Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki > Podróże po świecie

Notka

Podróże po świecie Porady i informacje dotyczące zagranicznych kierunków wyjazdów wakacyjnych i nie tylko. Opinie o hotelach, wycieczkach fakultatywnych, oraz porady co warto zobaczyć za granicą i jak zorganizować wyjazd na własną rękę.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-01-09, 09:13   #991
Terha
Zakorzenienie

Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Hej! W tym roku bierzemy urlop we wrześniu ale już wcześniej ustaliliśmy, że chcemy lecieć na Wyspy Kanaryjskie. Czy macie jakieś doświadczenia z pogodą tam we wrześniu? Którą wyspę polecacie na pierwszy wyjazd na Kanary?

To zależy co kto lubi. Ja też miałam ten dylemat za pierwszym razem i ponieważ z opisów w internecie nie mogłam się zdecydować to zadecydowała oferta wycieczki. Generalnie jeśli lubisz aktywne życie na urlopie (sporo ludzi i sklepy) to najlepsza będzie Teneryfa. Ja się tego obawiałam, bo generalnie wolę naturę, ciszę i spokój (choć też nie odludną wyspę), ale było całkiem przyjemnie. Wykupilismy 2 wycieczki: objazdówkę po wyspie oraz do miejscowości Masca i też było sporo natury (choć może w większym tłoku). Teraz kupiłam przewodnik turystyczny po wyspach. Przeglądałam wszystkie dostępne na rynku i moim zdaniem najlepszy jest przewodnik 3w1 Express Map. Dzięki niemu teraz wiem, że chętnie zwiedzę każdą wyspę, bo każda kryje w sobie coś ciekawego. Przyznaję uczciwie że 2 tygodnie na Teneryfie (ciągle w tym samym miejscu) to byłoby dla nas za długo, ale wiem, że niektórzy lubią taki wypoczynek.

Terha jest teraz online   Odpowiedz cytując

Stary 2019-01-09, 09:41   #992
Kusum
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Hej! W tym roku bierzemy urlop we wrześniu ale już wcześniej ustaliliśmy, że chcemy lecieć na Wyspy Kanaryjskie. Czy macie jakieś doświadczenia z pogodą tam we wrześniu? Którą wyspę polecacie na pierwszy wyjazd na Kanary?

We wrześniu pogoda jest super. Jak to na Kanarach: 25 stopni, słońce, plaża i fale Byłam kilka razy na Fuercie. Jeśli nastawiacie się na wypoczynek, piękne piaszczyste plaże, ocean, ciszę i spokój to polecam Fuerta to wspaniale miejsce na wypoczynek. Nie ma tam zbyt wiele do zwiedzania, ale warto wziąć auto i pojeździć po wyspie. Drogi są dobre, darmowe. Parkingi też. Ruch niewielki. Nie trzeba się o nic martwić.
Stary 2019-01-10, 20:54   #993
vilka1
Raczkowanie

Na pewno wybierzemy wycieczkę na tydzień i z biura podrózy. Zastanawiamy się właśnie nad Fuertą albo Teneryfą. Ja osobiście wolę spokojny odpoczynek, naturę ale też na pewno chcemy wynająć auto i trochę pozwiedzać, odkryć jakieś naturalne super miejsca Więc z tego co napisałyście Fuerta wydaje się być lepszą propozycją. Niewykluczone, że zdecyduje lepsza oferta biura podróży Swoją drogą, jesteśmy dość wymagający jeśli chodzi o hotele- czy uważacie, że na Wyspach pokój w hotelu 4-gwiazdkowym to absolutne minimum (dla porównania: 4-gwiazdkowy standard w Grecji, Włoszech, czy na lądzie w Hiszpanii to dla nas minimum). Do tego naczytałam się, że WK jest mnóstwo robali, karaluchów itd. czy naprawdę jest aż tak źle?
vilka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 21:11   #994
Terha
Zakorzenienie

Ja na Teneryfie żadnego karalucha nie spotkalam, ale ten temat też mnie interesuje.

