Odchudzanie psa, otyłość - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-09, 16:44   #31
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Otyłość u yorka - odchudzanie!

Ja bym karmy typu light do odchudzania nie polecała - własnie z powodu na niską kalorycznosć, pies nie bedzie miał energii do zrzucania wagi w czasie biegania/aportu/pływania itd itp..
Moim zdaniem znacznie lepszą opcją jest karma z dobrą proporcją białka do tłuszczu (czyli mało tłuszczu, dużo białka) + odpowiednia ilość ruchu.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 17:02   #32
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Otyłość u yorka - odchudzanie!

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Ja bym zapytała weta o odchudzanie, nawet przez telefon.

Odchudzanie to nie taka prosta sprawa. Może zaszkodzić na coś innego.

Czasami dobrym sposobem są karmy light, najlepiej jakiejś dobrej marki.

Mój pies schudł tak z 10 kg. na 7-8. Dostawał karmę 1 dziennie o określonych porach. Do tego spacery i zabawy.

Trzeba regularnie kontrolować wagę, żeby nie przedobrzyć. Jak pies osiągnie odpowiednią masę ciała , proponuję powrócić do poprzedniej karmy i pilnować wagę psa.

Karma light nie powinna zastępować spacerów i zabawy.

Spacery też powinny odbywać się pod kontrolą. Nie powinno brać się psa na wielogodzinny spacer połączony z intensywną zabawą, bo w ten sposób pies może nadwyrężyć sobie łapy i będzie gorzej niż jest.

Poczytaj jeszcze o karmach z niską zawartości kalorii . Dokładnie się na tym nie znam, zapytaj o to na wątku o psach :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514855&page=137
Dziękuję za cenne uwagi!

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Ogromnie mi się podobają Yorki, zamieść jego zdjęcie, i zobaczymy jak bardzo jest otyły, jak to widać.
Myślę , że zdjęcie tutaj jest zbędne, sama waga - 6kg mówi o tym że jednak jest otyły

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Ja bym karmy typu light do odchudzania nie polecała - własnie z powodu na niską kalorycznosć, pies nie bedzie miał energii do zrzucania wagi w czasie biegania/aportu/pływania itd itp..
Moim zdaniem znacznie lepszą opcją jest karma z dobrą proporcją białka do tłuszczu (czyli mało tłuszczu, dużo białka) + odpowiednia ilość ruchu.
A wiesz może czy takie karmy są łatwo dostępne?
Jakiej firmy polecasz?
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 17:23   #33
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Otyłość u yorka - odchudzanie!

tutaj jest temat o karmach light
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=683840

mam takie samo zdanie jak klempaa co do karm typu light (jak sobie poczytasz wątek z linku to zobaczysz, że opinie są różne)
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 18:44   #34
JustynaNawacka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 30
Dot.: Otyłość u yorka - odchudzanie!

A ja mam takie pytanie, bo zastanawiam się na zakupem yorka na prezent urodzinowy dla mamy, czy te pieski powinny jeść tylko karmę, czy można im też jakoś urozmaicać dietę innymi przysmakami.
Chciałam wraz z psem dać wyprawkę, więć dobrze byłoby wiedzieć,żeby potem np. pieska otyłość nie spotkała
pozdrawiam serdecznie
__________________
http://nawackapl.blogspot.com/
Mój blog - kosmetyki i makijaż
JustynaNawacka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 19:09   #35
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Otyłość u yorka - odchudzanie!

Cytat:
Napisane przez JustynaNawacka Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, bo zastanawiam się na zakupem yorka na prezent urodzinowy dla mamy,
nie kupuj psa na prezent
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 22:05   #36
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Otyłość u yorka - odchudzanie!

Cytat:
Napisane przez JustynaNawacka Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, bo zastanawiam się na zakupem yorka na prezent urodzinowy dla mamy, czy te pieski powinny jeść tylko karmę, czy można im też jakoś urozmaicać dietę innymi przysmakami.
Chciałam wraz z psem dać wyprawkę, więć dobrze byłoby wiedzieć,żeby potem np. pieska otyłość nie spotkała
pozdrawiam serdecznie

Nie kupuj PSA NA PREZENT!!!
decyzja o kupnie psa powinna być przemyślana i zaakceptowana przez całą rodzinę,pies będzie z wami przez najbliższe kilka-kilkanaście lat,poza tym pies to duży wydatek.Znam ludzi którzy myślą,że pies wymaga tylko jedzenia i to jeszcze resztek ze stołu i ewentualnie podstawowe szczepienie na wściekliznę (i to nawet nie wszyscy)


a przecież
oprócz karmy i podstawowego szczepienia na wściekliznę dochodzi koszt odrobaczania,szczepień,ch ip,paszport,sterylizacja-kastracja,środki na kleszcze itd.
A trzeba wziąć pod uwagę że pies może zachorować,wpaść pod auto czy mieć inny wypadek wtedy idzie mnóstwo pieniędzy -niestety przechodziliśmy przez to więc wiem co mówię.

