Kognitywistyka - z czym się to je? WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-15, 23:31   #61
brednie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 18
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Cytat:
Napisane przez Nilwords Pokaż wiadomość
Ja właśnie rok temu się nie dostałam na UJ. W tym roku poprawiam mature z matmy i polskiego, zobaczymy jak to będzie, ale szanse widzę baaaaardzo nijakie. A szkoda, bo przeglądając fora, opisy przedmiotów, czy nawet jakieś książki, których się używa bardzo mnie to zaciekawiło i wkręciło. Aż szkoda, że kolejny raz będzie mi smutno jak zobaczę, że się nie dostałam.
Haha, ale mam nadzieję, że za jakieś 5, 6 lat się dostanę, bo to jest takie moje mini marzenie. Póki co to nie znalazłam żadnego innego kierunku, który by mnie aż tak zajarał.
To jaki był próg w zeszłym roku?
brednie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 09:16   #62
Nilwords
Raczkowanie
 
Avatar Nilwords
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 72
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Cytat:
Napisane przez brednie Pokaż wiadomość
To jaki był próg w zeszłym roku?
Z tego co pamiętam to 64. Rozmawiałam z paroma osobami i każdy zdawał np. z biologii i polksiego po 80% na rozszerzeniu i byli na końcu listy.
__________________
Ty na mnie patrzysz dobrymi oczyma, ty wiesz, że ducha byt cielesny trzyma, że duch jest ciału obcy w każdym włóknie, w olbrzymim Ruchu uroniony atom, stracona cząstka olbrzymich Żywiołów, obca zarówno atomom, jak światom...
Nilwords jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 13:23   #63
antyjulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3
Studentki kognitywistyki!

Poszukuję studentek kognitywistyki(najchętnie j studiujących na UW, ale chętnie poznam opinie wszystkich studentek tego kierunku), które mają ochotę podzielić się wrażeniami ze studiów.
antyjulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 13:53   #64
Nilwords
Raczkowanie
 
Avatar Nilwords
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 72
Dot.: Studentki kognitywistyki!

O! Ja jestem kandydatką, ale coś powiem od siebie Mi najbardziej zależy na UJ (marzenie :3)
Mogę wiedzieć co zdajesz na maturze? Sprawdzałam kiedyś jakie przedmioty są potrzebne na uw, ale jednak wolę to usłyszeć od kogoś osobiście.
__________________
Ty na mnie patrzysz dobrymi oczyma, ty wiesz, że ducha byt cielesny trzyma, że duch jest ciału obcy w każdym włóknie, w olbrzymim Ruchu uroniony atom, stracona cząstka olbrzymich Żywiołów, obca zarówno atomom, jak światom...
Nilwords jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 14:23   #65
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studentki kognitywistyki!

ja się zapatrywałam na kognitywistykę (ostatecznie jestem na informatyce i całe szczęście) ale zrezygnowałam bo po przejrzeniu planów okazało się, że to psychologia ze znajomością komputera i ani w tą ani w tą i bałam się o perspektywę pracy plus o dziwne przedmioty typu anatomia.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 14:31   #66
MalaCzyta
Raczkowanie
 
Avatar MalaCzyta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 90
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ja się zapatrywałam na kognitywistykę (ostatecznie jestem na informatyce i całe szczęście) ale zrezygnowałam bo po przejrzeniu planów okazało się, że to psychologia ze znajomością komputera i ani w tą ani w tą i bałam się o perspektywę pracy plus o dziwne przedmioty typu anatomia.
Też myślałam o kognitywistyce i moje obawy są identyczne. Patrząc na przykładowe zawody, w których można pracować, miałam wrażenie, że jednak pracodawca chętniej sięgnie po informatyka. Najlepiej, żeby wypowiedziały się absolwentki tego kierunku, bo to one najlepiej wiedzą jak wygląda rzeczywistość.
MalaCzyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 14:32   #67
Nilwords
Raczkowanie
 
Avatar Nilwords
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 72
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Ja przejrzałam przedmioty na UJ i jeszcze bardziej mi się spodobało.
Ja rozmawiałam tylko ze studentem kogni i mówił, że planów nie ma, ale chciałby założyć jakąś firmę (ogólnie nie związaną z tym kierunkiem)
__________________
Ty na mnie patrzysz dobrymi oczyma, ty wiesz, że ducha byt cielesny trzyma, że duch jest ciału obcy w każdym włóknie, w olbrzymim Ruchu uroniony atom, stracona cząstka olbrzymich Żywiołów, obca zarówno atomom, jak światom...

