Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-16, 13:51   #2131
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Nie strasz mnie, bo jak tak dalej pójdzie to mogę zapomnieć o macierzyństwie, a i inne problemy sie przypałętają. Wrocław niby duże miasto, a w sieci można znaleźć tylko kilku polecanych z czego Ci (podobno) najlepsi mają kolejkę na za 2, 3 miesiące.
To chyba i tak nie długo te 2-3 miesiące w porównaniu do x lat. Ale fakt o dobrego endokrynologa to ciężko. Ja miałam 1 wizytę w lutym gdzie zostałam skierowania na podstawowe badania, a na następną miałam się pojawić z wynikami i ubłagałam termin w listopadzie ! bo babka w rejestracji mnie chciała na następny rok wpisać bo nie ma miejsc .... u tego samego lekarza of kors....
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 14:27   #2132
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

to i tak nie jest źle- u nas w województwie endokrynologów dziecięcych jest sztuk 4, jak musiałam iść z 3 latką to państwowo dostałam termin na za 2 lata
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 14:39   #2133
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Dziewczyny, endykrologow jest malo i naprawde nie maja miejsc, bo w ostatnich latach nastapil naprawde wyyyyysyp ludzi z chora tarczyca, a endokrynologia zawsze byla dosyc ''elitarna'' specjalizacja i nie dopuszczalo sie tam byle kogo. Teraz pewnie juz sie to troche zmienilo, bo zapotrzebowanie jest gigantyczne, ale pewnie to chwile potrwa.
Jak dla mnie to jesli TSH rosnie to dawke trzeba zwiekszyc i zwiekszac tak dlugo, az sie unormuje. Ja zaczelam na 25 i skonczylam na 150, trwalo to rok. Badania tarczycy nie sa az takie drogie to mozna sobie od czasu do czasu robic, zeby uniknac takiego naglego wejscia w nadczynnosc (bo to wtedy widac po wynikach).
Z kolei za granica endokrynologow jest jak na lekarstwo... moja teoria jest taka, ze to dlatego, ze Czarnobyl tutaj tak bardzo nie dotarl i mniej ludzi ma problemy z tarczyca. Ja czesto musze chodzic do internistow, bo najblizszy endokrynolog jest chyba na uniwersytecie w klinice uniwersyteckiej (a tam to wiecie jak ciezko sie dostac...) chyba 70 km ode mnie.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 15:07   #2134
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8637762 9]Dziewczyny, endykrologow jest malo i naprawde nie maja miejsc, bo w ostatnich latach nastapil naprawde wyyyyysyp ludzi z chora tarczyca, a endokrynologia zawsze byla dosyc ''elitarna'' specjalizacja i nie dopuszczalo sie tam byle kogo. Teraz pewnie juz sie to troche zmienilo, bo zapotrzebowanie jest gigantyczne, ale pewnie to chwile potrwa.
Jak dla mnie to jesli TSH rosnie to dawke trzeba zwiekszyc i zwiekszac tak dlugo, az sie unormuje. Ja zaczelam na 25 i skonczylam na 150, trwalo to rok. Badania tarczycy nie sa az takie drogie to mozna sobie od czasu do czasu robic, zeby uniknac takiego naglego wejscia w nadczynnosc (bo to wtedy widac po wynikach).
Z kolei za granica endokrynologow jest jak na lekarstwo... moja teoria jest taka, ze to dlatego, ze Czarnobyl tutaj tak bardzo nie dotarl i mniej ludzi ma problemy z tarczyca. Ja czesto musze chodzic do internistow, bo najblizszy endokrynolog jest chyba na uniwersytecie w klinice uniwersyteckiej (a tam to wiecie jak ciezko sie dostac...) chyba 70 km ode mnie.[/QUOTE]


