Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-02, 18:28   #31
kunia1
Zakorzenienie
 
Avatar kunia1
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 733
Dot.: Chcę ciemny blond!

Cytat:
Napisane przez necia021 Pokaż wiadomość
hej.. jestem po wielu farbowaniach farba z joanny szlachetna perla. chcialam ze swojego naturalnego ciemnego blondu przejsc wlasnie w taki jasny. Skonczylo sie na 3 malowaniach. W tym momencie jakos przestalam sie sobie podobac w jasnym kolorze. Chcialabym wrocic do naturalnego, a w tym momencie pomalowac sie na zblizony do mojego. Jak myslicie jaka farba na obecny kolor nalozona dalaby efekt ciemnego blondu bez rudych refleksow? Przechodzilyscie kiedys moze taka metamorfoze? Prosze o pomoc
Podbijam!
Słyszalam dużo pochlebnych opinii o loreal recital preferance kolor Islande. Sama mam na niego chrapkę, jednak i wątpliwości - jak on złapie na bardzo jasnych wlosach - rozjaśnianych farbą ?
__________________


kunia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 18:04   #32
Iwona2012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

hej dziewczyny
Mialam rozjasnione wlosy i polozylam na to sredni blond (schwarzkopf Poly Color nr.35, brazowe pudelko) Jak zmylam farbe zostala mi taka lekko glonowata poswiata, jak naloze farbe jeszcze raz i dodam troche jakiegos czerwonego koloru to zlikwiduje mi ten zielony?
Fryzjer odpada bo szkoda mi kasy.
Sory ze pisze o tym tutaj ale pisalam tez na innych forach to cisza totalna
Iwona2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 16:26   #33
karmiii
Rozeznanie
 
Avatar karmiii
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 598
Pomocy - zła koloryzacja

Hej dziewczyny, bardzo liczę na waszą pomoc bo już nie wiem co mam zrobić
Więc tak mój kolor naturalny to ciemny blond, od jakiegoś czasu farbuję na blond i po różnych wpadkach udało mi się osiągnąć piękny odcień naturalny chłodny blond jednak miałam ok. 3 cm odrosty które trochę rzucały się w oczy więc poszłam do fryzjera aby przyciemnić trochę ten malowany co by się nie różnił od naturalnych. Jednak fryzjer pomimo długiego tłumaczenia zrobił mi ciemny kasztan i pomalował wszystkie jednym tonem po czasie na naturalnych został kasztan a z blondu farba się zmyła, chciałam naprawić to sama i wyszły mi rude. Więc znów poszłam do fryzjerki bo na głowie miałam tęczę tym razem przyniosłam 3 zdjęcia aby dobrze zrozumiała o co mi chodzi tym razem do innej i zrobiła mi tleniony blond. Mam ultra jasny blond... więc wydałam 600zł na wszystko by uzyskać efekt gorszy od początkowego nie licząc nerwów.

Teraz pytanie jak w domu zrobić z tlenionych naturalny ciemny blond powiedzmy taki jak tu:
http://lula.pl/lula/2029020,94040,6041559.html

ważne bez odcienia rudego
tylko nie mówcie o wizytach u fryzjerów na pewno tam już nie pójdę, sprawdziłam już zbyt wielu kosztem moich włosów
karmiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 16:30   #34
natusia167
Rozeznanie
 
Avatar natusia167
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Żory :)
Wiadomości: 993
GG do natusia167
Dot.: Pomocy - zła koloryzacja

Sprobuj napisac na forum do chlopaka o nicku fryz5 on ma dosc spore pojecie, moze cos Ci doradzi
__________________
Chuudne
97--->90---> 85--->79--->75--->69-->67-->65-->63!!!

Dbam o wlosy:

Nie prostuje 15.07.2011
Olej kokosowy 25.07.2011
natusia167 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 16:32   #35
karmiii
Rozeznanie
 
Avatar karmiii
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 598
Dot.: Pomocy - zła koloryzacja

dzięki
karmiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 09:26   #36
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

jestem dosłownie weteranką w przyciemnianiu włosów
z natury mysi blond, przez szereg lat jasny lub średni blond, potem jasny czy ciemny brąz, potem znowu dekoloryzacja (czyli wielotonowy odcień włosów ) i tak w kółko

z przetestowanych farb do przyciemniania blondu polecam
- Perfect Musse 700 - ostatnio nakładany 3 tyg temu na jasny blond- trzyma sie pięknie, równomiernie zafarbował
- Recital Preference Islande czyli 7.1 też super- żadnej zieleni, zgnilizny na głowie

