Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?.... - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-24, 12:34   #631
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
(...)inaczej patrzylam jak bylam dzieckiem.
Wiadomo, różnie się patrzy z perspektywy lat. Dlatego już na początku tego wątku dziewczyny sugerowały, żeby dobrze przemyśleć lokalizację, bo o ile mieszkanie daleko od cywilizacji jest super hiper przy małym dziecku, o tyle im starsze tym często (choć nie zawsze, wiadomo) gorzej
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-24, 17:57   #632
WŁADCZYNI
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 221
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A my z mezem już mamy "mrówki w tyłku" po niecałych 5 latach mieszkania w domku.
Bysmy chcieli sprzedać i zamieszkać w jakims ładnym apartamencie w niedużym bloku/kamienicy.

Tylko musimy przemyśleć kwestie piwnicy. Najbardziej potrzebym pomieszczeniem w naszym obiekcie mieszkalnym jest własna wielka piwnica najlepiej z garażem, koniecznie z wejściem do domu i wyjściem przed dom.

I co tu teraz?
Segment ze wspólnotą jak w większości bloków?
WŁADCZYNI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-24, 20:24   #633
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez WŁADCZYNI Pokaż wiadomość
Segment ze wspólnotą jak w większości bloków?
Nie rozumiem o co chodzi. Jak wygląda taki segment w bloku?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-24, 20:26   #634
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie rozumiem o co chodzi. Jak wygląda taki segment w bloku?
Chodzi jej pewnie o osiedle z segmentami, gdzie jest wspólnota, taka jak mają mieszkańcy bloków.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-24, 20:27   #635
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Chodzi jej pewnie o osiedle z segmentami, gdzie jest wspólnota, taka jak mają mieszkańcy bloków.
Czyli chodzi o domki szeregowe?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-24, 20:31   #636
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Wydaje mi się, że tak
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-24, 20:40   #637
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że tak
No ale my teraz mieszkamy właśnie w domku szeregowym.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-25, 07:03   #638
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Ja bym mogła mieszkać w mieszkaniu z ogródkiem - są takie w blokach. To taki kompromis między domem a blokiem. I wcale nie trzeba dopłacać jakoś więcej za ten ogródek.Mieszkania kosztują tyle samo za m czy to parter czy 4 pietro. Wiadomo są minusy, nie ma takiej prywatności jak w domu, ale coś za coś.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-25, 08:03   #639
WŁADCZYNI
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 221
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Ja bym mogła mieszkać w mieszkaniu z ogródkiem - są takie w blokach. To taki kompromis między domem a blokiem. I wcale nie trzeba dopłacać jakoś więcej za ten ogródek.Mieszkania kosztują tyle samo za m czy to parter czy 4 pietro. Wiadomo są minusy, nie ma takiej prywatności jak w domu, ale coś za coś.
Wystarczy jeden głupi sąsiad z góry i masz ogródek zasłany resztkami jedzenia/petami/śladami po imprezie. Mój brat ma balkon na parterze, w głowie się nie mieści co ludzie wyrzucają z okien - gotowane warzywa, skóry ryb, głowy ryb z kręgosłupem, resztki mięsa itd.



Cava, jakoś mi to umknęło.
WŁADCZYNI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-25, 12:04   #640
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez WŁADCZYNI Pokaż wiadomość
Wystarczy jeden głupi sąsiad z góry i masz ogródek zasłany resztkami jedzenia/petami/śladami po imprezie. Mój brat ma balkon na parterze, w głowie się nie mieści co ludzie wyrzucają z okien - gotowane warzywa, skóry ryb, głowy ryb z kręgosłupem, resztki mięsa itd.



