step aerobic, a ćwiczenia cardio,ktoś doradzi? ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-13, 16:01   #1
Pati_Son
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 12
Cool

step aerobic, a ćwiczenia cardio,ktoś doradzi? ?


siemka ! potrzebuję porady i liczę na to ,że może tutaj , w końcu się czegoś dowiem... Od stycznia 2014 do teraz zgubiłam 11 kg ( wyłącznie ćwiczenia z Mel B i Tiffany + basen ) , ale po niedawnej wizycie u dietetyka i analizie składu ciała wyszło mi ,że muszę pozbyc sie jeszcze 7 kg , a w tym 3 kg tłuszczu. Przedtem włączałam do swoich treningów ,treningi cardio ,ale nie lubiłam ich na tyle ,aby je systematycznie ćwiczyć. Lubię jednak aerobic, więc kupiłam step , znalazlam na youtube parę zestawów od Jenny Ford ( w tym treningi cardio 45 min) i od jakichś 2 tyg. ćwiczę 5 razy w tygodniu,oraz jestem pod kontrolą dietetyka,żeby nie było ,że sie objadam jak kot
Mój problem polega na tym ,że nie wiem czy dzięki temu pozbędę się tych 3 kg tłuszczu i czy moje nogi i pośladki nie będą zbyt umięśnione … Czy któraś z Was też fundowała sobie takie treningi ? Jakie przyniosły efekty ?
Za jakiekolwiek podpowiedzi z góry dziękuję
Pati_Son jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 17:28   #2
onlythelonly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 53
Dot.: step aerobic, a ćwiczenia cardio,ktoś doradzi? ?

Wszystko fajnie, tylko nie piszesz, ile masz lat, jak była waga startowa, ile ćwiczysz (45 min 5 x w tygodniu?), co jesz. Od aerobów nikomu mięśnie nie urosły , trzeba mieć naprawdę dobrze zbilansowane posiłki, a przede wszystkim jeść dużo białka, żeby do tego doszło. Mam nadzieję, że robisz sobie przerwy i nie ćwiczysz dzień po dniu :P, organizm musi mieć czas, żeby się zregenerować, inaczej Twoje wysiłki na niewiele się zdadzą.
onlythelonly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 20:21   #3
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: step aerobic, a ćwiczenia cardio,ktoś doradzi? ?

Piszesz że masz zgubić jeszcze 7 kilo w tym 3 kilo tłuszczu , a te pozostałe 4 ? chcesz gubić mięśnie ?
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 11:32   #4
Pati_Son
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 12
Dot.: step aerobic, a ćwiczenia cardio,ktoś doradzi? ?

Cytat:
Napisane przez onlythelonly Pokaż wiadomość
Wszystko fajnie, tylko nie piszesz, ile masz lat, jak była waga startowa, ile ćwiczysz (45 min 5 x w tygodniu?), co jesz. Od aerobów nikomu mięśnie nie urosły , trzeba mieć naprawdę dobrze zbilansowane posiłki, a przede wszystkim jeść dużo białka, żeby do tego doszło. Mam nadzieję, że robisz sobie przerwy i nie ćwiczysz dzień po dniu :P, organizm musi mieć czas, żeby się zregenerować, inaczej Twoje wysiłki na niewiele się zdadzą.
Może nie opisałam tego dokładnie ,bo bylo moj pierwszy post ,na tym forum, a więc... Mam 20 lat. Na poczatku - czyli styczen 2014 ,ważyłam 79-80 kg , obecnie mam 69-70 kg. Właśnie nie potrafie sobie ustalic jakiegos konkretnego planu ćwiczeń i do tej pory moj trening wygladał tak,że od pon do pt ćwiczyłam dziennie po 45 min aerobiku, ewentualnie dokladałam sobie jakieś cwiczenia od Mel B,jesli mialam jeszcze siły. Przerwa miedzy cwiczeniami byla tylko w sobote i niedziele, to chyba źle ,nie ? a co do jedzenia ... dostałam jakies przykładowe jadłospisy od pani dietetyk. śniadania składaja sie głównie z płatkow owsianych lub musli z dodatkiem jogurtu naturalnego i owoców typu jabłko lub banan, drugie sniadanie to zazwyczaj kanapka z chleba razowego + szynka i mały Kubuś( zamiast masła tzw.,,bieluch"-lekki serek twarogowy).Obiad to albo piers z kurczaka gotowana lub smazona bez tłuszczu, z brokułami gotowanymi lub kalafiorem i ryzem; ewentualnie jakis krem z warzyw zamiast miesa, podwieczorek- kaszka manna z sokiem z polowki grejpfruta albo jabłko na ciepło z cynamonem . Kolacja - razowy makaron z chudym serem twarogowym i cynamonem + łyzeczka miodu ; lub kanapka z pomidorem; ewentualnie nic - jesli najem sie na podwieczorek ^^do tego wypijam dziennie 1,5-2 l wody + 2 kawy i jakies 2 herbaty... nie wiem co by tu jeszcze napisac...

