przesunąc okres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-23, 14:41   #1
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691

przesunąc okres


przepraszzm moze i sie powtorze jestem nowa jak widac tutaj,ale mam prosbe do was ,czy jest jakas szansa by przesunac termin okresu? moze byc tak ze wypadnie mi w czasie urlopu nad morzem chce miec komfort,dodam ze nie uzywam zadnych srodkow antykoncepcyjnych ,czy jak bym zaczela strosowac np.te plastry po raz pierwszy przesunalby mi sie? mysliscie ze wogole ginekolog nie wysmialaby mnie gdybym uudala sie do niej z tym problemem?
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 15:01   #2
Aka24
Rozeznanie
 
Avatar Aka24
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 960
GG do Aka24
Dot.: przesunąc okres

Nie wiem czy można przesunąć, ale wiem jak można go zmniejszyć. Dwa dni przed okresem zacznij brać scorbolamit (nie wiem czy tak to się pisze).
Aka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 15:04   #3
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: przesunąc okres

Jasne, że okres można przesunąć, ale to poważna rzecz i musisz pogadać o tym ze swoim ginekologiem. Można to zrobić za pomocą tabletek antykoncepcyjnych i jest to metoda nie tak obojętna dla organizmu i błaha, więc lekarz musi odpowiednio zadecydować.
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 15:09   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przesunąc okres

okres mozna przesunąc pigulami i plastrami to jedna z zalet hormonów.

czy ma to jakies skutki uboczne ? nie sądze ,robilam tak wiele razy i nic sie nie dzialo.

sama kombinuje jakby tu przesunac o 2-3 dni okres żeby nei dopadl mnie podczas urlopu,innych srodków jak hormony nie ma a brac je tylko przez miesiac to dla mnie wiecej szkód niz pozytku dla organizmu wiec chyba pogodze sie z losem
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 15:49   #5
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: przesunąc okres

dzieki za odpowiedz .Paula78 czyli Twoim zdaniem jak np.miesiac ponosze ten plasterek oczywiscie po wczesniejszej konsultacji z ginekologiem to nic nie zaszkodze sobie?z tego co wiem to plasterki mniej szkodliwe niz tabletki
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 16:44   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przesunąc okres

napisze tak: ja jade na urlop 1 lipca ,ok 10 powinnam dostac okres i w tym dniu okresu powinnam zazyc pigulke wtedy okres znika i automatycznie wystąpi po 21 dniach.

poniewaz mam napiecie przedmiesiaczkowe ,wyskakuje mi brzuch itp aby tego unikną na urlopie zażywam pigulke w pierwszym dniu okresu w czerwcu i po 2 tygodniach przestaje -mam okres ,po 7 dniach okresu zazywam kolejne opakowanie pigul (całe)i okres wystepuje po 21 dniach czyli jak wróce z urlopu.
lub biore 2 opakowanie pod rząd bez robienia przerw.

co do plastrów to chyba dziala to na tej samej zasadzie tylko odklejam go wczesniej lub nie wykorzyustuje wszytskich 3 ,lub naklejam 6 pod rząd.

mysle ,że warto popytac ginekologa moze podsunie jeszcze inne rozwiązanie.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 16:58   #7
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: przesunąc okres

tylko trzeba sobie zdawać sprawę że ciało kobiety róznie reaguje na hormony.. zawsze jest pewne ryzyko że pojawią się plamienia (zwłaszcza w pierwszych miesiącach stosowania hormonów).- więc skutek byłby odwrotny od zamierzonego..

ale to w sumie rzadkość..nie chcę straszyć tylko lepiej mieć świadomośc tego na co się decydujemy..
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-23, 21:01   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przesunąc okres

tak ,tak plamienia trzeba wziąc pod uwage no i zdarzają sie rózne inne skutki uboczne typu bóle glowy,puchniecie,wymioty.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 21:04   #9
tarakatatula
Rozeznanie
 
Avatar tarakatatula
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 511
Dot.: przesunąc okres

tabletki ci pozwola uregulowac i przesunac jak bedzies zpodczas przerwy zazywala
__________________
xyz
tarakatatula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 21:07   #10
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: przesunąc okres

O ile pamiętam kiedyś w podobnym przypadku dziewczyny zaleciły gorącą kąpiel w celu przyspieszenia okresu i zadziałało
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 21:12   #11
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: przesunąc okres

Cytat:
Napisane przez BabciaWeatherwax
O ile pamiętam kiedyś w podobnym przypadku dziewczyny zaleciły gorącą kąpiel w celu przyspieszenia okresu i zadziałało
Nie przeczytalam calego watku ale do tej goracej kapieli nalezy zazyc jeszcze aspiryne
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-23, 21:35   #12
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: przesunąc okres

naprawdę myślicie że gorąca kąpiel i aspiryna to sposób na szybszy okres? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 21:36   #13
MKarkosz
Przyczajenie
 
Avatar MKarkosz
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: przesunąc okres

Ja biorę tabletki pierwszy miesiąc i muszę powiedzieć, że nie wystapiły u mnie żadne krawawienia w międzyczasie. Jedynym skutkiem brania tabletek był u mnie przedłużony okres z 5 do 7 dni. Ale nie przeszkadzało mi to zbytnio, gdyż nie był on obfity.

