Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14 - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-07, 19:33   #3511
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
No najpopularniejsze to hashimoto ale znam osoby z ostra niedoczynnością to szczerze mi trochę do nich daleko ... przede wszystkim przy tarczycy są niesamowite skoki wagi a u mnie stoi, albo zaburzone miesiączkowanie a u mnie jak w zegarku. Ale podwyższony wynik może wskazywać ze coś zaczyna się dziać wiec lepiej zapobiegać. Mój tryb życia nie jest tez najlepszy śpię ciągiem po 3 h to ciezko żeby głowa nie bolała codziennie wstaje jak na kacu a alkoholu nie spisywałam od 2 lat


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ta kolezanka ma chorobę na L chyba od jakiegos nazwiska... nie pamietam nazwy. No i skoków wagi nie ma.
Co sie dzieje w nocy, ze masz takie pobudki?

U mnie noce calkiem ok, zwykle Klaudia ok 3 mnie woła do siebie i śpimy dalej do rana. Mam bardzo regularny tryb chodzenia spac i wstawania - z Klaudią nie potrzebuje budzika i nawet w weekend wstajemy przed 7.00.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 19:38   #3512
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Ta kolezanka ma chorobę na L chyba od jakiegos nazwiska... nie pamietam nazwy. No i skoków wagi nie ma.
Co sie dzieje w nocy, ze masz takie pobudki?

U mnie noce calkiem ok, zwykle Klaudia ok 3 mnie woła do siebie i śpimy dalej do rana. Mam bardzo regularny tryb chodzenia spac i wstawania - z Klaudią nie potrzebuje budzika i nawet w weekend wstajemy przed 7.00.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ala je nadal jak niemowlę co 3 godziny. W nocy w sumie je 3 razy. Nie wiem kiedy jej to minie.... ale prędzej się wykończę.

A to nie znam ale nie będę przeszukiwać internetu żeby się nie nakręcać

Z Amelka jeśli chodzi o spanie zero problemów zasypia sama śpi ładnie u siebie całe noce. Ze wstawaniem gorzej bo lubi długo pospać i ciezko mi ja wybudzić do przedszkola o 7.30


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 12:28   #3513
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Klaudia ostatnio o 4 sie budzi i chce zeby jej mleko robic
histerie z ubieraniem mamy caly czas
Poza tym spoko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 14:14   #3514
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Mam szpital w domu. Masakra. Takie powitanie czerwca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 17:32   #3515
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

My ostatnio półtora tygodnia połamani byliśmy. Katar kaszel ja to myślałam ze zejdę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-07, 16:05   #3516
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Mam szpital w domu. Masakra. Takie powitanie czerwca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

współczuję. Co się stało?
U nas na szczescie ostatnie tygodnie spokojnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 12:29   #3517
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

A jakąś przedszkolna zaraża. Z 24 dzieci w grupie zostało 3. Nasza 4 domowników rozłożyło totalnie, Amelka jednego dnia wróciła z goraczka, następnego były płuca, a pod koniec brania antybiotyku poszło na ucho. Ona wszystkim wymiotuje więc nawet pogotowie było grane. Mąż i Tymek też na antybiotyku, ja się uchronilam, ale 2 dawkę Pfizera musiałam przełożyć. Tymka to w zasadzie jeszcze trzyma, a Amcie boję się puścić do przedszkola. Miała pójść jutro po 2 tyg przerwy ale dostałam info od jednej mamy, że jelitowka teraz w grupie się pojawiła. Ma sa kra. Połowa czerwca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-13, 12:43   #3518
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

My tez chorzy tyle ze u nas oskrzela znowu ...

Ja już jestem na prostej do zdiagnozowania moich problemów zdrowotnych ale najprawdopodobniej nabawiłam się hashimoto


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 19:47   #3519
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Anusia współczuję. Ale z dwojga złego lepiej wiedzieć i leczyć niż się zastanawiać nad przyczyną. Ja od kiedy chodzę na siłownię czuje się lepiej, mam więcej energii. Ale biorę też żelazo, bo po drodze robiłam szereg badań i akurat żelazo marne wyszło. Wczoraj szczepiłam się dduga dawka I dzisiaj od rana kiepsko się czułam. Teraz już ok. Ami wróciła do przedszkola i niezmiennie wraca zachwycona. We wtorek ma pierwsza wycieczkę. Ja już się boję jak ona dojedzie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 20:30   #3520
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

My mamy wycieczkę 1.07 i ciagle się zastanawiam czy ja puszczać trochę mam mieszane uczucia

Byłam u endo tsh ustabilizowane przez miesiąc schudłam 3 kg okazało się ze zatrzymała mi się woda w organizmie stad problemy z kg. Poprawiła się skóra już nie jest sucha do granic pękania. Miałam lekkie zakola widzę odrastają włoski także hormony ...

