Wyjazd do Chorwacji w ciemno 2017- szczyt sezonu, czy to możliwe ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-16, 01:03   #1
kaja09097
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1

Wyjazd do Chorwacji w ciemno 2017- szczyt sezonu, czy to możliwe ??


Witam wszystkich
Mam małą zagwozdkę... Planujemy z rodziną (3 osoby) jechać na 10 dni do Chorwacji. Chcielibyśmy wyjechać jak najszybciej, od kilkunastu godzin ślęczę przed monitorem i szukam jakiegoś apartamentu. Niestety, wszystko jest albo pozajmowane albo nie w naszym przedziale cenowym. Chcielibyśmy zatrzymać się w Istrii (planujemy wybrać się na wycieczkę do Wenecji oraz do Słowenii więc lokum w Istrii bliżej Poreč/Umag byłby idealny). Szczerze mówiąc, naczytałam już się tyle artykułów, że mam porządny mętlik w głowie :?
Pomyślałam już o wyjeździe w ciemno (Każdy nasz wyjazd tak wygląda, nie ważne czy to Bułgaria, Węgry czy Chorwacja - my ruszamy w ciemno. Tylko jest mały problem... 1. Na Chorwacji ostatni raz byliśmy 4 lata temu więc mamy świadomość, że bardzo dużo się zmieniło przez ten czas. Wtedy jeździliśmy we 4, przyjeżdżając na miejsce po 2h szukania mieliśmy apartament za mniej niż 50 euro i to w szczycie sezonu. Wiadomo, Chorwacja była mniej znana wtedy i to wszytko inaczej wyglądało. 2. Czytałam już tak dużo opinii, że lepiej w szczycie sezonu nie wybierać się w ciemno, że nabieram coraz więcej obaw. Zależy nam na tych wakacjach, wcześniej o tym myśleć nie mogliśmy, bo nie było wiadomo co z wolnym w pracy. A teraz wszystko na ostatnią chwilę i to z ogromnym stresem. Pisałam z kilkoma osobami i one też odradzają nam ten wyjazd. Już sama nie wiem co mam robić.
Może ktoś z was byłby wstanie pomóc nam ? Może jednak nie będziemy musieli rezygnować z upragnionego urlopu ? Czy jest szansa, żeby teraz-w szczycie sezonu- ruszyć do Chorwacji i złapać jakiś dobry nocleg w przystępnej cenie ? Jeżeli chodzi o cenę noclegu, to jak - każdemu i nam chodzi o jak najniższą, max. do 45 euro. Zdaje sobie sprawę, że prawdopodobnie nasze oczekiwania są wygórowane :/
Proszę Was poradźcie mi co zrobić
Z góry dziękuję za wasz odzew
Pozdrawiam :wink:
kaja09097 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 08:51   #2
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Wyjazd do Chorwacji w ciemno 2017- szczyt sezonu, czy to możliwe ??

No jak jesteście otwarci na nocowanie na dworcu albo w innym parku na ławce, to jedźcie.
Na taką ekstrawagancję jak wyjazd gdziekolwiek w ciemno - moim zdaniem - mogą sobie pozwolić osoby, dla których cena noclegu za bardzo nie gra roli, bo może się trafi pokój w niskiej cenie, a co jak nie ?

Dziecko w jakim wieku ? Bo jeżeli małe, to serio bym sobie odpuściła taki scauting. A co z ubezpieczeniem na czas wyjazdu ? O tym też warto pomyśleć.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 09:22   #3
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 346
Dot.: Wyjazd do Chorwacji w ciemno 2017- szczyt sezonu, czy to możliwe ??

Wielu moich znajomych jeździ w ciemno, do Chorwacji również. Często są to nawet rodziny z małymi dziećmi.
Ja natomiast nigdzie bym w ciemno nie pojechała. Za duże ryzyko. W dodatku w obcym kraju, obcy język. Póki co szukaj czegoś w Internecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 09:59   #4
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Wyjazd do Chorwacji w ciemno 2017- szczyt sezonu, czy to możliwe ??

byłam w tym roku w Chorwacji, wprawdzie pod koniec czerwca, to nie jest jeszcze szczyt sezonu, ale bywam w Chorwacji co roku od 7 lat, w szczycie sezonu też. Co roku widuję pełno ogłoszeń na domkach " nocleg od 10 euro za osobę. Ją jeżdżę z biurem, ale to tylko dlatego, że nie chce man się męczyć i prowadzić auto 36 godzin, poza tym mamy auto które pali jak smok, dodać cenę winietek, opłat za autostradę, to wychodzi drożej jak wyjazd z biurem ( jeździmy tylko w 2 osoby ) , my kupujemy wycieczkę dojazd + nocleg na 10, 12 dni za 900 , max 1300 zł na osobę, bez jedzenia, all exkluziwe nie kupujemy, bo to jest ekskluzywne jedzenie, tylko dla kogoś, kto nie był nigdy w dobrej restauracji - lokalne owoce morza w lokalnych tawernach są przepyszne - i ta atmosfera tych knajpek przy morzu.... Gdyby dojazd był tańszy ( auto mniej paliło, albo więcej osób do podziału na koszty ) , to na pewno pojechalibyśmy w ciemno - po co przepłacać ? , - WIĘKSZOŚCI TYCH OFERT KTÓRE WIDZIELIŚMY - OGŁOSZENIA NA DOMKACH O NOCLEGU ZA 10 EURO NIE MA W INTERNECIE - BO WYNAJMUJĄ JE STARSI LUDZI , KTÓRZY DOSTĘPU DO INTERNETU NIE MAJĄ jeżeli macie taką możliwość, jedzie w ciemno, na pewno nie będziecie żałować, cieplej, taniej, niewiele dalej niż nad polskie morze


oczywiście to nie będzie standard 5-gwiazdkowego hotelu, ale czysto i ciepło chyba wystarczy, przecież na wakacje się nie jedzie, żeby spędzać czas na kontemplowaniu wystroju pokoju