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Piszesz że masz zgubić jeszcze 7 kilo w tym 3 kilo tłuszczu , a te pozostałe 4 ? chcesz gubić mięśnie ?
Na analizie składu ciała wyszło mi, że mam 24,5 kg tluszczu ,wiec dietetyk powiedziała ,ze mam sie skupic na stracie 3 kg z tłuszczu aby było prawidłowo,a moja idealna waga to 63 kg ,wiec to 4 kg może z nadmiaru wody w organizmie albo dalej z tluszczu ,nie wiem sama. Tylko teraz kazdy kilogram jest na wage złota , bo juz nie jest tak lekko gubić jak na poczatku ;/
Pati_Son jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 15:37   #5
pam_c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 73
Dot.: step aerobic, a ćwiczenia cardio,ktoś doradzi? ?

Ile kcal wychodzi z Twojego jadłospisu? Jest sporo węgli i praktycznie brak tłuszczu, moim zdaniem słabo zbilansowana ta dieta... Od ćwiczeń kardio nie rosną mięśnie, więc tego akurat nie musisz się obawiać, niemniej jednak warto do ćwiczeń dorzucić trening siłowy - nie po to, żeby się umięśnić, ale żeby ujędrnić. Od samego kardio schudniesz, ale efekt wizualny może nie być zadowalający.
pam_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 15:54   #6
Pati_Son
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 12
Dot.: step aerobic, a ćwiczenia cardio,ktoś doradzi? ?

Cytat:
Napisane przez pam_c Pokaż wiadomość
Ile kcal wychodzi z Twojego jadłospisu? Jest sporo węgli i praktycznie brak tłuszczu, moim zdaniem słabo zbilansowana ta dieta... Od ćwiczeń kardio nie rosną mięśnie, więc tego akurat nie musisz się obawiać, niemniej jednak warto do ćwiczeń dorzucić trening siłowy - nie po to, żeby się umięśnić, ale żeby ujędrnić. Od samego kardio schudniesz, ale efekt wizualny może nie być zadowalający.
ustalone było ,ze jadłospis ma miec do 1700 kcal, ale dietetyk zabroniła mi liczyc sobie w domu kalorie i odwazac porcje ,bo powiedziala ,ze popadne w paranoje, Jak cos kupuje to oczywiscie patrze na skład i odrzucam ,jesli jest za duzo. A co do treningu silowego,mogłabys mi cos polecic do wykonywania w domu ? bo takie chaotyczne szukanie czegos na you tube zniechęca, a jak ktos ma sprawdzone ,to calkiem inaczej Chciałam zaczac chodzic na silownie ,albo znowu na basen 3 x w tyg ,ale jakos budżet mi nie pozwala niestety ^^
Pati_Son jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 17:43   #7
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: step aerobic, a ćwiczenia cardio,ktoś doradzi? ?

