Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-27, 13:32   #1
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Smile

Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera


Natchnięta sąsiednim wątkiem o chorobach autoimmunologicznych, gdzie przewinęły się choroby psychiczne w kilku postach, chciałabym Was zapytać o kilka rzeczy, bo ciekawi mnie ogólna świadomość i wiedza na temat chorób i zaburzeń psychicznych oraz otwartość naszego narodu.

Czy osoba z depresją, chorobą dwubiegunową, nerwicą np lękową, albo natręctw, zaburzeniami z pogranicza (borderline) byłaby przez Was z automatu odtrącona jako przyszły partner? Czego się najbardziej obawiacie w takim człowieku? Albo w takiej relacji?

Edit:
Bierzmy tu pod uwagę osoby, które się aktywnie leczą.


Zapraszam do dyskusji

Edytowane przez 201803071142
Czas edycji: 2017-12-27 o 13:45
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 13:39   #2
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Natchnięta sąsiednim wątkiem o chorobach autoimmunologicznych, gdzie przewinęły się choroby psychiczne w kilku postach, chciałabym Was zapytać o kilka rzeczy, bo ciekawi mnie ogólna świadomość i wiedza na temat chorób i zaburzeń psychicznych oraz otwartość naszego narodu.

Czy osoba z depresją, chorobą dwubiegunową, nerwicą np lękową, albo natręctw, zaburzeniami z pogranicza (borderline) byłaby przez Was z automatu odtrącona jako przyszły partner? Czego się najbardziej obawiacie w takim człowieku? Albo w takiej relacji?




Zapraszam do dyskusji
bałabym się schizofrenika.

Ważne też czy osoba chora się leczy czy ma podejście "takiego mnie Panie Boże stworzyłeś".
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 13:44   #3
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;79974036]bałabym się schizofrenika.

Ważne też czy osoba chora się leczy czy ma podejście "takiego mnie Panie Boże stworzyłeś".[/QUOTE]

Nie mam niestety pojęcia o schizofrenii. Ale tak, dopiszę do wątku, że chodzi o osoby, które się aktywnie leczą.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 13:47   #4
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Nie mam niestety pojęcia o schizofrenii. Ale tak, dopiszę do wątku, że chodzi o osoby, które się aktywnie leczą.
akurat ten którego znałam był agresywny.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 13:57   #5
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Niestety nie związałaby się z osoba chora na schizofrenie, mająca borderline, czy dwubiegunowa. Znam takie osoby, aktywnie się leczą, ale to nie dla mnie
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 14:15   #6
Gbur
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 85
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Czy osoba z depresją, chorobą dwubiegunową, nerwicą np lękową, albo natręctw, zaburzeniami z pogranicza (borderline) byłaby przez Was z automatu odtrącona jako przyszły partner? Czego się najbardziej obawiacie w takim człowieku?
Jeśli moja dziewczyna miała by jakieś paranoje, Była zazdrosna o jakieś totalne pierdoły, albo rozmawiała z niewidzialnymi ludźmi, to najprawdopodobniej długo z nią bym nie wytrzymał.

Ale jeśli w grę wchodzi tylko jakaś lekka deprecha... to zaraz zaraził bym ją moim optymizmem i nie byłoby problemu
Gbur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 14:19   #7
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Raczej wątpię. Wpakowałam się kiedyś w związek z osobą chorą na narcystyczne zaburzenia osobowości i nigdy więcej. Fakt faktem, że się nie leczył i to jest pewnie największy problem. Osobiście sama potrzebuję bardzo stabilnego partnera, nie wiem czy wytrzymałabym psychicznie pomaganie komuś, nie otrzymując od niego wsparcia.

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Gbur Pokaż wiadomość
Jeśli moja dziewczyna miała by jakieś paranoje, Była zazdrosna o jakieś totalne pierdoły, albo rozmawiała z niewidzialnymi ludźmi, to najprawdopodobniej długo z nią bym nie wytrzymał.