Trochę tez mniej boli mnie głowa


Muszę się chyba zająć tematem puszczenia Ali do żłobka bo już serio nie faje rady muszę trochę odpocząć bo podupadłam na zdrowiu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 21:06   #3521
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Anusia super wieści. Co brałaś na hormony?

Moja Amcia już się z przyjaciółka umówiła, nie mogę jej nie puścić, ale stresa mam ogromnego, oczywiście związanego z jej wymiotami.

Dziewczyny byłyście już w kinie z lipcowymi? Jeśli tak to jak było? Dały radę wysiedzieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-17, 06:14   #3522
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Endo powiedziała ze wystarczy na ten moment euthyrox 50 tsh spadło mi z 3.72 na 1.4

Muszę jeszcze usg zrobić może w tym miesiącu nie będziemy chorować i mi się uda


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 11:29   #3523
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Emmos, Klaudia była na wycieczce w czerwcu - ja bym puscila corke tylko przygotowala ubrania na zmiane, woreczek, uczuliła panie - najlepiej zeby ktoras przy niej siedziala i pomogla w razie wymiotow. Szkoda, zeby dziecko stracilo wycieczke, zwlaszcza ze widac po niej, ze tak lubi przedszkole i kontakt z dziecmi.
W kinie nie bylismy nigdy, w ogole Klaudia jeszcze zadnej pelnometrazowej bajki nie ogladala. Caly czas mamy etap yt i Diany i Roma.

Anusia - wspolczuje choroby no, ale skoro są objawy i mozna nim zaradzic to lepiej wiedziec i leczyć i najwazniejsze, ze po wyregulowaniu hormonow bedziesz czula sie dobrze.
Dla mnie przedszkole i zlobek to wspaniala instytucja i korzysc zarowno dla mnie jak i dla Klaudii.

Ja czesto czuje zmeczenie. Trochę pomogła zmiana magnezu, ale dzisiaj to juz chyba przemeczona jestem. Ostatni tydzien w pracy mialam intensywny - moj zespol zdobyl wyroznienie w konkursie miedzynarodowym - wygralismy czytnik Kindle (podoba mi sie). No i zaprosili nas zeby zeprezentowac projekt na webinarze - pierwszy raz bylam prezenterem na webinarze i do tego pierwszy raz prowadzilam prezentacje po angielsku.
Tsh badalam i wynik prawidlowy - 1.17, morfologia wzorcowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 12:57   #3524
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Xzora super! Serdecznie gratuluję wygranej.

Na wycieczce wszystko było ok. Poratowałam się homeopatia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-02, 21:56   #3525
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Mnie Amelkę przenoszą od września do wyższej grupy. Mam mieszane uczucia, ale zgodziłam się. Najgorsze, że przechodzi bez swojej przyjaciółki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-03, 07:26   #3526
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Mnie tak załatwili jak zapisałam Amelkę do przedkoszkola czekaliśmy na otwarcie nowej części to wiadomo nowe dzieci wszyscy się integrują od początku a tu się okazało ze wzięli ja do starszej grupy i to już istniejącej w tej części starszej przedszkola. Niby jest Ok ma dwie przyjaciółki w swoim wieku ale jakoś mam wrażenie ze trochę odstaje na tle innych dzieci z 2016 roku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-04, 14:27   #3527
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Mnie Amelkę przenoszą od września do wyższej grupy. Mam mieszane uczucia, ale zgodziłam się. Najgorsze, że przechodzi bez swojej przyjaciółki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

dobrze, ze wycieczka ok.
Nie ma się co martwić na zapas, szkoda, ze przyjaciółka zostanie w poprzedniej grupie, ale moze uda sie Amelce zaprzyjaznic z kimś innym.

Ja tez sie martwilam jak Klaudia przez tydzien chodzila do zbiorczej grupy (to bylo jak w pandemii zamkneli przedszkola i pracownicy zakladow zajmujacych sie zdrowiem mogli przyprowadzac dzieci), a juz pierwszego dnia zakolegowala sie z dziewczynką ze starszaków.

