Suchosc pochwy a stosunek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-17, 09:35   #1
xyz1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12

Suchosc pochwy a stosunek?


Zwracam się z prośbą o poradę medyczna.
Pytanie dotyczy „zachowań” pochwy podczas stosunku. Wiem, że tabletki antykoncepcyjne(Harmonet) przyjmowane przez 18letnia kobietę wysuszają naturalny śluz kobiecy. Czy aby kobieta mogła przeżyć orgazm łechtaczkowy kobieta musi być „nakręcona” i musi mieć zwilżoną pochwę oraz czy osiagnięcie orgazmu łechtaczkowego jest możliwe kiedy członek wprowadzany jest przy całkowicie suchej pochwie? Czy nadrzerka może powstać w skutek utrzymywania przez kobietę stosunków seksualnych przy całkowicie suchej pochwie? Czy świadczy to bardziej o tym, że miała wielu partnerów seksualnych(cytologia wyszła porządku I klasa). Oraz męski penis jest w stanie wejść w pochwę bez prezerwatywy przy całkowicie suchej pochwie bez żadnego dodatkowego nawilżenia z całkowitym zadowoleniem(żadnego bólu) mężczyzny? Proszę o odpowiedz na wszystkie pytania o ile to mozliwe

Pozdrawiam

xyz1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 09:44   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

Cytat:
Napisane przez xyz1985 Pokaż wiadomość
Zwracam się z prośbą o poradę medyczna.
Pytanie dotyczy „zachowań” pochwy podczas stosunku. Wiem, że tabletki antykoncepcyjne(Harmonet) przyjmowane przez 18letnia kobietę wysuszają naturalny śluz kobiecy.


zgadza sie.


Cytat:
Napisane przez xyz1985 Pokaż wiadomość
Czy aby kobieta mogła przeżyć orgazm łechtaczkowy kobieta musi być „nakręcona” i musi mieć zwilżoną pochwę.
musi byc podniecona a efektem podniecenia jest miedzy innymi śluz

Cytat:
Napisane przez xyz1985 Pokaż wiadomość
oraz czy osiagnięcie orgazmu łechtaczkowego jest możliwe kiedy członek wprowadzany jest przy całkowicie suchej pochwie?
moze to byc bolesne i zniechecajace do stosunku dlatego polecam wszelkiego rodzaju zele intymne ktore pomagaja wprowadzic czlonek bez powodoania bolu i ew. otarc a pozniej gdy kobieta zaczyna sie podniecac naturlany sluz zaczyna sie wytwarzac ,zele te polecane sa wlasnie kiedy pigulki wysuszaja sluzówke.

Cytat:
Napisane przez xyz1985 Pokaż wiadomość
Czy nadrzerka może powstać w skutek utrzymywania przez kobietę stosunków seksualnych przy całkowicie suchej pochwie?
nadzerka moze byc przyczyna wielu partnerow nie tylko przy suchej pochwie ale jednoczesnie nie jest dowodem na wielu mężczyzn.

Cytat:
Napisane przez xyz1985 Pokaż wiadomość
Czy świadczy to bardziej o tym, że miała wielu partnerów seksualnych(cytologia wyszła porządku I klasa).
I stopien to rzadkośc wsrod kobiet wic tylko sie cieszyc i pilnowac cytologi w nastepnych latach

Cytat:
Napisane przez xyz1985 Pokaż wiadomość
Oraz męski penis jest w stanie wejść w pochwę bez prezerwatywy przy całkowicie suchej pochwie bez żadnego dodatkowego nawilżenia z całkowitym zadowoleniem(żadnego bólu) mężczyzny? Proszę o odpowiedz na wszystkie pytania o ile to mozliwe
Cytat:
Napisane przez xyz1985 Pokaż wiadomość
Pozdrawiam
hmm tego nie wiem czy moze to bolec mężczyzne ale wydaje mi sie ze moze to nie byc najprzyjemniejsze dla zadnej strony.

uffff ale pytania
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 10:25   #3
xyz1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

A czy nadzerka moze powstac wskutek otarcia spowodowanego stosunkiem przy całkowitym braku nawilżenia?
xyz1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 11:20   #4
agaafurm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 399
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

Ja również mam problem z suchoscią przy stosowaniu tabletek anty (yasminelki).


Oraz męski penis jest w stanie wejść w pochwę bez prezerwatywy przy całkowicie suchej pochwie bez żadnego dodatkowego nawilżenia z całkowitym zadowoleniem(żadnego bólu) mężczyzny?


nigdy nie slyszalam o bolu mężczyzny,ale to naprawdę może być megabolesne dla Ciebie,az mnie ciarki przeszly na samą myśl,niestety mam ten sam problem .Polecam żele nawilżające.
__________________
If you could only see the beast you've made of me ...
agaafurm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 11:34   #5
xyz1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

Dziekuje za rade. Stosuje juz zel(Intimel) ale moje pytanie dotyczylo tego czy nadzerka moze powstac wskutek stosunkow bez nawilzenia? Krotko mowiac czy nadzerka moze powstac wskutek mikrourazow wewnatrz pochwy ktore pojawiaja sie przez stosunek bez zadnego nawilzenia?
xyz1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 12:19   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