Mimo że stać mnie na koloryzację u fryzjera to nie byłam u niego od mniej więcej 6 lat, a włosy są ładnie zafarbowane i coraz wiecej moich koleżanek za moim przykładem farbuje się za grosze w domu trzeba tylko przemysleć wybór odcienia i postępować zgodnie z instrukcją
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015

Edytowane przez gold-fish
Czas edycji: 2012-03-16 o 09:28
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 13:21   #37
D-Girl
Przyczajenie
 
Avatar D-Girl
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2
GG do D-Girl Send a message via Skype™ to D-Girl
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Witam dziewczyny ! Miałam bardzo jasne wlosy, ktorych mialam juz dosyc przez nieestetyczne czarne odrosty ktore pojawialy mi sie juz po 2 tygodniach od farbowania (wlosy rosna mi bardzo szybko). Bardzo chciałam je przyciemnic do ciemnego blondu czyli w teori mojego naturalego koloru włosów. Chcialam zaoszczedzic na fryzjerze i zarytzykowalam kupujac farbe Syoss 7-6 sredni blond nauczona doswiadczeniem w przyciemnianiu jasnych kosmykow bylam pewna ze wyjdzie ciemniejszy niz na opakowaniu, wyobraźcie sobie moje zdziwienie gdy okazalo sie ze wcale tak sie nie stalo wyszedl jasniejszy niz na opakowaniu, piekny ciemny blond (wg mojej skali a nie fryzjerskiej gdzie ciemny blond jest naprawde cieeeemny) po kilku myciach jest jeszcze ładniejszy ! nie ma zielonkawej poswiaty, nie wpada w rudy wyglada bardzo naturalnie. POLECAM
PS nie wiem czy ma to znaczenie ale gdy mialam jescze jasny blond mylam regularnie wlosy fioletowym szamponem z rossmana, ktory nadawal chlodna poswiate , moze to tez w jakis sposob wplynelo na kolor po farbowaniu.
__________________
"You miss 100% of the shots you never take."

Edytowane przez D-Girl
Czas edycji: 2012-08-06 o 23:30
D-Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-18, 13:08   #38
qeres
Zadomowienie
 
Avatar qeres
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 027
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

dziewczyny doradźcie

przez długi czas miałam włosy w kolorze jasnego blondu, ostatnio chciałam coś zmienić i padło na przyciemnienie ich do ciemnego blondu

kupiłam farbę syoss mix pralinowo-migdałowy i kolor jest ładny tylko że szybko się spłukuje, po miesiącu praktycznie znowu miałam blond włosy i przyciemniłam je spowrotem

czy jest jakaś metoda żeby kolor się tak szybko nie wypłukiwał? czy po którymś farbowaniu z rzędu włos się w końcu zabarwi na stałe?
__________________
Karmimy psiaki klik


wymianka ciuchowa
qeres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 10:20   #39
marisol123
Raczkowanie
 
Avatar marisol123
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 151
Smile Prosba o porade

Witam serdeczenie, mam mala prosbe, robilam jasny blond na cale wlosy, niestety wyszedl kurczaczek i fryzjerka po 4 dniach przyciemnila mi na ciemny blond, wyszlo pieknie, ale umylam pierwszy raz wlosy po koloryzacji i farba sie wyplukala, teraz wlosy sa takie nijakie, jak dlugo musze odczekac zeby nie zniszczyc mocno wlosow i nalozyc ten ciemny blond jeszcze raz, i czy farba juz zalapie czy nadal bedzie sie splukiwac?
Prosze o rade
__________________
szukamy szczescia, a szczescie jest drogą...
marisol123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 11:07   #40
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Najlepiej będzie, jeśli zrobisz pigmentację, bo włos rozjaśniony jest pusty w środku. Każda ciemniejsza farba będzie się spłukiwać. Po tym już możesz farbować
Tutaj o pigmentacji https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3361
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 22:14   #41
marisol123
Raczkowanie
 
Avatar marisol123
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 151
Talking Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Laski ale jaki jest bezpieczny czas od farbowania do farbowania, jak pisalam robilam mega jasny blond na cale wlosy, ale wyszlo żółto i zmienilam kolor na ciemny blond, niestety sie splukal, a pokochalan ten kolor, kiedy moge sie farbnac ponownie? Wlosy mam w dobrej kondycji. no i nie chce ich stracic...
__________________
szukamy szczescia, a szczescie jest drogą...
marisol123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-11, 12:38   #42
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

