krzywa cukrowa- niski poziom cukru - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-30, 15:22   #1
merryy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 92

krzywa cukrowa- niski poziom cukru


witam. jakis czas temu mialam robione badanie poziomu cukru we krwi wyszlo mi 67 a z tego co wiem noma to jest 80-110 wiec postanowilam zrobic sobie krzywa cukrowa z obciazeniem 75g.glukozy
moje wyniki:
na czczo- 74,8
po 2 godzinach- 74.0
nie wiem czy to dobrze czy to zle? boje sie ze mam cukrzyce brdzo prosze o pomoc w intrerpretowaniu wynikow
merryy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 16:25   #2
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

Cytat:
Napisane przez merryy12 Pokaż wiadomość
witam. jakis czas temu mialam robione badanie poziomu cukru we krwi wyszlo mi 67 a z tego co wiem noma to jest 80-110 wiec postanowilam zrobic sobie krzywa cukrowa z obciazeniem 75g.glukozy
moje wyniki:
na czczo- 74,8
po 2 godzinach- 74.0
nie wiem czy to dobrze czy to zle? boje sie ze mam cukrzyce brdzo prosze o pomoc w intrerpretowaniu wynikow

1. Gdybyś miała cukrzycę to by były wyniki cukru wysokie a nie niskie. W dodatku obniżenie z 80 na 75 osobiście nie uważam za wybitnie znaczące.
2. Jeśli ten wynik wtedy był interpretowany jako w porządku to nie ma co się głowić - ze złym wynikiem by ciebie nie zostawili ot tak chodzić po świecie.
3. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojego zdrowia, czujesz się gorzej to powinnaś o tym porozmawiać zlekarzem a nie na forum.
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 18:32   #3
niewiarek
Raczkowanie
 
Avatar niewiarek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 371
GG do niewiarek
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

Cytat:
Napisane przez merryy12 Pokaż wiadomość
witam. jakis czas temu mialam robione badanie poziomu cukru we krwi wyszlo mi 67 a z tego co wiem noma to jest 80-110 wiec postanowilam zrobic sobie krzywa cukrowa z obciazeniem 75g.glukozy
moje wyniki:
na czczo- 74,8
po 2 godzinach- 74.0
nie wiem czy to dobrze czy to zle? boje sie ze mam cukrzyce brdzo prosze o pomoc w intrerpretowaniu wynikow
A czy lekarz nie interpretował Twoich wyników?
Robiłaś to badanie w przychodni, czy samodzielnie?
Moim zdaniem wyniki są ok. Na czczo jest ok i w 2 godziny po obciążeniu glukozą poziom cukru we krwi wrócił do poziomu sprzed podania glukozy. Nie ma się czym martwić


Trochę danych
(Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Cukrzyca):

*prawidłowa glikemia
- na czczo - 60-99 mg/dl
- 2 godziny od obciążenia glukozą - poniżej 140 mg/dl

*stan przedcukrzycowy:
- nieprawidłowa glikemia - na czczo 100-125 mg/dl i/lub
- nieprawidłowa tolerancja glukozy - w 2 godziny od obciążenia glukozą - 140-199 mg/dl

*cukrzyca:
- poziom cukru zmierzony o dowolnej porze przekracza 200 mg/dl
- dwukrotnie poziom glukozy na czczo przekracza 126 mg/dl
- 2 godziny od obciążenia glukozą - poziom glukozy przekracza 200 mg/dl

*poniżej 50 mg/dl - może oznaczać hipoglikemię
niewiarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 08:50   #4
merryy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 92
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

badanie robilam w przychodni, bylam u lekarza pytalam czy wyniki sa dobre ale on powiedzial ze nie najgorsze i zeby na razie nic z tym nie robic. nie wiem o co mu chodzilo. boje sie ze bede miec cukrzyce bo u mnie w rodzinie babcia i ciotka maja. czytala ze przy niskim poziomie cukru tez mozna miec cukrzyce. nie umiem zinterpretowac tych wynikow badan niewiarek czyli mowisz ze wyniki sa dobre? a co z ta glukoza po 2 godzinach? poziom cukru powinien wrocic do poziomu przed podaniem glukozy?
merryy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 09:00   #5
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