Edytowane przez Nilwords
Czas edycji: 2014-05-09 o 14:33
Nilwords jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-09, 14:48   #68
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Cytat:
Napisane przez MalaCzyta Pokaż wiadomość
Też myślałam o kognitywistyce i moje obawy są identyczne. Patrząc na przykładowe zawody, w których można pracować, miałam wrażenie, że jednak pracodawca chętniej sięgnie po informatyka. Najlepiej, żeby wypowiedziały się absolwentki tego kierunku, bo to one najlepiej wiedzą jak wygląda rzeczywistość.
bo student/absolwent kognitywistyki ma bardzo mało związanego z informatyką.

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Nilwords Pokaż wiadomość
Ja przejrzałam przedmioty na UJ i jeszcze bardziej mi się spodobało.
Ja rozmawiałam tylko ze studentem kogni i mówił, że planów nie ma, ale chciałby założyć jakąś firmę (ogólnie nie związaną z tym kierunkiem)
mi też się podobało ale rozsądek zwyciężył, poza tym przekonałam się, że jednak kocham to co robię teraz i bym żałowała jak bym ruszyła w kognitywistykę.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 15:56   #69
antyjulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Przedmioty wydają mi się bardzo interesujące, właśnie chciałabym dowiedzieć się, jakie studenci kognitywistyki mają plany na przyszłość. Najbardziej interesuje mnie praca w neurorehabilitacji, tylko ciekawa jestem, jaki jest zakres pracy kognitywisty w tej dziedzinie.
Jeśli chodzi o przedmioty, to tu: http://kognitywistyka.pl/kandydaci-z-matura-2005-2013/ jest wszystko rozpisane.
O! Jeszcze chciałabym poznać progi punktowe z zeszłego roku. UW opublikował wszystkie progi z 2012, a z 2013 tylko te, gdzie było najwięcej chętnych itd, a kognitywistyka jest na UW dopiero od 2013

Edytowane przez antyjulka
Czas edycji: 2014-05-09 o 15:57
antyjulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 11:20   #70
endzi812
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 57
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Gdy byłam na Dniu Otwartym UJ i poszłam na prezentację wydziału filozoficznego, to aż sama się zdziwiłam entuzjazmem i zapałem studenta kognitywistyki, gdy opowiadał o swoich studiach Z tego co wywnioskowałam, jest zadowolony Choć mówił, że gdy mówi komuś, co studiuje, zawsze jest pytanie: "kognico?!". Ale do tego się trzeba przyzwyczaić. Jeśli podoba wam się plan zajęć, przedmioty i was to interesuje, to idźcie

Wklejam wam plan, jest na 15 stronie:

http://student.phils.uj.edu.pl/kogni...3_2014_lic.pdf
endzi812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 16:26   #71
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Cytat:
Napisane przez endzi812 Pokaż wiadomość
Gdy byłam na Dniu Otwartym UJ i poszłam na prezentację wydziału filozoficznego, to aż sama się zdziwiłam entuzjazmem i zapałem studenta kognitywistyki, gdy opowiadał o swoich studiach Z tego co wywnioskowałam, jest zadowolony Choć mówił, że gdy mówi komuś, co studiuje, zawsze jest pytanie: "kognico?!". Ale do tego się trzeba przyzwyczaić. Jeśli podoba wam się plan zajęć, przedmioty i was to interesuje, to idźcie

Wklejam wam plan, jest na 15 stronie:

http://student.phils.uj.edu.pl/kogni...3_2014_lic.pdf
no więc jest tak jak mówiłam, w tym informatyki jest bardzo mało, dosłownie tyle, co w technikum informatycznym, to jest kierunek bardziej nastawiony na psychologię.
I na pewno jest ciekawy, w to nie wątpię. Ja nie żałuję, że nie poszłam, bo licencjat to dla mnie za mało, ja chcę mieć inżyniera, dla własnej satysfakcji, ze mam mgr inż a nie licencjat, który w tej chwili znaczy tyle co nic.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-10, 22:23   #72
antyjulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no więc jest tak jak mówiłam, w tym informatyki jest bardzo mało, dosłownie tyle, co w technikum informatycznym, to jest kierunek bardziej nastawiony na psychologię.
I na pewno jest ciekawy, w to nie wątpię. Ja nie żałuję, że nie poszłam, bo licencjat to dla mnie za mało, ja chcę mieć inżyniera, dla własnej satysfakcji, ze mam mgr inż a nie licencjat, który w tej chwili znaczy tyle co nic.
Fajnie.