Ale jeśli w grę wchodzi tylko jakaś lekka deprecha... to zaraz zaraził bym ją moim optymizmem i nie byłoby problemu
Moim skromnym staniem Twój zarażający optymizm raczej na niewiele by się zdał przy depresji.
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-27, 14:19   #8
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Cytat:
Napisane przez Gbur Pokaż wiadomość
Jeśli moja dziewczyna miała by jakieś paranoje, Była zazdrosna o jakieś totalne pierdoły, albo rozmawiała z niewidzialnymi ludźmi, to najprawdopodobniej długo z nią bym nie wytrzymał.

Ale jeśli w grę wchodzi tylko jakaś lekka deprecha... to zaraz zaraził bym ją moim optymizmem i nie byłoby problemu
No jasne, a jakby pobiegała i się czymś zajęła, to by jej w ogóle przeszło
Wracaj do lekcji, niedługo szkoła.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 14:22   #9
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Nie związałabym się z osobą uzależnioną od alkoholu lub narkotyków - nawet leczącą się. Nie związałabym się także z osobą chorą na schizofrenię czy inne zaburzenia psychotyczne lub afektywne. Nie miałabym raczej problemów z osobą chorą na depresję czy zaburzenia odżywienia oczywiście jeżli by się leczyła. Nerwica lękowa czy nerwica natręctw też mnie nie odstrasza.

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

W związku z osoba uzaleznioną po prostu bałabym się że pewnego dnia pęknie. A alkoholizm czy narkomania - z doświadczenia wiem - potrafi zniszczyć wszystko, i wszystkich - wkoło. Więc miałabym ogromne obawy czy pewnego dnia to po prostu nie pęknie... A alkoholizmu się bardzo boję.
Jeżeli chodzi o schizofrenię bałabym się jak stan partnera odbije się na moim zdrowiu psychicznym - życie z osobą chorą na schizofrenię tak jak życie z alkoholikiem to ciężka sprawa i wymaga wyrzeczeń a także wiele wyrozumiałości, boję się, że nie znalazłabym w sobie takiej siły.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 14:31   #10
Gbur
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 85
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
No jasne, a jakby pobiegała i się czymś zajęła, to by jej w ogóle przeszło
Wracaj do lekcji, niedługo szkoła.
Uuu nieładnie...
Zdefiniuj w takim razie depresje. Piszesz o czymś w stylu "nie chce mi się nic robić" czy "życie jest beznadziejne i chce się zabić"

W pierwszym przypadku zwykłe wsparcie osoby najbliższej zazwyczaj wystarcza.

W drugim przypadku... no cóż utrzymywanie psychicznie skrzywionego nieroba, nie jest przyjemne.
Gbur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 14:32   #11
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Cytat:
Napisane przez Gbur Pokaż wiadomość
Uuu nieładnie...
Zdefiniuj w takim razie depresje. Piszesz o czymś w stylu "nie chce mi się nic robić" czy "życie jest beznadziejne i chce się zabić"

W pierwszym przypadku zwykłe wsparcie osoby najbliższej zazwyczaj wystarcza.

W drugim przypadku... no cóż utrzymywanie psychicznie skrzywionego nieroba, nie jest przyjemne.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-27, 14:39   #12
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Gdybym o zaburzeniu dowiedziała się będąc już w jakiś sposób zaangażowana to najpewniej znajomości bym nie skreśliła od razu, po upewnieniu się, że potencjalny partner jest pod opieką lekarzy i "rokuje"