Cytat:
Napisane przez merryy12 Pokaż wiadomość
badanie robilam w przychodni, bylam u lekarza pytalam czy wyniki sa dobre ale on powiedzial ze nie najgorsze i zeby na razie nic z tym nie robic. nie wiem o co mu chodzilo. boje sie ze bede miec cukrzyce bo u mnie w rodzinie babcia i ciotka maja. czytala ze przy niskim poziomie cukru tez mozna miec cukrzyce. nie umiem zinterpretowac tych wynikow badan niewiarek czyli mowisz ze wyniki sa dobre? a co z ta glukoza po 2 godzinach? poziom cukru powinien wrocic do poziomu przed podaniem glukozy?

Ale twoje ciało prawidłowo reagowało na podanie roztworu cukru. Choć nie podałaś wyniku po jednej godzinie to po dwóch był jak najbardziej O.K.. Napewno by ciebie w zagrożeniu cukrzycy i to jasnym nie zostawił tak biegać po świecie. Jeśli jesteś w okresie dojrzewania to jeszcze wpływają na to wszystko zmiany hormonalne, może dlatego lekarz pozostawił to tak i chce odczekać znowu jaki czas jak to się rozwinie. Bo w końcu może się sytuacje jeszcze uregulować do pewnego stopnia sama.
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 10:40   #6
niewiarek
Raczkowanie
 
Avatar niewiarek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 371
GG do niewiarek
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

Cytat:
Napisane przez merryy12 Pokaż wiadomość
niewiarek czyli mowisz ze wyniki sa dobre? a co z ta glukoza po 2 godzinach? poziom cukru powinien wrocic do poziomu przed podaniem glukozy?
Poziom cukru 2h po doustnym podaniu glukozy powinien się po prostu ustabilizować w granicach normy - co oznacza dobrą tolerancję glukozy.
Jak już pisałam prawidłowy poziom cukru 2 godziny od obciążenia glukozą - poniżej 140 mg/dl. Niepokoić mogą wartości powyżej 140 lub poniżej 50 mg/dl.

Prawidłowy poziom cukru na czczo wynosi 60-99 mg/dl, więc mieścisz się w normie na prawdę nie ma się czym przejmować
Jeśli tak bardzo się martwisz, możesz kupić glukometr i samodzielnie mierzyć poziom cukru - na czczo, np. kilka razy w tygodniu. Jeśli wyniki będą cały czas w normie, na prawdę nie ma powodów do niepokoju

Generalnie w przypadku krzywej cukrowej, można zrobić krzywą cukrową 2-punktową, 3-punktową, 5-cio punktową, obciążyć glukozą 50g lub 75g, .. Warianty są różne. To, jaką metodę zaleci Twój lekarz zależy wyłącznie od niego.
Ja miałam swego czasu robioną krzywą cukrową (z powodu podejrzenia hipoglikemii) w odstępach półgodzinnych - poziom cukru badany przed podaniem glukozy, pół godziny po podaniu glukozy, godzinę po, półtorej oraz dwie godziny po.


A czy zauważyłaś u siebie jakieś niepokojące objawy, mogące być podstawą do podejrzenia cukrzycy? Np. silne pragnienie, wysychanie błon śluzowych i skóry, utrata wagi mimo jedzenia dużych ilości pokarmów, notoryczne zmęczenie, senność, kłopoty ze wzrokiem?


pozdrawiam
niewiarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 15:52   #7
merryy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 92
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

niewiarek, raczej zadnych objawow nie mam, chociaz czesto, szczegolnie wieczorem jestem bardzo oslabiona. badanie na poziom cukru zrobilam bo wczesniej mialam tez zawroty glowy, szczegolnie gdy dlugo czegos nie jadlam. teraz jem regularnie wiec na razie tych zawrotow nie mam. tylko nie wiem skad to oslabienie
merryy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-04, 16:02   #8
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

Cytat:
Napisane przez merryy12 Pokaż wiadomość
niewiarek, raczej zadnych objawow nie mam, chociaz czesto, szczegolnie wieczorem jestem bardzo oslabiona. badanie na poziom cukru zrobilam bo wczesniej mialam tez zawroty glowy, szczegolnie gdy dlugo czegos nie jadlam. teraz jem regularnie wiec na razie tych zawrotow nie mam. tylko nie wiem skad to oslabienie

