Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-01, 13:54   #1141
Anitaweronika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1
Zniszczone włosy

Witajcie kobietki!

Potrzebuje porady odnośnie pielęgnacji włosów. Moje włosy są zniszczone wieloletnim farbowaniem, rozjasnianem włosów.. Potrzebuje porady odnośnie ich pielegancji/regeneracji włosów. Nadeszla ta chwila ze postanowiłam dac im odpocząć od malowania i chciałabym sie poradzić Was on jakies kosmetyki godne regeneracji, może któraś ma coś do polecenia? Moje włosy szczególnie na przodzie sa widocznie bardzo spalone, zmęczone. Chciałabym sprawić im jakąś sprawdzona kurację regenerująca. Licze na Was, ze w jakimś stopniu mi pomożecie i polecicie coś godnego uwagi. Pozdrawiam! ⚘🌷
Anitaweronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 11:37   #1142
12e9cb6cc787be5d038473fc1536429c0e2ccb16_608745f2a624f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 4
Bardzo zniszczone włosy. Pomocy!!!

Witam zwracam się z ogromną prośbą o pomoc. To mój pierwszy post tutaj. Może zacznę od tego że opowiem moją całą historię z włosami. Miałam kolor włosów ciemny blond wręcz szary a czasem wpadał w brąz. Zachciało mi się blondów i gdy ubłagałam mamę rozjaśniła mi włosy. Oczywiście delikatnie a ja chciałam bardziej i znowu kupiłam rozjaśniacz i rozjasnilam i chyba parę razy nakladalam rozjaśniacz a włosy były lekko zniszczone ale były ładne. Ale potem musiałam przyciemnić i wpadłam na pomysł że może zrobię sobie trwałą to będę miała loki (oczywiscie wyszła wielką szopa) i przy okazji trwała rozjaśni mi trochę włosy. Po trwałej włosy były nawet w dobrym stanie tylko bardzo sztywne i suche. Ale gdy trwała zeszła po kilku miesiącach zrobilam następna. I bardzo tego wszystkiego żałuje. Bo gdy miałam nałożoną trwałą na wałki nie mogłam potem rozplątać włosów z wałek.... To było coś strasznego myślałam że będę łysa. Mama z babcia mi to rozplatywaly ale niestety tak się wplątały w walki z ząbkami że nie udało się uratować całych włosów i widziałam ten pukiel włosów których trzeba było niestety się pozbyć. Serce mi się krajalo jak mogłam być tak głupia a miałam dopiero 15 lat.. bardzo tego żałuje i dopiero po tym zdałam sobie sprawę że to była moja głupota i błąd. Zaczęłam bardzo o nie dbać bo wiedziałam że są strasznie zniszczone i do tego pourywane. Włosy miałam długie a po tym było trochę krótsze i najgorsze że nierównej długości. Stosuje różne maski keratyna, jedwab. Myję włosy szamponami takimi jak botanic therapy dla włosów zniszczonych, head and shoulders, kupiłam sobie bardzo dobra maskę z biologe.. ogólnie mogę wymieniać i wymieniać jakie cuda nakładam na włosy i nic.. może jest jakiś my efekt ale bardzo zniszczone. Chciałam zrobić keratynowe prostowanie ale fryzjerki odradzają bo uważają że to jeszcze bardziej dobije moje włosy a efekt jest tymczasowy i droga cena. Bylam na botoksie włosów ale nic to nie dało. Mam robione co jakiś czas polerowanie tych zniszczonych włosów. I już niewiem co robić te włosy nawet się nie układają kolor jest jakiś zielonawy i ponoć taki już będzie bo chciałam zrobić podobny do naturalnego ale fryzjerka mówiła że tak jest gdy na rozjaśnione włosy dajesz taki kolor. Mówiła że poprostu muszą odrosnac mi moje ale ja chciałabym w tym czasie sobie jakoś pomóc bo nie mam już na nie pomyslu. Napewno ścinać nie chce bo zapuszczam i już nigdy nie setne jedynie końcówki. Wiem że bardzo się rozpisałam ale naprawdę proszę was o rade
12e9cb6cc787be5d038473fc1536429c0e2ccb16_608745f2a624f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 14:49   #1143
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Zniszczone włosy

Cytat:
Napisane przez Anitaweronika Pokaż wiadomość
Witajcie kobietki!