Dzięki za odzew, bo to by potwierdzało moje zalecenia. Mam jednak świadomość tego, że raczej nie mamy co liczyć na to, że za 2 miesiące wszystko już będzie ok. Że też musiała się przypałętać ta tarczyca akurat teraz jak już zdecydowaliśmy się na invito .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 15:15   #2135
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Dzięki za odzew, bo to by potwierdzało moje zalecenia. Mam jednak świadomość tego, że raczej nie mamy co liczyć na to, że za 2 miesiące wszystko już będzie ok. Że też musiała się przypałętać ta tarczyca akurat teraz jak już zdecydowaliśmy się na invito .
Wiesz co Terha, naprawde ciesz sie, ze to ''tylko'' niedoczynnosc, a nie Hashimoto . Niedoczynnosc unormujesz i bedzie ok. Hashimoto troche by ci bardziej mieszalo w organizmie.
A kto wie, moze jak ci sie unormuje TSH, to nie bedzie potrzebne in vitro (Czasami tak bywa, ze kobieta zachodzi nagle magicznie w ciaze jak jej spadnie TSH).

A jak sobie wytlumaczyc to nagle zwiekszenie TSH... moja sugestia (ale to z glowy, nie mam pojecia, czy tak jest, takie tylko dywagacje): tarczyca wchodzi w niedoczynnosc, bo jej sie nie chce produkowac hormonow. Jak zobaczy, ze z zewnatrz przychodza hormony (euthyrox), to jeszcze bardziej sie rozleniwia i produkuje jeszcze mniej hormonow.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 17:53   #2136
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8637783 4]Wiesz co Terha, naprawde ciesz sie, ze to ''tylko'' niedoczynnosc, a nie Hashimoto . Niedoczynnosc unormujesz i bedzie ok. Hashimoto troche by ci bardziej mieszalo w organizmie.

A kto wie, moze jak ci sie unormuje TSH, to nie bedzie potrzebne in vitro (Czasami tak bywa, ze kobieta zachodzi nagle magicznie w ciaze jak jej spadnie TSH).



A jak sobie wytlumaczyc to nagle zwiekszenie TSH... moja sugestia (ale to z glowy, nie mam pojecia, czy tak jest, takie tylko dywagacje): tarczyca wchodzi w niedoczynnosc, bo jej sie nie chce produkowac hormonow. Jak zobaczy, ze z zewnatrz przychodza hormony (euthyrox), to jeszcze bardziej sie rozleniwia i produkuje jeszcze mniej hormonow.[/QUOTE]



U mnie chyba właśnie się to zadziało. Odebrałam wynik i mam skok aż o 6 (!) jednostek! Czyli czeka mnie powrót do leków...
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 18:05   #2137
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
U mnie chyba właśnie się to zadziało. Odebrałam wynik i mam skok aż o 6 (!) jednostek! Czyli czeka mnie powrót do leków...
Masz skok TSH o 6 jednostek?

O kurcze, to ja juz bym chodzila po scianach. Musze trzymac sie 1-1.5, bo jak dojdzie do 4 to jest kaplica.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-16, 18:10   #2138
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8637865 2]Masz skok TSH o 6 jednostek?



O kurcze, to ja juz bym chodzila po scianach. Musze trzymac sie 1-1.5, bo jak dojdzie do 4 to jest kaplica.[/QUOTE]



Ja nie miałam i nie mam żadnych objawów związanych z tarczycą, może poza problemami ze schudnięciem. O samej chorobie dowiedziałam się zupełnie przypadkiem, cały czas czułam i czuje sie normalnie. To się chyba nazywa tarczyca subkliniczna?

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2019-01-16 o 18:13
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 18:41   #2139
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8637783 4]Wiesz co Terha, naprawde ciesz sie, ze to ''tylko'' niedoczynnosc, a nie Hashimoto . Niedoczynnosc unormujesz i bedzie ok. Hashimoto troche by ci bardziej mieszalo w organizmie. [/QUOTE]


No mam nadzieję, że to nie Hashimoto. Miałam robione anty TPO i anty-TG i chyba jest wszystko ok, no lekarz nic nie mówiła.