Jak nie jadłaś to miałaś niski poziom cukru i dlatego było ci słabo. Tak ma każdy jeśli długo nic w usta nie weźmie.
Jeśli jesteś osłabiona to zajdź do lekarza, niech ci badanie krwi zrobi, jeśli nie masz jakie niedobory, albo co innego. Takie leczenie po i-necie jest lekko bez sensu. Nie da się diagnozować na odległość...
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 16:57   #9
niewiarek
Raczkowanie
 
Avatar niewiarek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 371
GG do niewiarek
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

Cytat:
Napisane przez enex Pokaż wiadomość
Jak nie jadłaś to miałaś niski poziom cukru i dlatego było ci słabo. Tak ma każdy jeśli długo nic w usta nie weźmie.
Jeśli jesteś osłabiona to zajdź do lekarza, niech ci badanie krwi zrobi, jeśli nie masz jakie niedobory, albo co innego. Takie leczenie po i-necie jest lekko bez sensu. Nie da się diagnozować na odległość...
Zgadzam się z Enex mądrze powiedziane.
Osłabienie, zmęczenie, to jeszcze nie choroba - zdarzają się każdemu

Jeśli coś Cię niepokoi, po prostu idź do swojego lekarza. Niech Ci da na początek skierowanie na badania ogólne krwi i moczu - te badania dają wiele wskazówek, czy coś niepokojącego dzieje się w organizmie, czy też nie ma się czym przejmować, bo wszystko jest w porządku. Nie daj się zwieść - wypytaj o wyniki, niech Ci lekarz wszytko wytłumaczy, wtedy będziesz spokojniejsza.
My możemy sobie tu tylko gdybać na podstawie Twoich szczątkowych relacji i wyników, czy coś Ci dolega, czy nie. Ale to czysta teoria. Jeśli naprawdę coś Ci dolega - my niestety nie jesteśmy w stanie Ci pomóc. Od tego jest lekarz.

Merryy12, idź do swojego lekarza 1-go kontaktu, daj mu zarobić (i NFZ-towi też ), w końcu tyle lat się biedny uczył

niewiarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 10:25   #10
merryy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 92
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

dzieki dziewczyny juz jestem troche spokojniejsza. chyba pojde do lekarza, bo wieczorami jestem taka oslabiona ze szklanki nie moge nawet podniesc, ide spac juz o 20.00. pozdrawiam
merryy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 16:56   #11
anka10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: krzywa cukrowa- wynik

Mam pytanie? Miałam robioną krzywą cukrową i mam takie wyniki.Na czczo109,2 po 1h 233,5 a po 2h 165,1 Obciążenie 75 glukozy. Czy z takimi wynikami grozi mi cukrzyca?Staramy się z mężem o dzidze i muszę to wiedzieć proszę o szybką odpowiedż. Z góry dziękuję.
anka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-06, 17:16   #12
niewiarek
Raczkowanie
 
Avatar niewiarek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 371
GG do niewiarek
Dot.: krzywa cukrowa- wynik

Cytat:
Napisane przez anka10 Pokaż wiadomość
Mam pytanie? Miałam robioną krzywą cukrową i mam takie wyniki.Na czczo109,2 po 1h 233,5 a po 2h 165,1 Obciążenie 75 glukozy. Czy z takimi wynikami grozi mi cukrzyca?Staramy się z mężem o dzidze i muszę to wiedzieć proszę o szybką odpowiedż. Z góry dziękuję.
Witaj
Cóż, prawdę mówiąc Twoje wyniki są dość niepokojące zarówno poziom cukru na czczo, jak i po obciążeniu glukozą jest powyżej normy.
Udaj się z nimi jak najszybciej do lekarza 1-go kontaktu. Niech obejrzy wyniki, i koniecznie niech Ci da skierowanie do Poradni Diabetologicznej (idź najlepiej do jakiejś przyszpitalnej ). Tym bardziej, że starasz się o dziecko!!