Potrzebuje porady odnośnie pielęgnacji włosów. Moje włosy są zniszczone wieloletnim farbowaniem, rozjasnianem włosów.. Potrzebuje porady odnośnie ich pielegancji/regeneracji włosów. Nadeszla ta chwila ze postanowiłam dac im odpocząć od malowania i chciałabym sie poradzić Was on jakies kosmetyki godne regeneracji, może któraś ma coś do polecenia? Moje włosy szczególnie na przodzie sa widocznie bardzo spalone, zmęczone. Chciałabym sprawić im jakąś sprawdzona kurację regenerująca. Licze na Was, ze w jakimś stopniu mi pomożecie i polecicie coś godnego uwagi. Pozdrawiam! ⚘🌷
To co spalone ściąć, takich włosów się nie da zregenerować, a zniszczenia będą szły w górę i ciężko będzie zapuścić zdrowe, nowe włosy.
Sprawdzonych kuracji regenerujących nie ma, bo każde włosy mają różne potrzeby. W skrócie trzeba zapewnić im równowagę emolientowo-proteinowo-nawilżaczową czyli testować jaki rodzaj protein i jak często włosy lubią (keratyna, jedwab, proteiny dużocząsteczkowe roślinne, aminokwasy), jak dużo emolientów (w uproszczeniu tłuszczy) oraz w jakiej postaci (a więc oleje, silikony - sprawdzić co i jak często włosom pasuje). No i nawilżacze, ale tutaj to raczej trudniej znaleźć produkty bez nawilżaczy niż z nimi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-29, 22:36   #1144
EmilkaEmilia555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 17
Kilka pytań odnośnie pielęgnacji zniszczonych włosów.

Witam
Wiem, że informacji na ten temat jest pełno jednak każdy ma inną historię
Byłam u dobrych, sprawdzonych fryzjerek, zadawałam pytania jednak każda mówi inaczej.

Mam kilka pytań odnośnie pielęgnacji suchych, rzadkich i niestety zniszczonych włosów.
Może nie są aż tak bardzo zniszczone, ale wiadomo farbowanie robi swoje no i uwarunkowania genetyczne.
Więc tak:
1. Powinno się spać we włosach związanych czy rozpuszczonych?
2. Jak prawidłowo stosować odżywki/ maski/ balsamy?
Ostatnio po umyciu włosów kładę odżywkę na 2 minuty, następnie maskę na ok 15 min (2 razy w tygodniu)
3. Olejowanie włosów, ale jakie? jest tego tyle, że sama nie wiem jak się za to zabrać
4. Jakie brać witaminy na poprawę kondycji włosów? Jedna fryzjerka powiedziała, że najlepsza jest Skrzypowita, druga również zaufana, że Biotebal albo Biotyna.
Obecnie zostało mi z kiedyś trochę tabletek Skrzyp no i narazie staram się je brać.

Niedawno kupiłam olej kokoswy i właśnie też bym chciała używać go do włosów, ale nie mam pojęcia jak najlepiej.
Czy jak stosuję maskę po myciu włosów taką z drogerii to czy przed myciem można taką domową?
Chciałabym np jakieś połączenie olej kokosowy, drożdże, jajka.
Tylko czy to nie za dużo?

Proszę o rady
EmilkaEmilia555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-31, 09:49   #1145
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kilka pytań odnośnie pielęgnacji zniszczonych włosów.

Cytat:
Napisane przez EmilkaEmilia555 Pokaż wiadomość
Witam
Wiem, że informacji na ten temat jest pełno jednak każdy ma inną historię
Byłam u dobrych, sprawdzonych fryzjerek, zadawałam pytania jednak każda mówi inaczej.