Natomiast nie ukrywajmy, poważna choroba psychiczna jest potencjalnym źródłem dużych problemów, także na pewno stanowiłoby to dla mnie pewną przeszkodę. I piszę to jako osoba cierpiąca na jedno ze wspomnianych zaburzeń Po sobie widzę, ile cierpliwości i wsparcia momentami potrzeba, nie każdy mając wybór chce się w taką relację ładować i trudno się temu dziwić.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 14:46   #13
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Czy osoba z depresją, chorobą dwubiegunową, nerwicą np lękową, albo natręctw, zaburzeniami z pogranicza (borderline) byłaby przez Was z automatu odtrącona jako przyszły partner? Czego się najbardziej obawiacie w takim człowieku? Albo w takiej relacji?
Wymienione przez Ciebie zaburzenia nie byłyby dla mnie powodem automatycznego odrzucenia, choć oczywiście nie wiem, na ile potrafiłabym znieść wszystkie trudności, jakie mogłyby się pojawić w trakcie relacji - to już kwestia indywidualnego przypadku. Na pewno starałabym się dowiedzieć sporo na temat choroby - bezpośrednio od partnera i z jakichś wiarygodnych źródeł. Chciałabym wiedzieć, jak pomóc, jak się zachowywać, jak ochronić też siebie w tej sytuacji. Bałabym się w takiej relacji sytuacji niewiedzy, niepewności co do motywacji jakichś działań partnera (oczekiwałabym szczerej rozmowy o problemach, choć zdaję sobie sprawę, że w niektórych wypadkach to może być trudne); na pewno też wszelkich zagrożeń dla mojego szeroko pojętego bezpieczeństwa w przypadku np. jakichś napadów zazdrości, zemsty itd.
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 14:46   #14
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Natchnięta sąsiednim wątkiem o chorobach autoimmunologicznych, gdzie przewinęły się choroby psychiczne w kilku postach, chciałabym Was zapytać o kilka rzeczy, bo ciekawi mnie ogólna świadomość i wiedza na temat chorób i zaburzeń psychicznych oraz otwartość naszego narodu.

Czy osoba z depresją, chorobą dwubiegunową, nerwicą np lękową, albo natręctw, zaburzeniami z pogranicza (borderline) byłaby przez Was z automatu odtrącona jako przyszły partner? Czego się najbardziej obawiacie w takim człowieku? Albo w takiej relacji?

Edit:
Bierzmy tu pod uwagę osoby, które się aktywnie leczą.


Zapraszam do dyskusji
Odpowiem uczciwie - obawiałabym się obciążenia psychicznego i "ciągnięcia w dół", jeśli taki partner miałby gorszy okres w swojej chorobie. Mogę pomagać w codziennym funkcjonowaniu, piec ten bezglutenowy chlebek, ogólnie robić coś, czego efekty mogę dostrzec; jednak jeśli miałabym się wykazać bardzo rozbudowaną empatią albo uważać na każde wypowiedziane słowo, to dziękuję, ale nie. Nie mam instynktu opiekuńczego.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 15:15   #15
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 15:22   #16
Beniak
Raczkowanie
 
Avatar Beniak
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 181
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Uzależnienia (alkohol/narkotyki/papierosy), schizofrenia, borderline pewnie też - dla mnie odpada. Po prostu jak dla mnie to za poważne choroby, nie chcę się w takie coś pakować. Oczywiście mowa jest o sytuacji kiedy poznaję jakąś osobą a ona mówi mi o swoich chorobach, nie, jeżeli np. ktoś z kim jestem długi czas zaczyna chorować.

Reszta to nadal byłby dla mnie "minus" ale na pewno taka osoba nie byłaby automatycznie skreślona.
Beniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 15:55   #17
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Natchnięta sąsiednim wątkiem o chorobach autoimmunologicznych, gdzie przewinęły się choroby psychiczne w kilku postach, chciałabym Was zapytać o kilka rzeczy, bo ciekawi mnie ogólna świadomość i wiedza na temat chorób i zaburzeń psychicznych oraz otwartość naszego narodu.

Czy osoba z depresją, chorobą dwubiegunową, nerwicą np lękową, albo natręctw, zaburzeniami z pogranicza (borderline) byłaby przez Was z automatu odtrącona jako przyszły partner? Czego się najbardziej obawiacie w takim człowieku? Albo w takiej relacji?

Edit:
Bierzmy tu pod uwagę osoby, które się aktywnie leczą.


Zapraszam do dyskusji
Świadomość i wiedzę co do chorób psychicznych mam bardzo dużą, a do powyższego temau podejście praktyczne.
Aktualnie jedyną sytuacją, w której zaakceptowałabym chorobę spychiczną partnera, byłaby sytuacja, gdyby partner zachorowałby podczas trwania związku.
Poza tym, związek z chorym psychicznie odpada. Nie mam energii na to, by w takim związku funkcjonować i prędzej czy później być wsparciem dla chorego (większość osób prędzej czy później ma nawroty).

