Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-12, 14:17   #31
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

witam!
Mam pytanie do dziewczyn, u ktorych po odstawieniu hormonów powrocił na nowo tradzik.
Po jakim czasie od odstawienia tabletek miałyscie wysyp??

Ja leczylam się nieprzerwanie na mega trądzik przez 3 lata.Efekt raczej dobry, jesli chodzi o poprawę cery, natomiast same hormony, mimo ich częstych zmian, tolerowalam bardzo zle (migreny, wymioty, tycie, depresja...wlasciwie prawie wszystkie skutki ujemne z ulotki leku.dlatego musialam odstawić, chcąc nie chcąc, bo bym sie wykończyla, nie moglam już normalnie funcjonować.
Odstawilam Yasmin miesiąc temu.I czekam....na razie nic sie nie dzieje, chwala Bogu....
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-12, 14:40   #32
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Ja brałam 11 lat triquilar...w czerwcu odstawiłam i co? oczywiscie wieeelki wysyp się zaczął...to trwało chyba 4 miesiące...i moja walka na nic...nic nie dawało rady tego zwalczyc...potem zaczęło sie uspokajac...teraz mam takie problemy ale tylko na krotko przed miesiączką,ale i to mnie strasznie drażni...ale takie to juz nasze babskie życie...kobietki
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-13, 09:46   #33
Blueeyed_Alice
Raczkowanie
 
Avatar Blueeyed_Alice
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 98
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Ja brałam przez dwa lata Harmonet, odstawiłąm w październiku, do grudnia było OK teraz mam niestety czoło i dekolt wysypany, reszta OK, nie jest jakoś tragicznie, ale byłam przywyczajona do dobrze wyglądającej skóry. Dam wam znać jak to zniknie
Blueeyed_Alice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 09:00   #34
LaLunka
Przyczajenie
 
Avatar LaLunka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 17
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Przed zażywaniem pigułek miałam nieskazitelną cerę, przez 4 lata brania tabletek też nie miałam probilemów z pryszczami. 6 miesięcy temu odstawiłam i jestem załamana! Wielkie, bolące, grube pryszcze głęboko pod skórą, jeden znika to pojawia się następny, szczególnie na brodzie albo między brwiami, zauważyłam że we włosach też mam jakieś krostki. Stosuję punktowy żel, tonik, krem na to cholerstwo ale to nic nie daje. Wybieram się na badania hormonów może coś się wyjaśni. Ginekolog powiedział, że jak zajdę w ciążę to wszystko się unormuje. Nie jestem taką egoistką żeby robić sobie dziecko na poprawę cery, chociaż już powinnam się nad tym zastanawiać bo do 30 zostały mi 3 lata ;-)
LaLunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 09:27   #35
JUTITA
Raczkowanie
 
Avatar JUTITA
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 69
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

myślałam ze to tabletki szkodza dla organizmu bo przeciez dostarczaja tyle chemi a tu sie okazuje ze brak tej chemi moze szkodzic na cere
JUTITA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 09:46   #36
JUTITA
Raczkowanie
 
Avatar JUTITA
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 69
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

JUTITA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 15:42   #37
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

ja bralam Cilest przez prawie pol roku. Odstawilam koncem wrzesnia i w pare dni po tym jak mialam wziac tabletke, a juz jej nie wzielam ze wzg na odstawienie, wyskoczyl mi maly pryszczyk na brodzie, ktorego dopiero w tamtym tygodniu sie pozbylam haha cale szczescie bo mnie juz denerwowal a po za tym to w miedzyczasie pojawilo sie pare innych ale (odpukac) od jakichs 2 tygodni mam spokoj i nie wychodza

a podczas brania tabletek, 0 pryszczy, cera super
pozdrawiam
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-30, 19:46   #38
nitencja
Raczkowanie
 
Avatar nitencja
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Dziewczyny a powiedzcie po jakim czasie od odstawienia tabletek dostawałyście tych wysypów bo ja dwa tygodnie temu odstawiłam tabletki i jak na razie wyskoczyły mi dwa ma syfki
nitencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 20:01   #39
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Cytat:
Napisane przez nitencja Pokaż wiadomość
Dziewczyny a powiedzcie po jakim czasie od odstawienia tabletek dostawałyście tych wysypów bo ja dwa tygodnie temu odstawiłam tabletki i jak na razie wyskoczyły mi dwa ma syfki
U mnie się zaczęły wypryski dokładnie po 2 miesiącach po odstawieniu tabletek, zaraz przed 2 naturalną miesiączką. Nie są jakieś straszne, aczkolwiek dla mnie to niejako nowość, bo przed pigułkami już przez jakieś 2-3 lata nie miałam problemów z cerą (wcześniej w liceum owszem).
Ale daję im radę, nie wyciskam, stosuję różne maści i jest ok.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 10:42   #40
renata_1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 103
Post Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

moim zdaniem jeżeli te pryszcze wyskoczyły zaraz po odstawieniu tabletek to można upatrywać jakiś związek. ja brałam diane bo leczyłam się na jajniki. Przed leczeniem miałam trądzik i na pewno jakies zaburzenia hormonalne, o ktorych nie wiedziałam, boi nie chodziłam na żadne badania. Wyleczyłam chory jajnik (torbiel) odstawiłam dianę i pryszcze wrociły. w takim nasileniu jak dawniej ( brałam Diae-35 3 mce) Wybrałam się na badania- sama bo lekarzom niezbyt ufam że by mnie skierowali na jakiekolwiek, a sama trochę pocztałam i wiem cos o tym. Poszlam zbadać testosteron i progesteron. Testosteron żeby zobaczyc czy nie mam za dużo męskich hormonów, progesteron żeby zobaczyć czy w ogóle mam owulacje. No i wyszło szydło z worka- testosteron niewiele podniesiony a progesteron niski ale wskazujący jednoznacznie na owulacje (wiec postawiłam sobie diagnoze : niewydalność ciałka żółtego- faktycznie fazę lutealna mam 7-10 dni podczas gdy ona powinna byc 12-16 dni. Porozmawiałam z moją ginekolog, ona potwierdziła te moje spostrzeżenia, chciała żebym wróciła do Diany ale ja nie chce bo mam dużo skutków ubocznych (nudnosci przez cały czas brania, a 7 dniową przerwę spędzam w łóżku)

Zaczęłam brać Mastodynon z niepokalanka (tabletki ziołowe do kupienia bez recepty w aptece), pić w pierwszej połowie cyklu codziennie 2 szklanki naparu z malwy czarnej, w drugiej zaparzam sobie 3 razy dziennie dziki ignam i nie dotykam malwy i widze efekt Ponadto przez ca ly cykl herbatki z palmy sabałowej: trądzik zniknął po 1 miesięcznej takiej kuracji więc i hormony chyba się podregulowały - w lutym idę na badania i wtedy okaże się czy mam zadatki na znachorkę

Tak więc co trzeba zrobic: zrobić sobie badania, wyciągnąć wnioski i zacząc się leczyc jakimiś innymi środkami niż tabletki anty-one wprowadzają tylko bajzel do hormonów ( dla mnie alternatywą byłaby np. luteina)
renata_1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-29, 14:36   #41
extasy89
Raczkowanie
 
Avatar extasy89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 234
GG do extasy89
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

ja brałam 8 miesiecy diane35 (cera w tym czasie naprawde była ładniutka), odstawiłam na 1 miesiac bo taka przerwa przed zamianą na yasmine , wczasie tej przerwy cera spoko , zaczełam brać yasmine ---> wyglądam jak choinka hehehe , mam nadzieje że to sie zmieni bo biore yasmine dopiero 3 tydz. (jeszcze nie skonczylam1 opakowania)
extasy89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-08, 09:32   #42
Blueeyed_Alice
Raczkowanie
 
Avatar Blueeyed_Alice
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 98
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

U mnie po ponad 6 miesiacach po odstawieniu dalej nie jest idealnie, ciagle sie pojawia dranie, ale zaczelam brac cynk w tabletkach i widze poprawe, ale do idealu to jeszcze daleko, niestety.
Blueeyed_Alice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-08, 19:13   #43
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Cytat:
Napisane przez Nicość Pokaż wiadomość
witam!
Mam pytanie do dziewczyn, u ktorych po odstawieniu hormonów powrocił na nowo tradzik.
Po jakim czasie od odstawienia tabletek miałyscie wysyp??

Ja leczylam się nieprzerwanie na mega trądzik przez 3 lata.Efekt raczej dobry, jesli chodzi o poprawę cery, natomiast same hormony, mimo ich częstych zmian, tolerowalam bardzo zle (migreny, wymioty, tycie, depresja...wlasciwie prawie wszystkie skutki ujemne z ulotki leku.dlatego musialam odstawić, chcąc nie chcąc, bo bym sie wykończyla, nie moglam już normalnie funcjonować.
Odstawilam Yasmin miesiąc temu.I czekam....na razie nic sie nie dzieje, chwala Bogu....

