz tego za pewnik ;P

Michiru, zajrzałam na stronę zusu i o ile dobrze rozumiem, to nie ma takiego warunku, że do zasiłku liczą się tylko okresy 3 miesięcy bez L4. Liczą się wszystkie miesiące, w których pracownik przepracował więcej niż pół wymiaru godzin na dany miesiąc. Może coś się zmieniło, może ja nie rozumiem xD
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 11:43   #1858
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny jak samopoczucie dziś?

Ja tez zaczęłam trochę rozglądać się są szkołą rodzenia, i wychodzi na to że mało szkół na NFZ prowadzi zajęcia stacjonarne jak już to wymagają deklaracji położnej, a ja chce wybrać położna niedaleko mnie, to nie wiem czy można po szkole wybrać inna? Jestem totalnie zielona w tych zasadach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Właśnie z tego powodu wybrałam prywatną szkołę rodzenia z super opiniami i było to najlepiej wydane 500 zł w czasie ciąży

@Monika, i jak po badaniach?
@Mycha, zdradzili Ci płeć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 11:46   #1859
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Właśnie z tego powodu wybrałam prywatną szkołę rodzenia z super opiniami i było to najlepiej wydane 500 zł w czasie ciąży

@Monika, i jak po badaniach?
@Mycha, zdradzili Ci płeć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Właśnie chyba na tym się skończy u nas tez bo myśle szkoda czasu na jeżdżenie na te szkoły z NFZ a opinie wcale nie takie super.


Dziewczyny właśnie wróciłam z usg i lekarz mi powiedział że mam nisko łożysko mam uważać na siebie ale już się znowu zestresowałam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 11:48   #1860
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Dziewczyny właśnie wróciłam z usg i lekarz mi powiedział że mam nisko łożysko mam uważać na siebie ale już się znowu zestresowałam
Na tym etapie to jeszcze normalne.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.