Czy kosmetologia to przyszłościowy kierunek czy lepiej wybrać fizjoterapie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-05, 21:28   #1
Nati981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Post

Czy kosmetologia to przyszłościowy kierunek czy lepiej wybrać fizjoterapie?


Witam!
Jako tegoroczna maturzystka zastanawiam się nad wyborem studiów. Nie mogę się zdecydować pomiędzy kosmetologią a fizjoterapią. Nie boję się tych kierunków, po biol chemie jestem o to spokojna, ale zastanawiam się co po studiach. Byłabym wdzięczna gdybym dostała jakiś feedback od osób, które już pracują w zawodzie. Czy łatwo znaleźć prace w Krakowie i czy zarobki są faktycznie tak niskie jak piszą w "internetach".
Jestem przekonana, ze odnalazłabym się na obu kierunkach, ale mam pewne wątpliwości co do tego jak odnajdę się po studiach. Kosmetologia wydaje mi się bardziej fascynująca, natomiast bardzo bym nie chciała skończyć jako zwykła kosmetyczka w salonie (nie ubliżając kosmetyczkom), ale po co robić studia w takim razie? Fizjoterapia brzmi dobrze, ale nie wiem czy nie przerośnie mnie praca z chorymi ludźmi. Po prostu do tego trzeba mieć silna psychikę. Jak myślicie łatwo się przyzwyczaić? Wiem, ze pomaganie jest bardzo szlachetne, ale nie oszukujmy się łatwo nie jest.
Bardzo proszę o wypowiedzi osób które studiują, ale są po studiach, a nie tych które lubią dodać coś od siebie na tematy na które nie maja pojęcia.
Nati981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 19:56   #2
kluuuska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 15
Dot.: Czy kosmetologia to przyszłościowy kierunek czy lepiej wybrać fizjoterapie?

ja studiuje akurat w Warszawie fizjoterapie na Wyższej Szkole Mazowieckiej. Już jestem na 4 roku i już pracuję w zawodzie. Łatwo nie jest, ale nie zamieniłabym kierunku na żaden inny. Wszystko zależy od Twoich predyspozycji, szczęscia, czy trafisz do prywatnej placówki czy szpitala NFZ. Do tego jeszcze ważne są kursy.
kluuuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 08:14   #3
dzasq
Raczkowanie
 
Avatar dzasq
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Rzeszów/Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: Czy kosmetologia to przyszłościowy kierunek czy lepiej wybrać fizjoterapie?

Jak dla mnie przyszlościowy
dzasq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 16:13   #4
basiasiasia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 13
Dot.: Czy kosmetologia to przyszłościowy kierunek czy lepiej wybrać fizjoterapie?

kluuuuska, napisz na ten temat coś więcej, bo ja też się zastanawiam
basiasiasia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 19:41   #5
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Czy kosmetologia to przyszłościowy kierunek czy lepiej wybrać fizjoterapie?

Jeśli idzie o zapotrzebowanie rynku, to dla obu tych zawodów ciągle są oferty pracy. Nie są to może najbardziej poszukiwane zawody na rynku, ale też nie takie, w których pracy nie ma, więc wybór wcale nie najgorszy. Do fizjoterapii poza psychiką trzeba mieć jeszcze silną rękę. Tak naprawdę się przenosi i ugniata chore osoby, które często nie ważą mało. To praca fizyczna.

A jak nie chcesz pracować w salonie, to może chemia kosmetyczna zamiast kosmetologii?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-09 20:41:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.