Efektywna nauka (szkoła, studia), jak się do niej zmobilizować? - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-26, 14:33   #91
Azarzelka
Raczkowanie
 
Avatar Azarzelka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 172
Dot.: Efektywna nauka (szkoła, studia), jak się do niej zmobilizować? - WĄTEK ZBIORCZ

Tez zauwazylam u siebie, że im bardziej na luzie podchodzilam do nauki, tym lepiej mi ona szla. Na pierwszym roku studiow potrafilam wkuwac 70 stron notatek na blachę co do slowa i niby zdawalam dobrze, ale nerwy kompletnie zniszczyly mi organizm. Potem jak juz wyluzowalam to okazalo sie, ze mam niemal identyczna srednia o wiele mniejszym nakladem pracy.
Azarzelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 15:24   #92
simoonka
Przyczajenie
 
Avatar simoonka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 17
Dot.: Efektywna nauka (szkoła, studia), jak się do niej zmobilizować? - WĄTEK ZBIORCZ

U mnie odwrotnie, jak jest nauka to jest nauka, zero luzu tylko siedzenie na :upie: i rycie, może nie na pamięć ale solidnie. próby wyluzowania kończyły się brakiem koncentracji
simoonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-09, 13:18   #93
sopathethic
Przyczajenie
 
Avatar sopathethic
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 6
Dot.: Efektywna nauka (szkoła, studia), jak się do niej zmobilizować? - WĄTEK ZBIORCZ

Ja przez dwa lata- cały okres moich studiów magisterskich, nie potrafiłam zmotywować się do nauki. Ile ja na to nerwów straciłam! Uważałam, że już nie potrafię się uczyć, jestem na to za stara, wolałam praktykę od teorii. Miałam dwa sposoby na naukę. Oba średnie, ale skoro nie potrafiłam uczyć się normalnie, to lepsze to niż nic.

1) mój facet czytał mi materiał, ja próbowałam go słuchać, później razem opowiadaliśmy sobie to, co usłyszałam. Czytał go mi do skutku, aż zapamiętałam. Metoda męcząca, bo potrzeba do niej dwóch osób.

2) zmuszałam się do nauki w systemie pół godziny czytania - dziesięć minut przerwy na telefon, papieroska, cokolwiek. Metoda kiepska, bo często przerwa przedłużała się do trzech godzin. Ostatecznie to właśnie dzięki tej metodzie zaliczyłam ostatnią sesję.
sopathethic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-22, 11:14   #94
Tomcia1985
Przyczajenie
 
Avatar Tomcia1985
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 5
Dot.: Efektywna nauka (szkoła, studia), jak się do niej zmobilizować? - WĄTEK ZBIORCZ

Nie ukrywam, ale z nauką szło mi najlepiej jak się uczyłam na ostatnią chwilę. Niestety wiązało się to z dużym stresem, a wiedza po egzaminie lada moment szła w zapomnienie. Jeśli ktoś chce mieć długotrwałą wiedzę, to najlepiej systematycznie się uczyć i powtarzać. W trakcie nauki trzeba całkowicie się wyłączyć od social media i innych rozpraszaczy. Dopasować też odpowiednią porę dnia, bo niby w nocy da się lepiej skupić, ale jednocześnie też jest się śpiącym
Tomcia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 15:00   #95
michallinaa
Przyczajenie
 
Avatar michallinaa
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1
Dot.: Efektywna nauka (szkoła, studia), jak się do niej zmobilizować? - WĄTEK ZBIORCZ

Mnie bardzo pomogły warsztaty organizowane przez szkołę xxx poznałam fajne techniki nauki i nie siedzę przy książkach tyle co kiedyś

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-06-17 o 08:04 Powód: reklama
michallinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-22 10:57:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.