Izotek- mój dziennik. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-26, 21:14   #61
balbinka95
Raczkowanie
 
Avatar balbinka95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez shena Pokaż wiadomość
Hej balbinka. Można dołączyć?
Zaczynam brac izoek od września, fajnym pomysłem będzie wspierać się nawzajem w tej kuracji. Chodzę do prywatnego dermatologa bo u mnie ci państwowi to są...pożal sie boże. Zrobiłam odpowiednie badania, wątrobe, lipidogram i test ciążowy...pani dermatolog chciała mieć pewność I z wynikami idę do mojej lekarki we wrześniu i zaczynam) Nie moge sie doczekać ale też się boje. Najbardziej tego jak bedzie wyglądać wizualnie moja skóra, czy bede mogła spokojnie wychodzić do ludzi;p
Oczywiście zachęcam wszystkich chętnych kuracjuszy do zdawania relacji Takie urozmaicenie jest nawet ciekawe bo każdy przechodzi leczenie inaczej i każdy chętny może się tym podzielić z resztą Shena, ja podobnie jak ty chodziłam kiedyś do dermatologa na kasę chorych i nie dość że efekty były zerowe (no... może Epiduo trochę pomogło), to wywaliłam naprawdę dużo kasy na to. Po jednej wizycie na recepcie było mnóstwo różnych różności za które zapłaciłam prawie 400zł. Lekarzowi prywatnemu bardziej zależy na zadowoleniu pacjenta bo dzięki dobrej opinii może on utrzymać się na rynku więc lepiej dać te stówke za wizyte bo w sumie i tak lepiej się to opłaca.
balbinka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 21:16   #62
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Izotek- mój dziennik.

I ja bym chętnie relacjonowała ale poczekajmy czy autorka postu sie zgodzi mój dermatolog chętnie przepisał bo mam 28 lat i nic nie pomaga na mój trądzik a mam go nawet na uszach... Ważę 56 kg ciekawe czy później zmniejszy mi dawkę narazie półtora miesiąca mam po 2 tabletki dziennie...
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 23:39   #63
hopsey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 24
Dot.: Izotek- mój dziennik.

To i ja dorzucę update. To mój 3. tydzień, z objawów zewnętrznych mogę wymienić popękane usta, na które zacząłem stosować solcoseryl (w ogóle nie chcą się goić), wysuszona skóra (ale nie przesuszona - jest po prostu sucha, ale się nie złuszcza) i najważniejsze, brak pryszczy. Jest sporo zaskórników, ale zaczynają się zmniejszać, czasami mam wrażenie, że same wychodzą na wierzch.
Mam małą dawkę, 20mg przy wadze 85kg. Dermatolog dobrze ocenił, że będzie wystarczająca. Oby tylko tendencja poprawy się utrzymała
Z objawów wewnętrznych, to niestety, ale mam problemy z tym, o co obawiałem się najbardziej - jelita. Nigdy układ pokarmowy nie był najlepiej funkcjonującym systemem w moim organizmie, ale teraz rozregulował się kompletnie. Perystaltyka całego układu jest chaotyczna, pojawiły się bóle brzucha i inne mniej przyjemne objawy. Nie wiem na ile możliwe jest, że po tak krótkim czasie stosowania leku może to być jego zasługa, ale boję się, żeby nie skończyło się to czymś poważniejszym, przy izotretynoinie rośnie ryzyko nieswoistych zapaleń jelit.
Jeśli ktoś może podzielić się dobrymi radami jak chronić przewód pokarmowy, to chętnie poczytam

