Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-17, 22:56   #31
asia132
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 1
Wink Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Generalnie jeśli nie możesz się zmotywować do ćwiczeń, to może zacznij od czegoś co daje Tobie przyjemność np. basen, taniec, dłuższe spacery byle coś zacząć robić i nie cierpieć, bo życie ucieka i nie ma co się użalać
asia132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-23, 12:22   #32
lidkovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 121
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Dla mnie siłownia sama w sobie jest turbo nudna, powtarzanie w kółko tych samych ćwiczeń w towarzystwie napompowanych, stałych bywalców siłowni, ale polubiłam wspinaczkę, która przy okazji wzmocniła moje ciało i uświadomiła mnie.
lidkovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-23, 20:51   #33
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Nie próbuj robić tego co wszyscy. Znajdź sobie dyscyplinę która będzie Ci sprawiała przede wszystkim przyjemność, a motywacja sama się znajdzie.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 09:45   #34
Lena_88_W
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 4
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Brak motywacji i silnej woli. Hmm to temat z którym boryka się wiele osób chcących zrzucić zbędne kilogramy. Wydaje mi się, że można sobie z tym poradzić, po prostu trzeba chcieć

Jeżeli nie masz motywacji do ćwiczeń indywidualnych w domu to po prostu idź na fitness. Zajęcia w grupie dodają motywacji a dobry trener naprawdę pomoże wycisnąć z Ciebie siódme poty.

Jeżeli chcesz schnąc bez wysiłku fizycznego to po prostu mniej jedz i zweryfikuj co jesz.

Jeżeli ani jedno ani drugie nie wchodzi w rachubę to po prostu zaakceptuj siebie taka jaka jesteś. Powodzenia i wytrwałości.
Lena_88_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 12:47   #35
ModnePazurki
Przyczajenie
 
Avatar ModnePazurki
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 13
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Cytat:
Napisane przez Lena_88_W Pokaż wiadomość
Brak motywacji i silnej woli. Hmm to temat z którym boryka się wiele osób chcących zrzucić zbędne kilogramy. Wydaje mi się, że można sobie z tym poradzić, po prostu trzeba chcieć

Jeżeli nie masz motywacji do ćwiczeń indywidualnych w domu to po prostu idź na fitness. Zajęcia w grupie dodają motywacji a dobry trener naprawdę pomoże wycisnąć z Ciebie siódme poty.

Jeżeli chcesz schnąc bez wysiłku fizycznego to po prostu mniej jedz i zweryfikuj co jesz.

Jeżeli ani jedno ani drugie nie wchodzi w rachubę to po prostu zaakceptuj siebie taka jaka jesteś. Powodzenia i wytrwałości.
Dla mnie najlepszą i największą motywacją jest zdrowie. To właśnie ze względu na zdrowie zaczęłam ćwiczyć, a wraz z efektami, moja motywacja do jeszcze cięższej pracy wzrosła.
ModnePazurki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-25, 07:31   #36
WiktoriaPoznan23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 9
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Ja czytam sporo o motywacji na różnych stronach motywacyjnych np. tutaj https://msc.edu.pl/ i nauczyłam się w końcu wyznaczać sobie cele i powoli je realizować. Tak mi właśnie mija dzień na stopniowej realizacji drobnych celów czy to rozwój osobisty czy odżywianie. Wprawdzie ciężko oczekiwać spektakularnych efektów z dnia na dzień, ale na przestrzeni miesięcy już jest spora zmiana
WiktoriaPoznan23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-16, 14:05   #37
amadolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 11
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

ja wychodzę z założenia że wszystko w swoim tempie i się już tak nie załamuje brakiem efektów, jak mam okres też zawsze więcej waże wiec już przestałam codziennie wchodzić na wagę, jem zdrowo a czasem pozwalam sobie na małe grzeszki, nie mam idealnej wagi ale pomału schodzi
amadolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-12, 08:14   #38
Asja_L
Przyczajenie
 
Avatar Asja_L
 
Zarejestrowany: 2019-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Dziewczyny, mnie osobiście NIC tak nie zmotywowało do cwiczeń jak naoczne efekty JUŻ mojej pracy. Na spadek wagi i efekty wizualne trzeba poczekać, ale od kiedy sobie kupiłam smartwatch to widzę efekty tak naprawdę od razu, na tarczy zegarka Polecam Wam dziewczyny bo wydatek nieduży (ja kupiłam Garett Laura za niecałe 2 stówki) a meeega motywuje
Asja_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-22, 10:58   #39
sylaa_cz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 9
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
jeśli nie weźmiesz się w garść, a dodatkowo bierzesz tabsy (czyli jesteś przeestrogenowana) + spożywasz żarcie z plastiku + podgrzewasz żarcie w plastiku, jesz tonę kurczaka i wołowiny (czyli ogromne ilosci hormonow) to nie wróżę sukcesu.