Byłam w związku z facetem, który ma (niezdiagnozowane oficjalnie) narcystyczne zaburzenie osobowości. Koszmar i nigdy więcej. W ogóle, w tym kontekście relacje romantyczne z ludźmi z zaburzeniami osobowości w moim przypadku totalnie odpadają.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 15:57   #18
Gbur
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 85
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Eksperyment Rosenhana jest tego światłym dowodem
Gbur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 16:05   #19
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Ani z osobami z chorobami psych., a tym bardziej z zaburzeniami osobowosci nie zwiazalabym sie. Z racji wyksztalcenia i zawodu wiedzialabym z czym to sie wiaze, a nie moglabym za duzo w tym zakresie zdzialac (nie terapeutyzuje sie najblizszych z wiadomych wzgledow). Poza tym jestem w miare poukladana wewnetrznie i osiagam duzy spokoj psychiczny - jedynie takiego tez partnera akceptuje.
Btw, nie wyobrazam sobie w przyszlosci miec to samo w pracy, co w domu. Mysle, ze to ekstremalnie niezdrowe.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-27, 16:07   #20
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
Ani z osobami z chorobami psych., a tym bardziej z zaburzeniami osobowosci nie zwiazalabym sie. Z racji wyksztalcenia i zawodu wiedzialabym z czym to sie wiaze, a nie moglabym za duzo w tym zakresie zdzialac (nie terapeutyzuje sie najblizszych z wiadomych wzgledow). Poza tym jestem w miare poukladana wewnetrznie i osiagam duzy spokoj psychiczny - jedynie takiego tez partnera akceptuje.
Btw, nie wyobrazam sobie w przyszlosci miec to samo w pracy, co w domu. Mysle, ze to ekstremalnie niezdrowe.
bardzo się zgadzam.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 16:15   #21
niepa
Catleesi Morza Kocimiętki
 
Avatar niepa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 978
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Nie potrafiłabym się związać kimś z zaburzeniami czy chorobami.
Sama raz odeszłam ze związku, kiedy miałam nawrót depresji. Paradoksalnie wolałam być sama, niż kogoś ze sobą pociągnąć (to nie była odpowiednia osoba do wyciągania z doła, wolałam dać jej odejść)

Przerażałoby mnie to chociażby w aspekcie posiadania rodziny - po pierwsze, dziedziczenie chorób, po drugie sytuacja typu nie wziąłem leków x dni pod rząd/nagle się skończyły i nie biorę "bo się dobrze czuję" a potem zjazd i niebezpieczne sytuacje.
niepa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 16:22   #22
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Znam osoby chore psychiczne ,ktore sie lecza I prowadza normalne zycie. Czesto w chorobie charakter jest normalny ale zmienia sie pod wplywem choroby. Leczenie ma prowadzic do wyeliminowania tych objawow. Znajomy lekarz leczy sie na schizofrenie. Widze go w pracy od kilku lat I nigdy nie byl na L4. Wydaje sie introwertykiem choc jak sie pozniej okazalo byl niesmialy. Kiedys mowil ,ze od 10 lat nie mial rzutu choroby.
Mam znajoma z 2-biegunowka. Ma rodzine ,dzieci. Fajna kobietka.
Sama mialam epizod depresji endogennej. U mnie w rodzinie zdarzaly sie takie. Wiem ,ze mieszkanie na polnocy skandynawii byloby problemem.
Inne mam doswiadczenie z osobami z zaburzeniami osobowosci. Z jedna sie nieswiadomie spotykalam.
Mam tez 2 kolezanki mocno zaburzone I musialam mocno ograniczyc kontakty.
Byly tylko one ,ich problemy ,sztywnosc zachowan I straszne tym samym osadzanie innych. Jedna jak poplynie w normach moralnych I jak zyc nalezy to az czlowiekowi niedobrze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 16:34   #23
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Cytat:
Napisane przez Gbur Pokaż wiadomość
Jeśli moja dziewczyna miała by jakieś paranoje, Była zazdrosna o jakieś totalne pierdoły, albo rozmawiała z niewidzialnymi ludźmi, to najprawdopodobniej długo z nią bym nie wytrzymał.