Trening siłowy dla osób ćwiczących w domu jest na sfd.
http://m.sfd.pl/Trening_siłowy_dla_p..._-t803543.html
Polecam poczytać dział Ladies.


Wysłane z mojego iPhone'a przez Tapatalk
__________________
"Uważaj, o co prosisz, bo możesz to dostać"
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-14, 17:55   #8
Pati_Son
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 12
Dot.: step aerobic, a ćwiczenia cardio,ktoś doradzi? ?

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
Trening siłowy dla osób ćwiczących w domu jest na sfd.
http://m.sfd.pl/Trening_siłowy_dla_p..._-t803543.html
Polecam poczytać dział Ladies.


Wysłane z mojego iPhone'a przez Tapatalk
dziekuje bardzo
Pati_Son jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 19:15   #9
onlythelonly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 53
Dot.: step aerobic, a ćwiczenia cardio,ktoś doradzi? ?

[QUOTE=Pati_Son;48927388]Może nie opisałam tego dokładnie ,bo bylo moj pierwszy post ,na tym forum, a więc... Mam 20 lat. Na poczatku - czyli styczen 2014 ,ważyłam 79-80 kg , obecnie mam 69-70 kg. Właśnie nie potrafie sobie ustalic jakiegos konkretnego planu ćwiczeń i do tej pory moj trening wygladał tak,że od pon do pt ćwiczyłam dziennie po 45 min aerobiku, ewentualnie dokladałam sobie jakieś cwiczenia od Mel B,jesli mialam jeszcze siły. Przerwa miedzy cwiczeniami byla tylko w sobote i niedziele, to chyba źle ,nie ? a co do jedzenia ... dostałam jakies przykładowe jadłospisy od pani dietetyk. śniadania składaja sie głównie z płatkow owsianych lub musli z dodatkiem jogurtu naturalnego i owoców typu jabłko lub banan, drugie sniadanie to zazwyczaj kanapka z chleba razowego + szynka i mały Kubuś( zamiast masła tzw.,,bieluch"-lekki serek twarogowy).Obiad to albo piers z kurczaka gotowana lub smazona bez tłuszczu, z brokułami gotowanymi lub kalafiorem i ryzem; ewentualnie jakis krem z warzyw zamiast miesa, podwieczorek- kaszka manna z sokiem z polowki grejpfruta albo jabłko na ciepło z cynamonem . Kolacja - razowy makaron z chudym serem twarogowym i cynamonem + łyzeczka miodu ; lub kanapka z pomidorem; ewentualnie nic - jesli najem sie na podwieczorek ^^do tego wypijam dziennie 1,5-2 l wody + 2 kawy i jakies 2 herbaty... nie wiem co by tu jeszcze napisac...

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------



Co do ćwiczeń, 45 min aerobiku na początek ok, ale męczy Cię to jeszcze? W necie jest mnóstwo stronek, choćby polecana Mel B, Jilian Michaels, Zuzka, wszystko zależy od kondycji, ale wydłużyłabym treningi do 60 min i dodała jakieś obciążenie, na początek mogą być nawet butelki z wodą mineralną (2 x po 1,5 l).
Co do jadłospisu, te musli i płatki owsiane rano ok, w ciągu dnia spalisz, ale Kubuś to sam cukier, po co to? Nie wiem dlaczego pani dietetyk kazała zrezygnować z masła, przecież to dobry tłuszcz, a tego w tej diecie najbardziej brakuje, nie ma też orzechów, pestek (słonecznik, dynia), ryb. Jak dla mnie słaba ta dieta . Nie jesteś głodna? Kaszka manna na podwieczorek i skok cukru po tym, bo ma wysoki indeks glikemiczny, węgle na noc to nie bardzo, znowu chleb, miód. A słodzisz te swoje kawy i herbaty?
onlythelonly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 19:40   #10
Pati_Son
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 12
Dot.: step aerobic, a ćwiczenia cardio,ktoś doradzi? ?