Mam kilka pytań odnośnie pielęgnacji suchych, rzadkich i niestety zniszczonych włosów.
Może nie są aż tak bardzo zniszczone, ale wiadomo farbowanie robi swoje no i uwarunkowania genetyczne.
Więc tak:
1. Powinno się spać we włosach związanych czy rozpuszczonych?
Lepiej w związanych.


Cytat:
Napisane przez EmilkaEmilia555 Pokaż wiadomość
2. Jak prawidłowo stosować odżywki/ maski/ balsamy?
Ostatnio po umyciu włosów kładę odżywkę na 2 minuty, następnie maskę na ok 15 min (2 razy w tygodniu)
Różnie. Można stosować przed myciem, można na czas prysznica, można trzymać dłużej pod czepkiem, można mieszać z olejami albo dodawać inne półprodukty. Nie każdym włosom służy jednak długie przetrzymywanie ich pod odżywką/maską. Musisz testować.

Cytat:
Napisane przez EmilkaEmilia555 Pokaż wiadomość
3. Olejowanie włosów, ale jakie? jest tego tyle, że sama nie wiem jak się za to zabrać
Zacznij od najzwyklejszych olejów kuchennych. Rzepak, winogronowy, słonecznik. Potem możesz się rozglądać za innymi olejami typowo do włosów. Są na blogach spisy i podziały olejów. Skoro masz włosy zniszczone, to bardzo prawdopodobne, że są wysokoporowate i na tej podstawie dobierasz olej, więcej np tu KLIK KLIK.
Czasem bywa tak, że włosy nie lubią olejowania i wtedy trzeba sobie odpuścić.

Cytat:
Napisane przez EmilkaEmilia555 Pokaż wiadomość
4. Jakie brać witaminy na poprawę kondycji włosów? Jedna fryzjerka powiedziała, że najlepsza jest Skrzypowita, druga również zaufana, że Biotebal albo Biotyna.
Obecnie zostało mi z kiedyś trochę tabletek Skrzyp no i narazie staram się je brać.
Suplementy zadziałają wtedy, jeśli trafią w niedobory Twojego organizmu. Jakie one są to nikt tutaj Ci nie powie, ani żadna fryzjerka też tego nie wie. Jak nie chcesz robić badań to po prostu testujesz różne, aż trafisz na coś, co akurat u Ciebie się sprawdzi.

Cytat:
Napisane przez EmilkaEmilia555 Pokaż wiadomość
Niedawno kupiłam olej kokoswy i właśnie też bym chciała używać go do włosów, ale nie mam pojęcia jak najlepiej.
Czy jak stosuję maskę po myciu włosów taką z drogerii to czy przed myciem można taką domową?
Chciałabym np jakieś połączenie olej kokosowy, drożdże, jajka.
Tylko czy to nie za dużo?

Proszę o rady
Olej kokosowy to nie jest dobry pomysł dla zniszczonych, suchych włosów.
Nie ma znaczenia czy maska jest z drogerii czy sama ją sobie zrobisz, składniki muszą pasować Twoim włosom. Ja bym nie robiła żadnych
wieloskładnikowych, domowych miksów. To co podałaś, to raczej przepis na ciasto, a nie na maskę.
Jeśli nie wiesz, czy Twoje włosy w ogóle lubią proteiny jajeczne, to najpierw przetestuj dodanie jajka do jakiejś prostej odżywki, która Ci nie szkodzi. To samo z innymi półproduktami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 17:50   #1146
czikita1238
Przyczajenie
 
Avatar czikita1238
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Unhappy Dziwne włosy po rozjaśnianiu

Hej!
od 2 miesięcy po rozjaśnianiu moich naturalnych włosów które były grube i raczej nigdy nie miałam z nimi problemu zrobiły się dość dziwne
Zaczynając od tego że wydaje mi się iż zaczeły wypadać bardziej niż dotychczas to podczas mycia ich gdy zmywam już szampon robią się one takie trochę jak wata i trudno je od siebie oddzielić co jest dla mnie dość niepokojące.
Zrobiły się również dość elastyczne i cienkie
Mam pewne obawy co do ich koloryzacji boje się że będzie jeszcze gorzej a moje odrosty zrobiły się dość duże i wyglądają nie estetyczne
Macie może jakieś sprawdzone sposoby na ich regeneracje ?
Bardzo proszę o pomoc
czikita1238 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 11:35   #1147
aprilrain
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 542
Dot.: Dziwne włosy po rozjaśnianiu

