Mycie i pielęgnacja farbowanych włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Dove - Wizażanki o pielęgnacji włosów

Notka

Dove - Wizażanki o pielęgnacji włosów Masz problem z dobraniem pielęgnacji do Twoich włosów? Zapytaj Wizażanek i skorzystaj z rad ekspertek Dove!

 
 
Narzędzia
Stary 2014-06-21, 21:32   #1
Minorin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Tychy, Śląsk
Wiadomości: 1

Mycie i pielęgnacja farbowanych włosów


Dobry wieczór

Chciałabym poznać wasze zdanie o tym kiedy i jak często należy pielęgnować farbowane włosy. Otóż wczoraj podjęłam się koloryzacji włosów u fryzjera, nie wspominając już, że źle zrobiłam, jeżeli chodzi o wybór salonu. bo fryzjerka wypuściła mnie z oklapniętymi włosami..Szkoda gadać , ale to tylko jedna z wielu wad. Nawiązuję do tego, że nie zostałam uświadomiona jak o nie dbać, także zwracam się do was z prośbą o odpowiedź: Czy dobrze zrobię jeżeli odczekam 48h po farbowaniu z umyciem ich? Czy jeżeli myję tak często, jak co dwa dni to kolor będzie coraz słabszy, czy tylko osłabnie po pierwszym myciu?
Minorin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 18:34   #2
shakti7
Przyczajenie
 
Avatar shakti7
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 17
Dot.: Mycie i pielęgnacja farbowanych włosów

Cześć!
Ja włosów już nie farbuje, ale farbowałam (teraz chciałabym rozjaśnić, ale boję się, że mi wypadną). Farbowałam włosy dosyć często i to na kolor rudy. Po każdym myciu kolor mi schodził. Używałam szamponu Dove do farbowanych włosów ale chyba to nic nie dało. Myłam średnio co 2 dni i po 2-3 tygodniach kolor już nie był taki fajny. Farby też nie kupowałam tej najtańszej, tylko Loreala Preferance. Może te tańsze byłyby lepsze, mogłam spróbować.

Pozdrawiam
shakti7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 15:41   #3
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Mycie i pielęgnacja farbowanych włosów

Kolor zawsze będzie się zmywał i po każdym myciu włosów będzie nieco mniej intensywny - to jest zależne od koloru, jaki masz położony na włosy. Np. czerwienie, ale i intensywne brązy będą się wymywać szybciej, a raczej będzie to bardziej widoczne. Zwłaszcza z brązami jest problem, bo jeśli masz chłodny odcień na głowie, to po jakimś czasie będzie ci się zmywał i odsłaniał rudości. Kolor blaknie także pod wpływem słońca.
__________________
Kocham czytać

Zapraszam na czytelniczą rozmowę

Wymiana KSIĄŻEK
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-12, 09:30   #4
yasabel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Mycie i pielęgnacja farbowanych włosów

Farbuję włosy już prawie 10 lat. Największy problem z jakim się zmagam to przesuszenie na końcach i brak blasku. Podcinam końcówki regularnie, ale to nie wystarcza, sczególnie przy długich włosach Nawilżam włosy 2 razy w tygodniu maskami nawilżającymi (odpowiadają mi najbardziej te z proteinami mleka). Raz na dwa tygodnie nakładam na końcówki "okład" z ciepłej oliwy (podgrzewam troszkę oliwy i ciepłą wcieram w końcówki, rozczesuję grzebieniem) lub z oleju kokosowego, potem myję włosy. po każdym umyciu wcieram we włosy kroplę jedwabiu. I pewnie nie zaskoczę nikogo pisząc, że włosy spłukuję chłodną wodą, aby zamknąć łuski.
__________________
yasabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 07:58   #5
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Mycie i pielęgnacja farbowanych włosów

