Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-08, 10:59   #1
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150

Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?


Witam Mam tłustą cerę z dużą tendencją do zapychania porów
Pół roku szukałam zwykłego kremu nawilżającego, który nie zapychałby mi porów i nic!!! Za każdym razem dostaję nowych wągrów i zaskórników! W końcu doszłam do wniosku ze koniec z tym! Nie mam trądziku więc używam tylko żelu-pianki (Vichy Purete Thermale - polecam!!!!) i moja twarz nie jest nawet po nim wysuszona (nawet policzki których nie mam tłustych)
Mysle że kupie sobie jedynie jakiś tonik nawilżający. Czy uważacie że postępuje słusznie czy moja twarz nie wytrzyma i zacznie sie mocno przesuszac?? Proszę o odpowiedź
pozdrawiam wszystkie Wizażanki
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 14:39   #2
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

Ni jestem tego taka pewna czy dobrze robisz rezygnując z nawilżania skóry może dotychczas te kremy których używałaś nie były dostosowane do potrzeb twojej skóry stąd powstawanie róznych niespodzianek.Może warto jeszcze poszukać kremy które nie zapychają,np firmy barwa,garnier,soraya czy dax cosmetics,dove.Może lepiej kupic krem w postaci żelu i obowiązkowo z oznaczeniem'' oil free'' wtedy masz większą pewność ,że nie bedą komodogenne.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 16:31   #3
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

moze uzywałas złego kremu? takiego ktory posiadał składniki zapychające? konsystencja kremu dla skory tłustej powinna byc lekka, zelowa. nie pamietam składnikow jakie powinny sie znalesc w dobrym kremie dla cery tłustej, ale przejrzyj KWC i wybierz cos dobrego. rezygnazja z nawilzania doprowadzi do wiekszej produkcji sebum a wiec bedzie ci "wyskakiwac" wiecej pryszczy. ponad to udaj sie do kosmetyczki na zabiegi oczyszczania maseczkami co poprawi ci stan skory. jesli cie na to nie stac, bo kosztuje to w granicach 5-100 zł w zaleznosci u jakiej kosmetyczki kup dwie maseczki, jedną peel off drugą nawilzającą.
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 17:34   #4
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

a sproobooj kremy apteczne odpowiednie dla typu Twojej skóry. takie wybory (apteczne) nalepsze jakie mogą być!proś o próbki i obserwooj skoorę i kup najbardziejoptymalny dla Ciebie
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 17:50   #5
kuleczka24
Raczkowanie
 
Avatar kuleczka24
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 232
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

też myślę, że nie powinnaś rezygnować z nawilżania, to może pogorszyć stan Twojej skóry, przesuszona będzie się jeszcze bardziej przetłuszczać
kuleczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 18:28   #6
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

podpisuje się pod Kuleczkę i dodam jeszcze od siebie ze może się zmienic w odwodnioną
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 21:25   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

krem nie jest obowiązkowy. skoro masz tłusta cere i nie używasz wysuszających środków do mycia- to najprawdopodobniej wystarczy ci bezalkoholowy tonik nawilżający. rejony bardziej suche,np. pod oczami możesz jednak smarować.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-08, 22:36   #8
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

a sama mam cere mieszaną, miejscami tłustą ze hoho ale bez kremu nawilzającego zginełabym marnie polecam Ci krem AA z nowej serii, kosztuje cos ponad 15zł i nie zapycha porow, dla mnie świetny, warto sprobowac dodam ze mam problemy z wagrami i syfkami, a krem spisuje sie na medal
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 22:56   #9
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

Na początku dziękuje Wam wszystkim za odpowiedzi Kremy kupowałam w aptece i miały naprawdę lekką konsystencję a mimo to zapychały mi pory Miałam niedawno krem AA do cery mieszanej ale podrażnił mnie i dostałam małych czerwonych placków wiec zrezygnowałam (dziwne bo to seria dla wrażliwych i alergicznych cer) KWC też przejrzałam setki razy i nie znalazłam nic dla siebie Sprubuje coś znaleźć ale obecnie niczym się nie smaruje bo na półce stoją same "zapychacze"
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 23:53   #10
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

Justy napisała na ten temat wszystko. Odstaw kremy nawilżające i obserwuj cerę. Zobacz, czy takie rozwiązanie jej służy. Jeśli nie, to ponownie wprowadź krem nawilżający, jeśli tak, to problem z głowy
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 00:23   #11
vanillacurl
Raczkowanie
 
Avatar vanillacurl
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 68
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

Popieram odstawienie kremów jak najbardziej- sama zaryzykowałam i jestem zadowolona. Pozwolę sobie zacytować Beatę:"Z nawilżaniem nie przesadzajcie - niestety większość kosmetyków nawilżających zatyka pory skóry i może to być przyczyną pojawiania się wyprysków." http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=18540 - wątek o tłustej cerze. Dodam, że nie zrezygnowałam zupełnie - w razie potrzeby nawiżam, ale po prostu widzę różnicę, zmiany na lepsze- od kiedy przestałam . Pozdrawiam.
vanillacurl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-09, 10:29   #12
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

Ja jeszcze mogę zaproponować Żel Szałwiowy do skóry tłustej firmy FLOS-LEK.