Edytowane przez hopsey
Czas edycji: 2014-08-26 o 23:54
hopsey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 14:35   #64
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Skoro Autorka wątku wyraża zgodę, to i ja czasem będę dorzucać swoje trzy grosze Dziś zażyłam 27 tabletkę Izoteku, twarz wygląda znacznie lepiej, oczywiście utrzymuje się suchość ust, i cery , ale nie wyskakują praktycznie żadne pryszcze,a stare się ładnie goją, tylko te przebarwienia... Czasem mam bardzo przesuszoną skórę dłoni, ale nie ma strupków żadnych, stosuję często krem do rąk oliwkowy i jak na razie to wystarcza.
Dziś robiłam wyniki badań (cholesterol , glicerydy)i wszystko mieści się w normie. Jutro mam wizytę u dermatologa, ciekawa jestem jaką dawkę leku teraz dostanę, bo obecnie to jest 1x 20mg. Liczę też że poradzi mi coś na pielęgnacje włosów, bo strasznie wypadają, oraz doradzi ,czy mam brać coś osłonowego na wątrobę, bo na razie obywam się bez niczego.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 14:49   #65
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Ja izoteku nie stosuję, ale wczoraj byłam u dermatologa, która wspomniała o izoteku. Na początku myślałam, że w sumie mogłabym to brać bo miałabym w końcu czystą twarz, ale jak zaczęłam czytać o skutkach ubocznych to się przeraziłam strasznie. Twarzy nie mam jakiejś bardzo strasznej bo mam tylko trochę zaskórników na kościach policzkowych, ropnych gul nie mam, czasami mi jakaś wyskoczy podczas okresu, ale to wszystko.

Moja koleżanka się leczyła izotekiem rok temu i faktycznie na ropne gule jej pomogło bardzo, ale mówiła, że to co przeszła to nie poleca nikomu Ciągłe krwotoki z nosa, bóle mięśni i stawów, wysuszenie skóry na całym ciele, wypadanie włosów, łamliwe paznokcie, ciągłe migreny, problemy z jelitami.
Podziwiam was dziewczyny, że się zdecydowałyście i trzymam kciuki za super efekty, ja się jednak tak bardzo boję tego leku, że nie poświęcę tak bardzo zdrowia i moich włosów

Do tego wyczytałam, że biorąc izotek nie wolno ćwiczyć, a ja nie wyobrażam sobie nie ćwiczyć chociaż 40 min dziennie.

Na razie stosuję locacid, nawet pomaga, ale nie w takim szybkim tempie jak izotek, no cóż czas i tak upłynie

W każdym bądź razie trzymam za was kciuki
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:08   #66
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez TimeToTheGames Pokaż wiadomość
A ile czasu trwa ta kuracja izotekiem? Po prostu jak będziecie mieli czystą buzię to jeszcze trochę pobierzecie i koniec czy liczycie już kurację w miesiącach itp?
Moja siostra 12 lat temu była leczona lekiem o nazwie reaccutane, teraz występuje pod nazwą izotek i jeszcze pod innymi nazwami i ona dostała dawkę na 3 lata taką jak teraz się daje na np. 6 mies. Brała tabletkę 2x w tyg więc nie miała takich skutków ubocznych jak osoby, które biorą tak silny lek w tak krótkim czasie.
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 23:45   #67
stewusia
Przyczajenie
 
Avatar stewusia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Witam wizażanki
w piątek idę do dermatologa i mam nadzieję zacząć ostatnią już walkę z tym syfem po 6 latach zmagań, wyrzuconych w błoto pieniędzy i straconego czasu.
Jestem po badaniach - cholesterol mam nieco ponad normę (211, gdzie norma to 190). Trochę się obawiam, że może być to przeciwwskazaniem do kuracji i że może to mieć wpływ na moje zdrowie. Czy izotek wpłynął jakoś na Wasz cholesterol (jeśli robicie badania w tym kierunku)?
stewusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 10:22   #68
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Izotek- mój dziennik.

16 tabletek za mną czyli 8 dzień... Skóra na twarzy się łuszczy, mam kilka syfków ale to takie które wyszły kilka dni temu a teraz się powoli goją... Najgorzej jest z ustami W kącikach zrobiły się zajady, szminki średnio sobie radzą dorwałam jakąś próbkę La Roche-Posay Lipikar i pomaga trochę tylko wszystko smakuje kremem:P Na plecach i dekoldzie syfków nie ma tylko zaskórników masa ale one od zawsze tam były Bolą mnie żebra ale nie wiem czy to od leku... Włosy suche... Wyglądam jak król lew tak się spuszyły Skóra swędzi ale powoli się przyzwyczajam. No i paznokcie mi się zaczęły łamać Jednego musiałam ściąć prawię do krwi
Muszę sobie uporządkować sprawę z twarzą rano bo kremuje ją Cetaphilem MD, trochę pudruje a i tak za 30 minut się świeci... Jak sobie z tym radzicie?
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 11:36   #69
ts100
Raczkowanie
 