Hmm, a mi właśnie fryzjerka powiedziała, że końcówki mam ładniejsze i bardziej zadbane niż resztę. To dopiero dziwne. Myślę, że przede wszystkim trzeba regularnie podcinać, unikać dużej temperatury - suszarka, prostownica i co tam jeszcze do stylizacji włosów, ja raz w tygodniu nakładam maskę (odżywkę, ale traktuję jako maskę) z TianDe z żeń-szeniem, ostatnio używam na końce olejku z Marion i jestem w szoku, bo jest cudowny. Dodatkowo raz na jakiś czas olejek łopianowy. Natomiast co do włosów farbowanych, to jeśli chodzi o pielęgnację koloru, należy unikać szamponów ziołowych i przeciwłupieżowych, bo one wypłukują szybciej kolor.
P.s. z tym jedwabiem to bym uważała - nie wiem jak inne, ale Biosilk zawiera alkohol ergo stosowanie na co dzień nie jest wskazane, bo właśnie wysusza włosy. Radziłabym sprawdzić skład twojego jedwabiu.
__________________
Kocham czytać

Zapraszam na czytelniczą rozmowę

Wymiana KSIĄŻEK
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-06, 12:51   #6
malinowa27
Raczkowanie
 
Avatar malinowa27
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 45
Dot.: Mycie i pielęgnacja farbowanych włosów

Mam podobny problem, farbuję się na rudo od około 5 lat, końcówki są w stanie dramatyczynym. Farba szybko się zmywa i traci intensywność koloru, a szampony do włosów farbowanych raczej nie pomagają:< już prędzej takie do włosów suchych i znoszczonych ale też nie znalazłam jeszcze złotego środka na nie. Używam również olejku arganowego, jedwab trochęza bardzo obciążał mi włosy.
malinowa27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 16:56   #7
Zelda87
Raczkowanie
 
Avatar Zelda87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 65
Dot.: Mycie i pielęgnacja farbowanych włosów

Częste mycie zwłaszcza szamponami z sulfatami na pewno wypłukuje pigment a także ekspozycja na słońce. Polecam szampony bez silnych substancji myjących, czyli sulfatów (np SLS) a także odżywki bez silikonów, do tego olejki na końcówki . Zachęcam Cię też do powrotu do naturalnego koloru, jest to coraz silniejszy trend i bardzo go popieram, na przykład moja siostra wrócila do naturalnego ciemnego blondu (szary z takim lekkim platynowym refleksem). Jest piękny i unikalny bo na ulicy praktycznie nie spotykany

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

p.s. wybierajcie szampony na bazie łagodnych substancji myjących np. z grupy betain
Zelda87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 09:34   #8
malinowa27
Raczkowanie
 
Avatar malinowa27
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 45
Dot.: Mycie i pielęgnacja farbowanych włosów

a czy mogłabyś podać kilka przykładowych/sprawdzonych marek szamponów? w takim razie wybieram się jutro do drogerii i rozpoczynam studiowanie etykiet
malinowa27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 20:16   #9
Zelda87
Raczkowanie
 
Avatar Zelda87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 65
Dot.: Mycie i pielęgnacja farbowanych włosów

Cytat:
Napisane przez malinowa27 Pokaż wiadomość
a czy mogłabyś podać kilka przykładowych/sprawdzonych marek szamponów? w takim razie wybieram się jutro do drogerii i rozpoczynam studiowanie etykiet
Przepraszam że piszę dopiero po 2 dniach - mam nadzieję że jesteś jeszcze przed zakupami? Ja kupowałam kiedyś w sklepach ze zdrową żywnością. Obecnie zamawiam przez allegro. Aktualnie stosuję szampon marki Natura Siberica- bardzo polecam ale są też inne.
Zelda87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 21:54   #10
malinowa27
Raczkowanie
 
Avatar malinowa27
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 45
Dot.: Mycie i pielęgnacja farbowanych włosów

ja ostatnio używałąm Marc Anthony z olejkiem arganowym (do nabycia w Rossmanie), włosy dość nawilżone ale kolor i tak się spierał....
malinowa27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 11:01   #11
Zelda87
Raczkowanie
 
Avatar Zelda87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 65
Dot.: Mycie i pielęgnacja farbowanych włosów

olejki np arganowy i odżywki używam osobno a szampon osobno- z doświadczenia nie polecam tych produktów do włosów 2w1 czy 3w1 lub z nawilżającymi dodatkami- mam wrażenie że to zabieg marketingowy - szampon ma myć a odżywki pielęgnować. Ale to są moje odczucia a na innych włosach może sprawdzają się akurat pozdrawiam Cię cieplutko
Zelda87 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Dove - Wizażanki o pielęgnacji włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-12 12:01:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.