D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia.. - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2018-02-07, 12:31   #1
Plaamkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomo¶ci: 1
Exclamation

D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..


Witam Was kochani,
Potrzebuje pomocy poniewa¿ nie radzê sobie ze swoimi my¶lami.
Jestem w ponad 5 letnim zwi±zku mamy swoje problemy ale kochamy siê i nigdy nie my¶la³am ¿e stanê w takiej sytuacji w jakiej jestem teraz.
G³ównym problemem w naszym zwiazku jest brak intymno¶ci trochê przez nadmiar obowi±zków i prace a trochê te¿ ¿e wzgl±d na brak poci±gu, stracili¶my po¿±danie.. Tak jest ju¿ od ponad 2 czy 3 lat. Nikt z nas nigdy odwa¿nie nie wypowiedzia³ tego g³o¶no wiêc w pewnym stopniu obydwoje udajemy ¿e to co¶ normalnego..

Teraz przejde do sedna.. W pracy jest pewien ch³opak do którego czu³am co¶ od kiedy go pozna³am 3 lata temu. Od zawsze flirtowalismy ale niewinnie bardziej na stopie przyjacielskiej.
Tydzieñ temu byli¶my razem ze znajomymi na imprezie gdzie flirt poszed³ troszkê za daleko.. Nic siê miêdzy nami fizycznego nie wydarzy³o ale wymienilismy siê wspólnymi odczuciami wzglêdem siebie.. Trzymalismy siê za rêce jak nikt nie patrzy³ i wymienilismy pe³ne namiêtno¶ci spojrzenia...

Wie ¿e mam narzeczonego wie ¿e mamy problemy bo przez 3 lata byli¶my przyjació³mi ale narobi³ mi ba³agan w g³owie bo zaczê³am siê zastanawiaæ nad swoim zwi±zkiem....

Tu ju¿ nie chodzi o niego jako faceta ¿e chce z nim byæ ale o to ¿e przypomnia³ mi o uczuciu którego wzglêdem mojego partnera nie czu³am od d³ugiego czasu.. Chemia miedzy nami by³a ale znik³a...

Powiedzcie mi co ja mam zrobiæ czy mam siê spotkaæ z koleg± i sprawdziæ czy to by³ tylko alkohol... Czy zostawiæ to gdzie siê skoñczylo... Czy porozmawiaæ z narzeczonym...
Trochê mnie postawila ta sytuacja na pograniczu dróg bo jeste¶my w czasie przeprowadzki do innego miasta dali¶my ju¿ wypowiedzenia w pracach i poszukujemy mieszkania w nowym mie¶cie i nie wiem czy powinnam rzuciæ wszystko I wyjechaæ.. czy mo¿e zrobiæ przerwê z narzeczonym i mieæ chwilê na przemy¶lenie i popracowanie nad zwi±zkiem...
Plaamkaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-07, 12:49   #2
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomo¶ci: 2 142
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Moim zdaniem ma³o m±dre jest zostawiac narzeczonego. Z do¶wiadczenia wiem, ¿e zmiana otoczenia bardzo pomaga. Je¶li i dla Ciebie i dla narzeczonego miasto, do którego planujecie przeprowadzkê jest zupe³nie obce i nikogo tam nie znacie to macie du¿e szansê na zbli¿enie siê do siebie.

Pytanie czy chce Ci siê odbudowaæ relacjê z narzeczonym. Bo to wszystko mo¿na je¶li siê chce. No i oczywi¶cie je¶li on bêdzie chcia³. Faktycznie jest tak, ¿e z czasem po¿±danie w zwi±zku zastêpuj± inne rzeczy, które staj± siê wa¿niejsze, takie jak poczucie bezpieczeñ¶twa czy stabilizacja.
B±d¼ ¶wiadoma tego, ¿e z ka¿dym innym mê¿czyzn± po¿±danie w koñcu, po czasie, i tak zejdzie na drugi plan.


Mo¿esz oczywi¶cie te¿ przespaæ siê z koleg±, ale nie jest powiedziane, ¿e nie zjedz± Ciê wyrzuty sumienia, a to z kolei mo¿e zaprzepa¶ciæ Twoje narzeczeñ¶two.