Kurcze ja biorę yasmin głownie na cerę, już poł roku. (od roku biorę anty - najpierw regulon) Cerę mam w miarę, ale sądzę, ze musze odstawić te pigułki. Własnie mam te depresyjne nastroje. Od miesiąca jakoś ciągle płaczę bez powodu, miewam jakies doły, wszystko wyprowadza mnie z równowagi. Dopiero uspokajam się w chwili gdy przestaję brać te tebletki - 7 dniowa przerwa. Chyba muszę odstawić, ale boje się powrotu trądzika Ale te nastroje, brak checi do wszystkiego i ogólne zamulenie... No taka nie jestem. To wina hormonow....chyba..
miiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-09, 18:00   #44
tetrana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Jakbym słyszała siebie Teraz patrząc na to z perspektywy czasu, wiele moich problemow wynikło z czystej głupoty..może raczej niedoinformowania Brałam przez 10 miesięcy (!) antybiotyki na trądzik..i co ? NIC
Szukałam dalej, byłam nawet zdesperowana do tego stopnia, aby wziąć te pieprzone Diane Choć słyszałam, że ma okropne efekty uboczne, ale marzyłam o chociaż jednym miesiącu cery bez trądziku ...Nie pomogło też branie przez jakiś rok Logestu
Moje wybawienie po 2 latach walki z tą zakałą to Brevoxyl
Spróbujcie, nie ma nic do stracenia...Wcześniej mogłam tylko pomarzyć
tetrana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-09, 19:51   #45
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Cytat:
Napisane przez JUTITA Pokaż wiadomość
myślałam ze to tabletki szkodza dla organizmu bo przeciez dostarczaja tyle chemi a tu sie okazuje ze brak tej chemi moze szkodzic na cere
To właśnie z tej chemii się organizm oczyszcza i po tej chemii wraca do normy a nie szkodzi na cerę ....
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-09, 20:37   #46
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Zgodzę się z czekoladką79 .. Pryszcze wyłażą po odstawieniu bo organizm w ten sposób pozbywa się tej chemii - poprzez wykwity na naszych buźkach Wiecie co, też się zaczynam martwić.. Od 10 m-cy biorę Novynette. Zanim zaczęłam je stosować nie miałam większych kłopotów z cerą (sporadyczne syfki). W pierwsze dwa miesiące brania wyskakiwały mi np na brodzie a czasem nawet na policzku ;( takie bolesne.. Ale to minęło. Obecnie buźka gładka. No i boję się, że jak odstawię ( mam zamiar jeszcze conajmniej rok brać) wyjdą mi te okrutniki ;( Novynette są łagodne, nie takie "inwazyjne" że tak to nazwę.. Sprzyjają mi, waga idealna, cera ładna, humorków brak, wymiary te same..no i spokój psychiczny Hm........
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 08:58   #47
giganciara
Rozeznanie
 
Avatar giganciara
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Palermo
Wiadomości: 827
GG do giganciara
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Miesiąc temu odstawiłam Mercilon, brałam go także ze względu na cerę, skóra się poprawiła podczas stosowania i na szczęście po odstawieniu nic się nie zmieniło. U Was wysyp był od razu po odstawieniu czy jakiś czas potem? Bo boję się że jeszcze wszytsko przede mna
__________________
giganciara

"uczę się sztuki życia, hip-hop to mój sensei.."


giganciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 20:23   #48
w szpilkach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 237
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Cytat:
Napisane przez cZaRnA_KiCiA Pokaż wiadomość
Zgodzę się z czekoladką79 .. Pryszcze wyłażą po odstawieniu bo organizm w ten sposób pozbywa się tej chemii - poprzez wykwity na naszych buźkach Wiecie co, też się zaczynam martwić.. Od 10 m-cy biorę Novynette. Zanim zaczęłam je stosować nie miałam większych kłopotów z cerą (sporadyczne syfki). W pierwsze dwa miesiące brania wyskakiwały mi np na brodzie a czasem nawet na policzku ;( takie bolesne.. Ale to minęło. Obecnie buźka gładka. No i boję się, że jak odstawię ( mam zamiar jeszcze conajmniej rok brać) wyjdą mi te okrutniki ;( Novynette są łagodne, nie takie "inwazyjne" że tak to nazwę.. Sprzyjają mi, waga idealna, cera ładna, humorków brak, wymiary te same..no i spokój psychiczny Hm........

_ tak samo jak u Ciebie nprzy braniu tabletek wszystko super, jednak po odstawieniu przez piwerwsze 3 miesiace mega wysyp..
w szpilkach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 22:58   #49
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

ja na razie czekam na pierwsza @ po odstawieniu-powinna wystąpić w polowie lutego-powinna
Pryszcze juz zaczynaja sie pojawiac na czole.....

Odczuwalne plusy odstawienia:
- mija ogolna depresja, przygnębienie i "zamulenie"
- powoli wraca chęc do życia
- migreny są o wiele rzadsze , prawie w ogole nie uciążliwe i ból mija po zwyklej tabletce przeciwbolowej
- przestaly wypadac wlosy


Minusy:
- chyba powraca trądzik
- nieregularne @
- brzuch jak balon....
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-12, 14:35   #50
tarasia
Wtajemniczenie
 
Avatar tarasia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: góry
Wiadomości: 2 476
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Ja jestem juz po 2 @ od odstawienia tabletek (yasmin)...
Co chwilę wyskakuje mi jakis "wulkan" na twarzy i w ogóle nie mogę sobie z tym poradzić
rzeczywiście brzuch jak balon- na początku myślałam, że to może ciąża bo na dodatek strasznie mi się chce jeść...
ciekawe kiedy to przeminie...
__________________
NASZ ŚLUB
w dniach
w latach



tarasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 16:26   #51
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

a czy są może jakieś hormony zamienne ale nie tabletki anty? (dla kobiet w czasie menopauzy też są hormony by nie odczuwały skutków menopauzy). Bo ja już nie borę pigułek pół roku i od pierwszego miesiąca nie brania do tej pory jest tak samo
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 15:23   #52
fever
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1
Question Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

WIatm wszytske załamane tym efektem ubocznym jakim sa pryszcze po odstawieniu pastylek. Mnie niestety tez to dopadło;/ Jako małolata ok 16 mialam problemy z cera- szczegolnie na czole i dekolcie a odkąd zaczęlam brac pastylki (jmicrogynon21) moj problem zniknal. Pastylki zaczęłam brac w wieku 18 lat a teraz gdy mam 22 hcialm zrobic przerwe(w miedzyczasie brałalm tez yasmin ale bardzo bolala mnie od niego glowa) i po miesiacu sie zalamalam- mega pryszcze a do tego jest teraz goraco aja wstydze sie zlaozyc jakiejkolwiek bluski na ramiaczka. Niestety zdecydowalam sie na powrócenie do pastylek i teraz nie wiem kiedy i czy wogóle moge liczyc na znikniecie krost?
PROSZ EPISZCIE KIEDY WAM ZNIKNĘŁY KROSTY (dla tych które wróciły do pastlek) z góry dzieki i pozdrawiam
fever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 18:10   #53
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

CZy któraś z Was brała Luteine na trądzik.Ja mam brać to z powodu braku miesiączki oraz ze wzgledu na cerę.Pryszcze mam na policzkach i czole.To chyba nie jest obszar, który mógł by być wywyołany hormonami.Hormnony robiłam i mam chyba w porządku a jednak dostałam zaspisana Lutein.CZY mam ją brać??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 23:07   #54
Cashmeere
Raczkowanie
 
Avatar Cashmeere
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 296
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Dziewczyny a jak jest z cera po plastrach evra? ja je biore juz 2 rok.cera przed nimi była wporządku, od czasu do czasu wyskakiwaly mi pryszcze,ale odkad zaczelam brac plastry buzka jest czysta.jak juz mi wyskakuja to na czole małe krostki i to ze wzgledu na uczulenie na nowy krem.... ciekawa jestem czy ktos ma doswiadczenie jak jest z cera po plastrach evra.dziekuje za odpowiedzi.
Cashmeere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 09:35   #55
ewelciaz
Rozeznanie
 
Avatar ewelciaz
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 662
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Girls, ja brałam tabletki przez 4 lata non stop Diane 35, bez zadnej przerwy, tez głównie dlatego, ze bałam sie nawrotu trądziku. przez ten czas miałam świetną cere. Odstawiłam we wrześniu 2007 bo chciałam zajść w ciążę. W ciążę zaszłam i w tym momencie wrócił koszmar trądziku na twarzy i plecach i koszmarnie tłusta cera. Nie wiem czy to z odstawienia tabsów czy przez ciążę. Teraz smaruję buzię Zinerytem i jest super, zero pryszczy na buzi i zero błyszczenia.
ewelciaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 14:56   #56
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Cytat:
Napisane przez ewelciaz Pokaż wiadomość
Girls, ja brałam tabletki przez 4 lata non stop Diane 35, bez zadnej przerwy, tez głównie dlatego, ze bałam sie nawrotu trądziku. przez ten czas miałam świetną cere. Odstawiłam we wrześniu 2007 bo chciałam zajść w ciążę. W ciążę zaszłam i w tym momencie wrócił koszmar trądziku na twarzy i plecach i koszmarnie tłusta cera. Nie wiem czy to z odstawienia tabsów czy przez ciążę. Teraz smaruję buzię Zinerytem i jest super, zero pryszczy na buzi i zero błyszczenia.
Ewelcia, ja a czy ten Zineryt jest na receptę? I jaki rodzaj pryszcze miałaś.
Ja odstawiłam anty w czerwcu. Od tej pory cera mi wariuje. Na twarzy mam albo małe żółte pryszczyki albo rzadziej duże bolące gule . Kiedy brałam tabletki czasem coś mi wyskoczyło na twarzy, ale rzadko. Poza tym wtedy plecy, dekold i ramiona miałam gładziutkie. A teraz... . Wysyp czerwonych krostek, niektóre ropne. Ble... wstydzę się pokazać z bluzce bez rękawów albo z głębszym dekoldem.