Avatar ts100
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 338
GG do ts100
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez stewusia Pokaż wiadomość
Witam wizażanki
w piątek idę do dermatologa i mam nadzieję zacząć ostatnią już walkę z tym syfem po 6 latach zmagań, wyrzuconych w błoto pieniędzy i straconego czasu.
Jestem po badaniach - cholesterol mam nieco ponad normę (211, gdzie norma to 190). Trochę się obawiam, że może być to przeciwwskazaniem do kuracji i że może to mieć wpływ na moje zdrowie. Czy izotek wpłynął jakoś na Wasz cholesterol (jeśli robicie badania w tym kierunku)?
Może ja się wypowiem - od 3 dni biorę Curacne 1x20 mg (preparat "z tej samej bajki"). Przed rozpoczęciem kuracji oczywiście robiłam wszystkie niezbędne badania - w tym cholesterol. Wynik: 204,5 gdzie górna granica normy to 200. Wszystkie inne parametry wzorowe (tak to określił lekarz). Na moje pytanie czy ten podwyższony cholesterol nie jest przeciwwskazaniem odpowiedział, że jeszcze niedawno górna granica wynosiła 250, teraz nagle obniżono ją do 190-200 i wmawia się ludziom, że powinni się leczyć. Więc rozpoczęłam kurację normalnie, będę uważać na to co jem (choć swoją dietę określiłabym raczej jako zdrową) i kontrolować parametry. Dodam, iż mój podwyższony cholesterol może być też wynikiem niedoczynności tarczycy i Hashimoto.

U mnie na razie bez jakichkolwiek skutków ubocznych oprócz delikatnego ściągnięcia twarzy. Szukam czegoś dobrego, kojąco-nawilżającego do mycia twarzy gdyż stosowany obecnie Physiogel nie sprawdza się u mnie, podobnie jak wszelkie preparaty marki Cetaphil :/
ts100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 12:15   #70
balbinka95
Raczkowanie
 
Avatar balbinka95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez TimeToTheGames Pokaż wiadomość
A ile czasu trwa ta kuracja izotekiem? Po prostu jak będziecie mieli czystą buzię to jeszcze trochę pobierzecie i koniec czy liczycie już kurację w miesiącach itp?
Moja ma trwać 7 miesięcy. Z tego co pamiętam to trzeba wziąć odpowiednią ilość leku w stosunku do wagi ciała
balbinka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 17:00   #71
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez balbinka95 Pokaż wiadomość
Moja ma trwać 7 miesięcy. Z tego co pamiętam to trzeba wziąć odpowiednią ilość leku w stosunku do wagi ciała

Mamy taka sama dawkę.
Kiedy skóra przestała ci sie przetłuszczać?
I jak wysypka?Zeszła?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 18:05   #72
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez stewusia Pokaż wiadomość
Witam wizażanki
w piątek idę do dermatologa i mam nadzieję zacząć ostatnią już walkę z tym syfem po 6 latach zmagań, wyrzuconych w błoto pieniędzy i straconego czasu.
Jestem po badaniach - cholesterol mam nieco ponad normę (211, gdzie norma to 190). Trochę się obawiam, że może być to przeciwwskazaniem do kuracji i że może to mieć wpływ na moje zdrowie. Czy izotek wpłynął jakoś na Wasz cholesterol (jeśli robicie badania w tym kierunku)?
Ja akurat robiłam wczoraj badania po zażyciu 27 tabletek Izoteku 20 mg (cholesterrol całkowity, ldl, hdl i trójglicerydy)-zaleciła to moja dermatolog i dopiero dziś z wynikami poszłam na wizytę Więc powiem tak: u mnie na razie wszystko w normie, pamiętam,że cholesterol całkowity miesiąc temu (przed rozpoczęciem kuracji)miałam równy 200 , ale moja dermatolog powiedziała,że to dobrze, bo w razie czego będzie z czego schodzić podczas kuracji, tj wnioskuję, że przy zażywaniu on może spadać i u mnie spadł do 187 obecnie. Ale wszystko to i tak mieści się w granicach normy, nie wiem jak będzie po kilku miesiącach kuracji. Spytałam dziś o lek osłonowy na wątrobę, to doktor stwierdziła, że nie ma po co brać skoro wyniki dobre, bo takie leki też trochę obciążają organizm, a jak nie ma potrzeby, to nie brać.
Powiedziałam,że wypadają mi włosy doradziła tonik do włosów Novoxidyl i ew Silice. Niestety moja dawka to nadal 20 mg dziennie, tylko tym razem na wizytę kontrolną mam dopiero za dwa miesiące. Spowodowane jest to tym ,że moja dermatolog uważa,że ważę mało, choć to nieprawda bo wagę jaką jej podałam to 55 kg (choć ostatnio zważyłam się i jest to 53kg), mam tylko nadzieję,że przyjmę odpowiednią ilość mg na masę ciała, a nie za mało, bo wtedy pryszcze na pewno wrócą Ale w takim tempie to moja kuracja będzie chyba trwała z półtora roku...a na pierwszej wizycie dostałam info,że około 7 miesięcy.