To zależy, jeśli masz włosy w dobrej kondycji, możesz zafarbować od razu. Możesz też spróbować szamponetek, mniej niszczą włosy niż farby.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 20:23   #43
dull
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 182
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Ja szczerze polecam Wella Color Touch.
Postanowiłam na okres jesienno-zimowy przyciemnić moje włosy które były blondem z poziomu 10 albo i jaśniejszym ... bałam się jakiegoś ekstremalnego efektu, który byłby w dodatku trwały więc postawiłam na toner.
Nałożyłam 8.03 - jasny blond naturalny złoty ( nie popiel bo bałam się słynnego zielonego glona Po zmyciu był lekki szok bo byłam BARDZO ciemnym blondem Po intensywnym kilkudniowym myciu kolor spłukał się do super naturalnego blondu ani glonowatego ani żółtego i zlał się prawie idealnie z odrostem. Taki stan utrzymuje się już ok 2 tyg choć delikatnie zaczynają pojawiac się jaśniejsze refleksy. Zamierzam powtórzyć tonowanie. ale tym razem potrzymam ciut krócej niż przepisowo albo zdecyduje się na poziom 9

Toner w każdym razie polecam! Na eksperymenty z przyciemnianiem blondu farbą w warunkach domowych brak było by mi odwagi
dull jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 19:00   #44
marisol123
Raczkowanie
 
Avatar marisol123
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 151
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Ja to jestem najgorsza klientka swiata jesli chodzi o kolor wlosow, jak mam ciemne to niby mi sie podoba, ale tesknie za jasnym blondem, jak mam jasny blond to mam wrazenie ze swiece jak zarowka i do tego zolte refleksy zawsze i wtedy mam chec na ciemne, teraz na jasnych zrobilam ciemne bo na odrostach wyszedl totalny kurczak, ale ciemny kolor sie splukal juz po 2 myciach i mam kolor sarni na glowie .. Ehhh super. Nigdy sie nie zdecyduje chyba!!!!!
__________________
szukamy szczescia, a szczescie jest drogą...
marisol123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 22:39   #45
provitamina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Ja pierwszy raz spróbowalam sama. Moja fryzjerka juz jakiś czas temu przestała mnie rozumieć (udowadniając mi swoje racje które dzisiaj okazały sie bzdurą). Prosiłam ją kilka dni temu o średni blond z jasnymi refleksami. Oto co mi zrobiła (foto) Masakra! Świece jak żarówka w dodatku głowa pełna plam- na czuprynie mega jasny, niżej jakiś żółtawy, z wierzchu jakiś jeszcze inny. Dodam że w marcu były próby przyciemniania jednak zrobiła mi jakiś miodowy, żólty blond a dobrze wie że wole chłodniejsze kolory. Parę dni później znów siedziałam u niej na fotelu i wracałam do jasnego blondu gdyż twierdziła że tak od razu sie nie da bo wyjdą zielone. No więc po mojej ostatniej wizycie gdzie chciałam ciemniejszy blond a wyszlo TO COŚ postanowiłam wziąć sprawy we własne ręce i ... jestem zachwycona. Pierwszy raz w życiu mam takie zciemnione włosy jednak czuje sie w nich super. Pół wczorajszego dnia latałam po drogeriach i szukałam odpowiedniego środka do koloryzacji. Wiedziałam tylko że musi byc bez amoniaku gdyż 3 dni temy zostały u fryzjerki potraktowane rozjasniaczem i farbą. Postawiłam na Perfect mousse Schwarzkopf kolor 800 średni blond. Wyszedł ciemniej niż na opakowaniu (odrobinke) jednak wiem że się wypłucze. Na moje włosy (dość długie grube i gęste) poszły dwie farby. Efekt jak dla mnie super! Focie przed, w trakcie i po farbowaniu. pozdrowionka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy.jpg (153,3 KB, 312 załadowań)
provitamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 20:54   #46
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Ladny odcien! Taki sredni blond z tendencja do jasnego. Wybaczcie za brak polskich liter, pisze z tabletu (-a? )

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2012-11-18 o 20:55
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 18:49   #47
provitamina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Jestem po pierwszym myciu głowy i kolor jakos za specjalnie sie nie zmienił. Moze gdybym miala na upartego stwierdzic z miany to odrobine jasniejszy (ale nadal ładny)
provitamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 20:16   #48
Marta0906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Od kilku lat farbuję włosy rozjaśniaczem JOANNA. Mam bardzo jasny blond, jednak od jakiegoś czasu chciałabym pofarbować włosy na ciemniejszy blond. Mam problem z wybraniem koloru farby aby nie wyszły pomarańczowe, rude, czy inne niechciane. Proszę o pomoc.
Marta0906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 21:26   #49
xpalinkax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 19
Dot.: Chcę ciemny blond!