Edytowane przez antyjulka
Czas edycji: 2014-05-10 o 23:02
antyjulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 08:44   #73
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Cytat:
Napisane przez antyjulka Pokaż wiadomość
Fajnie.
i myślę, że dla Ciebie, jako, że myślisz o neurorehabilitacji, to bardzo dobry wybór
myślę, że będziesz zadowolona i prędzej Ciebie wezmą do pracy niż zwykłego rehabilitanta.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 14:28   #74
Wolnaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Ja właśnie zamierzam składać papiery na kognitywistyke na uj a z ciekawosci zapytam, jakie przedmioty zdawałaś i na jakim poziomie?
Wolnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 13:28   #75
Nilwords
Raczkowanie
 
Avatar Nilwords
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 72
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Cytat:
Napisane przez Wolnaa Pokaż wiadomość
Ja właśnie zamierzam składać papiery na kognitywistyke na uj a z ciekawosci zapytam, jakie przedmioty zdawałaś i na jakim poziomie?

Nie wiem czy to pytanie do mnie, ale i tak pozwolę sobie odpowiedzieć
Polski r - poszedł calkiem spoko.
Matme p i matme r - tra ge dia
Więc ja raczej mówię 'pa pa uj'
A Ty?
__________________
Ty na mnie patrzysz dobrymi oczyma, ty wiesz, że ducha byt cielesny trzyma, że duch jest ciału obcy w każdym włóknie, w olbrzymim Ruchu uroniony atom, stracona cząstka olbrzymich Żywiołów, obca zarówno atomom, jak światom...

Edytowane przez Nilwords
Czas edycji: 2014-05-13 o 13:36
Nilwords jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 14:15   #76
Winston_Smith
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 942
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Mój kolega studiuje kognicoś na UJ i wydaje mu się, że progi nie były aż tak wysokie(pytałem go z ciekawości). No miał 100% z biologiiR dzięki olimpiadzie, ale zdawał też tylko podstawowy angielski, który napisał na +80%, więc wydaje mi się, że napisanie przyzwoicie jednego rozszerzenie tak w granicach 80% wystarczy.

Edytowane przez Winston_Smith
Czas edycji: 2014-05-13 o 14:22
Winston_Smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 17:48   #77
Wolnaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Cytat:
Napisane przez Nilwords Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to pytanie do mnie, ale i tak pozwolę sobie odpowiedzieć
Polski r - poszedł calkiem spoko.
Matme p i matme r - tra ge dia
Więc ja raczej mówię 'pa pa uj'
A Ty?
Ja zdawałam rozszerzoną biologie ( licze na jakies 60%) i podstawowy angielski ( pewnie jakos 80%). Ciekawa jestem czy z takimi wynikami byłaby szansa dostać się na kognitywistyke na uj.
Wolnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 18:28   #78
Nilwords
Raczkowanie
 
Avatar Nilwords
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 72
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Cytat:
Napisane przez Wolnaa Pokaż wiadomość
Ja zdawałam rozszerzoną biologie ( licze na jakies 60%) i podstawowy angielski ( pewnie jakos 80%). Ciekawa jestem czy z takimi wynikami byłaby szansa dostać się na kognitywistyke na uj.
Rok temu przyjmowali od 64,4. Tu możesz sobie sprawdzić dokładnie:
https://www.erk.uj.edu.pl/studia/kar.../s/nr_naboru/1
__________________
Ty na mnie patrzysz dobrymi oczyma, ty wiesz, że ducha byt cielesny trzyma, że duch jest ciału obcy w każdym włóknie, w olbrzymim Ruchu uroniony atom, stracona cząstka olbrzymich Żywiołów, obca zarówno atomom, jak światom...

Edytowane przez Nilwords
Czas edycji: 2014-05-13 o 22:52
Nilwords jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 21:43   #79
Oligiste
Raczkowanie
 
Avatar Oligiste
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 131
Dot.: Studentki kognitywistyki!

na politechnice gdańskiej będzie "Inżynieria kognitywna w zarządzaniu i ekonomii "

Po przeczytaniu informacji na stronie, myśle, że te będą bardziej nastawione na sztuczną inteligencje.

Jak myślicie co lepsze UAM jednolite magisterskie czy PG inż ??
__________________
zrobić coś ze swoim życiem

czytam, czytam ...
Oligiste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-10, 23:07   #80
Nilwords
Raczkowanie
 
Avatar Nilwords
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 72
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Mogłabyś podesłac jakiś opis? To co znalazłam w internetach średnio zaspokoiło moją ciekawość.
__________________
Ty na mnie patrzysz dobrymi oczyma, ty wiesz, że ducha byt cielesny trzyma, że duch jest ciału obcy w każdym włóknie, w olbrzymim Ruchu uroniony atom, stracona cząstka olbrzymich Żywiołów, obca zarówno atomom, jak światom...
Nilwords jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 07:26   #81
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Cytat:
Napisane przez Oligiste Pokaż wiadomość
na politechnice gdańskiej będzie "Inżynieria kognitywna w zarządzaniu i ekonomii "

Po przeczytaniu informacji na stronie, myśle, że te będą bardziej nastawione na sztuczną inteligencje.

Jak myślicie co lepsze UAM jednolite magisterskie czy PG inż ??
może być ciekawy kierunek ale sądzę, że nie będzie nastawiona na samą kognitywistykę a właśnie na to jak ją wykorzystać w ekonomii i zarządzaniu, jak masz opis to podrzuć,z resztą też sama zaraz poszukam

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

"To idealny wybór dla szukających studiów interdyscyplinarnych, łączących dokonania pozornie odległych dziedzin: informatyki, ekonomii, psychologii, teorii sztucznej inteligencji, lingwistyki, neurobiologii i filozofii. Dzięki solidnej metodologii poznasz zakamarki ludzkiego umysłu i dowiesz się, jak go badać. Zgromadzisz wiedzę dotyczącą procesów i struktur poznawczych oraz ich modelowania. Neuronalne uwarunkowania poznawcze i behawioralne również nie będą ci obce. Dzięki opanowaniu podstawowych technik informatycznych łatwiej przygotujesz się do przyszłej pracy."

proszę opis.

szczerze? jak dla mnie to nawet nie powinno być na polibudzie no ale spoko. To nic innego jak zwykła kognitywistyka.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 07:58   #82
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
i myślę, że dla Ciebie, jako, że myślisz o neurorehabilitacji, to bardzo dobry wybór
myślę, że będziesz zadowolona i prędzej Ciebie wezmą do pracy niż zwykłego rehabilitanta.
A skąd taki wniosek? Akurat rehabilitant (fizjoterapeuta) w ośrodku neurorehabilitacyjnym to podstawa, bo pacjenci neurologiczni mają najczęściej problemy własnie z poruszaniem się i napięciem mięśniowym. Od mowy mamy już neurologopedów, a od funkcji poznawczych neuropsychologów. Nie wiem gdzie tu miałoby być miejsce dla kognitywisty...?
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 08:03   #83
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
A skąd taki wniosek? Akurat rehabilitant (fizjoterapeuta) w ośrodku neurorehabilitacyjnym to podstawa, bo pacjenci neurologiczni mają najczęściej problemy własnie z poruszaniem się i napięciem mięśniowym. Od mowy mamy już neurologopedów, a od funkcji poznawczych neuropsychologów. Nie wiem gdzie tu miałoby być miejsce dla kognitywisty...?
no na kognitywistyce jednak po coś jest ta psychologia, poznawanie jak działa mózg etc.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 08:23   #84
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no na kognitywistyce jednak po coś jest ta psychologia, poznawanie jak działa mózg etc.
No super, że jest. Ale w którym miejscu miałoby to zastosowanie w neurorehabilitacji? Wujka Google też pytałam i nie potrafił mi na to pytanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Przeszukałam sporo stron na temat możliwości pracy po kognitywistyce (np.: http://kognitywistyka.uw.edu.pl/przy...rogi-zawodowe/), ale nic nigdzie nie było napisane o jakiejkolwiek pracy z pacjentem. Program studiów też przejrzałam i moim zdaniem on też do takiej pracy podstaw nie daje.