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez balbinka95 Pokaż wiadomość
Moja ma trwać 7 miesięcy. Z tego co pamiętam to trzeba wziąć odpowiednią ilość leku w stosunku do wagi ciała
To widzę Autorko,że mamy tą samą dawkę oraz przewidywane czas zakończenia kuracji. Nie wiem, jak to będzie, bo jeśli dawka cały czas będzie 20 mg to oznaczałoby to,że aby przyjąć te 150 mg na kg masy ciała trzeba poświęcić na to około 14 miesięcy, a nie 7...

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2014-08-28 o 18:01
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 21:41   #73
soanya
Raczkowanie
 
Avatar soanya
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 277
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Witajcie ja też się przyłączę
Od początku sierpnia łykam axotret i mam nadzieję pozbyć się tego dziadostwa raz na zawsze
Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Niestety moja dawka to nadal 20 mg dziennie, tylko tym razem na wizytę kontrolną mam dopiero za dwa miesiące. Spowodowane jest to tym ,że moja dermatolog uważa,że ważę mało, choć to nieprawda bo wagę jaką jej podałam to 55 kg (choć ostatnio zważyłam się i jest to 53kg), mam tylko nadzieję,że przyjmę odpowiednią ilość mg na masę ciała, a nie za mało, bo wtedy pryszcze na pewno wrócą Ale w takim tempie to moja kuracja będzie chyba trwała z półtora roku...a na pierwszej wizycie dostałam info,że około 7 miesięcy.
Ja ważę 50 kg a od samego początku dostałam z grubej rury 40mg. Moja derma stwierdziła, że 6 miesięcy i ma być po sprawie. Kolejną wizytę mam w przyszłym tygodniu i trochę mnie to dziwi, że nie kazała mi robić na nią badań. Co lekarz to inne podejście. Mam wszystkie standardowe objawy: suche usta, zajady (pomadki, wazelina, Blistex nie dają rady), suche włosy itd. Mam jeszcze dziwne uczucie jakby powiększyła mi się wątroba. Nie można tego nazwać bólem, ale dyskomfort jest. Macie też takie rewelacje ze swoją wątrobą?
soanya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 21:44   #74
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Ja waze 56 kg i tez dostalam dwa razy po 20 mg dziennie narazie na poltora miesiaca i badania mam zrobic na kolejna wizyte...
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 21:50   #75
balbinka95
Raczkowanie
 
Avatar balbinka95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Mamy taka sama dawkę.
Kiedy skóra przestała ci sie przetłuszczać?
I jak wysypka?Zeszła?
Skóra przestała się przetłuszczać po jakimś tygodniu chyba... Już nie pamiętam ale pisałam o tym napewno więc wystarczy cofnąć się do początku wątku No a te suche placki już chyba trochę ogarnęłam balsamem nawilżającym i jest trochę lepiej. Za tydzień mam wizytę u dermatologa i mam nadzieję się dowiedzieć co to jest
balbinka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 17:35   #76
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Malujecie sie normalnie? Da sie podkład nałożyć, nie widać suchych skórek?
shena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 21:42   #77
balbinka95
Raczkowanie
 