Wiem, że musisz użyć farby jaką chcesz kolor uzyskać i do tego farbę bazową, mieszane pól na pol. Mam ten sam problem co ty
i zakwaszaj włosy płukanką z octem

Edytowane przez xpalinkax
Czas edycji: 2013-08-11 o 21:31
xpalinkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-16, 15:52   #50
Cadia
Przyczajenie
 
Avatar Cadia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Z jasnego blondu na ciemny.

Witam,
odnoszę się tutaj z pytaniem, na które wciąż nie mogę znaleźć odpowiedzi. A mianowicie... czy jest jakiś sposób lub może jakaś sprawdzona recepta, która sprawi, aby farba ciemny blond utrzymywała się na moich włosach dłużej niż 2 tyg?
Z natury mój kolor włosów to jasny blond. Później, ze zbiegiem lat zaczął szarzeć i ciemnieć (na taki mysi blond(?) ) więc postanowiłam zacząć farbowanie. Nigdy nie używałam rozjaśniacza na moich włosach, zawsze używałam samej farby (zaczynając od szamponetek i szamponów koloryzujących do 30 myć) i kolor "łapało" bardzo ładnie, dokładnie taki jak chciałam. Później jednak, po dwóch latach farbowania na bardzo jasny blond, postanowiłam przyciemnić kolor. Robiłam to stopniowo, kupowałam co raz ciemniejsze blondy aż w końcu doszłam do ciemnego blondu, z którego po czasie byłam zadowolona. Niestety, kolor ten spłukuje się po jakiś dwóch tygodniach od stosowania, przez co zostawia taki żółtawy/złotawy odcień włosów, z którego niezbyt jestem zadowolona. Bardziej zależy mi na ciemniejszym kolorze, ze względu na to, iż bardziej do mnie pasuje.

Drogie wizażanki, przepraszam za tak rozległy post, ale mam nadzieję, że uzyskam od Was pomoc. W razie pytań, postaram się odpowiedzieć w tym poście. Z góry dziękuję za pomoc!
Cadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 12:35   #51
piiz
Raczkowanie
 
Avatar piiz
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 244
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny.

DAMIAN widzę,że jesteś profesjonalistą w dziedzinie fryzjerstwa.Mam pytanie do Ciebie czy farba do włosów z oznaczeniem 9,32 zawiera czerwony pigment?Chodzi mi o to,że mam przyciemniony bardzo jasny blond do średniego blondu,ale ciągle gdzieś tkwi we włosach zielony refleks.Przyciemniane były naturą majirel 7 ( w salonie-wyszły mega zielone,korygowane minutową kąpielą rozjaśniającą).Potem farbowałam naturą 8,0(yellow) z dodatkiem kilku centymetrów farby 6,56(yellow),ale zieleń jak tkwiła tak jest wciąż.Ostatnio farbowałam cromatone montibello 9,31 i zieleń ciągle siedzi we włosach.Teraz zakupiłam na następne farbowanie 9,32 jungle fever,to jest bardzo jasny beżowy blond.Ta zieleń widoczna jest tylko w sztucznym świetle i na zdjęciach z lampą,w świetle dziennym kolor jest ok,taki naturalny blond.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2012-04-28-108_1.jpg (126,4 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20130810365.jpg (106,5 KB, 95 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0457.jpg (102,2 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0602.jpg (75,7 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0612.jpg (63,1 KB, 62 załadowań)
__________________

piiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 18:39   #52
piiz
Raczkowanie
 
Avatar piiz
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 244
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny.

