Pomocy zaczynam od nowa.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-13, 21:44   #1
lexi94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 24
Smile

Pomocy zaczynam od nowa..


Witajcie !

Mam pytanko odnośnie ćwiczeń i dobrej diety. Chodziłam na siłownię 3 razy w tygodniu przez 9 miesięcy i musiałam przestać ponieważ miałam problemy zdrowotne. Musiałam zostać na l4 przez 6 miesięcy i niestety zgrubiło mi się 10 kg o wielkim cellulicie na udach, pupie i nawet łydkach nie wspomnę. Teraz mogę już wrócić do ćwiczeń i super ponieważ na 1.5 roku wychodzę za mąż i chciałabym wyglądać no wiecie bez celulitu z ładnie ujedrniona pupa i płaskim brzuszkiem


Moje pytanie to czy uda się mi wyrobić wymarzona sylwetkę w takim czasie? Ile musiałabym chodzić tygodniowo na siłownię i jak z dieta?

Dodam ze mam 166 i ważę 64 kg
lexi94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 09:13   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Pomocy zaczynam od nowa..

Cytat:
Napisane przez lexi94 Pokaż wiadomość
Witajcie !

Mam pytanko odnośnie ćwiczeń i dobrej diety. Chodziłam na siłownię 3 razy w tygodniu przez 9 miesięcy i musiałam przestać ponieważ miałam problemy zdrowotne. Musiałam zostać na l4 przez 6 miesięcy i niestety zgrubiło mi się 10 kg o wielkim cellulicie na udach, pupie i nawet łydkach nie wspomnę. Teraz mogę już wrócić do ćwiczeń i super ponieważ na 1.5 roku wychodzę za mąż i chciałabym wyglądać no wiecie bez celulitu z ładnie ujedrniona pupa i płaskim brzuszkiem


Moje pytanie to czy uda się mi wyrobić wymarzona sylwetkę w takim czasie? Ile musiałabym chodzić tygodniowo na siłownię i jak z dieta?

Dodam ze mam 166 i ważę 64 kg

Ilość treningów jest uzależniona od ich rodzaju.
Jeśli jest to trening dzielony , najmniej efektywny w stosunku
: ilość poświęconego czasu a efekty w przypadku kobiet, to można i 7 razy w tygodniu.
Jeśli jest to trening całego ciała to 3 razy spokojnie wystarczy, ale można dodać inne jednostki treningowe dodatkowo w inne dni , np jakieś interwały, stretching na wysmuklanie i ładną postawę.

Więcej nie znaczy lepiej, mniej nie znaczy gorzej- to bardziej zależy _co_ się robi i jakie efekty zamierza uzyskać.

Ujmę to tak, skoro zadajesz takie pytania, to nie masz wiedzy żeby w półtora roku sensownie zgubić 10 kg i ogólnie pięknie ukształtować ciało.

ALE! 1,5 roku to jest wystarczająco dużo czasu, żeby to zrobić.
Najlepiej więc wykup choć na początek, trenera personalnego. Jasno określ cele jakie chcesz uzyskać, ułóżcie plan działania na te półtora roku, korygujcie go regularnie w odniesieniu do tego jakie będzie efekty dawał.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 09:20   #3
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Pomocy zaczynam od nowa..

Ja nie do końca zgodzę się z opinią Cavy w kwestii treningu dzielonego.On ma po prostu inne zadania i cele niż trening stacyjny czy obwodowy i jest przeznaczony dla osób bardziej zaawansowanych

Myślę,że 1,5 roku to na prawdę spory kawał czasu aby zrobić dobrą formę.Tylko ktoś musi Ci mądrze ułożyć trening i rozpiskę odżywiania,a Ty z kolei powinnaś się tego konsekwentnie trzymać
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 16:47   #4
QueenOfHearts
Rozeznanie
 
Avatar QueenOfHearts
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 864
Dot.: Pomocy zaczynam od nowa..

