BARDZO słabe pazurki-wątek zbiorczy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-17, 17:59   #91
ssliwka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Kosmetyczka zniszczyła mi paznokcie, proszę o poradę!

Cześć, musiałam jak najszybciej zdjąć paznokcie żelowe ze względu na pracę i udałam się do jednego ze stoisk manicurowych w galerii zapłaciłam 50 zł za samo zdjęcie żeli co wydaje mi się dość konkretną ceną... już tego samego dnia paznokcie zaczęły mnie piec, myślę sobie okej pewnie są osłabione, ale mija już 5 dzień bardzo mnie bolą, a płytka na każdym paznokciu jest zaczerwieniona i nierówna.
Nigdy wcześniej nie miałam żadnych uczuleń po hybrydach ani żelach. Myślicie, że mogłabym ubiegać się o zwrot pieniędzy lub jakąkolwiek rekompensatę zmasakrowanych paznokci?
Bardzo proszę o poradę!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6803.jpg (53,3 KB, 44 załadowań)
ssliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 00:29   #92
weronikawer
Przyczajenie
 
Avatar weronikawer
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 3
Dot.: BARDZO słabe pazurki-wątek zbiorczy

Jak zależy mi na tym, żeby szybko zapuścić paznokcie albo jak mi się jeden złamie, to stosuję odżywkę revitalum eveline, dobra jest i niedroga. Paznokcie szybko rosną i są mocniejsze i to po dwóch tygodniach stosowania, także skuteczność 100%.
weronikawer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 17:08   #93
mereltje
Przyczajenie
 
Avatar mereltje
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 14
Unhappy Tragicznie obgryzione paznokcie... Jestem juz bezsilna.

Drogie dziewczyny

Pisze ten post, dlatego, ze nie wiem juz co ze soba zrobic. Odkad pamietam, od 23 lat obgryzam paznokcie. Zgryzam z nich warstwy, obgryzam skorki, powoduje u siebie rany na palcach. Przez 23 lata wstydze sie pokazac ludziom swoich dloni. Chodze w plastrach, dlatego ze obgryzione skorki i paznokcie krwawia. Obgryzam tez boki paznokci wiec maja dziwny, zwezajacy sie od gory ksztalt. Nie pomaga mi nic, paznokcie zelowe, plastry, gorzkie lakiery, bol poranionych dloni ... Nic. Jestem w kropce. Jest mi tak przykro, ze bedac zadbana dziewczyna mam tak obrzydliwe dlonie. Jest mi strasznie zle z tym, ze tak destrukcyjnie dzialam na swoje cialo. Prosze, powiedzcie mi, czy jest az tak zle ? Moze jesli uslysze od 10, 20, 30 osob, ze moje dlonie sa odrazajace, to w koncu cos do mnie dotrze, i moze w koncu uda mi sie przestac. Dlatego prosze Was, popatrzcie na to zdjecie i powiedzcie mi prosto z mostu co byscie sobie pomyslaly, jakbyscie zobaczyly kogos z takimi paznokciami. Powiedzcie mi szczerze, co pomyslaly byscie sobie o takiej osobie ? Moze terapia szokowa mi pomoze.

Dziekuje Wam z gory wszystkie odpowiedzi. Moze wreszcie mi sie uda i za kilka tygodni bede mogla wkleic zdjecie z poprawa stanu moich paznokci.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6189.jpg (87,6 KB, 25 załadowań)
mereltje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 14:59   #94
moniamarzec85
Raczkowanie
 
Avatar moniamarzec85
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 210
Dot.: Tragicznie obgryzione paznokcie... Jestem juz bezsilna.

Miałam to samo. Mnie pomógł żel na paznokciach i ładne wzorki, żal mi tego gryźć.
moniamarzec85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 15:07   #95
aniszonekk
Psiejsko czarodziejsko :)
 
Avatar aniszonekk
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 708
Dot.: Tragicznie obgryzione paznokcie... Jestem juz bezsilna.