Osobiście nie znam żdnych domowych metod na przesunięcie okresu. Jeżeli jesteś zdecydowana to proponuje udanie się do lekarza po tabletki antykoncepcyjne. Wiem, że dzięki nim mozna przesunąc okres zjadając kolejne opakowanie pod żąd nie robiąc żadnego dnia przerwy. Natomiast wydaje mi sie, że ma to jakiś uboczny wpływ na organizm. Więc osobiście nie doradzam, chyba, że w skrajnych przypadkach
MKarkosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 21:38   #14
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: przesunąc okres

tylko tu jest taki problem z eja jescze nigdy nie brałam hormonow cholercia a jak to wszystko pomiesza mi i bede miec plamienia albo przykleje plaster a dostane na samym urlopie ciocie
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 21:41   #15
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: przesunąc okres

Cytat:
Napisane przez obca
naprawdę myślicie że gorąca kąpiel i aspiryna to sposób na szybszy okres? :0
Gorąca kąpiel i aspiryna rozszerzają naczynia krwionośne i zwiększają ukrwienie macicy, a w konsekwencji mogą przyspieszyć okres Dlatego dla kobiet w ciąży gorąca kąpiel też jest niewskazana

Naturalnie mówimy o przesunięciu o kilka dni, a nie o pół miesiąca
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 21:45   #16
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: przesunąc okres

no niestety trzeba liczyć sie z tym ze w pierwszym miesiacu brania tabletek zwlaszcza jesli nie zostana super dobrane moze wystapic plamienie ale oczywiscie okres mozna przesunac i z tego co wiem to juz po pierwszym opakowaniu tabletek sama biore tabletki juz dlugi czas ale jakos nigdy okres nie wypadal mi w zlym momenci wiec nie musialam go przesuwac
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 21:47   #17
Marzusia
Raczkowanie
 
Avatar Marzusia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 414
Dot.: przesunąc okres

Najłatwiejsze jest wydaję mi się z tabletkami. Nawet lekarz mi to polecił. Zażywać je nie robiąc siedmiodniowej przerwy między oapkowaniami. Czyli brać 6 tygodni pod rząd. Masz cały urlop "czysty" a okres dostaniesz w następnym miesiącu tylko tydzień wcześniej.
Marzusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 15:20   #18
agni83
Przyczajenie
 
Avatar agni83
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 24
Dot.: przesunąc okres

mhm... ja już kiedyś przesuwałam tabletkami i nic mi po tym nie było, żadne plamienia też nie wystąpiły, ale skoro Ty hormonów nie bierzesz i troszkę się boisz, to... to może lepiej nie przesuwać? spakuj tampaxy do torby i jedź, wydaje mi się, że to jednak zawsze lepsze niż ingerować w organizm, a ja na tych tamponach się jeszcze nigdy nie zawiodłam...
agni83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 22:32   #19
Magilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 158
GG do Magilla
Dot.: przesunąc okres

Właśnie Brook, dziewczyny piszą tu, że to nie może być tak, że tylko na miesiąc przykleisz plasterek bądź będziesz brała tabletki. Jak się już decydujesz, to na dłużej..
Magilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-24, 10:06   #20
Pati370
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: przesunąc okres

Cześć wszystkim mam spory problem do rozwiązania... jutro 25sierpnia wypadł mi nagły wyjazd nad morzę nie chcę tego odmawiać ponieważ w te wakację jeszcze nigdzie nie byłam a problem polega na tym iż dostałam w sobotę 23sierpnia okres chciałabym go przełożyć i to dzisiaj tylko nie mam pojęcia czy w czasie okresu można go przekładać Błagam pomóżcie mi...

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Cześć wszystkim mam spory problem do rozwiązania... jutro 25sierpnia wypadł mi nagły wyjazd nad morzęnie chcę tego odmawiać ponieważ w te wakację jeszcze nigdzie nie byłama problem polega na tym iż dostałam w sobotę 23sierpnia okreschciałabym go przełożyć i to dzisiaj tylko nie mam pojęcia czy w czasie okresu można go przekładać Błagam pomóżcie mi...
Pati370 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 10:19   #21
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: przesunąc okres

Cytat:
Napisane przez Pati370 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim mam spory problem do rozwiązania... jutro 25sierpnia wypadł mi nagły wyjazd nad morzę nie chcę tego odmawiać ponieważ w te wakację jeszcze nigdzie nie byłam a problem polega na tym iż dostałam w sobotę 23sierpnia okres chciałabym go przełożyć i to dzisiaj tylko nie mam pojęcia czy w czasie okresu można go przekładać Błagam pomóżcie mi...

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Cześć wszystkim mam spory problem do rozwiązania... jutro 25sierpnia wypadł mi nagły wyjazd nad morzęnie chcę tego odmawiać ponieważ w te wakację jeszcze nigdzie nie byłama problem polega na tym iż dostałam w sobotę 23sierpnia okreschciałabym go przełożyć i to dzisiaj tylko nie mam pojęcia czy w czasie okresu można go przekładać Błagam pomóżcie mi...
nie da rady
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 10:26   #22
Pati370
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: przesunąc okres

Naprawdę żadnego sposobu
Pati370 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.