Więc trzeba się poważnie zastanowić zanim kupi się psa.
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 08:17   #37
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Otyłość u yorka - odchudzanie!

Cytat:
Napisane przez JustynaNawacka Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, bo zastanawiam się na zakupem yorka na prezent urodzinowy dla mamy
Ludzie mają w swoim życiu nieudane prezenty, różne rzeczy z którymi nie wiemy co zrobić.
A co zrobić z żywym prezentem? Przywiązać do drzewa a może na śmietnik?
Najgorszy pomysł z możliwych.
Kupując psa powinniśmy sprawdzić ile psy żyją, małe rasy 15 do nawet do około 20 lat i w tym czasie mamy obowiązek się nim zająć.
Chciałabym żeby w Polsce był przepis chipowania wszystkich psów i kotów, żeby miały pozakładane akta, wtedy skończyłoby się wyrzucanie i maltretowanie bezbronnych "przyjaciół" człowieka.
U mnie w rodzinie każdy Pies ma dożywocie, nie wyobrażamy sobie ich krzywdzić.

Sorki, to nie wątek na wywody, takie mnie smutne myśli naszły, o psach które teraz cierpią.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-13, 10:10   #38
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Otyłość u yorka - odchudzanie!

Cytat:
Napisane przez JustynaNawacka Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, bo zastanawiam się na zakupem yorka na prezent urodzinowy dla mamy, czy te pieski powinny jeść tylko karmę, czy można im też jakoś urozmaicać dietę innymi przysmakami.
Chciałam wraz z psem dać wyprawkę, więć dobrze byłoby wiedzieć,żeby potem np. pieska otyłość nie spotkała
pozdrawiam serdecznie
Zależy jeszcze czy mama wie o tym pomyśle i chciałaby takiego psa.

Wpisz w Googlach 'york - żywienie/pielęgnacja/ choroby ' itd- to co Cię interesuje.

Zresztą poszukaj w wyszukiwarce, są oddzielne wątki o yorkach.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 18:26   #39
JustynaNawacka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 30
Dot.: Otyłość u yorka - odchudzanie!

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Zapomniałam dodać tego co najważniejsze,czyli TAK prezent jest przemyślany, TAK mama wie o pomyśle,sama chciała go kupić (może dlatego,że ja i siostra jesteśmy poza domem,a ona musi mieć kogoś do opieki
Czytałam już o tych pieskach, ale zdziwił mnie poruszony tu temat otyłości u nich.
__________________
http://nawackapl.blogspot.com/
Mój blog - kosmetyki i makijaż
JustynaNawacka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 18:31   #40
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Otyłość u yorka - odchudzanie!

każdego psa można utuczyć, bo wiele psich egzemplarzy to małe obżartuszki, które słodkimi oczkami potrafią wyżebrać dodatkowe kąski
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 21:14   #41
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Otyłość u yorka - odchudzanie!

Cytat:
Napisane przez JustynaNawacka Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Zapomniałam dodać tego co najważniejsze,czyli TAK prezent jest przemyślany, TAK mama wie o pomyśle,sama chciała go kupić (może dlatego,że ja i siostra jesteśmy poza domem,a ona musi mieć kogoś do opieki
Czytałam już o tych pieskach, ale zdziwił mnie poruszony tu temat otyłości u nich.
Skoro to przemyślana sprawa, to czy wybrałaś hodowlę ?
Mam nadzieję,że nie z żadnych pseudo stowarzyszeń itp ...bo tam to to prawdziwego yorkshirre teriera nie kupisz - a na zakupie szczenięcia nie warto oszczędzać paru złotych...
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-21, 09:48   #42
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Otyłość u yorka - odchudzanie!