Stary 2019-01-16, 09:12   #995
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾

Są karaluchy - widziałam dużo, ale na powietrzu, w ogrodach. Nigdy w pokojach czy łazienkach.
Myślę, że klimat im odpowiada, a hotelowe koty nie nadążają z łapaniem ich
Fuerta jest spokojna - piękne plaże, dwa dni wystarczy na objechanie wyspy autem. Dość surowa w wyglądzie
Teneryfa dużo bardziej zróżnicowana, więcej dużych miast, ludzi, sklepów, różnorakiej roślinności.
Lanzarotka raczej jako ciekawostka - wystarczy wybrać się tam na jednodniową wycieczkę np. z Fuerty . Bardzo interesująca wyspa
Gran Canaria - moje rozczarowanie - masa ludzi, głośno, mało plaż, architektura bez ładu i składu - czułam się jakbym wypoczywała w centrum dużego miasta

Hotele 4 * moim zdaniem wystarczą, a przynajmniej mi Polecę Ci sieć Barcelo lub Riu

Edytowane przez -mimbla-
Czas edycji: 2019-01-16 o 09:14
-mimbla- jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 09:15   #996
Marlena234
Rozeznanie

Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Teneryfa ukochana
Jeśli chodzi o kalaruchy to 3 lata temu mnóstwo ale za to 2 late temu Żadnego nie widzialam ale za to kotów mnóstwo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marlena234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 09:27   #997
meesha
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to meesha

My na gran canarii zadnego karalucha nie widzielismy, ale na teneryfie juz pelno :/

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Stary 2019-01-17, 08:37   #998
Dog in the fog
Raczkowanie

Ja byłam kilkakrotnie na Wyspach Kanaryjskich i chyba miałam szczęście bo nie widziałam ani jednego karalucha. Za to do łazienki dostał się jakiś ogromny świerszcz ;-) Nocowałam zarówno w 3, jak i 4 gwiazdkowych hotelach. Nie miałam zastrzeżeń. Według mnie każda wyspa jest interesująca, a wszystko zależy czego szukamy i gdzie mamy pobyt, bo np. Teneryfa jest bardzo zróżnicowana pod względem klimatu, krajobrazu i miejscowości turystyczne bardzo różnią się od siebie. Ja osobiście nie potrafię wskazać "najfajniejszej" wyspy, ale to pewnie dlatego, że jestem po prostu zakochana w Kanarach
Dog in the fog jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 21:00   #999
Terha
Zakorzenienie

Dziewczyny, masakra. Mieliśmy rezerwować na poczatek lutego wyspy, ale temperatura w najcieplejsze dni i w najcieplejszych rejonach pokazuje najwyżej 20 stopni. Nie lubimy co prawda z mężem upałów, ale te 23-24 stopnie to byloby w sam raz. Jak nic się nie zmieni w prognozie pogody to w tym roku nie polecimy. W zeszłym roku bylismy w zimie 1. raz i myśleliśmy że w zimie zawsze jest super pogoda. A 20 stopni to nawet dla nas trochę za mało. Zwłaszcza, że za takie przyjemności trzeba liczyć słoną kasę.

Stary Wczoraj, 14:41   #1000
Kusum
Zakorzenienie

W lutym potrafi na Kanarach sypnąć śniegiem Mój kolega tak trafił na Teneryfie kilka lat temu.
Stary Wczoraj, 14:47   #1001
Haggat
Wtajemniczenie

Teraz coś się wulkany budzą i trzęsienie ziemi było pomiędzy Teneryfą o Gran Canarią.

Moje włoski
Olejowanie od 04.2011
Haggat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 17:58   #1002
Terha
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Teraz coś się wulkany budzą i trzęsienie ziemi było pomiędzy Teneryfą o Gran Canarią.

Masakra. Chociaż jak widać na tej stornie https://www.meteosolana.net/terremot...ntes-canarias/ tam wstrząsy są średnio co 2 dni. Strach nawet pomyśleć.

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
W lutym potrafi na Kanarach sypnąć śniegiem Mój kolega tak trafił na Teneryfie kilka lat temu.

No co Ty?

Stary Wczoraj, 20:00   #1003
cansada
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
piszesz oczywiscie o wulkanie na wysokosci 2500 mnpm i wyzej. Gwoli scislosci dla osob zainteresowanych.

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, masakra. Mieliśmy rezerwować na poczatek lutego wyspy, ale temperatura w najcieplejsze dni i w najcieplejszych rejonach pokazuje najwyżej 20 stopni. Nie lubimy co prawda z mężem upałów, ale te 23-24 stopnie to byloby w sam raz. Jak nic się nie zmieni w prognozie pogody to w tym roku nie polecimy. W zeszłym roku bylismy w zimie 1. raz i myśleliśmy że w zimie zawsze jest super pogoda. A 20 stopni to nawet dla nas trochę za mało. Zwłaszcza, że za takie przyjemności trzeba liczyć słoną kasę.
Luty od wielu lat jest najzimniejszym miesiacem w roku na Kanarach.

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
non stop cos sie dzieje w pasmie wulkanicznym aktywnym, nic nadzwyczajnego, to nie jest odczuwalne. zycie normalnie biegnie dalej.
cansada jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
be live lanzarote, blog, empower network, hotel, podróże, teneryfa, wyspy kanaryjskie

Nowe wątki na forum Podróże po świecie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości