Suchość po tabletkach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-08, 12:10   #1
azi1996
Przyczajenie
 
Avatar azi1996
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 5
Question

Suchość po tabletkach


Hej Kobietki,

Wiem, że wątków tego typu było wiele, nie tylko na wizażu, jednak jest to moja ostatnia deska ratunku, ponieważ nawet lekarz się na mnie wypiął.

Mianowicie, od dłuższego czasu mam problemy z suchością pochwy oraz brakiem podniecenia. Biorę tabletki antykoncepcyjne. Ze względu na ten problem prawie rok temu zmieniłam tabletki Lesinelle na Belarę. Belara rzeczywiście pomogła na początku - czyli pewnie zadziałało placebo. Pani ginekolog poleciła globułki nawilżające i stwierdziła, że jak nie pomogą to muszę się wspierać żelami i tyle, a na podniecenie mogę kupić sobie Stymen (środek na potencję u mężczyzn).
W tym momecie, czyli prawie rok po zmianie tabletek, jestem tam na dole kompletnie sucha, nawet w trakcie seksu, mam problemy z podnieceniem się. Seksu w ogóle mi się odechciewa, ponieważ czuję się wybrakowana, mam wrażenie, że mój partner zawiedziony tym, że nie umie mnie podniecić. W tym momencie chce mi się płakać, ponieważ tabletki antykoncepcyjne odebrały mi całą radość z seksu.

Pytanie 1: czym mogę się ratować jeśli chodzi o tą suchość?
Pytanie 2: czy te objawy oznaczają, że znowu mam źle dobrane tabletki?
Pytanie 3: czy moje panikowanie może nasilać problemy?
azi1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 13:19   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Suchość po tabletkach

Cytat:
Napisane przez azi1996 Pokaż wiadomość
Hej Kobietki,

Wiem, że wątków tego typu było wiele, nie tylko na wizażu, jednak jest to moja ostatnia deska ratunku, ponieważ nawet lekarz się na mnie wypiął.

Mianowicie, od dłuższego czasu mam problemy z suchością pochwy oraz brakiem podniecenia. Biorę tabletki antykoncepcyjne. Ze względu na ten problem prawie rok temu zmieniłam tabletki Lesinelle na Belarę. Belara rzeczywiście pomogła na początku - czyli pewnie zadziałało placebo. Pani ginekolog poleciła globułki nawilżające i stwierdziła, że jak nie pomogą to muszę się wspierać żelami i tyle, a na podniecenie mogę kupić sobie Stymen (środek na potencję u mężczyzn).
W tym momecie, czyli prawie rok po zmianie tabletek, jestem tam na dole kompletnie sucha, nawet w trakcie seksu, mam problemy z podnieceniem się. Seksu w ogóle mi się odechciewa, ponieważ czuję się wybrakowana, mam wrażenie, że mój partner zawiedziony tym, że nie umie mnie podniecić. W tym momencie chce mi się płakać, ponieważ tabletki antykoncepcyjne odebrały mi całą radość z seksu.

Pytanie 1: czym mogę się ratować jeśli chodzi o tą suchość?
Pytanie 2: czy te objawy oznaczają, że znowu mam źle dobrane tabletki?
Pytanie 3: czy moje panikowanie może nasilać problemy?
Ja też cierpię na ten problem, ale aż tak się tym nie przejmuje. Po prostu korzystam z żeli i olejków.

Jeśli natomiast tabletki źle wpływają na Twoje libido, to może i powinnaś je zmienić. Jest to częsty skutek uboczny brania antykoncepcji hormonalnej. Możesz próbować z tabletkami innymi lub przejść na antykoncepcje nie hormonalną. Jeśli problem leży tylko w sluzie, to ja bym sobie dała spokój i kupiła żel.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-11, 20:40   #3
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Suchość po tabletkach

Cytat:
Napisane przez azi1996 Pokaż wiadomość
Hej Kobietki,

Wiem, że wątków tego typu było wiele, nie tylko na wizażu, jednak jest to moja ostatnia deska ratunku, ponieważ nawet lekarz się na mnie wypiął.

Mianowicie, od dłuższego czasu mam problemy z suchością pochwy oraz brakiem podniecenia. Biorę tabletki antykoncepcyjne. Ze względu na ten problem prawie rok temu zmieniłam tabletki Lesinelle na Belarę. Belara rzeczywiście pomogła na początku - czyli pewnie zadziałało placebo. Pani ginekolog poleciła globułki nawilżające i stwierdziła, że jak nie pomogą to muszę się wspierać żelami i tyle, a na podniecenie mogę kupić sobie Stymen (środek na potencję u mężczyzn).
W tym momecie, czyli prawie rok po zmianie tabletek, jestem tam na dole kompletnie sucha, nawet w trakcie seksu, mam problemy z podnieceniem się. Seksu w ogóle mi się odechciewa, ponieważ czuję się wybrakowana, mam wrażenie, że mój partner zawiedziony tym, że nie umie mnie podniecić. W tym momencie chce mi się płakać, ponieważ tabletki antykoncepcyjne odebrały mi całą radość z seksu.

Pytanie 1: czym mogę się ratować jeśli chodzi o tą suchość?
Pytanie 2: czy te objawy oznaczają, że znowu mam źle dobrane tabletki?
Pytanie 3: czy moje panikowanie może nasilać problemy?
Rownierz bralam lesinelle i rowniez po nich mialam suchosc oraz zanik libido. Dodatkowo zaczely sie mnie czepiac infekcje intymne. Szukaj zeli nawilzajacych z kwsem mlekowym i kwasnym ph. Przy zwklych mialam piekne infekcje. Mozesz probowac dalej zmieniac tabletki. Ja odpuscilam i wszystko wrocilo do normy

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2017-12-12 o 11:39
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 08:35   #4
azi1996
Przyczajenie
 
Avatar azi1996
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 5
Dot.: Suchość po tabletkach

Też miałam ciągłe infekcje przy Lesinelle. Po zmianie wszystko ustało.
azi1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 08:36   #5
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5 176
Dot.: Suchość po tabletkach

kup żel np. durexa zapachowy i smakowy
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 09:39   #6
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Suchość po tabletkach

tez mialam ten problem, moj maz sie smial, ze chyba na tym polega dzialanie antykoncepcyjne tabletek- zero ochoty i zero poslizgu :P
ratowałam sie zelami, a libido powrocilo dopiero po odstawieniu tabletek
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 10:58   #7
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Suchość po tabletkach

Cytat:
Napisane przez alusiekmalutki89 Pokaż wiadomość
kup żel np. durexa zapachowy i smakowy
I nabaw sie infekcji albo alergii
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-13, 11:55   #8
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5 176
Dot.: Suchość po tabletkach

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7965431 1]I nabaw sie infekcji albo alergii [/QUOTE]

sprawa bardzo indywidualna
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-13 12:55:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.