wyprowadzka z domu - klasa maturalna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-17, 22:49   #1
ananke111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1

wyprowadzka z domu - klasa maturalna


Hej,
Przychodzę po poradę osób trzecich, najbardziej obiektywnych w całej tej sytuacji.
W lipcu kończę 18 lat, po wakacjach idę do klasy maturalnej. Mam ambicję, po szkole chcę wyjechać na studia do innego miasta, usamodzielnić się, raczej nie liczę na dużą pomoc finansową od rodziców. Żyjemy w dobrych stosunkach, potrafimy się razem śmiać, w domu panuje podział obowiązków, nikt spośród 5 osób nie jest traktowany wyjątkowo. Jednak nie jest tak kolorowo, jakby mogło się wydawać (inaczej nie powstałby ten post).
Od lipca 2019 jestem z chłopakiem (właściwie facetem) 12 lat starszym ode mnie. Poznaliśmy się w pracy, zakochaliśmy się w sobie. Związek jest przez moich rodziców traktowany raczej z dystansem, mimo, że spędziliśmy razem Boże Narodzenie, był u nas parę razy w domu na 'rodzinnym obiedzie'. Nie uważają, że w moim wieku może mieć miejsce jakaś prawdziwa miłość na lata. Właściwie póki nie zakazują mi się z nim widywać i nie ograniczają mojej wolności w innych sferach, nie mam z tym żadnego problemu - przekonamy się po czasie o tym, która ze stron była w błędzie. Problem polega na tym, że po tym jak po dwóch miesiącach rozłąki przyjechał mój facet dwa tygodnie temu, zaszalałam i oznajmiłam mojej mamie, że chcę do niego jechać już w czwartek wieczorem po lekcjach (w piątek miałam mieć 45 min matmy, które spokojnie mogłam odrobić u niego). Ona powiedziała 'jedz, ale w piątek po lekcjach' - nie posłuchałam. Bez zgody rodziców po prostu wyszłam z domu na całe trzy noce. Popełniłam ogromny błąd, bo tym samym straciłam jakąkolwiek szansę na nocowanie poza domem i powrót pózniej niż 22 do domu do matury. Zdaję sobie sprawę, że zrobiłam coś strasznego, że taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca, tym bardziej, że straciłabym tylko jedną noc.Teraz żadne imprezy, osiemnastki, nawet wyjazd na ślub w innym mieście siostry mojego faceta nie wchodzi w grę. Rodzice postawili mi ultimatum: albo stosujesz się do zasad, albo się pakujesz. Nie chcę psuć z nimi relacji jeszcze bardziej, wiem, że przeciągnęłam strunę. Nie zamierzam się też wyprowadzać, choć jest taka możliwość (praca w weekendy, po szkole nauka, mieszkanie z facetem). Chciałabym pokazać na nowo, że mogą mi ufać, że jestem odpowiedzialna i tylko czasem mi odbija i robię rzeczy naprawdę nie w moim stylu - krótko mówiąc - mieszkać z nimi, ale mieć też życie towarzyskie jak przeciętny nastolatek. To nie czas na dorosłość i poświęcanie nauki na rzecz pracy. Poradzcie jak powinnam postąpić. Może ktoś w młodości miał podobne rozterki.
ananke111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-01, 19:34   #2
Meidx3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 77
Dot.: wyprowadzka z domu - klasa maturalna

Uczyć się. Ja żałuję że nie mam szkoły ani zawodu. Moi rodzice mi nie pomagali, ani finansowo ani psychicznie. Wyjechałam za granicę i b ciężko mi znaleźć normalna pracę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Meidx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-01, 19:50   #3
pandemonium3
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: wyprowadzka z domu - klasa maturalna

Poczekaj aż rodzice się uspokoją, a sama się zastanów czego 30latek może chcieć od 18-latki. Teraz czujesz się dojrzała, za 12 lat będziesz z obrzydzeniem wspominać dorosłego byczka, który bierze się za licealistki.
pandemonium3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-01 19:50:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.