Czy to w Polsce zalicza się do zdanych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-18, 23:32   #1
Jusia8428
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3
Post

Czy to w Polsce zalicza się do zdanych?


Hejka

Zacznę od początku. Z Polski wyjechałam gdy miałam 11 lat (zdałam 4 podstawówkę)
W Austrii zdałam kolejne 4 lata austriackiego gimnazjum i zaczęłam 1 klasę austriackiego liceum (3 klasa gomnazjum) ale nie zdałam, przez niemiecki.

W Austrii jest inna skala ocen. Od 1(celująca) do 5(niedostateczna) gdzie w Polsce od 1(niedostateczna) do 6(celująca)

Ktoś mi kiedyś powiedział że w Polsce będą na to inaczej patrzeć o blablabla i że skala ocen jest inna to to będzie liczyło się jako zdane.

Co wy na to? Jest jakaś szansa na to,że zdałam? Jest to dla mnie ważne ponieważ mam zamiar zrobić w Polsce liceum w rok online a bez gimnazjum mason to widzę.

Z góry dziękuję xxx
Jusia8428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-19, 02:04   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Czy to w Polsce zalicza się do zdanych?

Będą Ci na pewno potrzebna oficjalne tłumaczenia przysięgłe dokumentów. Na Twoim miejscu załatwiałabym to przez placówki dyplomatyczne kraju, w którym mieszkałaś bo oni mogą pośredniczyć w sprawach dotyczących wzajemnej uznawalności wykształcenia między krajami np. konsul honorowy danego kraju czy jakaś organizacja afiliowana przy nim . Czasem to w oparci o system boloński całej Unii Europejskiej, ale są też umowy dwustronne między krajami. Podejrzewam, że łatwo da się załatwić uznawalność do końce gimnazjum. Gorzej będzie z tą 1 liceum. Mogą albo nakazać Ci jej wznowienie albo zdać jeszcze jakiś egzamin wstępny byś mogła ją ponownie zacząć, w wyjątkowych wypadkach na wyraźne życzenie i jeśli transkrypt ocen na to pozwoli może mogą zrobić polski egzamin końcowy z tej wiedzy, którą powinnaś w niej zdobyć. Może być potrzebny indywidualny wniosek do kuratorium. Tu może się to różnie potoczyć. Może być tak, że będziesz rok do tyłu i tą 1 liceum trzeba będzie robić od nowa w Polsce.

---------- Dopisano o 03:04 ---------- Poprzedni post napisano o 03:02 ----------

Na pewno nikt 6 z innego systemu nie uzna za 1, ani 1 za 6. Na to nie ma co liczyć. Instytucje w różnych krajach mają informacje co do różnic w systemach ocen. I nie przepisują ocen bez tłumaczeń przysięgłych ocen. A za błędy co do tych ocen karnie może odpowiedzieć tłumacz przysięgły jakby wprowadził administrację w Polsce w błąd i zamienił ci ocenę na inną niż ta, którą faktycznie uzyskałaś poza granicami kraju.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-19, 08:08   #3
Szprotqa
Przyczajenie
 
Avatar Szprotqa
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 23
Dot.: Czy to w Polsce zalicza się do zdanych?

Jak ty wpadlas na to, ze polska szkola nie zauwazy roznicy
Szprotqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-19, 11:54   #4
Jusia8428
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3
Dot.: Czy to w Polsce zalicza się do zdanych?

Nie powiedziałam że zauważy. Ogolnie chciałam rok temu zapisać się do polskiego liceum. I pani z sekretariatu powiedziala że prawdopodobnie gimnazjum mam zdane i normalnie bede mogla prawdopodobnie zaczac. O wiecej info mowila abym skontaktowala sie z kims tam...
Jusia8428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-19 12:54:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.