Brałąm tabletki niecałe 3 lata, prawie cały czas Diane, z krótką 3-miesięczną przerwą na Cilest (ale był gorszy od Diane i wróciłam do niej). Przed tabletkami tez miałam problemy z cerą, takie same jak teraz. Ech, nie chcę wracać znów do hormonów
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 18:15   #57
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Podnosze wątek.
Tez zmagam sie z takim problemem.I nie wiem juz co począć. nibawem czeka mnie wizyta u ginekologa. Chce zabadac hormony i u dermatologa- chce aby lekarz stwierdzil czy nie mam jakiejs bakteri w organizmie która wywoluje te pryszcze ropne. Zrobie wszystkie badania. Ale boje sie ze to i tak nie pomoże
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 20:31   #58
Olciaxyz
Przyczajenie
 
Avatar Olciaxyz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

po tabsach niestety cera się pogarsza nawet gorzej niż było przed tabsami. Ale to z czasem mija. Mi pomagały środki miejscowo wysuszające i dezynfekujące, herbatka z bratka,unikanie słodyczy i tłustych serów.

Dobrze jest korzystać sauny, fajnie oczyszcza
Olciaxyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 21:10   #59
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Cytat:
Napisane przez KALLISTE Pokaż wiadomość
Podnosze wątek.
Tez zmagam sie z takim problemem.I nie wiem juz co począć. nibawem czeka mnie wizyta u ginekologa. Chce zabadac hormony i u dermatologa- chce aby lekarz stwierdzil czy nie mam jakiejs bakteri w organizmie która wywoluje te pryszcze ropne. Zrobie wszystkie badania. Ale boje sie ze to i tak nie pomoże
Oh, KALLISTE.. znów odstawiłaś
wybierz w końcu czy chcesz tablety czy nie, bo te hustawki mogą się skończyć tragicznie dla Twoich narządów, nie mówiąc o misternej gospodarce hormonalnej. Pytałaś w temacie o odstawieniu czy da się ten wysyp wyleczyć do końca.. ja jestem bez tabletek 6miesiąc.. przestało mnie sypać i wysyp sprzed 5miechów się zaleczył, zero blizn po tamtym koszmarze, nowe tak silne wysypy nie maja miejsca juz jakis czas, ale cera jest o wiele gorsza niż była po ostatniej przerwie od hormonów, po prostu co odstawka psuje się bardziej. Obecnie mam brode i zuchwe zainfekowaną w krostach które bolą i swędzą jednoczesnie i nie reagują na AcneDerm, na maść z antybiotykiem, na Tormentiol tez nie, siedzą pod skóra, bolą i swędzą a jestem PO okresie i zwykle sypało mnie lekko przed okresem, a jak go juz dostalam to syfy znikały jak po dotknieciu różdżki, a teraz pojawiaja sie w trakcie okresu i sa uciążliwe jak najcięższe cholerstwo Nie mialam tak przed braniem hormonow, a wiek mam taki ze tradziku juz miec nie powinnam.. Badałam hormony tarczycy, jest super wszystko, chyba zrobie też inne, tak z ciekawosci, bo lekarz mowil ze testosteronu napewno nie mam podwyzszonego i nie chcial dac skierowania.

Bardzo mi pomaga AcneDerm i olej z pachnotki, oraz oczyszczajaca dieta i suplementy, trzymaj się dzielnie
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 21:29   #60
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

a jakie bralyscoe tabletki? bo mysle ze to jest wazna infpormacja. ja po odstawieniu diane mialam problem z cerą ale po odstawiueniu cilestu juz nie. buzia byla nadal ladna. obecnie biore yasminelle i na razie nie odstawiam napiszcie jakie tab brałyscie...
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 17:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.