Cytat:
Napisane przez a_na Pokaż wiadomość
Skoro to przemyślana sprawa, to czy wybrałaś hodowlę ?
Mam nadzieję,że nie z żadnych pseudo stowarzyszeń itp ...bo tam to to prawdziwego yorkshirre teriera nie kupisz - a na zakupie szczenięcia nie warto oszczędzać paru złotych...
Dokładnie.

Na WiZOOżu pełno jest wątków, dlaczego warto wybrać psy z hodowli a nie z bazarku lub z ogłoszeń, że ' suczka przez przypadek zaszła w ciążę' . Jak można przez przypadek zajść w ciążę?

Również pełno jest wątków, czym jest rodowód, dlaczego jest ważny, co nam daje itd.
I warto od razu wspomnieć, ze te 1200 zł to nie cena rodowodu. Rodowód to kwestia 20- 50 zł (tak + - )
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 00:22   #43
JustynaNawacka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 30
Dot.: Otyłość u yorka - odchudzanie!

Cytat:
Napisane przez a_na Pokaż wiadomość
Skoro to przemyślana sprawa, to czy wybrałaś hodowlę ?
Mam nadzieję,że nie z żadnych pseudo stowarzyszeń itp ...bo tam to to prawdziwego yorkshirre teriera nie kupisz - a na zakupie szczenięcia nie warto oszczędzać paru złotych...
Nie,jeszcze nie wybrałam hodowli,ale zastosuję się do Twojej rady i dziękuję za wskazówki.
__________________
http://nawackapl.blogspot.com/
Mój blog - kosmetyki i makijaż
JustynaNawacka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 21:40   #44
paulinag24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 159
Odchudzanie kundelka

Hej. Mam pytanie jak odchudzić pieska,a właściwie suczkę. Miała zawsze tendencje do tego,żeby być okrągła,ale w lipcu była wysterylizowana i teraz jest taka gruba,że mam wrażenie, że jak nie przestanie tyć to za pół roku nie będzie mogła chodzić. Jest to dziwne, bo ona mało je. Dostaje psią karmę, raz dziennie (taka kiełbasa do psa),bo suchych chrupek nie zje.Dostaje też resztki z obiadu (tzn. pokrojony kotlecik,czy inne mięso, ew. odpady od kurczaka jakaś skóra czy coś). Pies ma iście królewskie maniery, bo nie zje za dużych kawałków, byle czego też. Trzeba mu rozdrabniać na małe kawałki, bo inaczej zostaje w misce. Ma mało ruchu. Pies kanapowiec,ale może wybiegać się na podwórku. Jak jest ciepło,to cale dnie tam siedzi, a właściwie śpi...ew. kota sąsiadów pogoni. Zaczęliśmy ją wyciągać na spacery, ale po jakimś czasie ucieka sama do domu(nigdy nie chodziła na smyczy) jak wydaje jej się za daleko. Poradźcie co z nią zrobić?
paulinag24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 22:01   #45
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Odchudzanie kundelka

po pierwsze, przestać karmić odpadami. Psa sie nie karmi 'ludzkim' jedzeniem. Jest to dla niego bardzo niezdrowe.

Po drugie, odstawić te śmieciowe kiełbasy, w których nie wiadomo, co jest i jakiej świeżości.

Po trzecie, zacznij sama gotować - mnóstwo przepisów w necie jest na zdrową psią dietę.

Po czwarte, pies, jeśli ma zdrowe zęby i dziąsła, powinien gryźć, a jak nie chce, to pewnie nie jest głodny i nie ma sensu latać za nim z jedzeniem (co to w ogóle za termin 'ksieżniczka', no wybacz.

Po piąte, nie ma wyjścia, oprócz zdrowej diety należy wdrożyć ruch. Inie ciaganie na siłe psa za soba, ale też zabawy różne, piłka, patyk itp. Pies, który jest wypuszczony na zewnątrz nie będzie się sam bawił i wyprowadzał, to jest wasze zadanie i wasza rola. Trzeba psu zorganizowac jakoś czas aktywny.