A czy może jesteś już w ciąży? Jednym z rodzajów cukrzycy jest tzw. cukrzyca ciężarnych - uważa się, że powodowana jest zmianami fizjologicznymi w organizmie kobiety, związanymi z ciążą. Niestety może stanowić zagrożenie dla płodu

Powtórzę się, ale naprawdę radzę nie zwlekać z pójściem do lekarza!!

Pozdrawiam
niewiarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 17:14   #13
anka10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: krzywa cukrowa- wynik

Cytat:
Napisane przez niewiarek Pokaż wiadomość
Witaj
Cóż, prawdę mówiąc Twoje wyniki są dość niepokojące zarówno poziom cukru na czczo, jak i po obciążeniu glukozą jest powyżej normy.
Udaj się z nimi jak najszybciej do lekarza 1-go kontaktu. Niech obejrzy wyniki, i koniecznie niech Ci da skierowanie do Poradni Diabetologicznej (idź najlepiej do jakiejś przyszpitalnej ). Tym bardziej, że starasz się o dziecko!!

A czy może jesteś już w ciąży? Jednym z rodzajów cukrzycy jest tzw. cukrzyca ciężarnych - uważa się, że powodowana jest zmianami fizjologicznymi w organizmie kobiety, związanymi z ciążą. Niestety może stanowić zagrożenie dla płodu

Powtórzę się, ale naprawdę radzę nie zwlekać z pójściem do lekarza!!

Pozdrawiam
Dziękuję za szybką odpowiedż.Właśnie jestem zapisana na wizytę u diabetologa zobaczę co mi powie.Co do ciąży to jeszcze nie jestem ponieważ przy PCOS to jest trochę trudne.Ale nie tracę nadziei.Pozdrawiam.
anka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 17:53   #14
niewiarek
Raczkowanie
 
Avatar niewiarek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 371
GG do niewiarek
Dot.: krzywa cukrowa- wynik

Cytat:
Napisane przez anka10 Pokaż wiadomość
Dziękuję za szybką odpowiedż.Właśnie jestem zapisana na wizytę u diabetologa zobaczę co mi powie.Co do ciąży to jeszcze nie jestem ponieważ przy PCOS to jest trochę trudne.Ale nie tracę nadziei.Pozdrawiam.
Aha, rozumiem
W każdym razie trzymam kciuki za Ciebie, upragnioną ciążę i zdrowego dzieciaczka
Nie martw się - wszystko będzie dobrze
Pozdrawiam również
niewiarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 12:43   #15
klasnoludka0092
Raczkowanie
 
Avatar klasnoludka0092
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 86
Dot.: krzywa cukrowa- wynik

;/
__________________
Życie każdego z nas polega na tym, aby móc znaleźć swój cel życia. Dążyć do swoich marzeń. Szukać powołań. Nie powinniśmy żyć, aby tylko żyć .


Carpe diem

>>>>>>>>>>>>>>

Edytowane przez klasnoludka0092
Czas edycji: 2009-03-08 o 14:29
klasnoludka0092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 19:34   #16
aoii
Rozeznanie
 
Avatar aoii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 594
Dot.: krzywa cukrowa- wynik

odkopałam wątek bo mam pytanie.
otóż zauważyłam i to już chwile temu że musze mieć stały dostęp do wody pitnej. irytuje mnie to bo nawet czasem na 1,5h nie moge wyjśc z domu, bez butelki wody, bo tak mnie suszy, że aż język mam skapciały >_________<
zmieżyłam dzisiaj cukier na czczo i wyszło 44 ,a to chyba troszke mało...
dodam, że w tym roku matura. może panikuje i to tylko stres?

i od 1,5 roku mam dość niską wage. ok.45kg/168 co wcale nie znaczy że nie jem słodyczy, bo to nawet dziwne wczoraj jadłam na wieczór i lody i ciastka a tu rano taki cukier niski o_O
nie wiem co jest. dlatego pytam was, wy wszystko wiecie ;p
__________________
'Uważaj czego pragniesz, bo nawet jeśli to zdobędziesz i tak okaże się, że chciałeś czegoś innego.'
Alex Kava
aoii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 19:56   #17
BlackNightmare
Przyczajenie
 
Avatar BlackNightmare
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Z komputera.
Wiadomości: 23
GG do BlackNightmare
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

Niski poziom cukru wytłumaczyłbym w sposób następujący.