A czym były rozjaśniane i jak bardzo?
aprilrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-03, 16:53   #1148
karolkaxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1
Spaliła włosy :( pomocy kochane! :(

Kilka dni temu rozjasnialam włosy i stan ich nie był zły ale wyszedł brzydki żółty kolor więc postanowiłam użyć płukanki żeby zniwelować tą żółć . Po płukanie włosy były tragiczne ciągnęły się jak guma. Obciełam połowę włosów jednak dalej duza część jest spalona. I nie chce na razie więcej obciąć bo i tak są krótkie Czy macie jakiś sposób na zregenerowanie spalonych włosów ?
karolkaxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 12:32   #1149
MrsDarkness11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 7
Włosy spalone rozjaśniaczem

Hej. Jestem tutaj nowa. I jest to mój pierwszy wątek. Witam się i przy okazji napisze o moim problemie
Więc kochani. Jakieś pół roku temu wpadłam na pomysł rozjaśnienia włosów bo wiecznie miałam ciemne. Pani w zakładzie powiedziała że wystarczy rozjaśniacz prztrzymać dłużej na włosach..yhyy dłużej ale moje drogie po godzinie wstałam i kazałam jej to zmyć. Już czułam całą sobą że to był zły pomysł. Włosy miałam prawie że do pasa a teraz siegają ledwie pod piersi. Wykruszyły się i połowa wypadła. Regeneracja ich jest długa i ledwo widzialna.
Chociaż powiem że po masce drożdżowej Agafii są ciut lepsze, ale może macie jakieś inne sprawdzone preparaty albo porady ?
POMÓŻCIE
MrsDarkness11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 20:02   #1150
justa678
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 2
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Witam mi pomogła odżywka Regenerum.Bardzo fajna i na długo starcza.
justa678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 14:06   #1151
Zizi11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 2
spalone włosy RATUNKU

Cześć dziewczyny, zaryzykowałam i jak Szelągowska straciłam owłosienie, które jest dosłownie spalone. Resztki włosia ratuję, ale fryzjerka nadal niszczy włosy innym. Co zrobić? Jest rodo więc nie obsmaruję w netach, może jakieś konsekwencje prawne? Co i kogo polecacie? Byle szybko, obdukcja ofkors zrobiona
Edit:
1. Napisałam "jak Szelągowska" ponieważ p. Dorota również miała taką sytuację (osobiście jestem jej fanką).
2. Fryzjerka (pracownica)
3. Nie chcę podawać namiarów bo to niezgodne z prawem,
4. Tak włosów,
5. Rozjaśniaczem (

Napisałam tu do mnie pani z https://radca-az.pl/kancelaria , ktoś kojarzy czy ta osoba realnie pomoże z problemem?

Edytowane przez Zizi11
Czas edycji: 2018-12-10 o 10:11 Powód: Dużo pytań od forumowiczek i wiadomości priv, niech inni wiedzą co robić w takiej sytuacji.
Zizi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-05, 15:39   #1152
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: spalone włosy RATUNKU

Ona ci spaliła włosy, czy cię pobiła I co ma RODO do tego?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 17:01   #1153
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: spalone włosy RATUNKU

Cytat:
Napisane przez Zizi11 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, zaryzykowałam i jak Szelągowska straciłam owłosienie, które jest dosłownie spalone. Resztki włosia ratuję, ale fryzjerka nadal niszczy włosy innym. Co zrobić? Jest rodo więc nie obsmaruję w netach, może jakieś konsekwencje prawne? Co i kogo polecacie? Byle szybko, obdukcja ofkors zrobiona
1) co ta Szelągowska Ci zrobiła?
2) ta fryzjerka to czyiś pracownik czy jest samodzielną działalnością?
3) co ma RODO do obsmarowania kogoś w internecie?
4) zrobiłaś obdukcję odnośnie czego? włosów?
5) czym Ci te włosy spaliła?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 10:57   #1154
teqila9
Raczkowanie
 