Wszystkie decyzje jakie podejmiesz s± okej, ale musisz byæ ¶wiadoma ich konsekwencji.
__________________
Keep Calm and Pracuj Prac±


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-07, 12:55   #3
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomo¶ci: 5 535
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Cytat:
Napisane przez IgnisDivine Poka¿ wiadomo¶æ
Moim zdaniem ma³o m±dre jest zostawiac narzeczonego. Z do¶wiadczenia wiem, ¿e zmiana otoczenia bardzo pomaga. Je¶li i dla Ciebie i dla narzeczonego miasto, do którego planujecie przeprowadzkê jest zupe³nie obce i nikogo tam nie znacie to macie du¿e szansê na zbli¿enie siê do siebie.

Pytanie czy chce Ci siê odbudowaæ relacjê z narzeczonym. Bo to wszystko mo¿na je¶li siê chce. No i oczywi¶cie je¶li on bêdzie chcia³. Faktycznie jest tak, ¿e z czasem po¿±danie w zwi±zku zastêpuj± inne rzeczy, które staj± siê wa¿niejsze, takie jak poczucie bezpieczeñ¶twa czy stabilizacja.
B±d¼ ¶wiadoma tego, ¿e z ka¿dym innym mê¿czyzn± po¿±danie w koñcu, po czasie, i tak zejdzie na drugi plan.



Mo¿esz oczywi¶cie te¿ przespaæ siê z koleg±, ale nie jest powiedziane, ¿e nie zjedz± Ciê wyrzuty sumienia, a to z kolei mo¿e zaprzepa¶ciæ Twoje narzeczeñ¶two.

Wszystkie decyzje jakie podejmiesz s± okej, ale musisz byæ ¶wiadoma ich konsekwencji.
Dok³adnie tak
Na pocz±tek porozmawiajcie z narzeczonym o swoich uczuciach. Otwarcie bez darcia kotów. Choæby podczas kolacji. Otwarcie i bez owijania w bawe³nê, o tym na czym stoicie, co siê zmieni³o w ostatnim czasie. Szczerze i konkretnie. Mo¿e siê okazaæ, ¿e macie nie po drodze i dalsze wspólne ¿ycie nie ma sensu, a mo¿e wyj¶æ na to ¿e da siê jeszcze popracowaæ nad zwi±zkiem.
Zauroczy³a¶ siê tym koleg± bo widzisz w nim co¶ czego nie masz w zwi±zku, ale to nie znaczy ¿e masz od razu do niego lecieæ. Przepracuj sprawê z narzeczonym póki zrobisz dalsze kroki.
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-07, 13:01   #4
arno22
Zadomowienie
 