Ciastka, lody, cukierki itd. itd. = słodycze
Słodycze (z wyjątkiem tych dla diabetyków) = wysoki indeks glikemiczny
Wysoki indeks glikemiczny = gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi
gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi = produkcja insuliny
produkcja insuliny=obniżenie poziomu cukru we krwi
obniżenie poziomu cukru we krwi może się równać ospałości, głodowi itp.

To tyle jeśli chodzi o biochemię
__________________
"If you want to make God laugh, tell him about your plans." - Woody Allen

Odżywianie w sporcie, sport - moja pasja...

Jestem przedstawicielem rzadkiego gatunku mężczyzn na tym forum. Zwracając się do mnie używaj rodzaju męskiego.
BlackNightmare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 21:33   #18
jpatala
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 67
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

Drogie Panie! Mam na imię Asia, jestem studentką III roku dietetyki. Prowadzę badania na temat stosunku do pracy dietetyka kobiet z obecną lub przebytą cukrzycą w czasie ciąży. Badanie jest anonimowe. Poniżej zamieściłam link do strony internetowej, na której znajduje się ankieta. Będę bardzo wdzięczna za wypełnienie, pomoże mi to napisać pracę licencjacką. Obiecuję podzielić się wynikami badania z osobami chętnymi. Dziękuję

http://www.ankietka.pl/ankieta/36604...a-w-ciazy.html
jpatala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 14:49   #19
NobodyListening
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

Hej Mam do was pytanie. Dzisiaj miałam badania poziomu cukru w szkole. Nikt nas o tym nie powiadomił, więc prawie każdy przyszedł po śniadanku .
Ja miałam 75 po śniadaniu ... i tak zastanawiam się czy to zbyt niski czy nie ... Lekarka traktowała mnie tak jakbym była na czczo (powiedziała, żebym ' teraz coś zjadła'). Nie pytałam się o coś więcej ... uznałam, że to nie jest coś niepokojącego ... ale gdy inni z mojej klasy mieli cukier powyżej 85 + to zaczęłam się zastanawiać czy rzeczywiście nie mam zbyt niskiego cukru. Dla porównania: mój brat na czczo ma 78.
Może ostatnio czuję się troche osłabiona i przemęczona, budzę się często w nocy, ale to może dlatego, ze mam dużo nauki teraz w szkole ... A może po prostu teraz wynajduję sobie chorobę xD. Co sądzicie na ten temat ?!

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Przypomniało mi się jeszcze coś ...
Wtedy to zbagatelizowałam, myslałam, ze to tyczy sie innej mojej 'choroby' ...
Kiedys w nocy miałam tak jakby'atak' Gdzies o 3 w nocy leżac w łóżku poczułam jak mi sie robi bardzo słabo ... i dręczyły mnie duszności Potem drżenie rąk a następnie zrobiło mi się momentalnie bardzo zimno .... (zimny pot) ... To może świadczyc o spadku cukru ?!
NobodyListening jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-25, 08:48   #20
uwb1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 29
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

warto się przejść do lekarza i wyjaśnić swoje obawy i poprosić o skierowania na badania I wszystko się wyjaśni . Nie panikować tylko iść się upewnić co dolega . Głowa do góry
uwb1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 21:59   #21
sujkakasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

witam.po badaniu krzywej cukrowej miałam takie wyniki
74 , 72, 59 czy to jest niepokojące?
sujkakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 07:57   #22
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

to 59 to mierzone po 2-3 godz od posilku?
jesli tak to mozesz miec hipoglikemie
ja w takich momentach musze wrzucic w siebie szybko jakies wegle proste
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 21:02   #23
sujkakasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

tak.. no i jeszcze tego brakuje.
sujkakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 16:12   #24
niuskaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 30
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

Witam, Jeżeli masz jakie kolwiek wątpliwości możesz, też skorzystać z poradnika dla diabetyków na http://www.facebook.com/mampasje
Strona bardzo pomocna i mam nadzieje, że rozwieje twoje wątpliwości. Pozdrawiam
niuskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 18:54   #25
solaris1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza/Olkusz
Wiadomości: 574
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