Avatar teqila9
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 382
Gumowe włosy

Witajcie
Mam problem z moimi włosami po umyciu sa strasznie sztywne i gumowe, z czego bierze sie ta ich gumowatosc ? Jak wyschna to sie placza i sa szorstkie, poleccie produkty zeby poprawic kondycje moich wlosow. Obecnie myje wlosy szamponem Oherbal do wlosow suchych i zniszczonych i uzywam odzywki Elseve "magiczna moc olejkow"
teqila9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 15:54   #1155
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Gumowe włosy

Cytat:
Napisane przez teqila9 Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam problem z moimi włosami po umyciu sa strasznie sztywne i gumowe, z czego bierze sie ta ich gumowatosc ? Jak wyschna to sie placza i sa szorstkie, poleccie produkty zeby poprawic kondycje moich wlosow. Obecnie myje wlosy szamponem Oherbal do wlosow suchych i zniszczonych i uzywam odzywki Elseve "magiczna moc olejkow"
Problem występuje tylko przy tym zestawie kosmetyków, czy już wcześniej był?
Może nie pasują Ci proteiny roślinne w tym szamponie. Może olej kokosowy w odżywce. W każdym razie bez testów innych kosmetyków nie ustalisz, co jest przyczyną. No chyba że jakieś dodatkowe czynniki to powodują, typu farbowanie, prostownica. Trudno powiedzieć, bo nic na ten temat nie piszesz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 13:52   #1156
teqila9
Raczkowanie
 
Avatar teqila9
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 382
Dot.: Gumowe włosy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Problem występuje tylko przy tym zestawie kosmetyków, czy już wcześniej był?
Może nie pasują Ci proteiny roślinne w tym szamponie. Może olej kokosowy w odżywce. W każdym razie bez testów innych kosmetyków nie ustalisz, co jest przyczyną. No chyba że jakieś dodatkowe czynniki to powodują, typu farbowanie, prostownica. Trudno powiedzieć, bo nic na ten temat nie piszesz.
Wczesniej ten problem tez wystepowal tylko nie wiem jakiego wtedy szamponu uzywalam, prostuje wlosy 3 razy w tygodniu.
teqila9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 13:07   #1157
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Gumowe włosy

Cytat:
Napisane przez teqila9 Pokaż wiadomość
Wczesniej ten problem tez wystepowal tylko nie wiem jakiego wtedy szamponu uzywalam, prostuje wlosy 3 razy w tygodniu.
Najprawdopoodbniej problemem nie jest obecny szampon tylko ogólnie niedobrana pielęgnacja lub jej brak i prostownica. Jak używasz losowych produktów i nawet nie pamiętasz jakich, to masz nikłe szanse na świadome znalezienie dobranej pielęgnacji.
Musisz prostować włosy?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 14:51   #1158
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Pomijając fakt, że post powyżej mojego to , to olej kokosowy jest z reguły bardzo kiepską opcją dla zniszczonych i suchych włosów. To fakt znany już kilka lat, a ciągle pojawiają się rady albo potem narzekania, że nie pomaga.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 09:13   #1159
Magdusia_r86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Nie to nie był spam widzę że usunięto już mój post ale nie chciałam ani spamować ani zachęcać chciałam podzielić się po prostu swoją opinią a jeżeli ci nie pasuje przepraszam jeśli Cię czymś uraziłam są gusta i gusteczka nie chowam urazy i pozdrawiam

Edytowane przez Magdusia_r86
Czas edycji: 2019-01-17 o 10:18
Magdusia_r86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-18, 10:04   #1160
teqila9
Raczkowanie
 