Avatar balbinka95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez shena Pokaż wiadomość
Malujecie sie normalnie? Da sie podkład nałożyć, nie widać suchych skórek?
Ja czasami się maluję ale z tym jest tak że czasem jest dzień kiedy skóra się poprostu sypie i nie ma możliwości ale jak mam w miarę nawilżoną skórę to da radę Jak jeszcze dam bazę pod podkład to jest możliwie i nie widać suchych skórek. No i nie trzeba się pudrować bo mat idealny
balbinka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 08:24   #78
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Balbinko, cieszę się, że kuracja jak dotąd przebiega pomyślnie

Matowa skóra? Marzę o tym

Ja prawdopodobnie zacznę swoją kurację w październiku, na razie kończę kurację Tetrą, która jak wiadomo fajnie wycisza stany zapalne, ale z zaskórnikami i łojotokiem sobie nie radzi .

Pozdrawiam
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 11:05   #79
balbinka95
Raczkowanie
 
Avatar balbinka95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Izotek- mój dziennik.

DZIEŃ 32
Wczoraj niestety nie mogłam wziąć tabletki gdyż skończyłam opakowanie a nie miałam okazji kupić następnego bo ostatno jakoś nie bywałam w okolicach tej apteki gdzie jest najtaniej a w tej blisko mnie nie było więc niestety pewnie dopiero dzisiaj po południu będę miała nowe opakowanie. No ale jednodniowa przerwa raczej nie powinna zaszkodzić No a co do same kuracji i to męczy mnie straaaszna suchość włosów Zawsze miałam włosy błyszczące i miękkie w dotyku a teraz to jest jakaś porażka Aż nie chce mi się ich dotykać. Dla mnie jako dla włosomaniaczki to jest szczególny cios bo starałam się dbać o nie aby wyglądały jak najlepiej a teraz jestem poprostu bezradna Macie może jakieś rady dla mnie?
balbinka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 11:28   #80
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez balbinka95 Pokaż wiadomość
DZIEŃ 32
Wczoraj niestety nie mogłam wziąć tabletki gdyż skończyłam opakowanie a nie miałam okazji kupić następnego bo ostatno jakoś nie bywałam w okolicach tej apteki gdzie jest najtaniej a w tej blisko mnie nie było więc niestety pewnie dopiero dzisiaj po południu będę miała nowe opakowanie. No ale jednodniowa przerwa raczej nie powinna zaszkodzić No a co do same kuracji i to męczy mnie straaaszna suchość włosów Zawsze miałam włosy błyszczące i miękkie w dotyku a teraz to jest jakaś porażka Aż nie chce mi się ich dotykać. Dla mnie jako dla włosomaniaczki to jest szczególny cios bo starałam się dbać o nie aby wyglądały jak najlepiej a teraz jestem poprostu bezradna Macie może jakieś rady dla mnie?
A dbanie jak przed kuracją nie pomaga? Olejowanie, częstsze nakładanie maski na minimum 1 godzinę. Pamiętaj, żeby ostatnie płukanie włosów zrobić chłodniejszą wodą to zamknie to łuski włosa i wchłonięta maska zostanie w środku

Też jestem włosomaniaczką gdzieś od roku i jak mi lekarz powiedziała, że mi strasznie wysuszą się włosy i mogą wypadać to podziękowałam za takie straty, nie jestem tak zdesperowana W sumie mam trochę zaskórników na kościach policzkowych więc może sam locacid pomoże. No i używam zielonej glinki i piję herbatę ekologiczną, którą poleciła mi pani z zielarskiego. Taka herbatka "dar natury" za jakieś 4 zł, podobno syfy po niej nie wyskakują, oczyszcza krew i ogólnie organizm więc twarz też szybciej się oczyszcza
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 11:58   #81
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez balbinka95 Pokaż wiadomość
DZIEŃ 32
Wczoraj niestety nie mogłam wziąć tabletki gdyż skończyłam opakowanie a nie miałam okazji kupić następnego bo ostatno jakoś nie bywałam w okolicach tej apteki gdzie jest najtaniej a w tej blisko mnie nie było więc niestety pewnie dopiero dzisiaj po południu będę miała nowe opakowanie. No ale jednodniowa przerwa raczej nie powinna zaszkodzić No a co do same kuracji i to męczy mnie straaaszna suchość włosów Zawsze miałam włosy błyszczące i miękkie w dotyku a teraz to jest jakaś porażka Aż nie chce mi się ich dotykać. Dla mnie jako dla włosomaniaczki to jest szczególny cios bo starałam się dbać o nie aby wyglądały jak najlepiej a teraz jestem poprostu bezradna Macie może jakieś rady dla mnie?