[QUOTE=onlythelonly;489335 92]
Cytat:
Napisane przez Pati_Son Pokaż wiadomość



Co do ćwiczeń, 45 min aerobiku na początek ok, ale męczy Cię to jeszcze? W necie jest mnóstwo stronek, choćby polecana Mel B, Jilian Michaels, Zuzka, wszystko zależy od kondycji, ale wydłużyłabym treningi do 60 min i dodała jakieś obciążenie, na początek mogą być nawet butelki z wodą mineralną (2 x po 1,5 l).
Co do jadłospisu, te musli i płatki owsiane rano ok, w ciągu dnia spalisz, ale Kubuś to sam cukier, po co to? Nie wiem dlaczego pani dietetyk kazała zrezygnować z masła, przecież to dobry tłuszcz, a tego w tej diecie najbardziej brakuje, nie ma też orzechów, pestek (słonecznik, dynia), ryb. Jak dla mnie słaba ta dieta . Nie jesteś głodna? Kaszka manna na podwieczorek i skok cukru po tym, bo ma wysoki indeks glikemiczny, węgle na noc to nie bardzo, znowu chleb, miód. A słodzisz te swoje kawy i herbaty?

To wchodzenie na ten stopień w jakims szybszym tempie jest dla mnie męczące, koszulka po cwiczeniach mokra xD ćwiczyłam już mel b i bardzo ją lubie ,ale to nie są ćwiczenia silowe, prawda? Znalazłam jakąś ksiązkę o ćwiczeniach w domu bez sprzętu,wiec mysle ,że znajde w niej coś ciekawego i skorzystam także z ćwiczeń które polecono mi wyżej. Kaw ani herbat nie słodze, moze dlatego pojawia sie ten Kubuś do drugiego sniadania ,bo ponoć mam uzupełniać cukry ale unikac syropu glukozowo-fruktozowego ^^ Głodna nie chodze, jak coś ,zawsze mam pod ręką wodę i sobie pije. Własnie myslę nad tym, czy nie zrezygnować z mojej pani dietetyk bo niestety waga od jakiegos czasu stoi w miejscu mimo tej ,,diety",a kiedy pare miesięcy temu sama odstawiłam pewne rzeczy i ćwiczyłam - zgubiłam te 10 kg.
Pati_Son jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 21:40   #11
onlythelonly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 53
Dot.: step aerobic, a ćwiczenia cardio,ktoś doradzi? ?

[QUOTE=Pati_Son;48934040]
Cytat:
Napisane przez onlythelonly Pokaż wiadomość


To wchodzenie na ten stopień w jakims szybszym tempie jest dla mnie męczące, koszulka po cwiczeniach mokra xD ćwiczyłam już mel b i bardzo ją lubie ,ale to nie są ćwiczenia silowe, prawda? Znalazłam jakąś ksiązkę o ćwiczeniach w domu bez sprzętu,wiec mysle ,że znajde w niej coś ciekawego i skorzystam także z ćwiczeń które polecono mi wyżej. Kaw ani herbat nie słodze, moze dlatego pojawia sie ten Kubuś do drugiego sniadania ,bo ponoć mam uzupełniać cukry ale unikac syropu glukozowo-fruktozowego ^^ Głodna nie chodze, jak coś ,zawsze mam pod ręką wodę i sobie pije. Własnie myslę nad tym, czy nie zrezygnować z mojej pani dietetyk bo niestety waga od jakiegos czasu stoi w miejscu mimo tej ,,diety",a kiedy pare miesięcy temu sama odstawiłam pewne rzeczy i ćwiczyłam - zgubiłam te 10 kg.
Mel B to nie ćwiczenia siłowe, zgadza się. Co do książek o ćwiczeniach, jak są fotki, to w porządku, bo technika jest bardzo ważna, można sobie krzywdę zrobić, ponaciągać co nieco i się zniechęcić. Moim zdaniem filmiki lepsze, zawsze można podejrzeć technikę, często instruktorzy tłumaczą, na co zwrócić uwagę. Jacqueline27 podała dobre źródło, poczytaj , poszukaj na necie, powinno pomóc.