Avatar teqila9
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 382
Dot.: Gumowe włosy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Najprawdopoodbniej problemem nie jest obecny szampon tylko ogólnie niedobrana pielęgnacja lub jej brak i prostownica. Jak używasz losowych produktów i nawet nie pamiętasz jakich, to masz nikłe szanse na świadome znalezienie dobranej pielęgnacji.
Musisz prostować włosy?
Prostuje je bo w przeciwnym wypadku sa spuszone i sianowate, nie wiem jakich produktow uzwac zeby byly takie lejace a nie sztywne.
teqila9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 10:14   #1161
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Gumowe włosy

Cytat:
Napisane przez teqila9 Pokaż wiadomość
Prostuje je bo w przeciwnym wypadku sa spuszone i sianowate, nie wiem jakich produktow uzwac zeby byly takie lejace a nie sztywne.
W ten sposób nigdy Ci się nie uda mieć zdrowych włosów. Pomyśl o suszeniu włosów na szczotkę, to o wiele mniej nadweręża włosy niż prostownica, a też je wygładza. Albo o upinaniu włosów, przynajmniej na czas ich regeneracji. W upięciach nie widać aż tak zniszczeń na długości. Ewentualnie jeszcze keratynowe prostowanie.
Postępując w taki sposób jak teraz tzn prostując i szukając cudownej odżywki, która Ci zregeneruje włosy, masz bardz bardzo niewielkie szanse na wyprowadzenie ich z tego stanu.
Poza tym największe zniszczenia i tak musisz obciąć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 21:49   #1162
Katga
Raczkowanie
 
Avatar Katga
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 44
Moroccanoil - stosowałyście?

Czy ktoras z was stosowala produkty tej firmy? Dzisiaj scielam sporo wlosow, byly tak zniszczone rozjasnianiem, ze nic nie pomagalo. Mam wrazenie, ze Silaplex pogorszyl sprawe, oczyszczanie wlosow i stosowanie emolientowych masek nic nie pomoglo. Fryzjerka polecila mi produkty tej firmy. Sa dosyc drogie, a opinii w internecie bardzo malo, czy ktoras z was moze stosowala serie repair? Nie wiem juz jak dbac o te wlosy, przeczytalam mnostwo porad, blogow w internecie, wydalam mnostwo pieniedzy na coraz to inne kosmetyki do wlosow i mam wrazenie, ze moim wlosom nic nie pomaga:-(
Katga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-27, 00:37   #1163
PieknaDojrzalaKobieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 64
Która MASKA profesjonalna najlepsza do włosów?

Dziewczyny chciałabym zainwestować w naprawdę dobrą maskę
do włosów zniszczonych, profesjonalną, do 100zł maxymalnie,
i żeby ta maska naprawdę trochę poprawiała stan włosów,
a nie tylko oblepiła silikonami. i dawała tylko chwilowy efekt.
Co mogłybyście polecić?

Edytowane przez PieknaDojrzalaKobieta
Czas edycji: 2019-10-27 o 12:42
PieknaDojrzalaKobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-01, 12:36   #1164
kafka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 36
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cześć, jestem po zabiegu nanoplastii włosów, przed zabiegiem włosy były rozjasniane. Czy po tym zabiegu mogę olejowac wlosy, nakładać maski? Niestety ale fryzjerka powiedziała mi, że sam szampon dedykowany po zabiegu i nic więcej czy możecie coś doradzić? Czy oleje faktycznie mogą źle wpłynąć na zabieg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kafka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 22:32   #1165
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Która MASKA profesjonalna najlepsza do włosów?

Cytat:
Napisane przez PieknaDojrzalaKobieta Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym zainwestować w naprawdę dobrą maskę
do włosów zniszczonych, profesjonalną, do 100zł maxymalnie,
i żeby ta maska naprawdę trochę poprawiała stan włosów,
a nie tylko oblepiła silikonami. i dawała tylko chwilowy efekt.
Co mogłybyście polecić?
Podbijam pytanie, przyszłam szukać tej samej rady.
Po rozjaśnieniu końcówek moje włosy są okropne. Przetłuszczające się u nasady (czyli jak zwykle), ale końce... na początku były ładne, a teraz siano... Stosuję już którąś z kolei maskę, wcześniej regularnie stosowałam odżywkę ale NIC nie dają. Wcieram olejek w końcówki, wygładza, ale tylko powierzchniowo. Nie suszę, nie prostuję, a one są wciąż jak siano...