Cava, jakoś mi to umknęło.
Mimo wszystko wolałabym mieć taki ogródek niż mieszkać na wyższym piętrze i z zazdrości rzucać pety na ogródek sąsiada Mój brat też ma taki ogródek i takie rzeczy się zdarzają, ale nie nagminnie. Takie uroki życia w blokach, nie każdego stać na dom wolnostojący, a tutaj chociaż namiastka natury - własny kawałek trawki - bezcenny
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-25, 12:11   #641
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Ja bym mogła mieszkać w mieszkaniu z ogródkiem - są takie w blokach. To taki kompromis między domem a blokiem. I wcale nie trzeba dopłacać jakoś więcej za ten ogródek.Mieszkania kosztują tyle samo za m czy to parter czy 4 pietro. Wiadomo są minusy, nie ma takiej prywatności jak w domu, ale coś za coś.
U moich rodziców na osiedlu są bloki takie 2 piętrowe, gdzie można kupić właśnie mieszkanie na parterze z ogródkiem albo cały segment. Tzn. jest blok, na lewo wygląda normalnie, na prawo ma tylko trzy (albo dwa, czasem jest piętro nizszy) mieszkania jedno nad drugim, między jedną częścią a drugą jest tunel. I właśnie to po prawej mozna przerobić na mieszkanie dwupietrowe czy trzypiętrowe, czasem z ogródkiem. Bardzo fajna opcja, mogłabym tak mieszkać.

A tak poza tym - dla mnie albo małe miasto, albo wieś. Ale ja pracuję zdalnie
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-25, 22:47   #642
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez WŁADCZYNI Pokaż wiadomość
Wystarczy jeden głupi sąsiad z góry i masz ogródek zasłany resztkami jedzenia/petami/śladami po imprezie. Mój brat ma balkon na parterze, w głowie się nie mieści co ludzie wyrzucają z okien - gotowane warzywa, skóry ryb, głowy ryb z kręgosłupem, resztki mięsa itd.



Cava, jakoś mi to umknęło.
Dlatego trzeba wybierać mieszkanie w nowym budownictwie (resztki najczęściej wyrzucają starsi ludzie "żeby się nie zmarnowało"-> ptaszki zjedzą) i koniecznie w niskim bloku, żeby z łatwością namierzyć sąsiada. My raz mieliśmy akcję z puszkami po piwie. Mąż założył na tydzień kamerkę i raz dwa namierzyliśmy sąsiada. Wystarczyło przyniesienie mu w worku wszystkich śmieci i uprzejme poproszenie patrząc prosto w oczy, żeby śmieci wyrzucał do kosza, a nie do naszego ogródka, bo mamy kamery i dokładnie widać co kto rzuca ze swojego balkonu. Mąż powiedział mu jeszcze, że po zobaczeniu nagrania był w szoku że to akurat ten sąsiad bo wygląda na dobrze wychowanego i kulturalnego faceta i że ma nadzieję, że to jednak nie pozory tylko jednorazowa wpadka. Pomogło. Kolejnym planem było po prostu regularne zanoszenie gościowi jego śmieci na wycieraczkę + kontakt z administratorem i zarządem (na szczęście mamy sensownych ludzi, którzy interesują się naszą nieruchomością). Ale fakt, to może być irytujące. Inna sprawa, że znajoma która ma domek ma bardzo podobny problem tylko, że z ludźmi którzy przechodzą chodnikiem.....niedaleko znajduje się jedyny monopolowy w wiosce i możecie sobie wyobrazić ile szkła u siebie znajduje po 2tygodniowych wakacjach za granicą

Z kolei inny znajomy miał problem z ...agencją towarzyską, która mu się otworzyła po sąsiedzku. I niby człowiek sie cieszy ze ma wlasny dom, ogród itd a co chwile znajdował w nim prezerwatywy wyrzucane chyba przez okno sąsiadów, do tego latem wieczorem jak sobie siedział na tarasie to się nasluchał jakichś jęków i innych

Wszędzie niestety można trafić na idiotów i brudasów, choć mysle ze w bloku najszybciej.
__________________


Edytowane przez _Marta_M_
Czas edycji: 2018-04-25 o 22:50
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-23, 21:17   #643
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Fajne w domku jest, że jest możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych, czy turbin wiatrowych i własna produkcja prądu, czyli ochrona środowiska.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-23 22:17:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.