Avatar arno22
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: pó³nocna wielkopolska
Wiadomo¶ci: 1 051
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Rutyna jest ¶miertelnym zagro¿eniem dla ka¿dego zwi±zku..... My¶lê, ¿e poczu³a¶ chemiê do tego ch³opaka, tak± jak do swojego ch³opaka na pocz±tku waszego zwi±zku. Mo¿e wystarczy tylko wróciæ do pocz±tków..... zaaran¿owaæ sytuacjê która bêdzie odmienna od waszej codziennej rutyny, co¶ co podniesie ci¶nienie....... miejsce, ubiór, odrobina wina, kolacja.... Podejmowanie próby wej¶cia w g³êbsz± relacjê z koleg± z pracy aby sprawdziæ czy to by³a wina alkoholu mo¿e doprowadziæ do koñca waszego zwi±zku, Odradzam bo to niem±dry pomys³.
arno22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-07, 13:02   #5
d8406cbc41b85de55a0d38a64f92804fd11ac48b_5d8014041861a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Zastanów siê porz±dnie nad tym wszystkim. Skoro jeste¶cie obecnie na takim etapie ¿ycia, w którym planujecie ¶lub, przeprowadzkê, zmianê pracy - czyli po prostu wywracacie swoje dotychczasowe ¿ycia do góry nogami to mo¿e gdzie¶ w ¶rodku Ciebie tkwiæ jaki¶ strach, panika zwi±zana z tym wszystkim. Te negatywne uczucia mo¿esz ukierunkowywaæ w stronê romansu, ¿eby sprawdziæ czy rzeczywi¶cie postêpujesz tak jak powinna¶ trzymaj±c siê swojego planu na ¿ycie, czy jednak istnieje dla Ciebie gdzie¶ jeszcze lepszy scenariusz, bardziej spektakularna mi³o¶æ, ciekawsze ¿ycie pe³ne emocji i pasji, która w Twoim obecnym zwi±zku ju¿ zaginê³a. Zastanów siê co by³o pierwsze - czy najpierw w Waszym zwi±zku zabrak³o napiêcia seksualnego i emocjonalnego, a potem zauroczy³ Ciê kolega z pracy, czy odwrotnie - po poznaniu go Twój zwi±zek zacz±³ siê wypalaæ. Sama zdecydujesz co robiæ, ja jednak nie bra³abym na Twoim miejscu tego ¶lubu. Skoro ju¿ teraz, jako m³odzi ludzie przed ¶lubem macie problemy z wypaleniem, to nie s±dzê ¿eby po ¶lubie by³o lepiej. Moim zdaniem bêdzie coraz gorzej, bo jednak dopadn± Was kredyty, pieluchy, proza codzienno¶ci, która jeszcze bardziej bêdzie zabija³a namiêtno¶æ. Poza tym je¶li ju¿ teraz ci±gnie Ciê do innych mê¿czyzn, to moim zdaniem pó¼niej bêdzie tylko gorzej. Decyzja o ¶lubie jest chyba najwa¿niejsz± w ¿yciu. Wybierasz tê jedn±, jedyn± osobê, spo¶ród wszystkich na ¶wiecie, przy której chcesz siê zestarzeæ. Powinna¶ byæ pewna tej decyzji w 100%. Nie my¶l o zadowalaniu innych, zastanów siê czego Ty sama chcesz, bo nikt inny tylko Ty bêdziesz musia³a trwaæ w tym zwi±zku przez kilkadziesi±t lat.
d8406cbc41b85de55a0d38a64f92804fd11ac48b_5d8014041861a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-07, 13:24   #6
fralla
Raczkowanie
 
Avatar fralla
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomo¶ci: 150
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Czy ja dobrze zrozumia³am, ¿e jeste¶cie ze sob± ³±cznie piêæ lat, ale od dwóch czy trzech siê wam nie uk³ada? Czyli po³owa lub ponad po³owa zwi±zku by³a ci±gniêta na "si³ê, z przyzwyczajenia". Po¿±danie raczej nie ginie po dwóch latach, chyba, ¿e jest to jedyne co ³±czy partnerów. Mo¿e warto przemy¶leæ.

Nie jestem fank± koñczenia d³ugich relacji z dnia na dzieñ, bez próby ratowania zwi±zku (oczywi¶cie tylko kiedy nie ma w nim ¿adnej patologii) o tyle te¿ nie widzê sensu w tkwieniu w czym¶, co nie daje nikomu szczê¶cia. Twój opis mnie trochê niepokoi, tak jakby od d³u¿szego czasu by³ marazm, praca i wspó³lokatorstwo, a nie zwi±zek.

Kochasz swojego narzeczonego? Lubisz spêdzaæ z nim wolny czas? Czy kontynuujesz relacjê, bo chcesz z nim spêdziæ resztê ¿ycia, czy dlatego, ¿e siê ju¿ przyzwyczai³a¶, boisz siê zmian i samotno¶ci?
fralla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-07, 13:43   #7
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 1 951
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Zgadzam siê tylko z poprzedniczk±. Od 3 lat nie po¿±dasz swojego ch³opaka i siê z nim zarêczy³a¶? Chcesz siê tak mêczyæ ca³e ¿ycie? Jak we¼miecie ¶lub to i tak w koñcu go zdradzisz.

I to nie jest "kryzys z powodu zauroczenia", ale "zauroczenie z powodu kryzysu".
__________________
kiedy siê naprawdê kogo¶ kocha, wierno¶æ nie jest ¿adn± zas³ug±...