No świetnie;/. Właśnie sprawdziłam wynik TSH i FT4 z września sprzed dwóch lat i wyszło że już wtedy miałam niedoczynność, a żaden lekarz tego nie zauważył . A że widełki w tych dwóch wskaźnikach są nieprecyzyjne to ja myślałam, że skoro się w nich mieszczę tzn. że jest wszystko ok .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 18:45   #2140
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
No mam nadzieję, że to nie Hashimoto. Miałam robione anty TPO i anty-TG i chyba jest wszystko ok, no lekarz nic nie mówiła.



No świetnie;/. Właśnie sprawdziłam wynik TSH i FT4 z września sprzed dwóch lat i wyszło że już wtedy miałam niedoczynność, a żaden lekarz tego nie zauważył . A że widełki w tych dwóch wskaźnikach są nieprecyzyjne to ja myślałam, że skoro się w nich mieszczę tzn. że jest wszystko ok .
No to teraz moze byc tylko lepiej.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 21:43   #2141
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8637893 2]No to teraz moze byc tylko lepiej. [/QUOTE]


I tej wersji się trzymajmy .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-26, 10:05   #2142
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cześć dziewczyny, jak początek roku jeśli chodzi o oszczędzanie? U nas przełom grudnia i stycznia kiepsko, bo jesteśmy jakieś 1,5 tysiąca na minusie. Ale Tż zaszalał z prezentem dla mnie, a na jego egzamin poszło drugie tyle kasy. Ogólnie w tym roku za dużo nie odłożymy, bo ponad 1/3 naszych zarobków oddajemy miesięcznie Tż mamie. Dzięki niej spłacilismy większość kredytu mieszkaniowego, a jednoczesnie nie musieliśmy rezygnować z zakupu auta i innych nie niezbędnych rzeczy. W czerwcu kończę spłacać roczną pożyczkę, więc od lipca 500 zł na konto więcej wpadnie (zostanie mi tylko jeszcze pożyczka mieszkaniowa).



Ostatnio mam tyle roboty, że odliczam dni do kolejnych przerw w szkole. Od dzisiaj wreszcie zaczełam ferie, ale już się boję co to będzie po powrocie jak będę miała kolejne 2 miesiące pracy pod rząd. Jestem tak zmęczona, że mimo 1,5 tygodnia odpoczynku między świętami a Sylwestrem ledwo dociągnęłam te 4 tygodnie do ferii zimowych. Mam nadzieję, że najwyżej jeszcze rok będę pracować na pełen etat w szkole, ale potem będę mogła trochę ją sobie odpuścić na konto bardziej interesujących mnie rzeczy. W każdym razie wysiłek się czasem opłaca, bo dostałam ostatnio 13-stkę o 1/3 większą w stosunku do mojej aktualnej pensji.



Chcieliśmy wyjechać na feriach na wyspy, ale pogoda w tym roku sporo gorsza niż w zeszłym. Już nawet się zdecydowałam, ale zauważyłam ciekawą tendencję. Porównałam ten sam hotel z wyjazdem w czasie ferii i Świąt Wielkanocnych. I okazało się, że nie dość że cena świąteczna jest o tysiąc złotych niższa, to jeszcze jest to oferta all inclusive, a w czasie ferii miały być tylko 2 posiłki dziennie. Nie wspominając już o tym, że byłby to wyjazd z Wrocławia, a jak ktoś się tym interesuje to wie, że loty we Wrocławiu należą do najdroższych w Polsce jeśli chodzi o wakacje z biur podróży. Już nawet zaczełam się zastanawiać, czy to przypadkiem nie jest spowodowane tym, że większość Polaków nie wyobraża sobie gdziekolwiek wyjechać w czasie świąt kościelnych. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Na razie do połowy marca nie podejmuję żadnych decyzji urlopowych bo wtedy się okaże co z moją tarczycą (czy wszystko idzie w dobrym kierunku i możemy zaczynać starania o dziecko, czy będziemy walczyć przez kolejne kilka miesięcy). W sumie fajnie byloby wyjechać w czasie świąt wielkanocnych bo we wtorek po lanym poniedziałku przypada nasza (JUŻ!!) 3. rocznica ślubu.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 13:02   #2143
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jak początek roku jeśli chodzi o oszczędzanie? U nas przełom grudnia i stycznia kiepsko, bo jesteśmy jakieś 1,5 tysiąca na minusie. Ale Tż zaszalał z prezentem dla mnie, a na jego egzamin poszło drugie tyle kasy. Ogólnie w tym roku za dużo nie odłożymy, bo ponad 1/3 naszych zarobków oddajemy miesięcznie Tż mamie. Dzięki niej spłacilismy większość kredytu mieszkaniowego, a jednoczesnie nie musieliśmy rezygnować z zakupu auta i innych nie niezbędnych rzeczy. W czerwcu kończę spłacać roczną pożyczkę, więc od lipca 500 zł na konto więcej wpadnie (zostanie mi tylko jeszcze pożyczka mieszkaniowa).



