Regulon / Marvelon / Ovulastan Forte - wątek zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-22, 08:45   #1
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Arrow

Regulon / Marvelon / Ovulastan Forte - wątek zbiorczy!


Witam.
Przeszukałam chyba prawie całe archiwum dotyczące regulonu ale niewiele udało mi się znaleźć. Chciałabym zdobyć kilka informacji od osób, które te tabletki zażywają. Jakie ma wady i zalety. Wczoraj lekarka przepisała mi te tabletki zamiast harmonetu.
Jestem przede wszystkim ciekawa czy faktycznie poprawia się po nim cera (właśnie dlatego mi go przepisała!)

Z góry dziękuję
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 20:11   #2
callinecka
Raczkowanie
 
Avatar callinecka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opole
Wiadomości: 122
Dot.: Regulon

Właśnie jestem przy ósmej tabletce Regulonu,to za wczesnie zeby cokolwiek stwierdzić.Na razie czuje obolałe piersi :/ Podłaczam się do Twojego pytania Karolca
callinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 20:20   #3
Vegtula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 31
Dot.: Regulon

Witam

Callinecka ile kosztuje Regulon??Mi lekarka tez przepisala Harmonet ale jest dla mnie troche za drogi

Pozdrawiam
Vegtula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 20:33   #4
callinecka
Raczkowanie
 
Avatar callinecka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opole
Wiadomości: 122
Dot.: Regulon

Kosztuje 25 zł.Pozdrówka
callinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 20:58   #5
netka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 19
Dot.: Regulon

Dla mnie regulon to byla meczarnia; od poczatku straszne bole piersi i glowy, oslabienie a pozniej pojawily sie bole lydek. Wytrzymalam tylko 2 opakowania.
netka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 21:11   #6
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Regulon

Ja jestem prawie w połowie 2 opakowania Negatywnych skutków ubocznych nie zaobserwowałam, pozytywnych hmm oprócz biustu z B do C-niewiele.... Najgorsze jest to ze dostalam je od dermatologa, właśnie na CERĘ i co??? Nic!!! Wcześniej brałam antybiotyk zeby wyleczyc trądzik i bylo w miarę OK, zaczęłam brać Regulon, myślałam że problem calkiem zniknie (wcześniej gdy bralam 2 inne rodzaje tabletek mialam idealną cere), ale ehh nadal borykam sie z trądzikiem i znów uderzam go dermatologa ;]
Jako tabletki antykoncepcyjne fajnie się przyjmuje, nie czuje ich w układzie pokarmowym, a z wcześniejszymi tabletkami było baaardzo cięzko W sumie ich skuteczność testuje dopiero przy tym drugim pudełku więc mam nadzieję że mnie nie zawiodą :P Pozdrawiam
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 22:04   #7
slonce00
Zadomowienie
 
Avatar slonce00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 1 291
Dot.: Regulon

Dziewczyny

Ja biore Regulon od 10 miesięcy.Na początku to była katastrofa bo mialalam dziwne humorki, bolała mnie głowa a o mdłościach nie wspomne ale podobno na początku tak bywa.Ani po nich nie przytyłam ani nie schudłam, a dolegliwości wszystkie całkowicie ustąpiły po ok pół roku. Teraz za to czuję się wysmienicie, zero skutków ubocznych. Jeśli chodzi o cerę to ja nigdy nie miałam z nią problemów wiec w tej kwestii sie nie wypowiem. Ogólnie polecam, bo jak przeżyjecie początkowe skutki uboczne to potem już jest ok. Jakby ich wogóle się nie przyjmowalo Pozdrawiam
__________________

slonce00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-23, 22:27   #8
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Regulon

Eee to ja przytylam troche też
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 12:26   #9
kitek75
Raczkowanie
 
Avatar kitek75
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: G.B Newport
Wiadomości: 51
Question Dot.: Regulon

Czesc dziewczyny
Ja wlasnie wrocilam od ginekologa z REGULONEM.Do tej pory mialam NOVYNETTE ktore absolutnie mi nie sluza.Miesiaczka skapa ale trwajaca 2 tygodnie!!!!!!!!!!!Do tego dziwne bole glowy,nudnosci i non stop jestem wsciekla. hi hi Ciekawe jak to bedzie po REGULONIE.Nigdzie nic konkretnego o tych tabletkach nie pisze.Mam nadzioeje ze nie tyje sie po nich i nie maja wplywu na samopoczucie.
Pozdrawiam pa pa
kitek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 13:44   #10
soleil1985
Raczkowanie
 
