ścieranie zębów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-11-21, 11:28   #1
czerwieclipiec
Zadomowienie
 
Avatar czerwieclipiec
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: jesień
Wiadomości: 1 112

ścieranie zębów


Dopiero w wieku dwudziestukilku lat zdecydowałam się na korekcję nieprawidłowego zgryzu i aparat ortodontyczny. Teraz zęby są już "proste", ale niepokoją mnie ślady wcześniejszego ich ustawienia: dolne siekacze są od góry starte i mają pionowe jaśniejsze prążki (mi kojarzą się z pęknięciami, choć powierzchnia zębów jest gładka), a górne jedynki starte od wewnątrz jamy ustnej - zamiast klinowego kształtu są jakby wyżłobione na środku. Zęby górne i dolne z przodu przed korekcją opierały się o siebie.

Czy słusznie się obawiam, że może to powodować ukruszenia zębów? Co mogę zrobić profilaktycznie?
Jak to jest ze szkliwem w przypadku ścierania zębów?
__________________
- Underground nuclear testing in China, and, hey! Your perfume!
- My perfume? I'm not wearing any perfume.
- Oriental blend, tangerines, castorium...
- I showered before I came here.
- ... maybe a little myrrh. Opium. You're wearing Opium.
- I got it, didn't I? Yeah.

Edytowane przez czerwieclipiec
Czas edycji: 2012-11-21 o 11:29
czerwieclipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 20:49   #2
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: ścieranie zębów

Świetnie, że Pan ma już prawidłowy zgryz, który reguluje stosunek - ułożenie brzegów siecznych wzgledem siebie. Teraz czas na odbudowę utraconych twardych tkanek zęba. Najmniej inwazyjny bedzie u Pana tzw. bonding - to znaczy bez użycia wiertła. Lekarz pokryje i uzupełni wszystkie starte brzegi sieczne, co zapobiegnie dalszym ukruszeniom. Jeśli jednak bardzo niewiele zęba Pan stracił, może wystarczyć rekonturing, czyli korekta ostrych brzegów krążkami ściernymi i polerującymi... Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:39.