Edytowane przez GdyKochamy
Czas edycji: 2018-02-07 o 13:45
GdyKochamy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2018-02-07, 13:55   #8
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomo¶ci: 19 804
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Cytat:
Napisane przez GdyKochamy Poka¿ wiadomo¶æ
Zgadzam siê tylko z poprzedniczk±. Od 3 lat nie po¿±dasz swojego ch³opaka i siê z nim zarêczy³a¶? Chcesz siê tak mêczyæ ca³e ¿ycie? Jak we¼miecie ¶lub to i tak w koñcu go zdradzisz.

I to nie jest "kryzys z powodu zauroczenia", ale "zauroczenie z powodu kryzysu".
Trudno siê nie zgodziæ.
Ale mo¿e autorka chce byæ nieszczê¶liwa przez resztê ¿ycia. Kto jej zabroni.
I am Rock jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-07, 13:58   #9
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomo¶ci: 1 054
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Cytat:
Napisane przez I am Rock Poka¿ wiadomo¶æ
Trudno siê nie zgodziæ.
Ale mo¿e autorka chce byæ nieszczê¶liwa przez resztê ¿ycia. Kto jej zabroni.
No ale przecie¿ to po¿±danie podobno kiedy¶ i tak zanika. Wiêc co za ró¿nica czy tu¿ przed ¶lubem (bo mieli d³ugie narzeczeñstwo) czy 5 lat po ¶lubie
Monika828282 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-07, 14:06   #10
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomo¶ci: 19 804
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Poka¿ wiadomo¶æ
No ale przecie¿ to po¿±danie podobno kiedy¶ i tak zanika. Wiêc co za ró¿nica czy tu¿ przed ¶lubem (bo mieli d³ugie narzeczeñstwo) czy 5 lat po ¶lubie
Jestem wiele lat po ¶lubie i jako¶ mi nie zanik³o. Nie wyobra¿am sobie innego mê¿czyzny w moim ³ó¿ku.

U autorki by³ czas by stwierdziæ, ¿e w zwi±zku co¶ nie halo i podj±æ decyzjê o rozstaniu, a nie parê lat pó¼niej zarêczaæ siê, licz±c na nie wiadomo co.
W tej chwili byæ mo¿e uk³ada³by sobie ¿ycie z innym partnerem i by³aby szczê¶liwsza.
I am Rock jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-07, 14:12   #11
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomo¶ci: 1 054
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Cytat:
Napisane przez I am Rock Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem wiele lat po ¶lubie i jako¶ mi nie zanik³o. Nie wyobra¿am sobie innego mê¿czyzny w moim ³ó¿ku.

U autorki by³ czas by stwierdziæ, ¿e w zwi±zku co¶ nie halo i podj±æ decyzjê o rozstaniu, a nie parê lat pó¼niej zarêczaæ siê, licz±c na nie wiadomo co.
W tej chwili byæ mo¿e uk³ada³by sobie ¿ycie z innym partnerem i by³aby szczê¶liwsza.
No tak, ale Twój m±¿ okaza³ siê tym trafionym dopiero za szóstym (o ile pamiêtam) razem?
Nie ka¿da kobieta ma na tyle cierpliwo¶ci ¿eby tak d³ugo szukaæ a poza tym jako¶ nie wpaja siê nam, ¿e partner musi mocno nas krêciæ. Ten warunek (u wielu) jest gdzie¶ tam w po³owie albo wrêcz na koñcu listy po¿±danych (nomen omen) cech.

Apropos tego tematu, jaki¶ czas temu czyta³am artyku³ w³a¶nie o wypalaniu siê namiêtno¶ci w zwi±zkach. Jeden seksuolog twierdzi³, ¿e on wrêcz nie wierzy w aseksualno¶æ, wed³ug niego nie ma osób aseksualnych, s± tylko ¼le dobrane. A pod artyku³em mnóstwo komentarzy kobiet twierdz±cych, ¿e np. uwa¿a³y siê za oziêb³e czy aseksualne przez 20 lat w ma³¿eñstwie a potem bach, nowy zwi±zek i nagle taka jedna z drug± nie wychodz± z partnerami z ³ó¿ka Tak wiêc my¶lê, ¿e jest co¶ na rzeczy, bardzo du¿o takich "¶wiadectw" czyta³am.