Jaką najlepszą maskę polecicie? Nawilżającą... Help...
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 09:30   #1166
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Która MASKA profesjonalna najlepsza do włosów?

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Podbijam pytanie, przyszłam szukać tej samej rady.
Po rozjaśnieniu końcówek moje włosy są okropne. Przetłuszczające się u nasady (czyli jak zwykle), ale końce... na początku były ładne, a teraz siano... Stosuję już którąś z kolei maskę, wcześniej regularnie stosowałam odżywkę ale NIC nie dają. Wcieram olejek w końcówki, wygładza, ale tylko powierzchniowo. Nie suszę, nie prostuję, a one są wciąż jak siano...


Jaką najlepszą maskę polecicie? Nawilżającą... Help...
Czego używasz teraz?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-03, 19:51   #1167
l_orena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 1
Smile Pomocy ! Włosy zniszczone po rozjaśnianiu !

Cześć Dziewczyny,
chciałabym się Was zapytać czy znacie dobre odżywki/olejki albo szampony, przeznaczone dla włosów zniszczonych rozjaśnianiem ? Może macie jakieś sposoby?
Niestety byłam głupia, przyznam, zachciało mi się znowu blondu i sama w domu nałożyłam, co prawda bardzo dobry rozjaśniacz, ale niestety i tak popaliłam włosy. Co prawda moje włosy i tak dobrze sobie poradziły z moimi wybrykami. Normalnie mam bardzo gęste i długie włosy, właściwie moim problemem była zawsze i gęstość i to, że szybko rosły. Myślę, że jakoś uda mi się je uratować, ale chciałabym się Was zapytać czy macie jakieś sposoby, produkty, które mogłyby mi pomóc ? Oczywiście stosuję olejowanie włosów, nakładam maski na 4o min, nie suszę...ale może Wam coś pomogło ? Dzięki z góry za pomoc, tylko błagam nie wyzywajcie mnie, wiem, że zrobiłam błąd
l_orena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 21:30   #1168
swieczka23
Raczkowanie
 
Avatar swieczka23
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 205
Dot.: Pomocy ! Włosy zniszczone po rozjaśnianiu !

Cytat:
Napisane przez l_orena Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
chciałabym się Was zapytać czy znacie dobre odżywki/olejki albo szampony, przeznaczone dla włosów zniszczonych rozjaśnianiem ? Może macie jakieś sposoby?
Niestety byłam głupia, przyznam, zachciało mi się znowu blondu i sama w domu nałożyłam, co prawda bardzo dobry rozjaśniacz, ale niestety i tak popaliłam włosy. Co prawda moje włosy i tak dobrze sobie poradziły z moimi wybrykami. Normalnie mam bardzo gęste i długie włosy, właściwie moim problemem była zawsze i gęstość i to, że szybko rosły. Myślę, że jakoś uda mi się je uratować, ale chciałabym się Was zapytać czy macie jakieś sposoby, produkty, które mogłyby mi pomóc ? Oczywiście stosuję olejowanie włosów, nakładam maski na 4o min, nie suszę...ale może Wam coś pomogło ? Dzięki z góry za pomoc, tylko błagam nie wyzywajcie mnie, wiem, że zrobiłam błąd
Trzeba utrzymać rownage PEH. To podstawa pielęgnacji włosów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
swieczka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 09:56   #1169
basiacw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 3
Włosy zniszczone codziennym prostowaniem

Wizażanki proszę doradźcie mi co stosować na zniszczone codziennym prostowaniem włosy? Moje włosy ogółem mają tendencję do przetłuszczania się u nasady stąd chciałabym by owe środki nie obciążały nadmiernie moich włosów. Codziennie myję włosy, ponadto codzienne prostowanie i wiele innych czynników sprawiło, że moje włosy są na długości suche, twarde i podatne na łamanie, rozdwajanie końcówek - czym mogłabym skutecznie nawilżyć moje włosy, zregenerować i odżywić? Jakie odżywki do włosów byście mi poleciły które nie obciążyłyby mi włosów? Czy np. keratyna w sprayu byłaby dobrym rozwiązaniem? Jakie olejki stosować dla poprawy kondycji mych włosów?
basiacw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 20:50   #1170
kasia_kreska_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1
Regeneracja włosów do ślubu

Kochane Wizażanki!