Ostatnio mam tyle roboty, że odliczam dni do kolejnych przerw w szkole. Od dzisiaj wreszcie zaczełam ferie, ale już się boję co to będzie po powrocie jak będę miała kolejne 2 miesiące pracy pod rząd. Jestem tak zmęczona, że mimo 1,5 tygodnia odpoczynku między świętami a Sylwestrem ledwo dociągnęłam te 4 tygodnie do ferii zimowych. Mam nadzieję, że najwyżej jeszcze rok będę pracować na pełen etat w szkole, ale potem będę mogła trochę ją sobie odpuścić na konto bardziej interesujących mnie rzeczy. W każdym razie wysiłek się czasem opłaca, bo dostałam ostatnio 13-stkę o 1/3 większą w stosunku do mojej aktualnej pensji.



Chcieliśmy wyjechać na feriach na wyspy, ale pogoda w tym roku sporo gorsza niż w zeszłym. Już nawet się zdecydowałam, ale zauważyłam ciekawą tendencję. Porównałam ten sam hotel z wyjazdem w czasie ferii i Świąt Wielkanocnych. I okazało się, że nie dość że cena świąteczna jest o tysiąc złotych niższa, to jeszcze jest to oferta all inclusive, a w czasie ferii miały być tylko 2 posiłki dziennie. Nie wspominając już o tym, że byłby to wyjazd z Wrocławia, a jak ktoś się tym interesuje to wie, że loty we Wrocławiu należą do najdroższych w Polsce jeśli chodzi o wakacje z biur podróży. Już nawet zaczełam się zastanawiać, czy to przypadkiem nie jest spowodowane tym, że większość Polaków nie wyobraża sobie gdziekolwiek wyjechać w czasie świąt kościelnych. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Na razie do połowy marca nie podejmuję żadnych decyzji urlopowych bo wtedy się okaże co z moją tarczycą (czy wszystko idzie w dobrym kierunku i możemy zaczynać starania o dziecko, czy będziemy walczyć przez kolejne kilka miesięcy). W sumie fajnie byloby wyjechać w czasie świąt wielkanocnych bo we wtorek po lanym poniedziałku przypada nasza (JUŻ!!) 3. rocznica ślubu.

U mnie całkiem niezle bo z założonego budżetu jaki postanowiłam przeznaczyć na styczeń zostało mi w wprawdzie tylko 17zl ale duże zakupy zrobione, samochód zatankowany wiec nawet jak wpadnie mi jakiś wydatek mały to niewiele przekroczę budżet
Oznacza to ze na konto oszczędnościowe pójdzie koło 40/42 % pensji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 13:34   #2144
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

U nas tez bardzo dobrze. Wpadła nam dodatkową gotówką wiec udalo nam sie spłacić od reki cale OC i odłożyć nieco na wkład własny. W drugiej połowie roku planujemy zakup własnego mieszkania wiec zależy nam zeby jeszcze dobic jak najwięcej do wkładu własnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 14:06   #2145
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
U mnie całkiem niezle bo z założonego budżetu jaki postanowiłam przeznaczyć na styczeń zostało mi w wprawdzie tylko 17zl ale duże zakupy zrobione, samochód zatankowany wiec nawet jak wpadnie mi jakiś wydatek mały to niewiele przekroczę budżet
Oznacza to ze na konto oszczędnościowe pójdzie koło 40/42 % pensji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Super
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 14:11   #2146
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Super


