Regulon / Marvelon / Ovulastan Forte - wątek zbiorczy! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-11, 17:11   #271
Nadya
Rozeznanie
 
Avatar Nadya
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 887
Dot.: Regulon / Marvelon / Ovulastan Forte - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, gdzie w Warszawie dostanę duże opakowanie(3blistry) Ovulastanu Forte?
__________________
mój wątek wymianowy

Nadya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 08:46   #272
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: Ovulastan Forte

Czy ktoś uprzejmy mógłby mi przepisać z ulotki regulonu co w przypadku wystąpienia biegunki w 3 tyg przyjmowania tabletek Regulon?
Wyrzucilam opakowanie, myśląc że mam jeszcze jedno a nie mam
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 13:13   #273
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Ovulastan Forte

Cytat:
Napisane przez tenebris Pokaż wiadomość
Czy ktoś uprzejmy mógłby mi przepisać z ulotki regulonu co w przypadku wystąpienia biegunki w 3 tyg przyjmowania tabletek Regulon?
Wyrzucilam opakowanie, myśląc że mam jeszcze jedno a nie mam
Google nie gryzie, a na wizażu jest uniwersalna ulotka.
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&...53760139,d.ZG4
Odp. to co w przypadku każdych tabletek dwuskaładnikowych jednofazowych.
Zależy ile godzin minęło od przyjęcia tabletki, jeśli więcej niż 4 to nic się nie dzieje.
Jeśli mniej to:
1. biegunka nie przechodzi to standard przy pominięciuu tabletki z 3 tygodnia czyli przerwa lub połączenie opakowań
2. przeszło, to wziąc kolejną tabletkę.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 10:59   #274
Sag etwas
Zadomowienie
 
Avatar Sag etwas
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ZG :)
Wiadomości: 1 319
Dot.: Ovulastan Forte

Hej dziewczyny

Ile płacicie za Ovulastan Forte ?
__________________
"Magdaleno, sag etwas."
Sag etwas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 10:50   #275
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: Ovulastan Forte

Cytat:
Napisane przez Sag etwas Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Ile płacicie za Ovulastan Forte ?
Mi się udało kupić pojedyncze opakowania za ok. 24 zł, ale sa droższe bo nawet po 29 zł. Natomiast nigdzie nie ma opakowań potrójnych, gdzie razem takie opakowanie kosztuje ok 46 zł.
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 15:41   #276
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Ovulastan Forte

Cytat:
Napisane przez Sag etwas Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Ile płacicie za Ovulastan Forte ?
Cytat:
Napisane przez pattricia Pokaż wiadomość
Mi się udało kupić pojedyncze opakowania za ok. 24 zł, ale sa droższe bo nawet po 29 zł. Natomiast nigdzie nie ma opakowań potrójnych, gdzie razem takie opakowanie kosztuje ok 46 zł.
W dozie zamówione przez internet 16,43, a 3 blistry 40zł.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 17:11   #277
Sag etwas
Zadomowienie
 
Avatar Sag etwas
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ZG :)
Wiadomości: 1 319
Dot.: Ovulastan Forte

Cytat:
Napisane przez pattricia Pokaż wiadomość
Mi się udało kupić pojedyncze opakowania za ok. 24 zł, ale sa droższe bo nawet po 29 zł. Natomiast nigdzie nie ma opakowań potrójnych, gdzie razem takie opakowanie kosztuje ok 46 zł.
[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;43699185]W dozie zamówione przez internet 16,43, a 3 blistry 40zł.[/QUOTE]

Ja swoje pierwsze opakowanie kupiłam właśnie za 24zł. Gin mi mówił orientacyjne ceny i miały być tańsze ( chciałam cenę zbliżoną do poprzednich tabletek, które brałam). A kupowałam w aptece, która jest u mnie w mieście uznawana za jedną z tańszych i się trochę zdziwiłam.
Kolejne zamówiłam właśnie w DOZ i wzięłam 3pak, bo się o wiele bardziej opłaca. Nie wiem skąd aż taka rozbieżność cenowa..
__________________
"Magdaleno, sag etwas."
Sag etwas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-15, 10:04   #278
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: Ovulastan Forte

Cytat:
Napisane przez Sag etwas Pokaż wiadomość
Ja swoje pierwsze opakowanie kupiłam właśnie za 24zł. Gin mi mówił orientacyjne ceny i miały być tańsze ( chciałam cenę zbliżoną do poprzednich tabletek, które brałam). A kupowałam w aptece, która jest u mnie w mieście uznawana za jedną z tańszych i się trochę zdziwiłam.
Kolejne zamówiłam właśnie w DOZ i wzięłam 3pak, bo się o wiele bardziej opłaca. Nie wiem skąd aż taka rozbieżność cenowa..

No ale tych 3-paków nigdzie nie można dostać i dlatego aptekarze na tym żerują i sztucznie podnoszą ceny.
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 22:09   #279
MyNameIsMakeUp
Raczkowanie
 
Avatar MyNameIsMakeUp
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 72
Dot.: Regulon / Marvelon / Ovulastan Forte - wątek zbiorczy!

Brałam regulon przez niecały rok,generalnie nic mi po nim nie było,żadnych krwawień,bólu piersi,spadku libido itp,ale niestety od niego przytyłam.
Jak tylko zmieniłam na Yasmin,to powoli wracałam do normalnej wagi.
MyNameIsMakeUp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 19:31   #280
beribazu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18
Dot.: Regulon / Marvelon / Ovulastan Forte - wątek zbiorczy!

