wyciskarka - latwa do mycia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-01, 10:16   #1
Ana111_3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1

wyciskarka - latwa do mycia


czy mógłby ktoś polecić jakąś wyciskarka wolnoobrotową o jakiś w miarę średnich wymaganiach, najbardziej istotne jest dla mnie to żeby łatwo się myła tzn żeby było mało części do mycia i żeby do każdego zakamarka był łatwy dostęp
Ana111_3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 07:46   #2
chances
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 159
Dot.: wyciskarka - latwa do mycia

No cóż. Każda wyciskarka będzie wymagała trochę mycia. Taka specyfika urządzenia. Jesli chcesz uniknąć cięzkiego mycia to propnowałabym zrezygnować z zapychających i ciężkich owoców i warzyw. Z doświadczenia wiem,żę najbardziej zapychają marchew i ananas i to właśnie z tych rzeczy trudnie jest doczyścić sitko.
https://www.eujuicers.pl/blog/ktora-...ejsza-do-mycia
Prostsze w składzie sa raczej wyciskarki poziome.
chances jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 08:04   #3
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: wyciskarka - latwa do mycia

Prawda jest taka, że nie ma porządnej wyciskarki łatwej do mycia. Z tego powodu po pewnym czasie odechciewa się jej używania.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-28, 09:17   #4
autorma
Raczkowanie
 
Avatar autorma
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 34
Dot.: wyciskarka - latwa do mycia

Ja również szukam czegoś porządnego.
autorma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-29, 11:33   #5
jjkowalczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 44
Dot.: wyciskarka - latwa do mycia

No coż. Każda wyciskarka wymaga czyszczenia. Najlepiej po każdym użyciu, nie ma tutaj zmiłowania. Najtrudniej jest z owocami włóknistymi, sama miałam problem z ananasem, chociaz i tak znalazłam na niego sposób i obecnie jest o wiele lepiej. Na pewno czyści mi się nią lepiej niż poprzednie urzadzenie jakie miałam, sokowirówka była spora oraz niewygodna w czyszczeniu, wyciskarka jaką obecnie mam składa sie z kilu części i nie mam w sumie tak wiele mycia. Polecam wyciskarki od firmy Sana, raczej wyższa półka, ale radzą sobie z wyciśnięciem soku z praktycznie wszystkiego oraz są łatwe jeśli chodzi o fakt ich doczyszczenia. Dystrybutorem tutaj jest firma Eujuicers, raczej trudno będzie dostać te wyciskarki stacjonarnie.

Edytowane przez jjkowalczyk
Czas edycji: 2020-07-10 o 11:24
jjkowalczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 08:11   #6
Beata_Mal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 11
Dot.: wyciskarka - latwa do mycia

też szukam, chętnie sprawdze Wasze propozycje
Beata_Mal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 13:01   #7
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: wyciskarka - latwa do mycia

Polecam również firmę Eujuicers, mam model Sana EUJ-707 i jestem bardzo zadowolona, od pierwszego użycia widać, że posłuży na lata. Kosztowała sporo, ale warto. Na początku przygody z wyciskaniem poczytałam wiele opinii, blogów, obejrzałam mnóstwo filmów na ten temat, a że budżet mam ograniczony, kupiłam na start wyciskarkę za 240 zł. Trzeszczała, ledwo działała i za drugim razem się zepsuła. Złożyłam reklamację, dostałam nowy silnik i co? i też się zepsuła... Przeznaczeniem były też twarde warzywa (takie jak burak czy marchew), a zepsuła się na jabłkach i ogórku. Wiele osób chwali tańsze modele, ale to jest wielkie ryzyko. Jesli ktoś chce spróbować, to ok. Może akurat trafi się dobry produkt. Ale jeśli ktoś chce mieć wyciskarkę na dłużej i do częstego użytku, lepiej zainwestować trochę więcej. Różnicę widac od razu.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-09, 07:35   #8
pestka45
Przyczajenie
 
Avatar pestka45
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 29
Dot.: wyciskarka - latwa do mycia

Drodzy forumowicze, jak to jest z czyszczeniem wyciskarek.
Kiedyś dostałam w prezencie wyciskarke tańszej firmy (nie pamiętam już jakiej, ale chyba był to Tefal za 500 zł). Oddałam, bo była bardzo zła do czyszczenia. Szczególnie sitko z marchewki, po burakach też było sporo zabawy.
Zastanawiam się nad kupieniem sobie nowej wyciskarki, tym razem z wyższej półki (zastanawiałam się nad Sana albo Omegą od Eujuicers). Wiem, ze taka wyciskarka na pewno będzie sobie lepiej radziła z wyciskaniem soku ale jak jest z czyszczeniem? Czy droższe wyciskarki rowniez są mniej problematyczne w czyszczeniu?