Chciałabym zejść do proporcji 50/50 ale będzie ciężko bo głównym moim stałym wydatkiem i zjadaczem pieniędzy jest samochód i nie mam jak tego obciąć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 10:28   #2147
be_fulfilled
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 4
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jak początek roku jeśli chodzi o oszczędzanie? U nas przełom grudnia i stycznia kiepsko, bo jesteśmy jakieś 1,5 tysiąca na minusie. Ale Tż zaszalał z prezentem dla mnie, a na jego egzamin poszło drugie tyle kasy. Ogólnie w tym roku za dużo nie odłożymy, bo ponad 1/3 naszych zarobków oddajemy miesięcznie Tż mamie. Dzięki niej spłacilismy większość kredytu mieszkaniowego, a jednoczesnie nie musieliśmy rezygnować z zakupu auta i innych nie niezbędnych rzeczy. W czerwcu kończę spłacać roczną pożyczkę, więc od lipca 500 zł na konto więcej wpadnie (zostanie mi tylko jeszcze pożyczka mieszkaniowa).


U nas też całkiem dobrze, chociaż trochę kasy pochłonęła impreza urodzinowa.
Chcemy kupić działkę w lutym/marcu, i dobrze by było jeszcze trochę odłożyć na formalności (projekt, pozwolenia na budowę itp).
be_fulfilled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 12:30   #2148
luuucynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 225
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

nie ten wątek// przepraszam

Edytowane przez luuucynka
Czas edycji: 2019-01-30 o 12:36 Powód: nie ten wątek
luuucynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 18:42   #2149
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

U nas koniec ferii. 2 tygodnie na nartach. Dzieci zlapaly bakcyla, mąż nie.
Wyjazd kosztował nas 9 tys. Licząc wszystko, dojazd, instraktory, ubrania kupowane specjalnie na wyjazd.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-09, 19:52   #2150
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
U nas koniec ferii. 2 tygodnie na nartach. Dzieci zlapaly bakcyla, mąż nie.
Wyjazd kosztował nas 9 tys. Licząc wszystko, dojazd, instraktory, ubrania kupowane specjalnie na wyjazd.

U nas niestety Tż też nie złapał bakcyla, więc przestałam jeździć na nartach. Jeszcze kiedyś jeździlam z bratem, ale teraz mu zdrowie nie pozwala, a mi aż tak bardzo na tym nie zależy. Pewnie dlatego że zdecydowanie jestem ciepłolubna.

Gdzie byliście? W Polsce, czy gdzieś dalej?



Ja od poniedziałku wracam do pracy i już jestem przerażona jak ja to przeżyję. Na pewno wymiksuję się ze wszystkich (możliwych) nadgodzin i będę odliczać dni do połowy kwietnia, kiedy to zaczynają się egzaminy w szkołach i nie będzie zajęć dydaktycznych. A to oznacza 2 bite miesiące harówy . Brzmi to może głupio dla kogoś kto ma wakacje w najlepszym razie raz do roku, ale w tym roku wzięłam sobie zdecydowanie za dużo obowiązków. Z drugiej jednak strony, jak nadarza się możliwość, to aż żal nie skorzystać.



Ten rok szkolny jest ciężki. Opiera się na odliczaniu dni do kolejnych dat. Albo odliczam dni do przerw świątecznych, albo do wizyt u lekarza, przed którymi nie mogę sobie nic dalej zaplanować. Ciągle w zawieszeniu.