Edytowane przez myszka197
Czas edycji: 2017-08-16 o 10:04
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 10:03   #5
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Wyjazd do Chorwacji w ciemno 2017- szczyt sezonu, czy to możliwe ??

oczywiście to nie będzie standard 5-gwiazdkowego hotelu, ale czysto i ciepło chyba wystarczy, przecież na wakacje się nie jedzie, żeby spędzać czas na kontemplowaniu wystroju pokoju
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 10:04   #6
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Wyjazd do Chorwacji w ciemno 2017- szczyt sezonu, czy to możliwe ??

oczywiście to nie będzie standard 5-gwiazdkowego hotelu, ale czysto i ciepło chyba wystarczy, przecież na wakacje się nie jedzie, żeby spędzać czas na kontemplowaniu wystroju pokoju
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 10:16   #7
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Wyjazd do Chorwacji w ciemno 2017- szczyt sezonu, czy to możliwe ??

Moja mama pojechala 2 lata temu. Pojechali w sierpniu w ciemno we dwoje z ojcem. Niestety nie mogli nic znalezc blisko plazy - najtanszy hotel 100 e dziennie ze sniadaniem wyszlo drogo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-16, 10:54   #8
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Wyjazd do Chorwacji w ciemno 2017- szczyt sezonu, czy to możliwe ??

no to o czym mówię te oferty za 10 euro za nocleg/osobę to blisko plaży to nie było, z 20 min spacerkiem do plaży, powrót pod górkę...., ale jak dla mnie, to żaden problem, wolę podejść kawałek, niż przepłacać w hotelu przy plaży 100 euro
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 11:20   #9
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Wyjazd do Chorwacji w ciemno 2017- szczyt sezonu, czy to możliwe ??

Możliwe, da się coś znaleźć, my w zeszłym roku płaciliśmy 50e/4 osoby/doba w okolicach Splitu.
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 11:58   #10
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Wyjazd do Chorwacji w ciemno 2017- szczyt sezonu, czy to możliwe ??

Jest tyle portali oferujących nocleg, czy jest sens się stresować, szukać na miejscu, tracić czas... Ja tam wolę zawsze z góry mieć zabukowany nocleg i skupić się na planie zwiedzania itd. Czemu chcecie jechać w ciemno? Nie możesz znaleźć odpowiedniego noclegu na ostatnią chwilę czy nie jesteś jeszcze pewna tej lokalizacji na Istrii?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 12:46   #11
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Wyjazd do Chorwacji w ciemno 2017- szczyt sezonu, czy to możliwe ??

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Jest tyle portali oferujących nocleg, czy jest sens się stresować, szukać na miejscu, tracić czas... Ja tam wolę zawsze z góry mieć zabukowany nocleg i skupić się na planie zwiedzania itd. Czemu chcecie jechać w ciemno? Nie możesz znaleźć odpowiedniego noclegu na ostatnią chwilę czy nie jesteś jeszcze pewna tej lokalizacji na Istrii?

z ciekawości sprawdziłam noclegi na Istrii plus Słowenia w okolicach Triestu - od poniedziałku. Od 250 pln w górę za 3 osoby jest całkiem sporo ofert.

Ja bym się nie skupiała na ''apartamencie'' bo te najlepsze cenowo/lokalizacyjnie są bukowane na wiele miesięcy do przodu. Poszukałabym sensownego pensjonatu/kameralnego hotelu

Edytowane przez 201712071518
Czas edycji: 2017-08-16 o 12:50
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-16, 21:29   #12
sweetnothing
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 38
Dot.: Wyjazd do Chorwacji w ciemno 2017- szczyt sezonu, czy to możliwe ??

My byliśmy 3 lata temu w 8 osob i nocleg znalezlismy w pol godz przy drodze bardzo czesto stoja ludzie z tabliczkami "pokoje do wynajecia", a przekroj jest bardzo duzy. Mowisz tylko czego oczekujesz (klima, kuchnia czy co tam chcesz).
sweetnothing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 18:41   #13
Kasia1313
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 158
Dot.: Wyjazd do Chorwacji w ciemno 2017- szczyt sezonu, czy to możliwe ??

Cytat:
Napisane przez sweetnothing Pokaż wiadomość
My byliśmy 3 lata temu w 8 osob i nocleg znalezlismy w pol godz przy drodze bardzo czesto stoja ludzie z tabliczkami "pokoje do wynajecia", a przekroj jest bardzo duzy. Mowisz tylko czego oczekujesz (klima, kuchnia czy co tam chcesz).
Zgadza się. Przy drodze, pod miejscowymi sklepami, miejscowym parkingiem takim przy zejsciu na plażę siedzą po pracy panowie, którzy dodatkowo dorabiają wynajmując kwatery. Jezdzilismy w ciemno w sezonie i udawało się.
Próbuj, na pewno się uda
Kasia1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-17 18:41:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.