Też jestem włosomaniaczką i równiez obawiam się suchości i wypadania włosów.
Na razie po 10 tabletce skóra i włosy bez zmian,nadal sie przetłuszczają.
Myślę ze olejowanie dobrym olejem włacznie ze skalpem ,ale nie na noc tylko na 2-3 godz. oraz dobre maski które również mozna dawac na skalp powinny pomóc.
Trudno polecac kosmetyki,bo każdemu słuzy coś innego.
U mnie sprawdzają się :
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...do-wlosow.html mozna kłaść na skalp
a z olejów warto sie przyjrzeć
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...istkowego.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 12:23   #82
balbinka95
Raczkowanie
 
Avatar balbinka95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Dbam tak jak przed kuracją z tym że przed myłam włosy codziennie lub co dwa dni w zależności czy musiałam gdzieś wyjść do ludzi czy też siedziałam w domu. No a teraz kiedy włosy mi się już w ogóle nie przetłuszczają to nawet 5 dni nie myję bo są cały czas jak świeże (zupełnie jak w dzieciństwie kiedy to myło się włosy raz w tygodniu). Może to jest też przyczyną suchości. Dlatego też namoczyłam włosy i bez żadnego mycia szamponem nałożyłam odżywkę (aktualnie skończyła mi się maska). Planuję zakup maski bioetika bo podobno cudeńko Zastanowię się też nad dokupieniem jakichś oleji. Aktualnie mam kokosowy, alterra, łopianowy z green pharmacy oraz oliwę z oliwek ale w tej sytuacji trzeba szukać nowych rozwiązań no i może poprostu muszę robić coś z włosami codziennie. Oczywiście szkoda jest poświęcić swoje włosy ale nawet jak bym miała piękną czuprynę to zawsze w głowie bedzie ta paskudna cera Mam tylko nadzieję że się jakoś z tym uporam a także że po kuracji włosy nie będą lecieć garściami jak to często bywa No cóż... Zawsze marzyłam o wygraniu z trądzikiem raz na zawsze więc muszę być cierpliwa i nie marudzić choć to trudne
balbinka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 13:12   #83
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Masz cały arsenał więc dasz radę.
A jak cera,krosty nadal wychodzą czy się uspokaja?
U mnie po dziesięciu dniach tylko lekka suchość ust.
Miałam lepsze dni z cera ale teraz znów wychodza duże boloące pryszcze
Cały czas skóra sie przetłuszcza.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 14:07   #84
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez balbinka95 Pokaż wiadomość
Dbam tak jak przed kuracją z tym że przed myłam włosy codziennie lub co dwa dni w zależności czy musiałam gdzieś wyjść do ludzi czy też siedziałam w domu. No a teraz kiedy włosy mi się już w ogóle nie przetłuszczają to nawet 5 dni nie myję bo są cały czas jak świeże (zupełnie jak w dzieciństwie kiedy to myło się włosy raz w tygodniu). Może to jest też przyczyną suchości. Dlatego też namoczyłam włosy i bez żadnego mycia szamponem nałożyłam odżywkę (aktualnie skończyła mi się maska). Planuję zakup maski bioetika bo podobno cudeńko Zastanowię się też nad dokupieniem jakichś oleji. Aktualnie mam kokosowy, alterra, łopianowy z green pharmacy oraz oliwę z oliwek ale w tej sytuacji trzeba szukać nowych rozwiązań no i może poprostu muszę robić coś z włosami codziennie. Oczywiście szkoda jest poświęcić swoje włosy ale nawet jak bym miała piękną czuprynę to zawsze w głowie bedzie ta paskudna cera Mam tylko nadzieję że się jakoś z tym uporam a także że po kuracji włosy nie będą lecieć garściami jak to często bywa No cóż... Zawsze marzyłam o wygraniu z trądzikiem raz na zawsze więc muszę być cierpliwa i nie marudzić choć to trudne
Jeśli masz u siebie Hebe to popatrz na te litrowe maski do włosów, kosztują tylko 11 zł, a są super Polecam nową bananową
Możesz też do maski/odżywki dodać sobie miodu lub trochę cukru, te produkty nawilżają bardzo dobrze włosy
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 15:39   #85
balbinka95
Raczkowanie
 