Co do oszczędzania to u mnie z tym różnie. W ciągu tygodnia zaoszczędziłam na kupionych rzeczach 160 zł, ale nie schowałam ich do skarpety i bez mrugnięcia okiem kupiłam zegar do kuchni, który oprócz spełnienia funkcji czysto dekoracyjnej jest tak naprawdę bezużyteczny. Kupiłam też torebkę, bo moja przeżyłaby najwyżej do wakacji. Ale też nie mam wyrzutów sumienia, bo tą do wyrzucenia nosiłam nieprzerwanie przez 7 lat . I dochodzę powoli do wniosku, że tak właśnie powinno być. Powinna być równowaga między zarabianiem, oszczędzaniem i wydawaniem. Kiedyś chowałam wszystko do skarpety. A teraz uważam, że mogę wydać bez mrugnięcia okiem nawet większą sumę tylko dlatego że mam taką ochotę. A że nie robię tego za często (a jeśli już to nie są to raczej rzeczy osobiste), to nie mam żadnych wyrzutów sumienia. Grunt to mieć świadomość tego na co wydajemy i nie wydawać kasy na prawo i lewo do dna w skarbonce.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 11:48   #2151
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
U mnie całkiem niezle bo z założonego budżetu jaki postanowiłam przeznaczyć na styczeń zostało mi w wprawdzie tylko 17zl ale duże zakupy zrobione, samochód zatankowany wiec nawet jak wpadnie mi jakiś wydatek mały to niewiele przekroczę budżet
Oznacza to ze na konto oszczędnościowe pójdzie koło 40/42 % pensji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

samochód zatankowany my właśnie zmieniliśmy Chryslera na Xsara Picasso, i od razu widać, gdzie wcześniej ginęły pieniądze. Różnica w poziomie pochłanianego paliwa jest drastyczna
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 12:23   #2152
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
samochód zatankowany my właśnie zmieniliśmy Chryslera na Xsara Picasso, i od razu widać, gdzie wcześniej ginęły pieniądze. Różnica w poziomie pochłanianego paliwa jest drastyczna

Hehe zwróciłam na to uwagę dlatego, że paliwo to u mnie spory wydatek tak około 600zl miesięcznie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 18:09   #2153
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Jak tam mija miesiąc?


Korzystając z wiosennej pogody ja już dzisiaj urządziłam na nowy sezon balkon i spędziłam na nim odpoczywając i łapiąc promyki słońca większość dnia . Poza tym pobawiłam się w recykling z czego jestem bardzo dumna . Zamiast wyrzucić cały drapak z balkonu, wykorzystałam jego dużą platformę i przymocowałam do drapaka w salonie, który kiedyś kupiłam za grosze na olx. Jak pojechalismy go odebrać od razu widzieliśmy, że ma małe platformy i nasz (normalnych rozmiarów) kot nie bedzie miał jak się na nim wygodnie położyć. W Ale że nówka kosztowała połowę tego co w sklepie, a nasz dotychczasowy drapak już się rozsypywał, to wzięliśmy. Kotu zresztą spodobał się od razu . I teraz przymocowałam do niego tę platformę ze starego drapaka dzięki czemu nasz kot zyskał mnóstwo miejsca do spania i jest teraz w 100 % szczęśliwy . Uwielbiam taki recykling . Dodam jeszcze, że wczesniej wykorzystałam gruby sizal z drapaka z balkonu i obwiązałam nim slupki drapaka z salonu, bo ten nowy drapak owinięty był bardzo cienkim sznurkiem i nie zachęcał do drapania.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 21:16   #2154
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Jak tam mija miesiąc?


Korzystając z wiosennej pogody ja już dzisiaj urządziłam na nowy sezon balkon i spędziłam na nim odpoczywając i łapiąc promyki słońca większość dnia . Poza tym pobawiłam się w recykling z czego jestem bardzo dumna . Zamiast wyrzucić cały drapak z balkonu, wykorzystałam jego dużą platformę i przymocowałam do drapaka w salonie, który kiedyś kupiłam za grosze na olx. Jak pojechalismy go odebrać od razu widzieliśmy, że ma małe platformy i nasz (normalnych rozmiarów) kot nie bedzie miał jak się na nim wygodnie położyć. W Ale że nówka kosztowała połowę tego co w sklepie, a nasz dotychczasowy drapak już się rozsypywał, to wzięliśmy. Kotu zresztą spodobał się od razu . I teraz przymocowałam do niego tę platformę ze starego drapaka dzięki czemu nasz kot zyskał mnóstwo miejsca do spania i jest teraz w 100 % szczęśliwy . Uwielbiam taki recykling . Dodam jeszcze, że wczesniej wykorzystałam gruby sizal z drapaka z balkonu i obwiązałam nim slupki drapaka z salonu, bo ten nowy drapak owinięty był bardzo cienkim sznurkiem i nie zachęcał do drapania.