Edytowane przez Monika828282
Czas edycji: 2018-02-07 o 14:18
Monika828282 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-07, 14:56   #12
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomo¶ci: 19 804
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Przebiera³am w facetach niczym w ulêga³kach, jak to moja babcia mówi³a. Ale siê op³aci³o.
I am Rock jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-07, 15:26   #13
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomo¶ci: 1 054
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Cytat:
Napisane przez I am Rock Poka¿ wiadomo¶æ
Przebiera³am w facetach niczym w ulêga³kach, jak to moja babcia mówi³a. Ale siê op³aci³o.
Jakie "czynno¶ci" wystarczaj± ¿eby sprawdziæ, czy siê kto¶ nadaje czy nie? Poca³unek wystarczy?
Monika828282 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-07, 16:55   #14
Hultaj
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 27 877
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Cytat:
No tak, ale Twój m±¿ okaza³ siê tym trafionym dopiero za szóstym (o ile pamiêtam) razem?
Nie ka¿da kobieta ma na tyle cierpliwo¶ci ¿eby tak d³ugo szukaæ a poza tym jako¶ nie wpaja siê nam, ¿e partner musi mocno nas krêciæ. Ten warunek (u wielu) jest gdzie¶ tam w po³owie albo wrêcz na koñcu listy po¿±danych (nomen omen) cech.

Apropos tego tematu, jaki¶ czas temu czyta³am artyku³ w³a¶nie o wypalaniu siê namiêtno¶ci w zwi±zkach. Jeden seksuolog twierdzi³, ¿e on wrêcz nie wierzy w aseksualno¶æ, wed³ug niego nie ma osób aseksualnych, s± tylko ¼le dobrane. A pod artyku³em mnóstwo komentarzy kobiet twierdz±cych, ¿e np. uwa¿a³y siê za oziêb³e czy aseksualne przez 20 lat w ma³¿eñstwie a potem bach, nowy zwi±zek i nagle taka jedna z drug± nie wychodz± z partnerami z ³ó¿ka Tak wiêc my¶lê, ¿e jest co¶ na rzeczy, bardzo du¿o takich "¶wiadectw" czyta³am.
tylko ¿e jest 2018 rok, o seksie wiele i swobodnie siê rozmawia, czy mo¿na poczytaæ choæby artyku³y ; i nie jest on jaki¶ ''brudny''

po co powielaæ jakie¶ zbednie pruderyjne podej¶cie w stylu ''a bo nasze babki najczê¶ciej to co¶ tam''.
¶wietny przyk³ad - kobiety w niedobranych zwi±zkach jako zachêta do powielania schematu.

jeste¶ autorko w zwi±zku z rozs±dku, paradne jest ¿e od dawna siebie nie krêcicie ale udajecie ze tematu nie ma.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2018-02-07 o 16:58
Hultaj jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-07, 17:03   #15
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 2 825
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

jesli zalezy Ci na zwiazku, porozmawiaj z narzeczonym i wspolnie postarajcie sie odbudowac intymnosc. Pomyslcie o terapii u seksuologa
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-07, 17:59   #16
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomo¶ci: 19 804
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Poka¿ wiadomo¶æ
Jakie "czynno¶ci" wystarczaj± ¿eby sprawdziæ, czy siê kto¶ nadaje czy nie? Poca³unek wystarczy?
Nie zaczyna³am od ca³owania. Razu pewnego musn±³ palcami moj± d³oñ i przepad³am. Do tego czasu nie czu³am nic, albo wrêcz niechêæ, gdy jaki¶ facet mnie dotyka³, a tutaj dreszcz i emocje. Poza tym znali¶my siê towarzysko i przepada³am za jego poczuciem humoru.
I am Rock jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-08, 09:59   #17
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomo¶ci: 1 054
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Cytat:
Napisane przez Hultaj Poka¿ wiadomo¶æ
tylko ¿e jest 2018 rok, o seksie wiele i swobodnie siê rozmawia, czy mo¿na poczytaæ choæby artyku³y ; i nie jest on jaki¶ ''brudny''

po co powielaæ jakie¶ zbednie pruderyjne podej¶cie w stylu ''a bo nasze babki najczê¶ciej to co¶ tam''.
¶wietny przyk³ad - kobiety w niedobranych zwi±zkach jako zachêta do powielania schematu.