A co jest nie tak z jedzeniem wołowiny?? skąd to info o hormonach
i tak nawiasem mówiąc myśle ze motywacja zalezy od osobowość. Są ludzie mega zdyscyplinowani i tacy co nastawiają 30 budzików rano

Edytowane przez sylaa_cz
Czas edycji: 2020-10-22 o 10:59
sylaa_cz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-24, 13:48   #40
DagusiaaaPl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 90
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Może spróbuj wyrobić sobie nawyk. Np danego dnia o danej godzinie robię określoną ilość ćwiczeń i zapisuję to w zeszycie.
DagusiaaaPl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 11:32   #41
Alinka91
Przyczajenie
 
Avatar Alinka91
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 5
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Moją początkową motywacją była chęć osiągnięcia figury dziewczyn z instagrama. Jak się okazało, że mam słabą wolę i odpuszczałam, to trafiłam na stronę klubu labonitafit i trenuję z Pauliną Walczewską online. Ona wie jak mnie zmotywować, dzięki niej nie odpuszczam
Alinka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-02, 09:15   #42
nmatuszek99
Natalka991
 
Avatar nmatuszek99
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 12
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Dla mnie demotywujące mocno jest ćwiczenie tego czego nie lubię. Siłownia dla mnie nie jest jakaś satysfakconująca, więc tego nie robię. Długie spacery, bieganie i gram z moim chłopakiem w piłkę i nie trzeba nic więcej. Chodzi o regularny ruch, a nie o to żeby się katować czymś czego się nie lubi.
nmatuszek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 08:07   #43
dundermufflin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 6
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Ja zawsze miałam problem z dietą, systematycznością czy ćwiczeniami. Chodziłam na różne siłownie - ostatnio znalazłem całkiem fajną w Płocku, ale nawet fajna atmosfera nie pomoże, gdy nie ma motywacji. Ostatnio całkiem dobrze mi idzie i jak otworzyli siłownie po pandemii, to wyobrażam sobie tylko mój cel i to mi pomaga
dundermufflin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-28, 13:50   #44
Daniuta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 9
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Ja to mam słomiany zapał. Jeśli chodzi o dietę, to ciężko mi zredukować węglowodany i wyeliminować cukry (słodycze).
Daniuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 08:21   #45
Renatka7519
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 2
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Powiem tak, motywacji do treningu, nigdy nie miałam. Nie dopuszczam myśli by go nie robić, jest on po prostu wpisany w mój plan dnia.
Coś takiego jak motywacja nie istnieje, po prostu musisz się zmusić i go zrobić.
Endorfiny i duma z siebie, za zrobienie go, wynagrodzą ci to wyjście ze strefy komfortu.
Renatka7519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 09:52   #46
zosialimonewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Dla mnie problemem było nie tyle brak motywacji, co znalezienia czegoś, co mi będzie sprawiać przyjemność, a przy okazji "chudnąć" I tak zaczęło się bieganie. Na coraz dłuższe dystanse. I po różnych trasach, żeby się nie znudziło.
zosialimonewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 13:27   #47
oneinmilion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Według mnie najlepiej jest zoptymalizować pod siebie trening. Niektórzy wolą publiczne siłownie, inni bieganie w naturze. Masz do wyboru mnóstwo sportów, których robienie sprawi Ci przyjemność. A jeżeli coś jest przyjemne to łatwo być w tym wytrwałym.
oneinmilion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-27, 18:10   #48
bodyfat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 18
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Cytat:
Napisane przez PeterParker Pokaż wiadomość
Widzę, że temat nie jest najnowszy, ale jeśli wciąż kogoś interesuje to rekomenduję dietę ketogenną.
Syf jeden z gorszych.
bodyfat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-30, 16:31   #49
JoAnKoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 7
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Jak ktoś ma słabą wolę to najlepiej zlikwidować pokusy. Ja bardzo lubię słodycze i kiedyś mogłam je jeść bezkarnie, niestety z wiekiem to się zmieniło. Musiałam odpuścić, zwyczajnie przestałam kupować. Praktycznie nie ma ich u mnie w domu. Gdy ktoś ma ochotę na słodycze musi iść do sklepu i tak samo jest przed przyjazdem gości. To był jedyny sposób. Gdy musiałam schudnąć też zastosowałam radykalne środki. Żadnych zapasów i dieta pudełkowa. Brak okazji do podjadania są najlepsze, a z czasem wchodzą dobre nawyki i nawet wiele rzeczy przestaje kusić. Najlepiej jeść mało a za to dobrze, lubi to i nasz mózg i organizm. Czujemy się dopieszczeni smakiem i doskonałą jakością potraw a przez to nie ma się ochoty zagryzania tego jakimś batonem czy wędliną średniej klasy. Wydatek taki sam, ale figurka jak marzenie.
JoAnKoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-06, 15:46   #50
livia277
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 24
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