w ramach recyklinogwania mam teraz fazę na szycie. To znaczy nie ja szyję, tylko krawcowa ze starych tkanin powstały piórniki na pędzle, rolki. Z innej beczki: powstało w moim mieście ciekawe miejsce; punkt wymiany ubrań; oddajesz swoje, bierzesz inne. Muszę tam się wybrać ze wszystkim, co tylko zalega mi w szafie, może coś dla siebie znajdę przy okazji.
Jeśli któraś z dziewczyn tutaj szuka książek, ale niekoniecznie nowości, to polecam jednego sprawdzonego sprzedawcę na allegro, chyba Gigaantykwariat. Sprzedawca ma całą masę książek w absurdalnie niskich cenach. Za takie ceny, aż bałam się kupować, ale książki były w zupełnie przyzwoitym stanie; bałam się, że może opisy będą naciągane, ale nic z tych rzeczy, żadnego smrodu stęchlizny, piwnicy czy myszy

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2019-02-17 o 21:22
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 21:24   #2155
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Byliśmy w Polsce na nartach.
Tydzień minął mi pracowicie. Odliczam dni do końca sezonu w mojej branży. To chyba nietypowe u przedsiębiorców

I planuję wakacyjny urlop. Marzy mi się nic nie robienie nad basenem. 2 tygodnie. Dla dzieci wymyśliłam hotel z aquaparkiem, żeby mieli zajęcie. Dzieci z fochem stwierdziły że leżenie nad basenem jest dobre dla staruchow, oni chcą jechać coś zwiedzać, bo to poszerzy ich horyzonty...
Nie wiem czy też to zauważyliście, że ceny wycieczek wzrosły w stosunku do zeszłego roku. SprawdziłaM wyjazd, na którym byliśmy w zeszłym roku. Wtedy kupowałam lasta, teraz są niby ceny first. Teraz 3 tys. Drożej niż ja płaciłem.
Pewnie powinnam sama zarezerwować hotele, zaplanować trasę wyjazdu, zwiedzanie ale ja chce po prostu odpocząć i niczym się nie zajmować,
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 18:38   #2156
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Byliśmy w Polsce na nartach.
Tydzień minął mi pracowicie. Odliczam dni do końca sezonu w mojej branży. To chyba nietypowe u przedsiębiorców

I planuję wakacyjny urlop. Marzy mi się nic nie robienie nad basenem. 2 tygodnie. Dla dzieci wymyśliłam hotel z aquaparkiem, żeby mieli zajęcie. Dzieci z fochem stwierdziły że leżenie nad basenem jest dobre dla staruchow, oni chcą jechać coś zwiedzać, bo to poszerzy ich horyzonty...
Nie wiem czy też to zauważyliście, że ceny wycieczek wzrosły w stosunku do zeszłego roku. SprawdziłaM wyjazd, na którym byliśmy w zeszłym roku. Wtedy kupowałam lasta, teraz są niby ceny first. Teraz 3 tys. Drożej niż ja płaciłem.
Pewnie powinnam sama zarezerwować hotele, zaplanować trasę wyjazdu, zwiedzanie ale ja chce po prostu odpocząć i niczym się nie zajmować,

Mnie wkurza, że w zeszłym roku bez problemu kupowałam wycieczki z wliczonym bagażem. Teraz do każdej wycieczki trzeba doliczyć bagaż rejestrowany, a najgorsze jest to, że trzeba sprawdzać ceny, bo raz (bardzo rzadko) bagaż jest wliczony w cenę, innym razem kosztuje 200 zł/szt, a w innych ofertach nawet 400 zł/szt. Krew człowieka zalewa.



