buty / skórzane spody - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-29, 13:14   #1
Miedziana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 28
Send a message via Skype™ to Miedziana

buty / skórzane spody


Witam
Chciałam się was poradzić
Otóż kupiłam niedawno buty w Simple całe wykonane ze skóry łącznie z podeszwą.
Zauważyłam, że po samym chodzeniu po domu podeszwa wyciera się i zaczyna lekko niszczyć [widoczne ślady odbicia kawałków piasku itp], jednak to przecież poszedwa więc nie zwracałam na to szczególnej uwagi, dopóki moja znajoma nie stwierdziła iż należy je podzelować bo zniszczą się całkowicie i nie przyjmą mi reklamacji. Podczas zakupu nie zostałam o czymś takim poinformowana, poza tym w 'instrukcji' piszę iż podzelować należy, owszem, ale w wypadku używania ich na codzień na powierzchniach "chodnikowych".
To buty typowo wyjściowe, przeznaczone na studniówkę, ale nei chcę żeby po jednej imprezie były do wyrzucenia gdyż trochę mnie kosztowały.
Mama dała mi preparat do spryskania spodów który uchroni je przed wodą i zbyt dużą wilgocią [impregnat jakiś].
Ona mniej więcej zna się na tym i odradzała mi podzelowanie ich bo wg. niej mogłyby stracić fason i nie wyglądałyby już tak dobrze.
Czekam na jakąś radę, na podzelowanie jest mimo to za późno, gdyż impreza już jutro, ale może po wszystkim warto zanieść będzie je do szewca?
Macie jakieś doświadczenia ze skórzanymi podeszwami?
Pozdrawiam
Miedziana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 00:07   #2
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: buty / skórzane spody

Ja pracowałam swojego czasu w Venezii i miałam obowiązek informować klienta ze buty ze skorzana podeszwą trzeba podzelować bo sie wytrą. To takie zabezpieczenie na wypadek reklamacji. Ja radze isc do szewca
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 07:05   #3
LaLaRe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 840
Dot.: buty / skórzane spody

nie ma nic gorszego niz podeszwa ze skóry.. szybko sie zdziera i jest b. sliska. koniecznie podzeluj podeszwy, aby buty sie całkowicie nie zniszczyły i bedzie ok
__________________
:::: Norwegia ::::
LaLaRe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 10:07   #4
Reniz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 155
Dot.: buty / skórzane spody

Ja praktycznie wszystkie buty kupuję na podeszwach skórzanych (oprócz kozaków) i mało które podzelowują, jedynie te, które bardzo często uzytkuję. Dodam, że nigdy podeszwa nie starła się do tego stopnia by but był nie do chodzenia Może jakość skóry na tych podeszwach jest po prostu zła? Oczywiście jeżeli but mocno się ściera trzeba podzelować-uważaj jednak, żeby przymocowana zelówka była cienka i wyglądała estetycznie (wszystko zależy od szewca! Mi kiedyś do delikatnych szpilek przymocował taka gumę, że podeszwa wyglądała jak koturna... ) jeżeli nie masz czasu na pójście do szewca kup sobie sama zelówki w sklepie obuwniczym, które w domu sobie przymocujesz, może są mniej trwałe jak te od szewca, ale niekoniecznie złe Napisałaś, że impregnowałaś podeszwę-bardzo dobry pomysł, tylko teraz spróbuj w nich trochę pochodzić, ponieważ niektóre impregnaty zawierają wosk pszczeli... efektem może być podeszwa śliska jak łyżwy!!! Ja osobiście uważam, że po jednym wieczorze z butami nic się nie stanie. Później sama zobaczysz czy faktycznie podeszwa starła się do takiego stopnia że trzeba zakładać zelówki, czy nie-może po prostu jesteś przewrażliwiona? Życzę udanej imprezki
Reniz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 10:21   #5
Miedziana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 28
Send a message via Skype™ to Miedziana
Dot.: buty / skórzane spody

ach dziękuje wam bardzo za odezwę!
nie ślizgają się na szczęście tak bardzo, nie będą to również buty na co dzień, ale wyłącznie od święta czyli pewnie rzadziej niż raz w miesiącu, jestem trochę przewrażliwiona - to też fakt dam znak jak będą wyglądać po całonocnej imprezie

całuje
M
Miedziana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 11:44   #6
casandras
Raczkowanie
 
Avatar casandras
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 218
Dot.: buty / skórzane spody

Skórzana podeszwa bardzo szybko sie niszczy-nie polecam
casandras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 15:35   #7
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: buty / skórzane spody

Ja użytkuję buty ze skórzanymi podeszwami, bez oddawania ich do szewca i wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Oczywiście dla pewności można oddać je najpierw do szewca celem zabezpieczenia, wówczas ma się pewność, że podeszwa nie ucierpi w trakcie chodzenia. Fakt faktem buty są różne, jak i skóra z której są wykonane, zatem wszystkiego można się spodziewać .
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-03, 16:17   #8
cheshire-cat
Zadomowienie
 
Avatar cheshire-cat
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 149
Dot.: buty / skórzane spody

ja zawsze podbijam u szewca, bez tego mogłabym w nich pochodzić ze dwa dni no chyba że jeździłabym wszędzie taksówkami
dobry szewc nie zepsuje Ci butów niepasującą podeszwą.
__________________

You can't help that... we're all mad here

cheshire-cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:43.