Podpisuję się z pełną odpowiedzialnością pod opinią Agafitness

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Ja nie do końca zgodzę się z opinią Cavy w kwestii treningu dzielonego.On ma po prostu inne zadania i cele niż trening stacyjny czy obwodowy i jest przeznaczony dla osób bardziej zaawansowanych

Myślę,że 1,5 roku to na prawdę spory kawał czasu aby zrobić dobrą formę.Tylko ktoś musi Ci mądrze ułożyć trening i rozpiskę odżywiania,a Ty z kolei powinnaś się tego konsekwentnie trzymać
__________________
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA." T.Pratchett
QueenOfHearts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 07:05   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Pomocy zaczynam od nowa..

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Ja nie do końca zgodzę się z opinią Cavy w kwestii treningu dzielonego.On ma po prostu inne zadania i cele niż trening stacyjny czy obwodowy i jest przeznaczony dla osób bardziej zaawansowanych

Myślę,że 1,5 roku to na prawdę spory kawał czasu aby zrobić dobrą formę.Tylko ktoś musi Ci mądrze ułożyć trening i rozpiskę odżywiania,a Ty z kolei powinnaś się tego konsekwentnie trzymać
O to mi chodziło. Dla kobiety chcącej po prostu schudnąć i ładnie wyglądać, trening dzielony jest najmniej efektywny i/bo najbardziej czasochłonny.
A nie, że to jest ogólnie niedobra forma treningu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 12:43   #6
Zosia_Szymanska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 6
Dot.: Pomocy zaczynam od nowa..

Ja doradzam zajęcia fitness w klubie. Instruktor, który będzie Cię widział, najlepiej doradzi ilość i intensywność ćwiczeń. Weźmie też pod uwagę uwarunkowania zdrowotne.
Powodzenia
Zosia_Szymanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 20:31   #7
lexi94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 24
Dot.: Pomocy zaczynam od nowa..

Dziękuję wszystkim za wasze rady ! od Stycznia zaczynam z dieta i ćwiczeniami zobaczymy po pół roku czy cos się dzieje, czy nie.
lexi94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-21, 09:07   #8
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Pomocy zaczynam od nowa..

lexi 94 - informuj nas o efektach,mile widziane również fotki
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-24, 11:29   #9
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Pomocy zaczynam od nowa..

1.5 roku to bardzo dużo więc powinnaś dać radę
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 15:44   #10
lexi94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 24
Dot.: Pomocy zaczynam od nowa..

mam nadzieje
lexi94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 16:34   #11
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: Pomocy zaczynam od nowa..

Witam wtrące się do tematudo lata mamy jeszcze trochę czasu a ja po ciąży bardzo się zapuscilam i powiedziałam sobie dość! Od trzech dni ćwiczę i odrzuciłam ze swojej diety słodycze, fast foody i alkohol.postanowilam pić więcej wody i jeść o stałych porach.mam 28 lat, 162cm wzrostu i 58kg wagi.byc może moja waga jest wporzadku ale mam okropny brzuch i boczki a także cellulit na udach.Nigdy przedtem nie ćwiczyłam bo nie musiałam.bylam zgrabna jędrna i jadłam wszystko na co miałam ochotę. Sport to dla mnie czarna magia, jedyna aktywność jaką uprawialam był wf w szkole... Teraz muszę coś ze sobą zrobić i mam w związku z tym parę pytań.

1.Po pierwsze to czy jeśli mam zakwasy to powinnam kontynuować ćwiczenia?

2.co jeść po ćwiczeniach?

3.czy 20minut ćwiczeń da jakieś efekty?(kurcze nie daje rady zrobić więcej powtórzeń, to nie tak ze mi sie nie chce,daje z siebie 150%)

4.powiedzcie mi jakie produkty mogę śmiało jeść a które z pozoru zdrowe należy odrzucić? (np banan, niby tuczacy a często widzę go jako dodatek do musli i jogurtów)

5.czy 2godz przerwy między obiadem a podwieczorek i kolacja to nie za mała różnicą? (obiad-14.00,powieczorek-16.00,kolacja-18.00)

Z góry dzięki za każdą odp i pozdrawiam
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-19 17:34:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:06.