Nie jestem żadną specjalistką ale wydaje mi się, że to obgryzanie to tylko efekt problemu , który leży w Twojej głowie. Być może stresy, czy jakieś sytuacje nerwowe powodują napięcie,które świadomie lub nie rozładowujesz w ten właśnie sposób. Zastanawiałaś Się może nad tym, kiedy to robisz, w jakich sytuacjach itp.? Przecież takie zachowanie musi mieć swoją przyczynę. Może powinnaś zacząć od spotkania z psychologiem?
A dłonie i paznokcie masz generalnie wg mnie ładne (spora płytka, jej kształt itp.) i jeśli poradzisz Sobie z tym problemem, to potem pielęgnacją wyprowadzisz je "na prostą" i Będziesz z dumą prezentować.
Oczywiście to moja opinia - laika. Życzę Ci powodzenia i wytrwałości.
__________________
wymianka zapachowa, kolorowa, pielęgnacyjna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1288132
aniszonekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 23:22   #96
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: Tragicznie obgryzione paznokcie... Jestem juz bezsilna.

Nie poradzisz sobie sama, nie masz wplywu na zachowania kompulsywne, pomimo że wiesz o nich. Problem jest gdzie indziej, ale do tego dojdziesz. Poszukaj miejsca gdzie prowadzona jest psychoterapia, ale zacznij najpierw od wizyty u psychologa. Glowa do góry, zrobiłaś już pierwszy krok żeby sobie pomóc. Odwagi i powodzenia
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 14:19   #97
moniamarzec85
Raczkowanie
 
Avatar moniamarzec85
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 210
Dot.: BARDZO słabe pazurki-wątek zbiorczy

U mnie pomogło tylko nałożenie żelu na paznokcie. Nie jest to metoda, która "leczy", ale na pewno paznokcie wyglądają wtedy przyzwoicie.
moniamarzec85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-12, 14:27   #98
she_like
Zadomowienie
 
Avatar she_like
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1 311
Dot.: Kosmetyczka zniszczyła mi paznokcie, proszę o poradę!

Cytat:
Napisane przez ssliwka Pokaż wiadomość
Cześć, musiałam jak najszybciej zdjąć paznokcie żelowe ze względu na pracę i udałam się do jednego ze stoisk manicurowych w galerii zapłaciłam 50 zł za samo zdjęcie żeli co wydaje mi się dość konkretną ceną... już tego samego dnia paznokcie zaczęły mnie piec, myślę sobie okej pewnie są osłabione, ale mija już 5 dzień bardzo mnie bolą, a płytka na każdym paznokciu jest zaczerwieniona i nierówna.
Nigdy wcześniej nie miałam żadnych uczuleń po hybrydach ani żelach. Myślicie, że mogłabym ubiegać się o zwrot pieniędzy lub jakąkolwiek rekompensatę zmasakrowanych paznokci?
Bardzo proszę o poradę!
Kurcze 50 zł za zdjęcie żelu to rzeczywiście dużo.
Co prawda temat już dość stary, ale rzeczywiście mogłaś się starać o zwrot.
Zdecydowanie masz za mocno spiłowaną płytkę, radzę używać jakiejś delikatnej odżywki, byle nie z Eveline, bo wtedy piekłyby jeszcze mocniej. Do tego polecam moczyć paznokcie codziennie, ja wyciskałam pół pomarańczy, dodawałam 2 łyżki oliwy i ząbek czosnku. Jak już trochę dojdą do siebie to może manicure japoński?
__________________
Nastawienie to mała rzecz, która robi wielką różnicę.

she_like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 17:36   #99
she_like
Zadomowienie
 
Avatar she_like
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1 311
Dot.: Tragicznie obgryzione paznokcie... Jestem juz bezsilna.

Rzeczywiście nie za ciekawie wyglądają, choć miałam koleżankę, która gorzej potrafiła traktować swoje i one dopiero odstraszały.
Jednak tak jak wyżej, problem w Twojej psychice, psycholog były dobrym rozwiązaniem.
__________________
Nastawienie to mała rzecz, która robi wielką różnicę.

she_like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 17:18   #100
salommmcia
Przyczajenie
 
Avatar salommmcia
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 17
Dot.: BARDZO słabe pazurki-wątek zbiorczy

Mi się bardzo paznokcie wzmocniły po hybrydach, jako bazę ładuje tą z neonail z jedwabiem i po zdjęciu lakieru też paznokcie są mocne i wyglądają ok, kiedyś byly tak miękkie że można je było zginać teraz zrobiły się grubsze i twardsze
salommmcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 20:58   #101
Mashka_be
Przyczajenie
 