Teraz jest w maluszkach gdzie są 3 i 4 latki, wiec od wrzesnia dalej powinna byc w tej grupie razem z najlepszą przyjaciolka Polą. No, ale czesc dzieci przejdzie do starszakow i dojdą nowe maluszki.

W ogole przedszkole tylko do 16.07 czynne, pozniej 2 tyg babcia sie bedzie nia opiekowac, potem ja, M i druga babcia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-09, 14:25   #3528
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

To widzę, że takie praktyki są częste. Myślałam, że tylko u Amelki tak i nawet byłam zła trochę. Myślałam, że z tą samą grupą i Ciociami przechodzi sie do końca. Podobno Amelki przyjaciółka teraz w wakacje codziennie chce do Amelki. Może się przez ten czas odzwyczają trochę.
My siedzimy w Darłówku. Wracamy w połowie sierpnia dopiero. Udanych wakacji dziewczyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-09, 18:03   #3529
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Mnie Amelkę przenoszą od września do wyższej grupy. Mam mieszane uczucia, ale zgodziłam się. Najgorsze, że przechodzi bez swojej przyjaciółki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A dlaczego to coś dziwnego? U nas wszystkie dzieci z rocznika 2017, które przeszły pozytywnie podsumowanie wyników i postepów pracy, przechodzą do wyższej grupy. Do maluszków dochodzą... maluszki
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-10, 11:59   #3530
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Steve najwidoczniej takie teraz panują zasady. Ja cały czas żyłam w przekonaniu, że maluszki stają się straszą grupą, a do nowo utworzonej najmłodszej grupy przychodzą nowe dzieci. W dodatku, że ciocie prowadzą daną grupę od początku do końca. Przynajmniej tak bylo za moich czasów, ale fakt to było 18 lat temu Ja jestem przekonana, że Amelka sobie świetnie poradzi, ona potrzebuje minuty na znalezienie koleżanki w jakimkolwiek nowym miejscu. Po prostu jestem zdziwiona, że tak to się obecnie odbywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 12:33   #3531
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Steve najwidoczniej takie teraz panują zasady. Ja cały czas żyłam w przekonaniu, że maluszki stają się straszą grupą, a do nowo utworzonej najmłodszej grupy przychodzą nowe dzieci. W dodatku, że ciocie prowadzą daną grupę od początku do końca. Przynajmniej tak bylo za moich czasów, ale fakt to było 18 lat temu Ja jestem przekonana, że Amelka sobie świetnie poradzi, ona potrzebuje minuty na znalezienie koleżanki w jakimkolwiek nowym miejscu. Po prostu jestem zdziwiona, że tak to się obecnie odbywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas grupa częściowo się rozpada, część dzieci zostaje, część idzie - zmienia sale, ale zostają te same panie Tzn panie idą razem z grupą rocznikowo do góry.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 15:56   #3532
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
U nas grupa częściowo się rozpada, część dzieci zostaje, część idzie - zmienia sale, ale zostają te same panie Tzn panie idą razem z grupą rocznikowo do góry.
Czyli jeszcze trochę inaczej. Ja osobiscie żałuję, że ciocie Amelki nie idą z nią dalej. Dostałam tak miłego maila od Amelki cioci, że aż się wzruszyłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 21:37   #3533
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

U nas ciocie są te same od początku do końca, sala tez bez zmian. Dzieci się nie zmieniają, chyba ze przechodzą do innego przedszkola.

Emmos zazdro tego Darłówka ❤️ długi ten urlop suuuuper odpoczywajcie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 21:38   #3534
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez Agg_s Pokaż wiadomość
U nas ciocie są te same od początku do końca, sala tez bez zmian. Dzieci się nie zmieniają, chyba ze przechodzą do innego przedszkola.

Emmos zazdro tego Darłówka na długo pojechaliście?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas tak samo

Co u Was słychać ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 07:42   #3535
siilmariien
Wtajemniczenie
 
Avatar siilmariien
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 595
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

U nas dzieci mają zazwyczaj te same Panie od 3-latków do końca zerówki, dzieci też te same od początku do końca, chyba że jakieś odchodzi, to w to miejsce przychodzi nowe. Sala co roku inna. Dobrych wakacji dziewczyny!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
siilmariien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 21:51   #3536
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez Agg_s Pokaż wiadomość
U nas ciocie są te same od początku do końca, sala tez bez zmian. Dzieci się nie zmieniają, chyba ze przechodzą do innego przedszkola.