Avatar soleil1985
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Fredrikstad
Wiadomości: 447
Dot.: Regulon

Ja jestem w trakcie pierwszego opakowania Regulonu,lekarka zmieniła mi go z Novynette bo kiepsko się po nim czułam miałam bóle głowy z którymi nie mogłam sobie dać rady,bolały mnie piersi,miałam humory i to takie że sama się o siebie bałam suchość pochwy(pierwszy raz w życiu)zero ochoty na seks,co prawda większość tego minęła po trzecim opakowaniu ale ochota na seks zerowa to samo z suchością,a po regulonie nic mnie nie boli i wkońcu chce mi się kochać i żelu używamy naprawde sporadycznie
soleil1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 06:57   #11
Misiata
Raczkowanie
 
Avatar Misiata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje małe niebo ;)
Wiadomości: 415
Dot.: Regulon

wlasnie bylam wczoraj u ginekologa (pierwszy raz w zyciu) ale nie bylo az tak żle tez przepusal mi REGULON to sa moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne boje sie skutków ubocznych bo jak narazie mam regularne miesiaczki i wszystko jest dobrze, mam nadzieje ze tabletki tego nie zmienia...
Misiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-06, 07:53   #12
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Regulon

Ja dostałam wczoraj recepty na 6 koljnych pudełek Jestm mega zadowolona Libido super, troche przytyłam ale bylo mi to nawet wskazane Polecam wszystkim
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 10:08   #13
kitek75
Raczkowanie
 
Avatar kitek75
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: G.B Newport
Wiadomości: 51
Thumbs up Dot.: Regulon

Witam dziewczyny!
Ja obecnie tez jestem przy 8 tabletce REGULONU i jedyne co zaobserwowalam to wlasnie bol piersi,przytylam ze 2 kilo (ale raczej z nudow) i mdli mnie czasami na wieczor .Ale napewno 100 razy lepiej sie czuje niz po NOVYNNETTE (nie chodze juz wsciekla na wszystko i wszystkich hi hi) . Wiec juz nie nazekam i goraco Was pozdrawiam!!!
Pa Pa
kitek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 14:14   #14
midori
Raczkowanie
 
Avatar midori
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 283
Dot.: Regulon

Ja biorę Regulon już długo (3,5 roku z przerwą, teraz mam kolejną przerwę), byłam na poczatku zachwycona, bo prócz działania antykoncepcyjnego uratował mnie od comięsiecznych tortur - bóle, które były moją zmorą, ustały, no ale to każde pigułki chyba tak robią, z cerą strasznych problemów nigdy nie miałam, ale okazjonalnie coś wyskakiwało - tutaj też Regulon bardzo ładnie sobie poradził , urósł mi biust. Przytyłam dość konkretnie (to raczej niepożądany skutek, ale da się przeżyć). Natomiast po dwóch latach wyniki badań wątrobowych nie były najlepsze, potem się wszystko unormowało, ale od tej pory bardziej sceptycznie podchodzę do tej kwestii.
midori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 19:44   #15
Llinti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 22
Dot.: Regulon

Ja Regulon brałam przez ok 2 lata i raczej nie narzekałam. Jedyną ich wadą było to, że gdy wzięłam pigułkę później niż zwykle (np. godzinę później) to bolał mnie brzuch, zupełnie jak podczas miesiączki. Jeśli chodzi o cerę to mi pomógł niesamowicie Twarzyczkę miałam jak pupcia niemowlaka. Poza tym poprawił się stan moich włosów. Teraz, pół roku po odstwieniu z cerą wciąż nie mam problemów, ale niestety zaczęły wypadać mi włosy
Co jeszcze? Utyć po Regulonie nie przytyłam, ale mnie to po żadnych pigułkach nie spotkało. Aha, no i oczywiście biorąc Regulon mogłam zapomnieć o tabletkach przeciwbólowych, bo miesiączka była prawie niezauważalna Teraz niestety znowu się męczę.
__________________

Llinti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 09:16   #16
katka84
Raczkowanie
 
Avatar katka84
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 234
Dot.: Regulon

Brałam Regulon 2 lata, poza nieznacznym przytyciem żadnych skutków ubocznych. Mój poprzedni gin zmienił nagle opcje, stwierdził że jestem jednak młoda i zmienił mi na Novynette. Są to tabletki tego samego koncernu, tyle że z mniejszą dawką hormonów. Mam wrażenie że w ogóle ten facet był prrzez nich sponsorowany. W każdym razie, przy novynette miałam czeste plamienia, wiec z już nową gin wróciłysmy do Regulonu. Zmienila mi na microgynon wyłącznie ze względu na cene
Moja koleżanka tez jest zadowolona z regulonu
katka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 09:31   #17
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Regulon

a mnie zaczyna denerwowac cena i to, ze jak jednego dnia tabletke wezme nieco pozniej (kwestia godziny, dwóch), przez kolejna dwa dni wystepuje plamienie :/
co do ceny:
w "mojej" aptece płacę za regulon ok. 20 zł
w aptece u tesciow (inne masto) placiłam 21 zl z groszem.
Ostatnio moja apteka byla juz zamknieta i poszlam do innej... Gdyby nie znozk to musialabym zaplacic ponad 27 zł. tak kosztowaly mnie "zaledwie" 25 :/ Nie wiem skąd ta rozbierzność.
dotychczas nie zauwazylam szczegolnych negatywnych zmian. plusem jest to, ze nie mam wrazenia twardych i nabrzmialych piersi jak przy harmonecie. Sa normlane, jedrne.. takie fajne
Czy przytyłam... Cieżko powiedziec, bo masa ciała mi się zmieniła ale nie wiem czy od tabletek czy od większego apetytu
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 09:43   #18
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Regulon

ja właśnie przestałam go brac po 6 opakowaniach....przestała m nei z powodu skutków ubocznych tylko nei ma juz takiej potrzeby...na oczatku bolały mnie piersi, potem tez meni bolały jak konczylo mi sie opakowanie...nie przytyłam...powiekszył mi sie biust-szybko wrocił do normalnych rozmairów po ok 2 tyg...i zero ochoty na seks..no i to chyba tylt...aha za pierwsze opakowania płaciłam 21.9zł a ostatnio jak kupowałam to płaciłam 19.80zł.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 23:00   #19
dzazga
Raczkowanie
 
Avatar dzazga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 117
Dot.: Regulon

wedlug mnie to zalezy od osoby dla mnie regulon jest najlpeszy choc troche tych tabltek bralam zaczelam od drogich logestu u mnie kosztowal ponad 35zl a dla mnie to sporo teraz placa 20 z groszami
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, lecz ilością chwil, które zapierają nam dech w piersiach...

Kocham Cię MarcinQ...

Mój kochany Prokopek nie żyje [*]
Kochana rybka
dzazga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-22, 11:44   #20
grazia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 174
Dot.: Regulon

Do LInti, ja tez zauwazylam ze boli mnie brzuch jak sie spoznie z tabletka ale nie wiazalam tego ze spoznieniem ,dzieki za oswiecenie. A co do wypadania wlosow po ostawieniu tabletek to tak wlasnie sie dzieje ,normalnie kazdej z nas codziennie wypada iles tam wlosow,biorac hormony wlosy prawie wcale nie wypadaja ale w momencie ich odstawienia te ktore mialy nam juz kiedys wypasc wychodza naraz wszystkie , ja tez bylam przerazona z lysa zostane po odstawieniu Diane i wlasnie tak to wypadanie wlosow tlumaczyl moj ginekolog,po jakis trzech miesiacach sie uspokoilo.
grazia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 11:44   #21
grazia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 174
Dot.: Regulon

Cytat:
Napisane przez dzazga
wedlug mnie to zalezy od osoby dla mnie regulon jest najlpeszy choc troche tych tabltek bralam zaczelam od drogich logestu u mnie kosztowal ponad 35zl a dla mnie to sporo teraz placa 20 z groszami
Do LInti, ja tez zauwazylam ze boli mnie brzuch jak sie spoznie z tabletka ale nie wiazalam tego ze spoznieniem ,dzieki za oswiecenie. A co do wypadania wlosow po ostawieniu tabletek to tak wlasnie sie dzieje ,normalnie kazdej z nas codziennie wypada iles tam wlosow,biorac hormony wlosy prawie wcale nie wypadaja ale w momencie ich odstawienia te ktore mialy nam juz kiedys wypasc wychodza naraz wszystkie , ja tez bylam przerazona z lysa zostane po odstawieniu Diane i wlasnie tak to wypadanie wlosow tlumaczyl moj ginekolog,po jakis trzech miesiacach sie uspokoilo.
grazia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 16:23   #22
Llinti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 22
Dot.: Regulon

