Hipnoporód. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-03, 16:58   #1
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Post

Hipnoporód.


Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2013-07-04 o 13:36
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 19:34   #2
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Hipnoporód.

Jesli kobieta ma ochote i wierzy w to (a wiadmo,ze wiara czesto dziala cuda) to dlaczego nie. Ja wole porod z ZZO
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 20:20   #3
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Hipnoporód.

Taaaa... ja byłam do drugiego porodu mega zrelaksowana, biegłam z radością na salę porodową, śmialiszmy się z mężem, jedli kanapki i miało być tak pięknie. A nie było, przykre zderzeni z personelem i szpitalą rzeczywistością.., no i poród po prostu bardzo boli i nic tego nie zmieni, nawet najbardziej pozytywne nastawienie nie zdziała cudu.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 07:52   #4
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Hipnoporód.

Mamy! Autohipnoza i nie potrzeba anestezjologa do cc!

Co prawda rodziłam bez znieczulena i żyję, potrafię się "relaksować", jednak przy TAKIM bólu trochę ciężko "oderwać" się od tego.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 08:43   #5
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Hipnoporód.

Myślę, że pokusiłabym się o spróbowanie gdybym była znowu w ciąży. Wiem, że nie mogłabym rodzić w domu ani domu narodzin. A przy porodzie naturalnym wolałabym nieinwazyjne metody łagodzenia bólu.

karolca, ale potrafisz się relaksować ot tak czy ćwiczyłaś to? Bo jednak jest różnica. Ja przez ok miesiąc robiłam trening autogenny (nie w ciąży) i doświadczanie takiego stanu to coś więcej niż relaksacja na kanapie. Także ja wierzę w taką autohipnozę, jeśli ktoś ćwiczy, jest świadomy swojego ciała to w porodzie na pewno to pomoże.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 09:29   #6
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Hipnoporód.

dxzzzzzzxzzzzszzzzzzzzsxc
Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Myślę, że pokusiłabym się o spróbowanie gdybym była znowu w ciąży. Wiem, że nie mogłabym rodzić w domu ani domu narodzin. A przy porodzie naturalnym wolałabym nieinwazyjne metody łagodzenia bólu.

karolca, ale potrafisz się relaksować ot tak czy ćwiczyłaś to? Bo jednak jest różnica. Ja przez ok miesiąc robiłam trening autogenny (nie w ciąży) i doświadczanie takiego stanu to coś więcej niż relaksacja na kanapie. Także ja wierzę w taką autohipnozę, jeśli ktoś ćwiczy, jest świadomy swojego ciała to w porodzie na pewno to pomoże.
u mnie taka relaksacja to przede wszystkim odpowiednia technika oddechu, odprężenia jakby "oderwania się" umysłu od ciała. Chodzilam kiedyś na zajęcia relaksacyjne i wiem jak wprowadzić się w stan odprężenia. Jednak do tego potrzebny jest spokój a nie zamieszanie jakie jest na porodówce tu lekarz, tam położna, tu ktg, tu skurcz za skurczem.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 13:49   #7
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Hipnoporód.

Ja próbowałam sobie wmówić że wcale tak bardzo nie boli i nawet skutkowało - pomiędzy skurczami Ale to chyba nie autohipnoza ( chociaż trochę się odrealniłam wtedy)
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 12:42   #8
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Hipnoporód.

Widziałam w tv wywiad z Panią która przygotowuje kobiety do takiego porodu..

Nie jest to żadne czary mary.. Kwestia tego treningu właśnie który "trenowany " przez kilka miesięcy przed porodem może sprawić, że rodząca kobieta ma dobre nastawienie i potrafi rodząc skupić się na pozytywnych aspektach tego zdarzenia.. i dodatkowo ustawić oddech i się zrelaksować w miarę możliwości..

Moim zdaniem kobieta po takim treningu ma szansę przejść poród spokojniej i łagodniej niż taka która naczytała się lub nasłuchała o traumatycznych przeżyciach porodowych innych kobiet i wpada na porodówkę mając dzięki nim jedynie same czarne wizję przed oczami



Oczywiście jeśli ta wytrenowana trafi na koszmarny personel i szpital to nic nie da pewnie..chociaż kto wie mówi się "tylko spokój może cię uratować "


Ja przy obu porodach starałam się skupić na tym że każdy koszmarny skurcz to jednak jeden mniej do końca.. i ze nie tylko ja się męczę ale dziecko też..ale to ja tylko mogę coś zrobić by obu nam ulżyć i akcję przyspieszyć..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 13:44   #9
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Hipnoporód.

skoro do chronicznego bolu plecow stosuje sie teraz terapie CBT i dziala na bol, to i z bolami porodowymi mozna radzic sobie inaczej niz farmakologicznie
ale: trzeba wierzyc w to to raz, dwa trzeba miec kogos obok kto w to wierzy rowniez i wie co robic.

jak przeczytalam ten artykul, to ja rodzialam wlasnie w takim transie i hipnozie, naturalnie weszlam w swoja przestrzen poisywana jaka "kule" (bubble) i nic nie czulam
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.




Edytowane przez katakumba
Czas edycji: 2013-07-05 o 13:46
katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 13:35   #10
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Hipnoporód.

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
Widziałam w tv wywiad z Panią która przygotowuje kobiety do takiego porodu..

Nie jest to żadne czary mary.. Kwestia tego treningu właśnie który "trenowany " przez kilka miesięcy przed porodem może sprawić, że rodząca kobieta ma dobre nastawienie i potrafi rodząc skupić się na pozytywnych aspektach tego zdarzenia.. i dodatkowo ustawić oddech i się zrelaksować w miarę możliwości..

Moim zdaniem kobieta po takim treningu ma szansę przejść poród spokojniej i łagodniej niż taka która naczytała się lub nasłuchała o traumatycznych przeżyciach porodowych innych kobiet i wpada na porodówkę mając dzięki nim jedynie same czarne wizję przed oczami
Wlaśnie - kluczem lagodzenia bólu jest prawidłowy oddech i relaks (który możliwy jest właśnie przy prawidłowym, równym oddechu).
Pamiętam, że skurcze bardzo bolały, ale jak oddychałam tak, aby czuć się spokojnie, były jakby mniej odczuwalne.

Sama naczytałam się takich opisów porodowych, rzeźnia to miejsce komfortowe i spokojne więc musiałam sama nastawiać się pozytywnie. No i trafiłam na fajny personel, nikt mi nie przeszkadzał (jedynie mąż telefonami co minutę).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 08:26   #11
agnieszka3201
Czytajka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 23
Dot.: Hipnoporód.

Jak widać medytacja naprawdę nie jest trudna. Najważniejsze jednak, by spróbować. Nie tracimy i nie ryzykujemy nic, możemy jedynie liczyć na korzyści. Medytacja w ciąży pozwala redukować stres. Wpływa również na rozluźnienie i przygotowuje do świadomego porodu. Wszystkie niezębne informacje znajdziemy w książce „Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia”. Autor, Jerzy Lech Piechnik jest cenionym lekarzem, który pomógł wielu kobietom.
__________________
Przeczytane opisane
agnieszka3201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-11 09:26:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.