Emmos zazdro tego Darłówka ️ długi ten urlop suuuuper odpoczywajcie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo to dokładnie tak macie jak sobie to wyobrażałam. Super!

Dzięki Kochana. W tym roku chcemy skorzystać na maxa, a w przyszłym ruszyć troche z wynajmem



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Siil, dzięki i wzajemnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 12:17   #3537
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
U nas tak samo

Co u Was słychać ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jakoś leci, czas zasuwa jak szalony, nie wiem kiedy minęło pół roku Olka słodziak grzeczny mały, a Bartek nadal szatan
Mam z nim trochę przebojów bo przedszkole skierowało go do poradni psychologiczno pedagogicznej z uwagi na to ze zaczął później mówić, jest bardzo ruchliwy, ciężko mu usiedzieć w miejscu, woli biegać niż wykonywać zadania w książeczkach. Wydaje mi się ze to normalny 4 latek (wszystko rozumie, rozmawia, ale zdecydowanie bardziej woli się bawić autami niż np malować i siedzieć na pupie), ale w poradni skierowano mnie do kolejnego logopedy (a chodzimy prywatnie już ponad rok), do okulisty (bo nie chciał układać ciągu kwadrat koło kwadrat koło i co dalej.. wiec może nie widzi śmieje się bo to takie naciągane…), do laryngologa (ale tu i tak miałam iść bo mamy prawdopodobnie migdał do usunięcia) i do specjalisty od zaburzeń sensorycznych. Także zapowiada się ciekawie 🥴🥴
Sprawdzę oczywiście to wszystko żeby czegoś nie przegapić bo przecież nie znam się na wszystkim ale mam wrażenie ze trochę czepiają sie tych dzieci… biega złe, siedzi sam złe, jest głośny złe a cichy to samo 🤷🏻☠♀️

Cytat:
Napisane przez siilmariien Pokaż wiadomość
U nas dzieci mają zazwyczaj te same Panie od 3-latków do końca zerówki, dzieci też te same od początku do końca, chyba że jakieś odchodzi, to w to miejsce przychodzi nowe. Sala co roku inna. Dobrych wakacji dziewczyny!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dla Was również ❤️

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Ooo to dokładnie tak macie jak sobie to wyobrażałam. Super!

Dzięki Kochana. W tym roku chcemy skorzystać na maxa, a w przyszłym ruszyć troche z wynajmem



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Siil, dzięki i wzajemnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pewnie, korzystajcie w tym roku miejscówka przepiękna! Kiedy będziesz wracać do pracy?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 12:25   #3538
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Ja tez mam wrażenie ze to takie trochę czepianie a mówię tu akurat dlatego ze brata ciotecznego syna tez skierowali do poradni właśnie ze względu ze nie potrafi skupić się na jednej rzeczy.

U mnie obie dziewczyny dokazują jedna lepsza od drugiej. Są tak niedobre ze średnio raz na dzień mam ochotę skoczyć z mostu.
Alicja ma fazę ze wyrywa włosy Amelce tamta ciagle beczy

Amelka do przedszkola chodzi w kratkę bo tydzień chora tydzień zdrowa ja chyba ze zmęczenia jestem cały czas chora. Mam już na 100% potwierdzone hashimoto wiec już przynajmniej wiem skąd u mnie te załamania nerwowe

Eh...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 18:14   #3539
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez Agg_s Pokaż wiadomość
Jakoś leci, czas zasuwa jak szalony, nie wiem kiedy minęło pół roku Olka słodziak grzeczny mały, a Bartek nadal szatan
Mam z nim trochę przebojów bo przedszkole skierowało go do poradni psychologiczno pedagogicznej z uwagi na to ze zaczął później mówić, jest bardzo ruchliwy, ciężko mu usiedzieć w miejscu, woli biegać niż wykonywać zadania w książeczkach. Wydaje mi się ze to normalny 4 latek (wszystko rozumie, rozmawia, ale zdecydowanie bardziej woli się bawić autami niż np malować i siedzieć na pupie), ale w poradni skierowano mnie do kolejnego logopedy (a chodzimy prywatnie już ponad rok), do okulisty (bo nie chciał układać ciągu kwadrat koło kwadrat koło i co dalej.. wiec może nie widzi śmieje się bo to takie naciągane…), do laryngologa (ale tu i tak miałam iść bo mamy prawdopodobnie migdał do usunięcia) i do specjalisty od zaburzeń sensorycznych. Także zapowiada się ciekawie 🥴🥴
Sprawdzę oczywiście to wszystko żeby czegoś nie przegapić bo przecież nie znam się na wszystkim ale mam wrażenie ze trochę czepiają sie tych dzieci… biega złe, siedzi sam złe, jest głośny złe a cichy to samo 🤷🏻☠♀️