Edytowane przez pestka45
Czas edycji: 2021-04-12 o 06:55
pestka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 07:57   #9
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: wyciskarka - latwa do mycia

Cytat:
Napisane przez pestka45 Pokaż wiadomość
Drodzy forumowicze, jak to jest z czyszczeniem wyciskarek.
Kiedyś dostałam w prezencie wyciskarke tańszej firmy (nie pamiętam już jakiej, ale chyba był to Tefal za 500 zł). Oddałam, bo była bardzo zła do czyszczenia. Szczególnie sitko z marchewki, po burakach też było sporo zabawy.
Zastanawiam się nad kupieniem sobie nowej wyciskarki, tym razem z wyższej półki (zastanawiałam się nad Sana albo Omegą). Wiem, ze taka wyciskarka na pewno będzie sobie lepiej radziła z wyciskaniem soku ale jak jest z czyszczeniem? Czy droższe wyciskarki rowniez są mniej problematyczne w czyszczeniu?

Mam tą droższą i z czyszczeniem nie mam problemu. Jest dołączona szczoteczka z dwiema końcówkami o różnej wielkości, więc można wyczyścić każdy zakamarek. Jedynie zostały mi przebarwienia z kurkumy w niektórych miejscach. Ale to można spróbować domowymi metodami np sodą z kwaskiem cytrynowym (nie chce mi się na razie bawić). Tyle że ja zaraz po zrobieniu soku wszystko myję, nic nie stoi brudne godzinami, może wtedy byłby problem. Tak samo ze składaniem i rozkładaniem wyciskarki, nic się nie zacina, wszystko łatwo się ściąga. Używam już ponad pół roku, jest niezawodna, a soki robię często z różnych warzyw i owoców, mieliłam mak, kawę.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 16:34   #10
DagusiaaaPl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 90
Dot.: wyciskarka - latwa do mycia

Ja mam ręczną, ale też zastanawiam się nad czymś lepszym.
DagusiaaaPl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 16:55   #11
wiktoriaoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 10
Dot.: wyciskarka - latwa do mycia

kupiłam w lidlu. szybko się myje i jestem zadowolona
wiktoriaoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-18, 11:19   #12
SofijaKin
Przyczajenie
 
Avatar SofijaKin
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 3
Dot.: wyciskarka - latwa do mycia

Od roku chodzi za mną wyciskarka wolnoobrotowa z Philipsa - teściowie mają i jest świetna, ale te z Lidla też ponoć nie są najgorsze
SofijaKin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-12, 13:15   #13
Maj4Z
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1
Dot.: wyciskarka - latwa do mycia

Cytat:
Napisane przez DagusiaaaPl Pokaż wiadomość
Ja mam ręczną, ale też zastanawiam się nad czymś lepszym.
Witam, aktualnie posiadam sokowirówkę Braun SJ 3100BK. Największą jej zaletą jest blokada kapania. Dodatkowo łatwo można zrobić pyszny sok czy smoothie. Dzięki niej mogę wlewać do szklanki czysty sok i podawać go bez pianki. Cena ok. 300PLN jest tania, a za razem warta swojej ceny. Jestem zadowolona z jakości soku oraz że sok nie traci na smaku i wartościach odżywczych. Mogę go podzielić i wypić go później np. na śniadanie lub do obiadu. Kupowałam ją w sklepie Max Elektro gdzie jest dużo urządzeń tego typu do wyboru, jak również znajdują się poradniki. Moją uwagę przykuł poradnik dotyczący mycia bo zawsze zastanawiałam się jak to doczyścić, a tam znalazłam profesjonalnie rozpisane co dokładnie należy robić.
Maj4Z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-12 14:15:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:53.