Avatar balbinka95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Masz cały arsenał więc dasz radę.
A jak cera,krosty nadal wychodzą czy się uspokaja?
U mnie po dziesięciu dniach tylko lekka suchość ust.
Miałam lepsze dni z cera ale teraz znów wychodza duże boloące pryszcze
Cały czas skóra sie przetłuszcza.
Co do pryszczy to od jakiegoś tygodnia bez zmian czyli o wiele mniej niż przed rozpoczęciem kuracji i cały czas jest tak samo. I to nie jest chyba sprawa tego że wyskakują nowe tylko te stare strasznie wolno znikają. Może to dlatego że skóra po Izoteku regeneruje się o wiele wolniej niż normalnie. Lekko się zranie i muszę patrzyć na te rankę nawet tydzień mimo że to lekkie zadrapanie
balbinka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 17:24   #86
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez burtonistka Pokaż wiadomość
Moja siostra 12 lat temu była leczona lekiem o nazwie reaccutane, teraz występuje pod nazwą izotek i jeszcze pod innymi nazwami i ona dostała dawkę na 3 lata taką jak teraz się daje na np. 6 mies. Brała tabletkę 2x w tyg więc nie miała takich skutków ubocznych jak osoby, które biorą tak silny lek w tak krótkim czasie.
Trądzik jej nie wrócił?
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 17:33   #87
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Trądzik jej nie wrócił?
Nie Jak się leczyła miała 15-16 lat, teraz ma 27 i nie ma ani jednego wągra, ani żaden pryszcz jej nie wyskoczył od hoho i jeszcze dłużej Ale jak mówiłam, ona była leczona 3 lata, więc takich skutków ubocznych nie miała jak osoby, które teraz biorą lek 6-8 mies. Tylko jej usta strasznie wysychały i twarz. Czuję, że teraz dermatolodzy nie bardzo chcą leczyć przez tak długi czas, mi też chciała dać tabletki na okres ok 7 mies, ale się nie zgodziłam
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 17:48   #88
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez burtonistka Pokaż wiadomość
Nie Jak się leczyła miała 15-16 lat, teraz ma 27 i nie ma ani jednego wągra, ani żaden pryszcz jej nie wyskoczył od hoho i jeszcze dłużej Ale jak mówiłam, ona była leczona 3 lata, więc takich skutków ubocznych nie miała jak osoby, które teraz biorą lek 6-8 mies. Tylko jej usta strasznie wysychały i twarz. Czuję, że teraz dermatolodzy nie bardzo chcą leczyć przez tak długi czas, mi też chciała dać tabletki na okres ok 7 mies, ale się nie zgodziłam

Z takim sposobem przeprowadzenia kuracji jeszcze się nie spotkałam
Ale jak widać w przypadku Twojej siostry okazał się skuteczny
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 18:14   #89
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Z takim sposobem przeprowadzenia kuracji jeszcze się nie spotkałam
Ale jak widać w przypadku Twojej siostry okazał się skuteczny
Jest to tak silny lek, że dermatolog, do której trafiła moja siostra nie poleca stosowania go w tak krótkim czasie. Dermatolog bardzo znana i bardzo ceniona, przyjmuje w Warszawie
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 18:28   #90
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez burtonistka Pokaż wiadomość
Jest to tak silny lek, że dermatolog, do której trafiła moja siostra nie poleca stosowania go w tak krótkim czasie. Dermatolog bardzo znana i bardzo ceniona, przyjmuje w Warszawie
Nie do końca rozumiem
Dermatolog nie poleca stosować silnego leku, krótko
Dla mnie to jakiś absurd
Może chodziło o stosowanie go w tak krótkim odstepie czasu czyli braniu tabletki raz dziennie
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-06 18:35:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.