Hej ja dzis dostalam wyniki na czczo 106 oi wypiciu glukozy po 1 godz 104 a po 2 godzinach 105 co wy na to ?
solaris1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 21:18   #26
iwik073
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

Ja całkiem przypadkiem będąc w gości u rodziny zmierzyłam sobie poziom cukru we krwi wynik wyszedł mi 54 było to już dobrze po południu po śniadaniu ,po obiedzie i po drugiej kawie mam 37 lat .Zdarzyło mi się zasłabnąć kilka razy ale dwa razy przy oddawaniu moczu było to kilka lat temu i raz w tym roku miałam okropne boleści brzucha przy których też zasłabłam i straciłam przytomność na jakieś ok.10 minut dokładnie nie wiem bo było to w nocy jak wstałam i poszłam do łazienki .Z innych dolegliwości które mam to przewlekłe zapalenie trzustki ,na którą w tej chwili nie narzekam ,staram się uważać co jem i tarczyca, tak faktycznie to muszę się wybrać do lekarza bo ostatnio okres mi się trochę rozregulował ,i jeszcze jedna rzecz która gdzie bym nie usiadła i siedziała około godziny oczy mi się same zamykają nie przeszkadza czy siedzę w samochodzie czy w autobusie pełnym ludzi ,co jest bardzo krępujące ,nie wiem czy to może być hipoglikemia?
iwik073 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 14:48   #27
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

witam i ja

mnie niepokoi niski cukier (byłam u neurologa z powodu ciągłego bólu głowy, drżenia rąk i drażliwości, ale mózg mam w porządku, neurolog powiedziała, że to może być z powodu zbyt niskiego cukru)
na czczo mam 3.8 mmol/l (norma zaczyna sie od 4.1 mmol/l), ale po zjedzeniu czegoś słodkiego objawy nie mijają
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 16:28   #28
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

dzisiaj pierwszy raz w zyciu miałam okazję zmeirzyc sobie cukier. śniadanie zjadłam przed 6 (owsianka na mleku z jabłkiem, miodem i jogurtem- czyli duzo weglowodanów). pomiaru dokonałam przed 10. wynik to 66. czy to powód do obaw?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 16:42   #29
kobra913
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Klocko
Wiadomości: 450
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

Witam. Zrobiłam dzis krzywą cukrowa z obciazeniem 75 na czczo mialam 90 cukru a po 2 godzinach mialam 40. Co to moze byc?
__________________
Nie rezygnuj z nadziei,
nie daj się ponieść rozpaczy
z powodu tego, co się stało.
Opłakiwanie tego, co nie wróci,
co zostało stracone bezpowrotnie,
jest najgorsza z ludzkich słabości."
- Khalil Gibran
kobra913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 20:49   #30
kropaa
Raczkowanie
 
Avatar kropaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 251
Dot.: krzywa cukrowa- niski poziom cukru

Cześc, Robiłam badania krzywej cukrowej i krzywej insulinowej. Jeśli możecie i sie znacie to napiszcie jak to z nimi jest

Insulina po obciążeniu (o.1.2) (ICD-9: L97)

Insulina przed obciążeniem :
wynik: 5,4 ulU/ml
MINIMUM: 2,0 ulU/ml
MAX: 25,0 ulU/ml
Insulina po obciążeniu (pkt 1) :
wynik: 97,9 ulU/ml
Insulina po obciążeniu (pkt 2) :
wynik: 87,4 ulU/m



Krzywa cukrowa (3pkt,75) (ICD-9;L43)


Na czczo :
wynik: 4,46 mmol/l
MAX : 5,83 mmol/l
NORMA ~

Obciążenie 75g glukozy
Po 1h : 11,26 mol/l
MAX: 11,1 mmol/l
NORMA: H
Po 2h: 8,64 mmol/l
MAX : 7,8
NORMA : H

NIE WIEM JAK TO NAPISAĆ W EDYTORZE BY BYŁO PRZEJRZYSTE ;/
kropaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-02 22:37:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.