Ale jeśli w grę wchodzi tylko jakaś lekka deprecha... to zaraz zaraził bym ją moim optymizmem i nie byłoby problemu
Lekka deprecha? To nie tak działa...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Gbur Pokaż wiadomość
Uuu nieładnie...
Zdefiniuj w takim razie depresje. Piszesz o czymś w stylu "nie chce mi się nic robić" czy "życie jest beznadziejne i chce się zabić"

W pierwszym przypadku zwykłe wsparcie osoby najbliższej zazwyczaj wystarcza.

W drugim przypadku... no cóż utrzymywanie psychicznie skrzywionego nieroba, nie jest przyjemne.
Co Ty w ogóle piszesz?! Weź może książkę i trochę poczytaj. Depresja to nie jest chwilowe "nie chce mi się nic robić"!

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 16:37   #24
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Lekka deprecha? To nie tak działa...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Co Ty w ogóle piszesz?! Weź może książkę i trochę poczytaj. Depresja to nie jest chwilowe "nie chce mi się nic robić"!

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
jak wyleczyć zaburzenia produkcji neuroprzekaźników? Iść do lekarza? Brać leki? a może terapia? Nieeeeeee
Gbur już wie - wsparciem bliskich
(ironia)
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 16:39   #25
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

Nie zwiazalabym się z osobą z zaburzeniami osobowości ani CHADem. Pierwsze wpływa to na całego człowieka i po prostu nie odpowiadalby mi a drugie - nie wiadomo czego się spodziewać. Schizofrenia także odpada.

Jednak jakby, np. schizofrenia ujawniła się kiedy byłabym z tą osobą to myślę że nie zostawiłabym jej ale raczej musiałabym zrezygnować z chęci posiadania potomstwa, o ile bym go jeszcze nie miała.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 16:39   #26
niepa
Catleesi Morza Kocimiętki
 
Avatar niepa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 978
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;79978821]jak wyleczyć zaburzenia produkcji neuroprzekaźników? Iść do lekarza? Brać leki? a może terapia? Nieeeeeee
Gbur już wie - wsparcie bliskich
(ironia) [/QUOTE]


i nieśmiertelne "może spróbuj przestać być smutną" + "biegaj, endorfiny to cud na depresję" z reguły mówione przez osoby, które z depresją spotkały się jedynie w formie "właśnie skończył się mój ulubiony serial, mam depresję"
niepa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 16:41   #27
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;79978821]jak wyleczyć zaburzenia produkcji neuroprzekaźników? Iść do lekarza? Brać leki? a może terapia? Nieeeeeee
Gbur już wie - wsparciem bliskich
(ironia) [/QUOTE]Tak. I zarazeniem optymizmem... a później się dziwić skąd się biorą rady "weź się w garść", "ogarnij sie", "nie jesteś chora"

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 16:41   #28
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;79978821]jak wyleczyć zaburzenia produkcji neuroprzekaźników? Iść do lekarza? Brać leki? a może terapia? Nieeeeeee
Gbur już wie - wsparciem bliskich
(ironia) [/QUOTE]

Jeden mój ex miał taki pomysł, żeby chorzy pracowali po 12h dziennie i problem z głowy, bo depresja bierze się od nadmiaru wolnego czasu.
Także morzna?
Morzna!
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 16:42   #29
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

umyj włosy, idź na imprezę, na spacer - polepszy Ci się. A jak wezmą się do roboty - to im od razu minie. Za dużo czasu mają.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 16:45   #30
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Zaburzenia/choroby psychiczne, a wybór partnera

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;79978916]umyj włosy, idź na imprezę, na spacer - polepszy Ci się. A jak wezmą się do roboty - to im od razu minie. Za dużo czasu mają.[/QUOTE]

No i podstawowe - Odstaw te leki, to wszystko przez nie!
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-20 14:23:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.