Ja dostałam OF po Cilescie. Niestety mam skutki uboczne. Po tabletkach mam nadmuchany i twardy brzuch, jakbym byla w ciazy. Dodatkowo przytyłam, libido spadło mi do zera, a jak już przychodzi do tete-a-tete z TZ to bez lubrykantu się nie obejdzie... To mój trzeci miesiac z OF, Cilest bralam ponad 8 lat i bardzo dobrze mi sluzyl. Dziewczyny, czy myślicie, ze z czasem (np po pol roku) moj organizm dostosuje sie do OF? Chodzi mi dokladnie o powrot libido i zaprzestanie tycia. Czy lepiej od razu zmienić pigułki?
beribazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 12:59   #281
Malinowy_Torcik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 32
Dot.:Ovulastan Forte - wątek zbiorczy!

Brałam Ovulastan Forte przez miesiąc i podziękowałam.
Głowa bolała mnie przez cały miesiąc, w nocy drętwiały mi nogi i ręce, ciągle byłam zmęczona, wręcz nie dałam rady podnieść tyłka z kanapy.
Całą twarz mi wysypało, całe policzki i szyja.
Lekarz zmienił mi na Diane 35, ale niestety wielkie ogromne pryszcze nadal od miesiąca są i nie mogę się ich w żaden sposób pozbyć.
Malinowy_Torcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-06, 19:23   #282
ksiezniczka1009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Exclamation Tabletki antykoncepcyjne

Witam, otóż mam problem, byłam w zeszłym miesiącu u ginekologa po tabletki antykoncepcyjne (brałam już kiedyś Vibin) i przypisał mi Ovulastan Forte.. tak jak było na ulotce wzięłam pierwsza tabletkę pierwszego dnia okresu.. okres dostałam koło godziny 20.00 a o 21.30 wzięłam tabletkę, kiedy się rano obudziłam okresu juz nie było :/ jestem pewna że nie były to plamienia, gdyż wczesniej nigdy ich nie mialam.. Skończyłam to opakowanie i jestem w trakcie trzeciego dnia przerwy a okresu dalej nie ma :/ za to strasznie mi słabo i chce mi sie wymiotować.. nie wiem co sie dzieje.. w ciązy napewno nie jestem, bo używaliśmy z TŻ dodatkowo prezerwatyw. Miałyście kiedyś podobne sytuacje? Dodam jeszcze, że od jakiś 5 miesięcy jestem strasznie podatna na stres i strasznie mało śpie.. nie wiem czy mój problem moze być z tym związany..
ksiezniczka1009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 20:18   #283
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez ksiezniczka1009 Pokaż wiadomość
Witam, otóż mam problem, byłam w zeszłym miesiącu u ginekologa po tabletki antykoncepcyjne (brałam już kiedyś Vibin) i przypisał mi Ovulastan Forte.. tak jak było na ulotce wzięłam pierwsza tabletkę pierwszego dnia okresu.. okres dostałam koło godziny 20.00 a o 21.30 wzięłam tabletkę, kiedy się rano obudziłam okresu juz nie było :/ jestem pewna że nie były to plamienia, gdyż wczesniej nigdy ich nie mialam.. Skończyłam to opakowanie i jestem w trakcie trzeciego dnia przerwy a okresu dalej nie ma :/ za to strasznie mi słabo i chce mi sie wymiotować.. nie wiem co sie dzieje.. w ciązy napewno nie jestem, bo używaliśmy z TŻ dodatkowo prezerwatyw. Miałyście kiedyś podobne sytuacje? Dodam jeszcze, że od jakiś 5 miesięcy jestem strasznie podatna na stres i strasznie mało śpie.. nie wiem czy mój problem moze być z tym związany..
Reagujesz na przyjmowane hormony. Obserwuj co się będzie działo a w razie zaostrzenia objawów po prostu skonsultujesz się z ginekologiem. Jeśli dotrwasz do kilku miesięcy a jednocześnie zauważysz obniżenie nastroju, stany depresyjne, nerwowość - zmień metodę na niehormonalną.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 20:22   #284
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Na tabsach srednio 4 lub 5 dnia mialam okres.
Na jednoskladnikowuch moja kumpela nie ma okresu juz 3 miesiac
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 10:36   #285
pysia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 172
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Ja miałam identycznie,stosowalam inne tabletki, ale gdy wzielam pierwsza podczas pierwszego dnia okresu, na drugi dzien mialam tylko drobne plamienie, a pod koniec drugiego dnia juz krwawienia nie bylo wcale.

Tez sie wystraszylam, ze moze to nie byl moj pierwszy dzien miesiaczki, ze cos pomylilam i antykoncepcja nie bedzie dzialac,ale bylo wszystko dobrze.

Widocznie tak mialo byc. Czytalam kiedys ze tak sie zdarza i to normalne...

I krwawienie z odstawienia przez moze trzy razy dostalam 3 dnia przerwy, pozniej zaczelo juz bywac 4 dnia przerwy, takze czekaj...

Edytowane przez pysia07
Czas edycji: 2016-06-07 o 10:38
pysia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 15:45   #286
Nagini11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Okres z odstawienia.

Witajcie moje drogie Właśnie mam okres z odstawienia. Biore tabletki marvelon. Od początku ich brania czyli już prawie rok nie miałam z nimi żadnych problemów i tu moje pytanie. Przy obecnym odstawieniu straszne wzdeło mi brzuch w dolnej części wcześniej tak się nie działo. Też tak czasem macie robiąc przerwe?
Nagini11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-30 16:45:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.