Byłam dzisiaj u władz prosić o urlop bezpłatny, żebym mogła z Tż polecieć przed sezonem do Grecji i usłyszałam, że nie wiem czy dostanę, bo przez strajki w szkole może się wszystko skomplikować . Zapłaczę się, jak do wakacji nigdzie nie wyjadę.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 13:23   #2157
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

i jak idzie dziewczyny? u nas niespodziewany wydatek goni niespodziewany wydatek, przez ostatnie 2 miesiące milion monet zostawiliśmy w aptece, przedszkole to ZŁŁŁŁOOOOOO i tak pogoda durnowata jeszcze to nasila

teraz święta, różne rodzinne okazje itp; w maju też nieciekawie będzie bo mamy komunię - i tu mam pytanie - ile byście wsadziły do koperty z tej okazji chrześniakowi?
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 14:07   #2158
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
i jak idzie dziewczyny? u nas niespodziewany wydatek goni niespodziewany wydatek, przez ostatnie 2 miesiące milion monet zostawiliśmy w aptece, przedszkole to ZŁŁŁŁOOOOOO i tak pogoda durnowata jeszcze to nasila
teraz święta, różne rodzinne okazje itp; w maju też nieciekawie będzie bo mamy komunię - i tu mam pytanie - ile byście wsadziły do koperty z tej okazji chrześniakowi?
U mnie okropnie kasa idzie. Od lutego ciągle choruje i kupę kasy zostawiam w aptekach. Mało tego wyleczyć się nie umiem ....

Ja na komunie mojej chrześnicy kupiłam aparat foto za 500 zł a mój TŻ dał swojemu chrześniakowi do koperty 500 zł. Teraz mamy komunie kolejnego dziecka w rodzinie ale nie jesteśmy chrzestnymi więc nie wiem ile dać 200 zł wystarczy moze 300? Nie chce przesadzać, szkoda mi kasy.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 14:31   #2159
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
i jak idzie dziewczyny? u nas niespodziewany wydatek goni niespodziewany wydatek, przez ostatnie 2 miesiące milion monet zostawiliśmy w aptece, przedszkole to ZŁŁŁŁOOOOOO i tak pogoda durnowata jeszcze to nasila

teraz święta, różne rodzinne okazje itp; w maju też nieciekawie będzie bo mamy komunię - i tu mam pytanie - ile byście wsadziły do koperty z tej okazji chrześniakowi?
Rok temu miałam komunie chrześniaka, nie chciałam dawać pieniędzy więc wraz z chrzestnym złożyliśmy się na laptopa dla młodego. Jakoś około 800 zł mnie to wyniosło.

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
U mnie okropnie kasa idzie. Od lutego ciągle choruje i kupę kasy zostawiam w aptekach. Mało tego wyleczyć się nie umiem ....

Ja na komunie mojej chrześnicy kupiłam aparat foto za 500 zł a mój TŻ dał swojemu chrześniakowi do koperty 500 zł. Teraz mamy komunie kolejnego dziecka w rodzinie ale nie jesteśmy chrzestnymi więc nie wiem ile dać 200 zł wystarczy moze 300? Nie chce przesadzać, szkoda mi kasy.
Staram się zawsze dawać tak aby chociaż za "talerzyk" się zwróciło. Rok temu chyba 400 zł daliśmy z mężem. Tak samo na osiemnastki dajemy.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 20:50   #2160
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

U mnie też z oszczędzaniem coraz gorzej. W pracy coraz ciężej robić nadgodziny więc i wypłata jest mniejsza. Ale co miesiąc obydwoje staramy się odłożyć przynajmniej po 200 e. W tym miesiącu pewnie wyjdziemy na zero bo musieliśmy kupić bilety lotnicze na urlop do Polski no i auto też swoje pochlonelo. Mam nadzieję że kolejny miesiąc będzie lepszy

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-18 16:26:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:06.