Cytat:
Napisane przez yourhairismypassion Pokaż wiadomość
Witam ponownie. Ta zieleń nie jest aż taka straszna. Jeżeli nie masz siwych włosów a miałaś nałożoną farbę Loreal z serii Majirel to oznacza, że Twój fryzjer po prostu się nie zna na swojej pracy. ( i nie chce tutaj nikogo obrażać) Majirel to bardzo mocna chemia, natomiast sama 7 wprowadziła zielony pigment w Twoje włosy. Zatem, gdy używasz wszystkich odcieni z cyfrą 1 w numerze farby, zawsze ten pigment będzie się uwidoczniał. Jeżeli chcesz zwalczyć ten stalowy odcień to polecam na razie beżowe i ciepłe odcienie. Ciekawostką jest że w stanach, w paletach farb do włosów niektórych firm są popularne stalowe odcienie z pigmentami zielonymi, ale u nas to raczej nie wchodzi w grę. Przy okazji muszę pochwalić Twój stan włosów! Zapraszam na mój blog

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

9,32 oznacza jasny blond złoto-opalizujący, czyli beżowy. I nie rób już zadnych kąpieli roświetlających. Jest to po prostu nałożenie rozjaśniacza na włosy przy myjce, czyli niszczenie ich struktury !

Ta kąpiel rozjaśniająca to była desperacka decyzja fryzjerki,musiała jakoś kolor ratować,zieleń była intensywna,a ja nie mogłam w pracy pacjentów straszyć
Dzięki za szybką odpowiedź,na bloga chętnie wejdę.
__________________


Edytowane przez piiz
Czas edycji: 2013-08-17 o 18:40
piiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 11:45   #53
Cadia
Przyczajenie
 
Avatar Cadia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny.

Cytat:
Napisane przez yourhairismypassion Pokaż wiadomość
Kolor wypłukuje się dlatego, że łuska włosa jest za bardzo uwrażliwiona. Jeżeli nie odbudujesz swoich włosów, kolor zawsze będzie się "wylewał" z włosa. Udaj się do hurtowni, kup ampułki po koloryzacji plus zestaw pielęgnujący do koloryzowanych włosów. Uważam, że pomoże. Możesz równie, raz na trzy mycia zakwaszać włosy roztworem z wody i kwasku cytrynowego. W razie pytań, służę pomocą i radą. Pozdrawiam. Damian
Wracam jeszcze do tego tematu, by podziękować za radę, już rozmyślam o kupnie ampułek.
Mam jeszcze jedno pytanie - czy możliwe jest to, że także przez stan moich włosów nie chcą się one układać tak jak należy? Konkretnie chodzi mi o prostowanie. Gdy wyprostuję włosy, to proste są tylko przez jakiś czas, mimo braku wilgotnego powietrza i w miarę prostych włosów z natury.
Cadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 12:42   #54
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Zrobiłam pigmentację farbą 6.0, następnie zafarbowałam 6.1, czyli miał być ciemny popielaty blond, wyszedł ciepły, raczej nie ciemny

zdjęcia przed i po.
zobaczymy, jak będzie się zmywał...

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 21:25
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 18:23   #55
malincia
Przyczajenie
 
Avatar malincia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 22
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość
z przetestowanych farb do przyciemniania blondu polecam
- Perfect Musse 700 - ostatnio nakładany 3 tyg temu na jasny blond- trzyma sie pięknie, równomiernie zafarbował
- Recital Preference Islande czyli 7.1 też super- żadnej zieleni, zgnilizny na głowie :
W końcu znalazłam chyba osobę, ktorej mogę się poradzić. Malowałam kilka dobrych lat włosy na jasny blond, a moim naturalnym kolorem jest ciemny "mysi" blond. Jakieś dwa miesiące temu pomalowałam włosy farba loreala Excellence 7. Kolor wyszedł dość ciemny, bardziej podchodził pod brąz, miał rudawą poświatę, ale po jakichś 2-3 tygodniach farba wypłukała się. Obecnie jest to może ciemny blond ale pojawiła się w świetle dziennym, zwłaszcza gdy jestem na podwórku jest to widoczne, zielonkawo złota poświata. I teraz jestem w kropce, nie wiem czy nie pomalować wlosow jakimś innym kolorem. Mam dość kasna karnację i nie chcę żeby to był jakiś mocno ciemny kolor. Myślisz że odcień islande byłby dobry? A może pójść w schwarzkopfa ciemny złoty blond 750? Po prostu nie chcę tej zielonej poświaty
malincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 17:17   #56
moniquemonroe
Przyczajenie
 
Avatar moniquemonroe
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Wiadomości: 5
Jasny blond po ciemny blond

Cześć dziewczyny! Zastanawiam się nad przyciemnieniem kolorku włosów. Miesiąc temu poddałam się zabiegowi koloryzacji u fryzjera. Kolor jaki uzyskałam to zimny, popielaty blond. Niestety teraz są już widoczne moje odrosty (2cm) w kolorze - szatyn (taki naturalny co 90% Słowianek, tzw. mysi). Niestety także wcześniej popielaty blond zamienił się na nieco cieplejszy odcień, co nie za bardzo mi pasuje. Staram się zapuścić włosy, ale ciężko mi to idzie, gdyż strasznie łamią się spalone rozjaśnianiem i prostowaniem końcówki. Dł. moich włosów to: za ramiona. Chciałabym trochę je zregenerować i o ile to możliwe wrócić do naturalnego koloru. Czekanie z odrostami jest wykluczone, ale myślałam o przyciemnieniu włosów do poziomu 7 (ciemny blond). Poszukuję najlepszej farby do dokonania tego procesu. Poradzicie? A może miałyście podobną przygodę? Jak sobie poradziłyście?
moniquemonroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 19:20   #57
rozowaGlowa27
Przyczajenie
 
Avatar rozowaGlowa27
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 3
Dot.: Jasny blond po ciemny blond

hej
ja miałam taką samą przygodę. I powiem Ci szczerze, że na platynowy blond nałożyłam farbę ciemny blond Olia Garniera. Wyszło nieżle z tym, że na końcach włosy były jaśniejsze a od skóry ciemniejsze. Dopiero drugie farbowanie wyrównało kolor. Niestety mija juz 4 miesiąc a moje włosy są nadal zniszczone po rozjaśnianiu . Ale walczę o ich regenerację.
Życzę i Tobie powodzenia.

ps. Opisałam swój przypadek, ale każde włosy reagują inaczej. Powodzenia
rozowaGlowa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 20:46   #58
TerryZima
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jasny blond po ciemny blond

Nie wiem czy mnie tu skierowałaś linkiem ale powiem Ci, ze ja właśnie chciałabym taki średni popielaty, by był podobny do mego mysiego i w sumie nie wiem czy nie kupić ciemniejszej farby niż Wella? 12/1
Gdzies wyczytałam, ze jakaś dziewczyna robiła Joanną Gołebi coś tam, tylko dawała mniej tego płynu (nie znam się na nazwach ) i ostrzegala by nie przerazic się kobitką z opakowania
Boję się taki mega jasny, bo chyba będzie to dziwnie wyglądało, jeszcze ja mam naczyńkową cerę...
TerryZima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 16:21   #59
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Jasny blond po ciemny blond

Cytat:
Napisane przez TerryZima Pokaż wiadomość
Nie wiem czy mnie tu skierowałaś linkiem ale powiem Ci, ze ja właśnie chciałabym taki średni popielaty, by był podobny do mego mysiego i w sumie nie wiem czy nie kupić ciemniejszej farby niż Wella? 12/1
Gdzies wyczytałam, ze jakaś dziewczyna robiła Joanną Gołebi coś tam, tylko dawała mniej tego płynu (nie znam się na nazwach ) i ostrzegala by nie przerazic się kobitką z opakowania
Boję się taki mega jasny, bo chyba będzie to dziwnie wyglądało, jeszcze ja mam naczyńkową cerę...
Ale swoje włosy masz bardzo jasne?
W ubiegłe lato przez pomyłkę kupiłam Wellaton 9/1 i zastosowałam na wyblakłe od słońca włosy. W sumie zmienił mi się tylko odcień na chłodny. Ale włosy pozostały jasne.
Średni popielaty to raczej Wellaton 8/1.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 13:54   #60
Katrinnnn
Raczkowanie
 
Avatar Katrinnnn
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 393
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

I ja wypowiem się w temacie. Ponad 3 lata farbowałam włosy na najjaśniejsze odcienie blondu. I jakieś 3 tygodnie temu coś mi się 'przesiliło', kupiłam ciemna farba i zmieniłam kolor! Farba to trwały kolor, kasztanowy brąz (?) z garniera. Po farbowaniu miałam wręcz czarne włosy, teraz w słońcu mam ładny jasny brąz i jaśniejsze refleksy. Kolor mi się podoba a z drugiej strony tęsknie za moim blondem. Zdziwiłam się ze kolor nie wypłukał się bardziej bo woda do tej pory leci kolorowa a włosy myje praktycznie codziennie. I szczerze mówiąc jestem w kropce co robić z włosami
__________________
Zapraszam na mój kanał na YOUTUBE

https://www.youtube.com/channel/UCCl..._as=subscriber

To dopiero początek, jeśli Ci się spodoba zostaw łapkę w górę i daj suba

Katrinnnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-16 14:16:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:23.