Avatar Mashka_be
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 18
Dot.: BARDZO słabe pazurki-wątek zbiorczy

Cześć, ja również uważam, jak dwie moje przedmówczynie, że obgryzanie paznokci jest to jest jedynie objaw jakiegoś innego problemu i o ile sam w sobie efekt na paznokciach ewidentnie Cię trapi, to myślę, że warto poszukać głębiej. Często takie zachowania jak obgryzanie paznokci, wyciskanie pryszczy, drapanie się mogą nam towarzyszyć gdy potrzebujemy rozładować emocje, dają poczucie ulgi. Nie wiem jak jest u Ciebie, na pewno warto to sprawdzić i sobie pomóc u dobrego psychologa lub samej, przyglądając się swojemu zachowaniu. Jest wiele mądrych książek - rekomendowanych przez lekarzy i stowarzyszenia medyczne, a nie jakiś szarlatanów. Trzymam kciuki!
Mashka_be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-05, 08:51   #102
laaluna_
Przyczajenie
 
Avatar laaluna_
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 19
Dot.: BARDZO słabe pazurki-wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mashka_be Pokaż wiadomość
Cześć, ja również uważam, jak dwie moje przedmówczynie, że obgryzanie paznokci jest to jest jedynie objaw jakiegoś innego problemu i o ile sam w sobie efekt na paznokciach ewidentnie Cię trapi, to myślę, że warto poszukać głębiej. Często takie zachowania jak obgryzanie paznokci, wyciskanie pryszczy, drapanie się mogą nam towarzyszyć gdy potrzebujemy rozładować emocje, dają poczucie ulgi. Nie wiem jak jest u Ciebie, na pewno warto to sprawdzić i sobie pomóc u dobrego psychologa lub samej, przyglądając się swojemu zachowaniu. Jest wiele mądrych książek - rekomendowanych przez lekarzy i stowarzyszenia medyczne, a nie jakiś szarlatanów. Trzymam kciuki!

to prawda - u mnie obgryzanie paznokci jest objawem stresu. Jak mam jakiś lepszy okres, to te paznokcie mi są w stanie nawet ładnie odrosnąć, ale przy większym stresie od razu zjadam wszystkie
laaluna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-16, 09:10   #103
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: BARDZO słabe pazurki-wątek zbiorczy

Ja obgryzam paznokcie i skórki odkąd pamietam. Już mam tego dosyć. Co próbuje zapuścić chociaż trochę to zaraz się łamią. Są jak kartka papieru. Może macie sprawdzone jakieś odżywki czy olejki do paznokci? Może jakieś suplementy?
Ta odżywka eveline 8w1 nic nie daje .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 11:30   #104
againthinking
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: BARDZO słabe pazurki-wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Ja obgryzam paznokcie i skórki odkąd pamietam. Już mam tego dosyć. Co próbuje zapuścić chociaż trochę to zaraz się łamią. Są jak kartka papieru. Może macie sprawdzone jakieś odżywki czy olejki do paznokci? Może jakieś suplementy?
Ta odżywka eveline 8w1 nic nie daje .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może po prostu nie obgryzaj ?
againthinking jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 07:46   #105
judytuna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 4
Dot.: BARDZO słabe pazurki-wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Ja obgryzam paznokcie i skórki odkąd pamietam. Już mam tego dosyć. Co próbuje zapuścić chociaż trochę to zaraz się łamią. Są jak kartka papieru. Może macie sprawdzone jakieś odżywki czy olejki do paznokci? Może jakieś suplementy?
Ta odżywka eveline 8w1 nic nie daje .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Używam tej odżywki eveline i bardzo mi pomogła Może nie na każdego działa
judytuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 08:32   #106
rafcow
Przyczajenie
 
Avatar rafcow
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 16
Dot.: BARDZO słabe pazurki-wątek zbiorczy

Myślę, że na obgryzanie to właśnie żel to super sprawa, jak sobie przedłużysz i będą ładnie wyglądać to może Cię to zniechęci do obgryzania, sama kiedyś miałam taki nawyk i zniknął z dnia na dzień.
rafcow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-21 09:32:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.