Edytowane przez dobbinka
Czas edycji: 2014-02-11 o 22:03
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 22:42   #46
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Odchudzanie kundelka

dawajcie jej mniej jeść. Najlepiej zmieńcie jej karmę na karmę odchodzającą, typu Obesity, Weight Reduction czy coś podobnego. Jeśli przyzwyczailiście psa, że ktoicie mu jedzenie na mikro kawałeczki, to nic dziwnego, że nie chce jeść chrupek, ale jak nie dostanie nic innego do jedzenia, to chrupki też zje na pewno.
Albo sama gotuj psu zdrowe jedzenie, jak radzi Dobbinka, ale nie dawajcie psu resztek! Jak pies będzie jadł śmieci, to będzie tak wyglądać!
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 06:14   #47
martella30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 119
Dot.: Odchudzanie kundelka

A najlepiej przestaw ją na surowe mięcho to schudnie. A ruch trzeba jej zorganizować, codzienne spacery, zabawy a nie najłatwiej wypuścić psa na podwórko by sam załatwił sprawę to śpi pod krzaczkiem.
martella30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 08:45   #48
paulinag24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 159
Dot.: Odchudzanie kundelka

Surowe mięsko dostaje. Słuchaj co do chrupek to nie ma sił, by je zjadła. Próbowaliśmy ja kiedys przeglodzić,przez 3 dni nic innego nie dostała. To ujawniła swoje mordercze instynkty upolowała kreta...Zle mnie zrozumieliście oczywiście pies ma zapewniony czas, nie ze ciagle sam jest na tym podworku, choc jak ciepło lubi się grzac na słoneczku. Próbowałam jej gotować, ale ogólnie nigdy tego nie zjadała. Może to coś z genami, bo znajomi którzy mają jej siostrę też mają problem że gruba, ale tamta słodycze wcina a nasza nigdy ich nie jadła.
paulinag24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 09:15   #49
martella30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 119
Dot.: Odchudzanie kundelka

A konkretnie to jakie to surowe mięso? Tak jak u ludzi najgorsze jest podjadanie. Powinna jeść raz lub dwa razy dziennie wyznaczoną porcję i do widzenia. Jeśli ciągle coś żuje bo jej podrzucacie to nic dziwnego, że tyje.
martella30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-12, 10:53   #50
paulinag24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 159
Dot.: Odchudzanie kundelka

Dostaje podroby(wątroba,serce),ew entualnie pierś z kurczaka i skóry, no właśnie że nie podjada i to mi się wydaje dziwne, dużo ma z jamnika więc może to dlatego. Jest to starsza suczka coś ok 8 lat. Sama nie wiem dokładnie, bo mąż ją kiedyś przywiózł strasznie zaniedbaną. Nie udało jej się nauczyć biegać za piłką czy za patykiem,ogólnie chyba ma jakiś uraz bo jak ktoś przy niej coś rzuca boi się. Chyba była kiedyś bita, bo tak samo reaguje na miotłę. Wystarczy,że widzi jak wyciągam to z piskiem ucieka. Jej zabawy to ganianie z córką po podwórku, ewentualnie za mną.
paulinag24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 11:42   #51
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Odchudzanie kundelka

jeśli suczka tyje, jest mało aktywna i ospała, to radzę zrobić jej badanie hormonów tarczycy.
Martella, karmisz psa samym surowym mięsem?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 11:59   #52
paulinag24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 159
Dot.: Odchudzanie kundelka

Hm. A może w tym jest faktycznie masz racje,że ma problemy z tarczycą. Przy najbliższej wizycie u weterynarza mu się spytam co on na to. Dziś rano dostała właśnie wątróbkę,ale od rana stoi nie zjedzona, więc albo jej nie smakuje,albo nie jest głodna.
paulinag24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 13:22   #53
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Odchudzanie kundelka

Pomijając możliwą tarczycę, to dając psu ludzkie żarcie, jakieś resztki, kotleciki ( ), skóry z kurczaka (bardzo tłuste!) - to myślę, że ciężko go NIE utuczyć. Do tego mało ruchu, bo podwórko rzadko zapewnia ruch tak naprawdę.
Jak taki problem się zaczął po sterylizacji, to ja bym jednak odstawiała dietę a nie tarczycę.

Przestańcie karmić psa takimi rzeczami, dawajcie jej normalną psią karmę sensownej firmy (nie te jakieś dziwne "kiełbasy" dla psa, w których nie wiadomo co jest). W określonej -odważonej! - dawce, a nie "na oko".
Wiesz co, wydaje Ci się że ona mało je, ale jak je tłuste, kaloryczne rzeczy, to nawet pozornie małą ilością się utuczy. Zresztą możesz spojrzeć na psie karmy i ich dawkowanie - nasz pies, spory, 40 kg, dostaje 1,5 kubka suchej karmy dziennie i to tak optycznie nie wydaje się dużą ilością na takiego psa, ale po kastracji też łatwo tyje i jak dostaje więcej, to przybiera na wadze. Wasz pies z opisu wydaje się raczej mało aktywny, więc tym bardziej wskazane jest dawanie mniejszej ilości jedzenia.