Żel wzbogacony prowitaminą B5, stosowany przy trądziku młodzieńczym, przeznaczony do skóry normalnej i tłustej skłonnej do podrażnień.
Polecany do pielęgnacji twarzy i całego ciała. Dobrze nawilża i wygładza skórę, nie pozostawia tłustego filmu.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 15:56   #13
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

tylko obserwoojcie swoją cerę zeby nie zmieniła isę z tłustej w odwodnioną!!! a z nawilżaniem przy zadnej cerze nie można przesadzać, bo sobie sufu można narobić (ah ten trądzik kosmetyczny...) no sucha jedynie wymaga ciągłego i odwodniona w sumie też ,ale nic na siłę
a physiogel Cie zapychał też?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 16:14   #14
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

Gumisia- odstaw wszystko co Ci nie służy. Twoja cera sama się broni jak widzisz.Ja latami walczyłam z pryszczami aż do czasów biochemii, dzięki której odstawiłam wszystko oprócz witaminy C ( serum ) i retinoidów oraz filtrów. Dzisiaj sama nie moge uwierzyć, że miałam kiedyś takie kłopoty. A wystaczy, że mnie poniesie i kupię jakiś krem w aptece lub drogerii-masakra.Przyjrzyj sie też fluidom których używasz...
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 16:18   #15
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

Cytat:
Napisane przez cynada
Gumisia- odstaw wszystko co Ci nie służy. Twoja cera sama się broni jak widzisz.Ja latami walczyłam z pryszczami aż do czasów biochemii, dzięki której odstawiłam wszystko oprócz witaminy C ( serum ) i retinoidów oraz filtrów. Dzisiaj sama nie moge uwierzyć, że miałam kiedyś takie kłopoty. A wystaczy, że mnie poniesie i kupię jakiś krem w aptece lub drogerii-masakra.Przyjrzyj sie też fluidom których używasz...
A jakiego podkładu używasz? Bo ja nie mogę znaleźć takiego, który nie zapychałby mi porów...
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 17:51   #16
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

Nie stosowałam physiogelu i nie słyszałam jeszcze o nim. A jeśli chodzi o fluidy to nie używam ich bo nie lubie czuć że mam coś cieżkiego na twarzy (do krycia niedoskonałości używm pudru w kamieniu). Jednak ostanio nic nie miałam na twarzy bo były upały i nie chciałam katować mojej skóry. Smarowałam sie lekkim kremem i nie dostawałam żadnych wyprysków ale zauważyłam niedawno w lustrze że porobiło mi sie dużo zaskórników na policzkach a z nimi nie miałam problemów a np. od IWOSTINIE na naczynka nie dostaje zaskórników ale pełno krostek na brodzie. NIe wiem czy to reakcja uczuleniowa??
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 18:53   #17
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

Hej to znowu ja Niestety mój "plan" się nie powiódł. Na początku wszystko było okej ale wkońcu skóra nie wytrzymała i strasznie mi sie przesuszyła Musze znaleźć jakiś dobry krem i nawilżać bo niestety bez tego się nie obejdzie...
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 11:01   #18
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

"Hej to znowu ja Niestety mój "plan" się nie powiódł. Na początku wszystko było okej ale wkońcu skóra nie wytrzymała i strasznie mi sie przesuszyła Musze znaleźć jakiś dobry krem i nawilżać bo niestety bez tego się nie obejdzie..."


hehe, no to miałam racje

proponuję coś lekkiego , z typu właśnie lekkich nawilżaczy. np physuogel, HOL avene, czy olejek dr hauschka...
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 12:37   #19
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Dot.: Koniec z nawilżaniem!!! Czy słuszna decyzja?

Nie rezygnuj z nawilżania. Ja mam cerę mieszaną, skłonną do zanieczyszczeń, taką zarówno tłustą, jak i suchą. Zauważyłam jednak, że kiedy stosuję krem nawilżający (ja mam Nivea Visage Young) to mam znacznie mniej zaskórników (są mniej widoczne i tak jakby "płytsze"), a ponadto buzia jest promienna.
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.