Grazia, to ja dziękuję za oświecenie, bo już myślałam, że niedługo będę łysa Mam nadzieję, że u mnie też się jakoś uspokoi.
__________________

Llinti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 10:44   #23
callinecka
Raczkowanie
 
Avatar callinecka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opole
Wiadomości: 122
Dot.: Regulon

Dziewczyny a ten Regulon po 20 zł to kupujecie w normalnych aptekach czy tych -"apteki niskich cen"? Ja kupuje zawsze po 25 zl teraz bede musiala poszukac
callinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 10:49   #24
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Regulon

Cytat:
Napisane przez callinecka
Dziewczyny a ten Regulon po 20 zł to kupujecie w normalnych aptekach czy tych -"apteki niskich cen"? Ja kupuje zawsze po 25 zl teraz bede musiala poszukac
w moim przypadku jest to zwykła apteka, albo apteczka, bo taka mała
w tych "tanich aptekach" regulon jest droższy o conajmniej 1 zeta i mam daleko
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 07:28   #25
Misiata
Raczkowanie
 
Avatar Misiata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje małe niebo ;)
Wiadomości: 415
Dot.: Regulon

witam was kochane.
ostatnio odstawilam regulon po 6 dniach stosowania i po dwoch dnaich niebrania tabletek dostalam okresu. chcialabym sie dowiedziec czy to normalna reakcja organizmu? teraz mi sie wydaje ze powinnam zurzyc opakowanie do konca poniewaz chyba moj organizm zaczal szaleć co o tym sadzicie?
Misiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 07:35   #26
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Regulon

a po co po 6 dniach odstawilas?
Tak, to normlana rekacja organizmu, ze po kilku dniach od nie wzięcia tabletki dostajesz okres.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 09:47   #27
Misiata
Raczkowanie
 
Avatar Misiata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje małe niebo ;)
Wiadomości: 415
Dot.: Regulon

bo nie chcialam sie juz faszerowac hormonami juz przez jakies dwa miesiace nie beda mi potrzebne i uznalam ze dam organizmowi troszkę od nich odpoczac. nio ale okres maialm jakies 10 dni temu to nie za czesto jak na jeden miesiac?
Misiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 10:34   #28
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Regulon

Cytat:
Napisane przez Misiata
bo nie chcialam sie juz faszerowac hormonami juz przez jakies dwa miesiace nie beda mi potrzebne i uznalam ze dam organizmowi troszkę od nich odpoczac. nio ale okres maialm jakies 10 dni temu to nie za czesto jak na jeden miesiac?
jezeli tabletki wzielas z normlana przerwa w czasie ktorej mialas okres, i wzielas ich sztuk kilka, to po odstawieniu wystapilo normlane krwawienie z odstawienia.
mam nadzieje, ze dobrze cie rozumiem
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 10:59   #29
Misiata
Raczkowanie
 
Avatar Misiata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje małe niebo ;)
Wiadomości: 415
Dot.: Regulon

bardzo dobrze mnie rozumiesz nio ale nie zaczeste to krwawienie?
nio ale ja widze to normalne po odstwaieniu nawet gdy bralam je tylko przez 6 dni.. dziekuje za cierpliwosc wzgledem moich postów
Misiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 20:16   #30
Vegtula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 31
Smile Dot.: Regulon

Witam


Mam do Was pytanie??Czy ktoras z was przeszla z Cilest na Regulon??Jak sie czułyscie po zmianie tabletek??Czy na nowo organizm musi sie przyzwyczaic do nowych tabletek??Czy moga wystapic plamienia?Ginekolog dal mi w prezencie Regulon i niewiem czy zaczac je brac czy dalej kupowac Cilest?Troche mam napuchniety brzuch po Cilest szczegolnie przed okresem:/ przez kilka dni strasznie boli mnie glowa niewiem czy to jest wynikiem okresu czy tez moze cisnienia ??

Z gory dziekuje za odpowiedzi
Vegtula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-30 16:45:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.