awsze najgorsze są początki i mobilizacja oraz chęci do działania.. jak ja was dobrze rozumiem :/ U mnie było podobnie do momentu aż nie zdecydowałam się na dietę 1:1, która zrzuciła ze mnie ten ciężar lenistwa i zmotywowała do walki.
Jestem na ostatnim etapie ich programu i pewnie mi nie uwierzycie ale wchodząc na wagę widzę teraz piękne 72 kg zamiast 94 kg! Jeżeli tak samo męczycie się z ciągłym brakiem chęci to koniecznie zajrzyjcie do nich, gwarantuję że pomogą i wam

Edytowane przez livia277
Czas edycji: 2022-02-06 o 15:47
livia277 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 09:19   #51
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Ja nigdy nie miałam problemów z motywacją do treningów, bo uwielbiam ćwiczyć. Po każdym treningu czuję się jak młody Bóg. Natomiast moją słabością są słodycze. Ale teraz jest tyle zdrowych produktów, którymi można je zastąpić i oszukać organizm, że jakoś i z tym problemem mozna sobie poradzić.
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 14:00   #52
honoratatkacz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 26
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Ja polecam się nie zastanawiać tylko robić Ja zawsze mam taki problem, że mnie łapie nieludzki leń zanim wyjdę gdzieś. I moim sposobem było zapisanie się na zajęcia zorganizowane
honoratatkacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 21:09   #53
967f3601e527e8d89f0729c53155db34a99f48cb_63dafd3d2687d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 537
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Filmy na youtubie z metamorfoz najlepiej mnie nastrajają
967f3601e527e8d89f0729c53155db34a99f48cb_63dafd3d2687d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-23, 13:07   #54
panna_marzanna
Przyczajenie
 
Avatar panna_marzanna
 
Zarejestrowany: 2022-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Motywacja to ciężki temat...
Mnie motywują efekty i satysfakcja po wysiłku. Ale najczęściej po prostu się nie zastanawiam, czy mam ochotę czy nie: dziś jest dzień biegania - i tyle. A jak już biegnę - to biegnę. Oczywiście z ochotą bywa różnie, ale im większa regularność, tym łatwiej.
__________________
Zawsze po słonecznej stronie!
panna_marzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-04, 11:53   #55
ika5559
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 27
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Ja żeby się zmotywować wydrukowałam na kartce kalendarz na październik i postanowiłam, że w każdym okienku wpiszę jakąś aktywność chociaż 15-20 minut, albo długi spacer. Tak na próbę 1 miesiąc to w sumie nie dużo. Zobaczymy czy to coś da.
ika5559 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-04, 14:09   #56
Pinky_bee
Raczkowanie
 
Avatar Pinky_bee
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 262
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Ja rano się przebudzam do działania jogą przez 20 minut. Niby 20 minut, ale realnie budzę się, oddycham, uspokajam i ta aktywność też sprawia, ze mam energię na coś więcej dzisiaj niż powrót do wyrka
Pinky_bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-05, 07:45   #57
panna_marzanna
Przyczajenie
 
Avatar panna_marzanna
 
Zarejestrowany: 2022-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Cytat:
Napisane przez ika5559 Pokaż wiadomość
Ja żeby się zmotywować wydrukowałam na kartce kalendarz na październik i postanowiłam, że w każdym okienku wpiszę jakąś aktywność chociaż 15-20 minut, albo długi spacer. Tak na próbę 1 miesiąc to w sumie nie dużo. Zobaczymy czy to coś da.
O, to jest dobry pomysł.
__________________
Zawsze po słonecznej stronie!
panna_marzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-09, 09:45   #58
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Każda metoda motywowania się jest dobra jeżeli okazuje się skuteczna.
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-17, 15:16   #59
Alicia_8
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 17
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Wydaje mi się, że najważniejsze jest dostrzeżenie celu i dążenie do niego. Jeśli czegoś nie robisz, to naprawdę tego nie potrzebujesz.
Na przykład chcę schudnąć, ale ciągle się załamuję. Dosłownie mam dość na kilka tygodni, ale nie sądzę, że nie mam siły woli. Rzeczywiście, w innych zadaniach – zawsze osiągam swoje cele.
Alicia_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-17, 15:36   #60
Adamina_87
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 16
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Myślę, że wystarczy popracować nad ogólną motywacją. Istnieje wiele książek z poradnikami, które mogą pomóc.
Adamina_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-30 13:07:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.