Dla Was również ❤️




Pewnie, korzystajcie w tym roku miejscówka przepiękna! Kiedy będziesz wracać do pracy?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To standardowa ścieżka. Myślę, że nie ma co się nastawiać, że ktos się czepia. Są pewne normy i formularze, które muszą wypełniać nauczycielki przedszkolne. Gdy dziecko nie łapie się w kilka norm, jest wysyłane do poradni - tak działa system. Jeśli wszystko jest ok, to macie potwierdzenie, że jest ok. Jeśli trzeba dodatkowej pracy, to będziecie wiedzieli, jakiej. My w przedszkolu też dostaliśmy podsumowanie i wiem, że dwoje dzieci też jest skierowanych do poradni, jedno zostawione po rozmowie z dyrekcją rok w młodszej grupie.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 21:37   #3540
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Ja tez mam wrażenie ze to takie trochę czepianie a mówię tu akurat dlatego ze brata ciotecznego syna tez skierowali do poradni właśnie ze względu ze nie potrafi skupić się na jednej rzeczy.

U mnie obie dziewczyny dokazują jedna lepsza od drugiej. Są tak niedobre ze średnio raz na dzień mam ochotę skoczyć z mostu.
Alicja ma fazę ze wyrywa włosy Amelce tamta ciagle beczy

Amelka do przedszkola chodzi w kratkę bo tydzień chora tydzień zdrowa ja chyba ze zmęczenia jestem cały czas chora. Mam już na 100% potwierdzone hashimoto wiec już przynajmniej wiem skąd u mnie te załamania nerwowe

Eh...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to jest diagnoza, będzie leczenie i będzie poprawa. Trzymam kciuki
U mnie na szczęście Bartek nie dotyka w ogóle Oli. Tzn buziak na pożegnanie, przywitanie, podać smoczek, zabawkę ale nie uderzy, nie wyrwie zabawki, nie zrobi niczego na złość. Na razie. zobaczymy jak Ola zacznie biegać i zabierać jego ukochane auta

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
To standardowa ścieżka. Myślę, że nie ma co się nastawiać, że ktos się czepia. Są pewne normy i formularze, które muszą wypełniać nauczycielki przedszkolne. Gdy dziecko nie łapie się w kilka norm, jest wysyłane do poradni - tak działa system. Jeśli wszystko jest ok, to macie potwierdzenie, że jest ok. Jeśli trzeba dodatkowej pracy, to będziecie wiedzieli, jakiej. My w przedszkolu też dostaliśmy podsumowanie i wiem, że dwoje dzieci też jest skierowanych do poradni, jedno zostawione po rozmowie z dyrekcją rok w młodszej grupie.

Ja to rozumiem. Nie mam pretensji do nauczycielek, bardziej chodzi mi właśnie o te wymogi odgórne. Uważam ze dzieci w tym wieku nadal są na bardzo różnych etapach rozwoju ale powoli tez klaruje się ich charakter i jedne są po prostu bardziej spokojne i wola malować, bawić się plastelina czy układać klocki a inne są bardziej ruchliwe i wola biegać, tańczyć, śpiewać 🤷🏻☠♀️ pani psycholog spędziła z moim dzieckiem 30 minut i wydała taka opinie ze po prostu czuje się w obowiązku go trochę obronić i usprawiedliwić. Wcześniej spędził 40 minut z panią pedagog, a to obce kobiety dla niego były, nigdy wcześniej ich nie widział. Przykładowo psycholog mówi mi ze Bartek nie potrafi układać puzzli albo właśnie tego ciągu kwadrat koło kwadrat koło - a w domu bez problemu układa puzzle ale wiem ze tego nie lubi, a takie ciągi układa z samochodów bo to go interesuje (wyścigówka koparka wyścigówka koparka). Kwestia podejścia do niego. 🤷🏻☠♀️
I dlatego tak jak pisałam już - rozumiem i sprawdzam, ale jestem trochę sceptyczna.
Najbardziej pasowałoby mi to SI i tego jestem ciekawa - chętnie przejdę się do terapeuty.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-27 17:24:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.