Co do "wybrzydzania". Można pokombinować z karmą suchą, można z BARF-em, ale to już trzeba ogarnąć, bo pies nie może jeść też samego mięsa. Jak tak nauczyliście psa, to teraz wybrzydza - no taka prawda Pies się sam nie zagłodzi - bywa, że pies nie je kilka dni, ale w końcu się przełamuje i je to co dostał.

No i do tego trzeba by jej zapewnić więcej ruchu, spacery - jak ciągnie do domu, to ją zachęcajcie do tych spacerów, może zabawką, może żarciem (tylko wtedy to żarcie ze spaceru odejmijcie od dawki na dany dzień). Pokażcie jej, że spacery są fajne - to normalne, że się opiera, boi, nie czuje się pewnie, skoro nigdy nie wychodziła na spacery.
Spacery dobrze jej tez zrobią na psychikę, psy potrzebują spotkań z innymi zwierzętami, ludźmi, nowych bodźców, zapachów, zwiedzania nowych okolic, ogródek to tylko przedłużenie domu.

Tak trochę na marginesie, miałam taka koleżankę, a koleżanka miała psa. Właśnie też nieco podobnego do jamnika, tylko większego nieco. Ta ich suka też była przyzwyczajona do ludzkiego żarcia, nie mogłam patrzeć jak jej tak dają a to kotlecika, a to ziemniaczka, a to kanapkę... Niestety też była utuczona i to tak że ciężko było jej się ruszać. Nie chodziła na spacery częściej niż parę razy na rok, była tylko wypuszczana do ogródka i wpuszczana jak się załatwiła, ewentualnie latem czasem siedziała tam dłużej. Ale już nawet nie miała ochoty chodzić za bardzo, pewnie tusza sporo tu miała do rzeczy. Współczułam bardzo temu psu, nie doprowadźcie swojej suczki do takiego stanu.

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

No i myślę, że najlepiej byłoby przejść się z nią do weterynarza teraz, a nie czekać na okazję by spytać o tarczycę Idźcie do weta, powiedzcie że chcecie odchudzić psa, że jest ospały, że chcielibyście zbadać tarczycę, poproście o wskazówki co robić, żeby bezpiecznie i zdrowo odchudzać.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 17:23   #54
paulinag24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 159
Dot.: Odchudzanie kundelka

Tzn jej nadwaga się nasiliła,bo sterylizacji. Akurat do tej karmy to nie mam zastrzeżeń, bo mam sprawdzony zakład i mniej więcej wiem co tam jest. Kolega tam pracuje i swoim psom też to daje, a jego psy biorą udział w wystawach i mają jakąś specjalną dietę .Z obiadu to dostaje mięso, żadnych ziemniaków nie je ,sosów też . A co do spacerów to ona leń niesamowity po ok.2 km wraca do domu sama,choć początkowo chętnie idzie.
paulinag24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 17:58   #55
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Odchudzanie kundelka

Cytat:
Napisane przez paulinag24 Pokaż wiadomość
Tzn jej nadwaga się nasiliła,bo sterylizacji. Akurat do tej karmy to nie mam zastrzeżeń, bo mam sprawdzony zakład i mniej więcej wiem co tam jest. Kolega tam pracuje i swoim psom też to daje, a jego psy biorą udział w wystawach i mają jakąś specjalną dietę .Z obiadu to dostaje mięso, żadnych ziemniaków nie je ,sosów też . A co do spacerów to ona leń niesamowity po ok.2 km wraca do domu sama,choć początkowo chętnie idzie.
a mozesz napisać, jaki jest skład tych parówek dla psa? To, ze ktoś to daje swoim psom, to nie znaczy, że to jest dobra karma, to jakieś odpadki z rzeźni, pewnie ze sporym dodatkiem mięsa nutrii :/
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 20:19   #56
martella30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 119
Dot.: Odchudzanie kundelka