jeste¶ autorko w zwi±zku z rozs±dku, paradne jest ¿e od dawna siebie nie krêcicie ale udajecie ze tematu nie ma.
Wspomnia³am o tych artyku³ach i tych rzekomo oziêb³ych kobietach nie na zachêtê do powielania z³ego schematu tylko w³a¶nie na anty-zachetê. Niestety wci±¿ jest bardzo du¿o kobiet, które s± przekonane, ¿e wa¿ne jest g³ównie to, ¿eby kandydat do zwi±zku by³ dobry, opiekuñczy, "zaradny" i bez na³ogów a czy poci±ga czy nie to kwestia drugorzêdna.
Monika828282 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-08, 10:05   #18
201803290936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 43 642
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Cytat:
Napisane przez fralla Poka¿ wiadomo¶æ
Czy ja dobrze zrozumia³am, ¿e jeste¶cie ze sob± ³±cznie piêæ lat, ale od dwóch czy trzech siê wam nie uk³ada? Czyli po³owa lub ponad po³owa zwi±zku by³a ci±gniêta na "si³ê, z przyzwyczajenia". Po¿±danie raczej nie ginie po dwóch latach, chyba, ¿e jest to jedyne co ³±czy partnerów. Mo¿e warto przemy¶leæ.

Nie jestem fank± koñczenia d³ugich relacji z dnia na dzieñ, bez próby ratowania zwi±zku (oczywi¶cie tylko kiedy nie ma w nim ¿adnej patologii) o tyle te¿ nie widzê sensu w tkwieniu w czym¶, co nie daje nikomu szczê¶cia. Twój opis mnie trochê niepokoi, tak jakby od d³u¿szego czasu by³ marazm, praca i wspó³lokatorstwo, a nie zwi±zek.

Kochasz swojego narzeczonego? Lubisz spêdzaæ z nim wolny czas? Czy kontynuujesz relacjê, bo chcesz z nim spêdziæ resztê ¿ycia, czy dlatego, ¿e siê ju¿ przyzwyczai³a¶, boisz siê zmian i samotno¶ci?
Dok³adnie.

Sorry, je¿eli po 5 latach jest tak, to... na razie trochê czarno to widzê.

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Poka¿ wiadomo¶æ
tylko ¿e jest 2018 rok, o seksie wiele i swobodnie siê rozmawia, czy mo¿na poczytaæ choæby artyku³y ; i nie jest on jaki¶ ''brudny''

po co powielaæ jakie¶ zbednie pruderyjne podej¶cie w stylu ''a bo nasze babki najczê¶ciej to co¶ tam''.
¶wietny przyk³ad - kobiety w niedobranych zwi±zkach jako zachêta do powielania schematu.

jeste¶ autorko w zwi±zku z rozs±dku, paradne jest ¿e od dawna siebie nie krêcicie ale udajecie ze tematu nie ma.
Do-k³a-dnie.
201803290936 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-08, 19:48   #19
felixindahouz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomo¶ci: 719
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Cytat:
Napisane przez Plaamkaa Poka¿ wiadomo¶æ
ale narobi³ mi ba³agan w g³owie bo zaczê³am siê zastanawiaæ nad swoim zwi±zkiem....
Nie zwalaj winy na niego. To Ty jeste¶ w zwi±zku a nie on i to Ty jeste¶ tutaj przede wszystkim odpowiedzialna. On jest wolny i mo¿e podbijaæ do kogo chce, mo¿e on w ogóle nie wie jak wygl±da Wasza relacja, ¿e to nie jest super powa¿ne - nie jest to istotne. Je¿eli dosz³o miêdzy Wami do czegokolwiek to jest to 100% tylko i wy³±czenie Twoja wina bo Ty na to pozwoli³a¶. A to, ¿e mia³a¶ do niego kiedy¶ uczucia to osobna sprawa.