Co do dietetyka, to bym sobie tę panią darowała nie z powodu braku utraty kilogramów, bo tak bywa, zawsze jest zastój co pewien czas, trzeba by ćwiczenia zmienić tak, żeby wydatek kaloryczny był większy, więc siłowe konieczne. Moim zdaniem ta jej dieta kuleje , nie ma wielu koniecznych składników, np. tłuszczy, i może dlatego nie chudniesz.
Cukry można uzupełnić owocami albo jakimś niesłodzonym sokiem, np. z Marwitu, bo Kubuś to .
onlythelonly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-15, 21:33   #12
sophiab2
Raczkowanie
 
Avatar sophiab2
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 86
Dot.: step aerobic, a ćwiczenia cardio,ktoś doradzi? ?

co do aerobów to żeby rzeczywiście coś dały to 40 minut to jest minimum, chociaż jak chodziłam na wf na studiach to mówił że dopiero po 20 minutach zaczyna się spalanie więc lepiej dłużej co do tempa bo to też ważne nie może być za szybkie, takie żebyś mogła w trakcie ćwiczeń z kimś rozmawiać bez zadyszki na dietach się nie znam to się nie wypowiem, ale siłowe włącz koniecznie
__________________
http://diyzosi.blogspot.com/
sophiab2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 20:44   #13
Pati_Son
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 12
Dot.: step aerobic, a ćwiczenia cardio,ktoś doradzi? ?

Postaram się juz od jutra coś pozmieniać i w ćwiczeniach i w diecie. Pani dietetyk podziękuję , a za jakis zrobie nowa analize składu ciała,żeby zobaczyc jakie bedą postepy ( gorzej jak ich nie będzie ^^). Za wszystkie rady bardzo dziękuję
Pati_Son jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 18:40   #14
Pati_Son
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 12
Dot.: step aerobic, a ćwiczenia cardio,ktoś doradzi? ?

Witam ponownie zmieniłam swoje ćwiczenia - teraz walczę z aerobikiem i fitness blenderem, Ułożyłam sobie taki swoj plan ćwiczeń,ale nie wiem czy jest on właściwy ,więc jeśli ktoś mogłby zerknąc i napisać , co tam jest do poprawki... wstawię linki do filmików bo wymienianie tych ćwiczeń troche by zajęło ;/ narazie ćwiczenia z obciążeniem wykonuję z butelkami ( niestety ^^) bo hantle ponoć przyniesie mi Mikołaj.Oto moj plan ^^ :
Poniedziałek-aerobik 45 min
http://www.youtube.com/watch?v=Krexd...J7HfQyV4Tm_qBg
wtorek-brzuszek
http://www.youtube.com/watch?v=2k9fUP7_MWI
http://www.youtube.com/watch?v=aKFVZu_4Lq4
http://www.youtube.com/watch?v=FPgKYsknKw4
środa-cardio i ćwiczenia całego ciała
http://www.youtube.com/watch?v=OC9VbwyEG8U
http://www.youtube.com/watch?v=9OVKJsNkMpE
czwartek-górne partie ciała z obciążeniem
http://www.youtube.com/watch?v=j7HnFtNmDl4
piątek-cardio i aerobik
http://www.youtube.com/watch?v=8A6Uai5sQVw
http://www.youtube.com/watch?v=qNAeu...J7HfQyV4Tm_qBg
sobota-nogi i pośladki
http://www.youtube.com/watch?v=suNj0eeFftw
http://www.youtube.com/watch?v=11JXbBBgfWg


z góry dzięki , odrobię w polu
Pati_Son jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-28 19:40:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:38.