Cytat:
Napisane przez xyz1985 Pokaż wiadomość
Dziekuje za rade. Stosuje juz zel(Intimel) ale moje pytanie dotyczylo tego czy nadzerka moze powstac wskutek stosunkow bez nawilzenia? Krotko mowiac czy nadzerka moze powstac wskutek mikrourazow wewnatrz pochwy ktore pojawiaja sie przez stosunek bez zadnego nawilzenia?
tak.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 12:43   #7
xyz1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

A możliwe jest osiągnięcie orgazmu łechtaczkowego podczas bolesnego stosunku(wskutek braku jakiegokolwiek nawilżenia)?
xyz1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 12:48   #8
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

jeśli ktoś lubi sado maso to pewnie tak...mnie nie sprawia żadnej przyjemności pieszczenie tych okolic kiedy jest tam sucho...a już tym bardziej kochanie się bez żadnego nawilżenia
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 15:37   #9
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

Cytat:
Napisane przez chilligirl Pokaż wiadomość
jeśli ktoś lubi sado maso to pewnie tak...mnie nie sprawia żadnej przyjemności pieszczenie tych okolic kiedy jest tam sucho...a już tym bardziej kochanie się bez żadnego nawilżenia
uważam tak samo

EDIT: xyz1985 czy aby za bardzo nie myślisz o przyjemności partnera? Bo Twoje pytania kojarzą mi się z tym że zmuszasz się do czegoś...

Edytowane przez agusiajnw
Czas edycji: 2009-02-17 o 15:38
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 16:22   #10
xyz1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

Mysle ze tez mi zalezy na tym aby mojej partnerce bylo dobrze. Natomiast tutaj bardziej chodzi o to, że moja partnerka twierdzi iż przeżywała orgazmy łechtaczkowe z poprzednim mężczyzną jednak podczas tych stosunków odczuwała ciągły ból i miała krwawienie po każdym stosunku z powodu otarć(brak żadnego nawilżenia). I ja twierdze, że te 2 rzeczy sie wykluczają i ciągle jak się nie daj Boże o coś spieramy to ten temat wraca i chciałbym raz pożadnie go rozstrzygnąć
xyz1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 09:09   #11
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

Cytat:
Napisane przez xyz1985 Pokaż wiadomość
Mysle ze tez mi zalezy na tym aby mojej partnerce bylo dobrze. Natomiast tutaj bardziej chodzi o to, że moja partnerka twierdzi iż przeżywała orgazmy łechtaczkowe z poprzednim mężczyzną jednak podczas tych stosunków odczuwała ciągły ból i miała krwawienie po każdym stosunku z powodu otarć(brak żadnego nawilżenia). I ja twierdze, że te 2 rzeczy sie wykluczają i ciągle jak się nie daj Boże o coś spieramy to ten temat wraca i chciałbym raz pożadnie go rozstrzygnąć
a przepraszam, myślałam że to kobieta pisze
No więc jest możliwe czerpanie przyjemności z stymulowania łechtaczki, nawet przy suchej pochwie, no ale przy orgaźmie powinien się wydzielić śluz...
Jeśli Twoja partnerka ma kłopoty z nawilżeniem proponuje zakup środka nawilżającego, bo naprawdę możesz jej krzywdę zrobić bez żadnego nawilżenia...
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-18, 10:08   #12
xyz1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

Wiem wiem i napisalem ze stosujemy Intimel natomiast napisalem ze zdarza nam sie spierac o to ze w poprzednim zwiazku przezywala orgazmy lechtaczkowe pomimo suchości pochwy. I ja twierdze co innego a moja partnerka również cos innego
xyz1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 14:11   #13
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

Cytat:
Napisane przez xyz1985 Pokaż wiadomość
Wiem wiem i napisalem ze stosujemy Intimel natomiast napisalem ze zdarza nam sie spierac o to ze w poprzednim zwiazku przezywala orgazmy lechtaczkowe pomimo suchości pochwy. I ja twierdze co innego a moja partnerka również cos innego
no to jeśli tylko o to chodzi, no to - tak, można mieć orgazm łechtaczkowy pomimo suchości pochwy
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 22:07   #14
xyz1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

I pomimo bólu wewnątrz pochwy kobieta osiąga orgazm łechtaczkowy aż niewiarygodne. I sprawia jej to przyjemność?
xyz1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 11:20   #15
dejzi1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 58
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

witam cie nie jestem ekspertem ale tez mi sie wydaje to bardzo dziwne
dejzi1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 12:01   #16
xyz1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

Cytat:
Napisane przez dejzi1979 Pokaż wiadomość
witam cie nie jestem ekspertem ale tez mi sie wydaje to bardzo dziwne
No właśnie. Dla mnie to jest również bardzo dziwne ponieważ aby kobieta osiągnęła orgazm to seks musi sprawiać jej przyjemność. Nie powinno być żadnego bólu podczas seksu i wtedy pojawia się orgazm podczas pobudzania odpowiednich miejsc erogennych. Natomiast jeżeli pojawia się ból wewnątrz pochwy spowodowany obtarciem nabłonka i pojawieniem się mikrourazu to w jaki sposób kobieta może osiągnąć orgazm łechtaczkowy mając penisa "wewnątrz"? Przecież to wg mnie się wyklucza. Jak sądzicie? Dodatkowo skoro potrafiła osiągnąć orgazm łechtaczkowy to dlaczego nie była w stanie osiągnąc pochwowego skoro zdarza się jej teraz osiągnąc przynajmniej jeden pochwowy?

Edytowane przez xyz1985
Czas edycji: 2009-02-21 o 12:05
xyz1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 06:36   #17
dejzi1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 58
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

wiesz co do orgazmow to jedne kobiety maja łechtaczkowy a drugi pochwowy i to nie jest tak ze jak ma łechtaczkowy to powinna miec pochwowy moze miec tylko łechtaczkowe
dejzi1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 06:53   #18
xyz1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

Ale sam sprawdzilem ze ma zdolnosc do przezywania pochwowych...
xyz1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 09:49   #19
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

Cytat:
Napisane przez xyz1985 Pokaż wiadomość
Ale sam sprawdzilem ze ma zdolnosc do przezywania pochwowych...
To nie jest zdolność... To że raz osiągnęła pochwowy to nie jest to regułą... Są dziewczyny które pomimo tego że od kilku lat uprawiają seks to na palcach policzą ile miały pochwowych orgazmów...
Pozatym mówisz że z poprzednim partnerem miała łechtaczkowe, więc rozumiem że z Tobą nie? Podczas orgazmu musiał się jej wydzielić śluz, więc może początek bolał, ale później już było ok...
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 13:49   #20
Andzia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 59
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

Witam serdecznie,
Zwracam się z prośbą w dość nietypowej dolegliwości. Przez około 2 miesiące używałam dopochwowy krążek antykoncepcyjny nuvaring, podczas kuracji zaczęłam odczuwać niesamowitą suchość w pochwie. W związku z tym zaczęliśmy z partnerem używać różnego rodzaju żele nawilżając, które niestety nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Wewnątrz pochwy doszło do obtarcia i wytworzenia się ranki, która niesamowicie bolała podczas współżycia, krwawiła, pochwa zaczęła wewnątrz strasznie puchnąć, w środku było tak wąsko, że ciężko byłoby zaaplikować tampon. Udałam się więc do lekarza ginekologa, który wykonał badanie ginekologiczne wraz z usg dopochwowym, lekarz ginekolog poinformował, że w pochwie wytworzyła się rana z odleżyną, przepisał maść z aplikatorami dalacin do stosowania przez 7 dni, po czym zalecił wykupienie czopków dopochwowych z kwasem hialuronowym w celu wygojenia rany. Do zaleceń pana ginekologa się stosowałam, nie współżyliśmy z partnerem przez 3 tygodnie oraz w trakcie kuracji antybiotykowej. Po wczorajszym współżyciu, mogę stwierdzić, że rana się wygoiła, gdyż nie odczuwam już bólów podczas współżycia ani dyskomfortu, natomiast pochwa w środku jest nadal strasznie sucha, i przeraźliwie opuchnięta, nie ma mowy o żadnym współżyciu. Nie mam pojęcia czym ta opuchlizna jest spowodowana. Proszę o radę. Nie stosuję już krążka nuvaring, używamy z partnerem prezerwatyw, która dzisiaj ze względu na opuchliznę pochwy w środku pękła.
Andzia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 19:15   #21
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

może powinnaś mieć zapisane jakieś globulki na suchość pochwy albo na co dzień stosować żel nawilżający? nie taki do stosunku tylko taki nawilżający po prostu. tylko jakiś dobry, typu feminum. bo hormony masz w normie? czasem brak estrogenów powoduje suchość.
pamiętaj o rozluźnieniu się, długiej grze wstępnej itd. może skoro jesteś tam teraz podatna na podrażnienia staraj się podmywać jakimś dobrym środkiem do higieny nawilżającym z kwasem mlekowym, mozę bierz lacibios femina, po stosunku sobie zaaplikuj własnie żel. jeżeli Ci służyły te globulki z kwasem hialuronowym to może to pij też dużo wody!
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 14:36   #22
Emiii90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 2
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

xxx fajnie sprawdza się przy uczuciu suchości pochwy, zawiera składniki natłuszczające, można stosować nawet w ciąży.

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2021-04-19 o 12:01
Emiii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 17:32   #23
GosiaSp90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 2
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

A ja stosuje xxx jedyne co pomaga przy mojej okropnej suchości, którą mam za pewne od tabletek anty.

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2021-04-27 o 09:21
GosiaSp90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-01, 17:24   #24
Eveline12233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 6
Dot.: Suchosc pochwy a stosunek?

Użyj lubrykant. Są dostępne firm robiących prezerwatywy.
Eveline12233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-01 18:24:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.