Kolejny w±tek z serii, ¿e osoba budzi siê ze snu po paru latach. Powinna¶ by³a ju¿ wcze¶niej ogarn±æ swój zwi±zek z przyzwyczajenia
__________________
Mówiê jak jest.
felixindahouz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-08, 20:58   #20
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 1 951
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Poka¿ wiadomo¶æ
Wspomnia³am o tych artyku³ach i tych rzekomo oziêb³ych kobietach nie na zachêtê do powielania z³ego schematu tylko w³a¶nie na anty-zachetê. Niestety wci±¿ jest bardzo du¿o kobiet, które s± przekonane, ¿e wa¿ne jest g³ównie to, ¿eby kandydat do zwi±zku by³ dobry, opiekuñczy, "zaradny" i bez na³ogów a czy poci±ga czy nie to kwestia drugorzêdna.
Nie wiem w jakim ty ¶wiecie ¿yjesz. Jestem pewna, ¿e wiêkszo¶æ chce faceta, który poci±ga.
__________________
kiedy siê naprawdê kogo¶ kocha, wierno¶æ nie jest ¿adn± zas³ug±...
GdyKochamy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-08, 22:18   #21
Szarlotka_z_cynamonem
Przyczajenie
 
Avatar Szarlotka_z_cynamonem
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Doskonale Ciê rozumiem. Jestem w bardzo podobnej sytuacji, choæ ja nie zamierzam siê w nic ³adowaæ, chocia¿by dlatego, ¿e mój domniemany adorator ma nierozwi±zan± sytuacjê zwi±zkow±- ¿ona, dziecko, rozwód... Problem le¿y w tym, ¿e nie wiem, co by siê sta³o, gdyby zainteresowa³ siê mn± kto¶ wolny, z kim pojawi³aby siê ta nieszczêsna chemia.
Powiem Ci tak- nie mam pojêcia, gdzie le¿y granica miêdzy przyja¼ni± a mi³o¶ci±, ale czytam te wszystkie opinie Wizazanek i jestem przera¿ona, bo ja sobie dotychczas t³umaczy³am, ¿e w kilkuletnim zwi±zku po¿±danie nie istnieje i tylko niedojrza³e osoby spodziewaj± siê tych wszystkich emocji charakterystycznych dla raczkuj±cych relacji. Przecie¿ wiadomo, ¿e nie da siê ¿yæ z ci±g³ymi motylami w brzuchu, zakochanie to tylko reakcja chemiczna, która kiedy¶ siê koñczy, a jakby trwa³a wiecznie, to ten ¶wiat by nie móg³ normalnie funkcjonowaæ. Ale w³a¶nie- co ³±czy ludzi, kiedy zakochanie przemija? Czy czasem nie jest to przyzwyczajenie? Przyja¼ñ? My¶l, ¿e jak spotka Ciê co¶ z³ego, to masz kogo¶, kto Ciê przytuli i pocieszy? A jak nie ma po¿±dania, to nadal jest mi³o¶æ?
Ja naprawdê nie wiem.
Kiedy interesowa³ siê mn± kolega, konsekwentnie olewa³am go z góry na dó³. Ja mam przecie¿ narzeczonego, on ¿onê, absolutnie nie! Tylko, ¿e ta jego adoracja zaczê³a mi siê w pewnym momencie podobaæ. Bo prawi³ komplementy, interesowa³ siê moim samopoczuciem, pyta³ o marzenia, plany, chcia³ mi pomagaæ, kiedy tylko pojawi³ siê problem, broni³ mnie na ka¿dym kroku, by³ szarmancki i...jak siê na mnie patrzy³... Wiesz, dlaczego mi siê to spodoba³o? Robi³ wszystko to, czego nie robi³ mój narzeczony...
Kto¶ pisa³, by¶ porozmawia³a z T¯. Ja to zrobi³am. Desperacko domaga³am siê jakiej¶ zmiany, prosi³am, by¶my gdzie¶ razem wyszli, przymila³am siê wieczorami. I co? Nic siê nie zmieni³o. Mój T¯ le¿y sobie z rosn±cym brzuchem na ³ó¿ku albo pracuje...Ja dla niego nie istniejê. Mimo to nienawidzê siebie za to, ¿e ta adoracja ze strony kolegi mi siê podoba³a i mam w zwi±zku z tym ogromne wyrzuty sumienia. Chocia¿ ostatecznie spu¶ci³am kolegê na drzewo, czujê, ¿e ¼le to wszystko o mnie ¶wiadczy.
Mam nadziejê, ¿e nie jeste¶ z³a, ¿e w Twoim w±tku opisa³am czê¶ciowo swoj± historiê, ale czasami jest ³atwiej, kiedy widzisz kogo¶ w podobnej sytuacji, bo przynajmniej wiesz, ¿e nie jeste¶ sama. Nic Ci nie doradzê, sama jestem zagubiona i nie wiem, co mam ze sob± pocz±æ. Jedyne, co mogê zaproponowaæ to to, by¶ porozmawia³a z narzeczonym i zainicjowa³a wskrzeszanie trupa, mo¿e Tobie siê uda Wiesz, to aktualne zauroczenie te¿ kiedy¶ przeminie, aczkolwiek mo¿e ten etap "pó¼niej" bêdzie lepszy ni¿ teraz i ¿aden romans nie przyjdzie Ci nawet do g³owy.
Powodzenia
Szarlotka_z_cynamonem jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-08, 22:36   #22
Hanako
lubi eks swojego mê¿a
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 1 791
Dot.: D³ugi zwi±zek i kryzys z powodu zauroczenia..

