granatowe plamy na ręczniku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-07, 17:34   #1
physics
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3

granatowe plamy na ręczniku


Witam, nie wiem, czy moje pytanie jest bezpośrednio związane z dermatologią, ale nie znalazłam odpowiedniejszego wątku by napisać o moim problemie. Od pewnego czasu zauważyłam na ręczniku niebieskie, granatowe plamy - na pewno nie jest to efekt zafarbowania podczas prania. Nie wiem, co o tym myśleć, plamy pojawiają się po wyschnięciu ręcznika, może to jakaś bakteria, może choroba... Proszę o jakieś wskazówki, informacje. Z góry dziękuję.
physics jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 11:53   #2
psyhe666
Zakorzenienie
 
Avatar psyhe666
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 12 669
Dot.: granatowe plamy na ręczniku

A może myjesz niebieskim/fioletowym szamponem włosy? Ja zastanawiałam się czemu taka plama mi wyszła, a okazało się, że przetarłam czoło z piany (bo używam takiego szamponu) i to dlatego
__________________
Hey, I just met you
and this is crazy!
But here's my indeks
so trójka maybe.

psyhe666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 15:58   #3
physics
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: granatowe plamy na ręczniku

Cytat:
Napisane przez psyhe666 Pokaż wiadomość
A może myjesz niebieskim/fioletowym szamponem włosy? Ja zastanawiałam się czemu taka plama mi wyszła, a okazało się, że przetarłam czoło z piany (bo używam takiego szamponu) i to dlatego
No, właśnie nie, tak już myślałam, że może to jakaś bakteria, albo jakieś pleśnie/grzyby od wilgoci ;/ sama nie wiem ;/
physics jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 16:12   #4
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: granatowe plamy na ręczniku

A jak często zmieniasz ręczniki?
Może zacznij je obserwować uważniej, powieś czyste świeżo uprane. Jak skorzystasz to rozwieś gdzieś żeby przeschły i obserwuj czy są na nich jakieś ślady czy nie ma...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 18:39   #5
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: granatowe plamy na ręczniku

I jak pierzesz ręczniki to wstaw na 90 stopni to się najlepiej zdezynfekują.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 23:05   #6
physics
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: granatowe plamy na ręczniku

powiesiłam czyste, pomoczyłam ręcznik gorącą wodą z prysznica i zostawiłam do wyschnięcia - granatowe plamy ;/ ja już nie wiem, czy to chodzi o wodę, czy o co ;/
physics jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 23:11   #7
monikacze1b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: granatowe plamy na ręczniku

.

Edytowane przez monikacze1b
Czas edycji: 2014-03-15 o 19:34
monikacze1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-18, 16:04   #8
kamus79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7
Dot.: granatowe plamy na ręczniku

Właśnie spotkał mnie ten sam problem! przeszukałam Internet ale nigdzie żadnej informacji o co może chodzić...

Czyste wyprane ręczniki po używaniu dostają granatowych plam jak po wylanym atramencie! Podejrzewam że być może chodzi o wilgoć i jakąś słabą wentylacje w łazience i coś sie na nich rozwija... ktoś się z tym spotkał albo słyszał i wie o co chodzi?
kamus79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 20:47   #9
Arcydiakon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 177
Dot.: granatowe plamy na ręczniku

To na pewno farba do włosów
Arcydiakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 13:29   #10
kamus79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7
Dot.: granatowe plamy na ręczniku

No niestety nie. Nie farbuje włosów! Poza tym problem dotyczy wszystkich domowników a każdy ma swój własny oddzielny ręcznik i na każdym się tak robi ręczniki słabo schną w tej łazience póki nie działa ogrzewanie a lato i upały się skończyły dlatego zwalam na wilgoć... tylko zastanawiam się co to się może rozwijać i czy to nie niebezpieczne dla zdrowia :/
kamus79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-26, 09:44   #11
iloneczka26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 2
Dot.: granatowe plamy na ręczniku

Witam serdecznie,post napisano bardzo dawno ale mam ten sam problem z zabarwionymi na niebiesko ręcznikami mam pytanie czy osoby które wcześniej napisały ten post znalazły przyczynę powstawania tych niebieskich plam na ręcznikach dodam tylko że u mnie zaczęły się pojawiać gdy w mieszkaniu zlikwidowano termę i podłączono wodę z sieci mieszkam w tym mieszkaniu od 40 lat i nic takiego nie miało wcześniej miejsca.

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Witam serdecznie,post napisano bardzo dawno ale mam ten sam problem z zabarwionymi na niebiesko ręcznikami mam pytanie czy osoby które wcześniej napisały ten post znalazły przyczynę powstawania tych niebieskich plam na ręcznikach dodam tylko że u mnie zaczęły się pojawiać gdy w mieszkaniu zlikwidowano termę i podłączono wodę z sieci mieszkam w tym mieszkaniu od 40 lat i nic takiego nie miało wcześniej miejsca.
iloneczka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-20, 19:41   #12
tafena
Przyczajenie
 
Avatar tafena
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Szczytno
Wiadomości: 19
Dot.: granatowe plamy na ręczniku

może te ręczniki są z jakiegoś kiepskiego materiału, że robią się te plamy, np. przebarwiają się, dziwne to
tafena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-10, 10:50   #13
iloneczka26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 2
Dot.: granatowe plamy na ręczniku

Dla mnie też jest to wszystko bardzo dziwne ręczniki nie są jakieś złe gatunkowo a część z nich to są ręczniki które były używane kilka lat i nigdy nic takiego nie miało miejsca już myślałam że znalazłam przyczynę że to żel do prania Persil ale wziełam ręczniki od mojej mamy żeby sprawdzić czy też to się będzie działo i niestety na nichteż zaczeły się pojawiać te niebieskie plamy co u mamy nie miało miejsca.Bardzo mnie to niepokoi.Szkoda że nie mogą odpowiedzieć osoby u których też to się działo czy rozwiązały ten problem
iloneczka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-10 11:50:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.