Na kognitywistyce jest dużo mniej psychologii niż np. na neuropsychologii na UW czy UG. Do tego psycholog, żeby mieć pełne kwalifikacje do pracy jako neuropsycholog (poza ukończeniem odpowiedniej specjalizacji na studiach) kończy jeszcze czteroletnie studia podyplomowe z psychologii klinicznej (dla lata ogólnej kliniki i dwa lata neuropsychologii klinicznej).

Więc ja po prostu nie wiem co taki kognitywista miałby robić w neurorehabilitacji z wiedzą na temat neuro mniejszą niż neuropsycholog po samych studiach magisterskich i bez żadnych specjalnych uprawnień.

Edytowane przez neia
Czas edycji: 2014-06-11 o 08:41
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 23:27   #85
brednie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 18
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

I jeszcze mam pytanie na temat tego kierunku, ale na UW. O ile się orientuję, dopiero w zeszłym roku został otwarty. Czy ma ktoś jakieś informacje, jeśli chodzi o próg i ogólną sytaucję? Będę bardzo wdzięczna.
brednie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 13:43   #86
Katarzyna Kus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

W zeszłym roku ostatnia przyjęta osoba miała ok. 60 punktów rekrutacyjnych (na stronie kognitywistyka.pl w zakładce rekrutacji można zobaczyć, jak się liczy punkty). To jednak bardzo niewiele znaczy, ponieważ rekrutacja odbyła się dopiero raz i nikt nie ma zielonego pojęcia, jak będzie wyglądała w tym roku. Może też być tak, że w tym roku ogólnie rzecz biorąc były gorsze na przykład wyniki z matematyki, więc próg zaliczenia będzie niższy. A może języki były łatwiejsze lub coś takiego.

Co do ogólnej sytuacji - trudno mi ocenić (raczej zajmuję się organizacją tych studiów niż studiowaniem). Mnie jest wyśmienicie i jestem studiami zafascynowana, ale tu niestety trzeba podpytać kogoś, kto studiuje.
Katarzyna Kus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 10:23   #87
Blue_Chilli
Przyczajenie
 
Avatar Blue_Chilli
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 11
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Czy ktoś wie coś o kogni na UW, może tam studiuje? Od znajomej, która była tam na kogni pierwszym rocznikiem słyszałam, że kładą duży nacisk na matematykę, programowanie i logikę - bardziej, niż na np. biologiczne podstawy kognitywistyki. Czy to prawda?
Blue_Chilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 05:10   #88
Katarzyna Kus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Cytat:
Napisane przez Blue_Chilli Pokaż wiadomość
Czy ktoś wie coś o kogni na UW, może tam studiuje? Od znajomej, która była tam na kogni pierwszym rocznikiem słyszałam, że kładą duży nacisk na matematykę, programowanie i logikę - bardziej, niż na np. biologiczne podstawy kognitywistyki. Czy to prawda?
Tak, to prawda.
Katarzyna Kus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 16:54   #89
maweave
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 37
Dot.: Studentki kognitywistyki!

Ktoś w tym roku się rekrutował na UW i wie jaki był próg?
maweave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 14:07   #90
lillipop
Raczkowanie
 
Avatar lillipop
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 60
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Cytat:
Napisane przez kognisia Pokaż wiadomość
Moi znajomi pracują w agencjach reklamowych, mam też jednego kolegę który pracuje przy Tworzeniu gier komputerowych i interfejsów systemow inteligentnych. Praca po tych studiach jest i jest mnóstwo możliwości, ponieważ te studia są interdyscyplinarne jako psycholog, ale o wiele szerzej, jako informatyk, ale szerzej, jako marketingowiec ale szerzej. Dlatego pracodawcy chętnie zatrudniają kognitywistów. Byłam ostatnio na targach pracy, stricte pod kognitywistyke (spotkanie z pracodawcami, którzy są chętni współpracą z nami). Było ich mnóstwo i wielu z nich podkreślało, że olbrzymim atutem jest właśnie ta multidyscyplinarność. Poza tym znajomość budowy i funkcjonowania mózgu przydaje się w wielu dyscyplinach

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
A macie na UJ dużo możliwości różnych zajęć praktycznych czy raczej są to czysto teoretyczne studia?
lillipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-04 13:21:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.