Esfira- surowe mięso to główne jedzenie ale nie jedyne. Rano podziubią suchej karmy a wieczorem albo samo mięso surowe albo z papką owocowo-warzywną albo ze sparzonymi płatkami owsianymi, jajkiem, siemieniem lnianym i oliwą. Do tego co 2-3 dni witaminy plus na sierść.
martella30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 18:41   #57
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Odchudzanie kundelka

Cytat:
Napisane przez paulinag24 Pokaż wiadomość
Tzn jej nadwaga się nasiliła,bo sterylizacji. Akurat do tej karmy to nie mam zastrzeżeń, bo mam sprawdzony zakład i mniej więcej wiem co tam jest. Kolega tam pracuje i swoim psom też to daje, a jego psy biorą udział w wystawach i mają jakąś specjalną dietę .Z obiadu to dostaje mięso, żadnych ziemniaków nie je ,sosów też . A co do spacerów to ona leń niesamowity po ok.2 km wraca do domu sama,choć początkowo chętnie idzie.
No, ale to dalej jjest słone i przyprawione mięso, często w panierce. Wątróbki samej też bym cały czas nie dawała. W ogóle z ostrożnością podchodzę do podrobów w dużych ilościach.

Podpisuje sie pod lexxi, a psa koniecznie trzeba próbować przestawiać na inne jedzenie, choć wiem, że trudno. I nie muszą być wcale suche karmy. A to tycie po sterylizacji to pewnie wasza wina, bo niestety trzeba monitorować dietę po tym zabiegu. Rozumiem, że intencje są dobre.

Jeśli nie ma powodów innych, zdrowotnych, to dieta Mniej Żryć plus koniecznie ruch, może bieganie z wami, pokonywanie przeszkód za nagrodę.

A na przestrogę, taki filmik http://www.youtube.com/watch?v=NQCwHluBqFc
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 23:57   #58
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Odchudzanie kundelka

pies z nadwagą nie powinien biegać
chodź na długie spacery,dawkuj jedzenie,zabieraj michę ,nie dokarmiaj ,dawaj 2 posiłki o wyznaczonych godzinach,nie podawaj żadnych przekąsek,ciasteczek itp
można tez kupić specjalną suchą karmę np purina light ,zawiera mniej tłuszczu
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 18:44   #59
paulinag24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 159
Dot.: Odchudzanie kundelka

No ja myślę, że w wypadku mojego psa chodzi o coś innego. On nie jest dokarmiany. Zadnych ciasteczek,przysmaków psich nie zje. Dostaje posiłek raz dziennie. Byłam z nią u weterynarza i spytałam co zrobić,ale konkretnie nic mi nie powiedział. Uzyskałam odpowiedź, że widocznie ona tak ma. Esfira skład tej kiełbasy to wołowina 50%, wieprzowina , otręby i wit A, D,E i 2%popiołu.
paulinag24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 15:23   #60
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Odchudzanie kundelka

Cytat:
Napisane przez paulinag24 Pokaż wiadomość
No ja myślę, że w wypadku mojego psa chodzi o coś innego. On nie jest dokarmiany. Zadnych ciasteczek,przysmaków psich nie zje. Dostaje posiłek raz dziennie. Byłam z nią u weterynarza i spytałam co zrobić,ale konkretnie nic mi nie powiedział. Uzyskałam odpowiedź, że widocznie ona tak ma. Esfira skład tej kiełbasy to wołowina 50%, wieprzowina , otręby i wit A, D,E i 2%popiołu.
A 48% gdzie zginelo?

bo raczej otreby nie stanowia 48% karmy a jak tak to sredni posilek

psinka powinna dostawas pelnowartosciowe jedzenie

poczytaj o dobrych karmach (polecam poczytac strony Modern Pet i Ekozwierzak gdzie sa wyjasnienia dotyczace karmienia i karm), jak zalezy Ci na zdrowiu pieska to pomysl o zdrowym jedzeniu dla niej, wielce prawdopodobne ze Twoj pies ma jak osoby otyle - malo jedza a i tak tyja bo jedza nieodpowiednie jedzenie

ja polecilabym BARFa ale rozumiem ze to dla niektorych za duzo roboty (surowe mieso plus suplementy), jednak sa tez gotowe karmy ktore spelniaja warunki bycia dobra karma i zawieraja mieso wysokiej jakosci plus witaminy i mineraly, bez zboz
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-24 15:23:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.