Z racji mojego ślubu zbliżającego się wielkimi krokami proszę Was o pomoc w odratowaniu moich włosów w kilka miesięcy!

Kiedyś miałam ładne, sypkie, błyszczące i raczej średnio/nisko porowate włosy. Byłam niestety młoda i głupia, często stosowałam prostownicę i mocno je zniszczyłam. Od 10 lat prostownicy ani lokówki w ogóle nie tykam, ale włosy nie odrosły już takie ładne. Są raczej proste z tendencją do lekkiego falowania, wysoko porowate, a przy tym cienkie i dość rzadkie, mam też wyraźne zakola (przez co noszę obecnie grzywkę, by je zamaskować). Dość mocno wypadają- co mycie tracę kilkadziesiąt włosów. Włosy mocno się puszą, a kiedy na dworze jest wysoka wilgotność, tworzą się pseudo loki otoczone „aureolą” puszku. Szybko zbijają się w kosmyki. Włosy są bardzo lekkie, szczególnie poniżej ucha, i takie jakby martwe. Przy samej głowie są jeszcze stosunkowo znośne, mają tam trochę połysku.

Włosy myję codziennie rano (po nocy są klapnięte i odgniecione), chyba że nie muszę wychodzić danego dnia z domu, to wtedy co drugi dzień. Nigdy ich nie farbowałam. Śpię w rozpuszczonych włosach (wiązanie ich, szczególnie wysoko, zwykle powoduje, że bolą mnie cebulki włosów, a włosy od razu się odgniatają w miejscu gumki). Czeszę je tangle teaserem. Używam na przemian szamponu Polka Zawsze Piękna odbudowa + rewitalizacja Brzoza oraz Organix Purifying Charcoal Detox. Co jedno/dwa mycia używam odżywki- na przemian Anwen Emolientowa Róża do włosów wysoko porowatych oraz wygładzającej Organix Brazilian Keratin Therapy. Dwa razy w tygodniu nakładam maskę Tricho Wax Pilomax przyspieszającą porost włosów- niestety po miesiącu stosowania nie widzę efektu ani w postaci szybszego wzrostu, ani zapobieganiu wypadania, ani nowych baby hair.
Włosy suszę średnim lub zimnym powietrzem- kiedy schną same, są kompletnie nie do zaakceptowania, rozpuszone i powywijane. Po samym wysuszeniu też nie wyglądają dobrze, poniżej uszu są strasznie lekkie, rzadkie i matowe, dlatego zwykle je stylizuję i próbuję falować, podkręcać poprzez nawijanie na palec lub szczotkę albo poprzez ugniatanie. Do stylizacji używam na przemian jednego z trzech produktów: KMS CurlUp Wave Foam, KMS CurlUp Control Cream i Sebastian Dark Oil. Nie jest to nigdy powalający efekt, ale włosy przynajmniej nabierają jakiegoś ciężaru i objętości.

Proszę Was bardzo o pomoc! Jak w kilka miesięcy mogłabym zregenerować włosy? Czy istnieje sposób na ich zagęszczenie?… I jak mogłabym na co dzień je układać i stylizować, żeby się ich nie wstydzić? Dodam, że codziennie chodzę do pracy, więc nie mam z rana dużo czasu.

Załączam zdjęcia- sprzed obcięcia, uczesane bez układania oraz drugie i trzecie zrobione kilka godzin po układaniu.

Pozdrawiam!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_5157.jpg (144,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5160.jpg (106,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5155.jpg (108,0 KB, 12 załadowań)
kasia_kreska_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 21:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.