Cytat:
Napisane przez Szarlotka_z_cynamonem Poka¿ wiadomo¶æ
Powiem Ci tak- nie mam pojêcia, gdzie le¿y granica miêdzy przyja¼ni± a mi³o¶ci±, ale czytam te wszystkie opinie Wizazanek i jestem przera¿ona, bo ja sobie dotychczas t³umaczy³am, ¿e w kilkuletnim zwi±zku po¿±danie nie istnieje i tylko niedojrza³e osoby spodziewaj± siê tych wszystkich emocji charakterystycznych dla raczkuj±cych relacji. Przecie¿ wiadomo, ¿e nie da siê ¿yæ z ci±g³ymi motylami w brzuchu, zakochanie to tylko reakcja chemiczna, która kiedy¶ siê koñczy, a jakby trwa³a wiecznie, to ten ¶wiat by nie móg³ normalnie funkcjonowaæ. Ale w³a¶nie- co ³±czy ludzi, kiedy zakochanie przemija? Czy czasem nie jest to przyzwyczajenie? Przyja¼ñ? My¶l, ¿e jak spotka Ciê co¶ z³ego, to masz kogo¶, kto Ciê przytuli i pocieszy? A jak nie ma po¿±dania, to nadal jest mi³o¶æ?
Ja naprawdê nie wiem.
Mieszasz pojêcia, i dlatego jeste¶ zagubiona. Tak, zakochanie siê koñczy w wiêkszo¶ci przypadków po kilku latach i nie ma ju¿ wiêcej motylków. Nie, po¿±danie nie musi siê koñczyæ, bo nie wynika ono z zakochania. Zazwyczaj mija po prostu ten pocz±tkowy hormonalny haj, i po¿±danie siê zmienia, dojrzewa, wraz ze zmieniaj±cym siê zwi±zkiem, wiekiem, seksualno¶ci±. Ale jest. Zostaje. Czasem opada i wzrasta sinusoidalnie, ale jest.
Mi³o¶æ to te¿ nie zakochanie. Mi³o¶æ to nie po¿±danie. ¯eby kogo¶ kochaæ, nie trzeba wariowaæ na my¶l o nim ani patrzeæ jak w obrazek, mi³o¶æ wyra¿a siê w przywi±zaniu, trosce, trosce, czu³o¶ci, przyja¼ni; wielu przejawach, które razem sk³adamy w pojêcie mi³o¶ci. Mi³o¶æ bez po¿±dania to te¿ mo¿e byæ dalej mi³o¶æ - mi³o¶æ matki do dziecka, mi³o¶æ przyjació³, osób aseksualnych, par w bardzo podesz³ym wieku... Mi³o¶æ bez po¿±dania jest zupe³nie okej, je¿eli ¿adna strona nie oczekuje po¿±dania od danej relacji. W zwi±zkach damsko-mêskich jednak zazwyczaj siê jej oczekuje.

A to, co prezentuje twój zwi±zek, czyli brak wzajemnego zainteresowania, brak wspólnego spêdzania czasu, brak starañ, troski, czu³o¶ci - to nie jest mi³o¶æ, niezale¿nie od po¿±dania czy nie. To jest stagnacja.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2018-02-08 23:36:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.